Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα ηταν "οραμα" του Λοκ,μιας και τον χαρακτηριζε special boy κτλ..

μπορει να ηταν και ο καπνος σταλμενος απο τον Jacob...!

 

GC περαστικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε καποια φαση, αφου εσωσε την γυναικα και το παιδι πανω στην γεφυρα, βρισκεται στο νοσοκομειο και μπαινει η πρωην γυναικα του μεσα.

 

Επισεις γινοντε αναφορες και στον πατερα του, που σημαινει οτι δεν εχει πεθαινει, αρα ειναι πριν το ταξιδι στην αυστραλια οπου παραλαμβανει το φερετρο (του πατερα του) και τελικα καταληγει στο νησι.

 

Το συμπερασμα με τα ταξιδια το εβγαλα εγω, δεδομενο οτι και σε αλλα παλιοτερα flashback τον δειχνει να ταξιδευει στην κινα νομιζω και μαλιστα μονο, επισεις στην αρχη τον δειχνει να τα πινει μεσα σε ενα αεροπλανο, φοραει το ιδιο πουκαμισο πριν παει στην γεφυρα με σκοπο να αυτοκτονησει.

 

Flashforward ή φαντασια ειναι τα τελευταια λεπτα του 3x23, αφου πλεον εχει κανει την κληση με το iphone. (ακυρο)

Edit: και η φαση που παει στην κηδεια γιατι εχει το moto krzr, μετα με τα ιδια ρουχα παει να παρει χαπακια και προσπαθει να τα γραψει στο ονομα του πατερα του, οταν η γκομενα παει να παρει τηλεφωνο, τα παιρνει και φευγει, μαλλον γιατι ο πατερας του εχει πεθανει? (ακυρο 2)

Τωρα που το βλεπω πρωτα παει στην κηδεια, μετα στο φαρμακειο και μετα πισω στο νοσοκομειο (ιδια ρουχα) οπου μαλωνει με τον αλλο γιατρο που βλεπουμε στο 3x22 και του λεει "να φωναξει τον πατερα του να δουν ποιος ειναι πιο μεθυσμενος", οποτε ο πατερας του ειναι ζωντανος, δεν μπορει να ειναι μελλον.

Επισεις με τα ιδια ρουχα συνανταει την kate, που δειχνει να γνωριζει για το ατυχημα + της λεει για την κηδεια.

 

Εκτος και αν ολα συνδεονται με το αδειο φερετρο στον πρωτο κυκλο και ο πατερας του δεν ειναι πεθαμενος

Επισεις εχει το krzr που αποκλειετε να το ειχε πριν 4 χρονια.

 

Τωρα κατι αλλο, το ενδεχομενο το lost να μεταφερθει εκτος του νησιου πως σας φαινεται?

 

Noμιζω πως εισαι λαθος.ΟΛΟ το φλασμπακ του Τζακ ηταν flash-forward και οχι τα τελευταια λεπτο μονο.

Εξηγησε τους λογους των ταξιδιων στο τελος.

Επισης,ολο αυτο το σκηνικο με την γυναικα του,τις αναφορες στον ΝΕΚΡΟ πατερα του κλπ ητανε στην ουσια το τρικ για να μην καταλαβουμε απο την αρχη οτι αυτο που βλεπουμε ειναι το μελλον.Αλλιως θα το ειχαμε ψιλιαστει απο πολυ πιο πριν.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Από που να το καταλαβαίναμε δηλαδή; Πέρα από το εκτός εποχής κινητό, δε θυμάμαι να έδωσε κανένα άλλο hint.
Link to comment
Share on other sites

Η Σάρα ήταν έγκυος, και πιθανότατα παντρεμένη, κάτι που δεν θα προλάβαινε να γίνει στο παρελθόν, αφού χώρισαν λίγο πριν φύγει ο πατέρας του για την Αυστραλία. Μας είχε δείξει σε φλασμπακ το μεσοδιάστημα αυτό, και ο Τζακ δεν είχε σχέση με αυτό που είδαμε στο flash-forward.

Link to comment
Share on other sites

Pw re mages ti finale kai auto...travaga ta vyzia mou sto telos......!

 

OI paratiriseis pou exw einai oi exeis:

 

Re paidia h xanthia gomena ston ypobrixio stathmo den miazei me ti ginaika tou jack....as to elenxoun oi eidikoi........

Episeis kai o "jacob" arxizei me J..................................................

 

Ade geia....ta leme ton Ianouario

Link to comment
Share on other sites

Re paidia h xanthia gomena ston ypobrixio stathmo den miazei me ti ginaika tou jack....as to elenxoun oi eidikoi........

 

Νομίζω ότι στο ίδιο επεισόδιο την βλέπουμε τη γυναίκα του Jack στο

flashff

και δεν υπάρχει ομοιότητα. Εμένα μου θύμισε -δηλαδή είμαι σίγουρος- ότι ήταν η σχιζοφρενής φοιτήτρια της δραματικής σε κάποια επεισόδια του BH 90210. :ninja:

 

p.s. περαστικά GC. Σιδερένια

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ.

Τι να κάνω, μου ρθε φλασιά όταν το είδα. Έτσι είναι αμα είσαι πολυδιαβασμένος. :p

 

και εγω το ιδιο σκεφτηκα..

Link to comment
Share on other sites

Η Σάρα ήταν έγκυος, και πιθανότατα παντρεμένη, κάτι που δεν θα προλάβαινε να γίνει στο παρελθόν, αφού χώρισαν λίγο πριν φύγει ο πατέρας του για την Αυστραλία. Μας είχε δείξει σε φλασμπακ το μεσοδιάστημα αυτό, και ο Τζακ δεν είχε σχέση με αυτό που είδαμε στο flash-forward.

Μμμμμμναι. Δεν έφτασε μέχρι εκεί το φτωχό μου μυαλό :p

 

 

Episeis kai o "jacob" arxizei me J..................................................

So? What's your point Sherlock? :stupid:

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο σκεφτηκα..

 

ιδιο ονομα,ιδιος τροπος σκεψης...!:p

:respect: και σε σενα!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

GreekCharmed περαστικά σου!

 

Σήμερα κατάφερα να δω το και το τελευταίο επεισόδιο. Εννοείται ότι αντί η σειρά να αρχίσει να ξεκαθαρίζει, μπλέκεται περισσότερο.

Απορίες και σκέψεις:

Αν αυτοί που κάλεσαν στον ασύρματο είναι 'κακοί' ο Μπεν δεν θα έλεγε τον λόγο γιατί δεν πρέπει να τους καλέσουν; Αυτός μόνο έλεγε μην τους καλείτε αλλά δεν το εξήγησε.

Για να λέει ο Τζάκ στο τηλέφωνο όταν κάλεσε την Κείτ (κούκλα με μακιγιάζ) 'Στο αεροδρόμιο, ξέρεις που'. Προφανώς έχουν συναντηθεί και άλλες φορές.

Υπάρχει πιθανότητα την Ναόμι και το πλοίο να το έχει στείλει ο μπαμπάς της Πηνελόπης για να ξαποστείλουν τον Ντέσμοντ; Από την άλλη πάλι δεν είναι κάπως ότι η Ναόμι έχει φωτογραφία του ζευγαριού και ότι μόλις σταματάν οι παρεμβολές το πρώτο εισερχόμενο μήνυμα είναι της Πένι; Δηλαδή αυτή καθόταν όλη μερά και περίμενε; να σταματήσουν οι παρεμβολές; (Να και η συνεισφορά του Όμηρου - όχι μόνο η Καινή Διαθήκη)

Anyway, έχουμε ακόμα 3 σεζόν και έχουν να δουν πολλά τα ματάκια μας. Ελπίζω να συνεχιστεί η ζωή στο νησί και να μην ξεκινήσουν τώρα να μας δείχνουν την ζωή τους μετά το νησί.

 

ΥΓ Στην αρχή όταν δείχνουν τον Τζακ στο αεροπλάνο οι δύο Γιαπωνέζοι που κάθονται πίσω του δεν μοιάζουν εκπληκτικα τον Τζιν και την Σαν;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στο ίδιο επεισόδιο την βλέπουμε τη γυναίκα του Jack στο

flashff

και δεν υπάρχει ομοιότητα. Εμένα μου θύμισε -δηλαδή είμαι σίγουρος- ότι ήταν η σχιζοφρενής φοιτήτρια της δραματικής σε κάποια επεισόδια του BH 90210. :ninja:

 

Αει γειά σου! Και έλεγα τι μου θυμίζει.. τι μου θυμίζει... ;)

The board is set.. The pieces are moving..
Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ Στην αρχή όταν δείχνουν τον Τζακ στο αεροπλάνο οι δύο Γιαπωνέζοι που κάθονται πίσω του δεν μοιάζουν εκπληκτικα τον Τζιν και την Σαν;

Εμενα δεν μου μοιαζουν καθολου. :p

Link to comment
Share on other sites

Episis deite afto to apistefto video me ton ben! ola ta lefta!

http://www.ifilm.com/video/2858527

 

lol. Πολύ καλός αυτοσαρκασμός (από τον Ben). Καλός και ο σουρρεαλισμός του όλου σκετς. Τέλειο!

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ο νεκρός είναι ο Μαικλ (μαύρη περιοχή-δεν έχει κ κανέναν) κ ειναι αυτός που έστειλε το πλοίο για να τους βρει :cool:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Να πω εγω την δικη μου εκδοχη και να ανατρεψω λιγο τα πραγματα!!!

 

Εγω πιστευω οτι ο πατερας του Τζακ ΖΕΙ:!:, ισως τον ανεστησε το νησι(τοσα εχει κανει αυτο το νησι :p ), αλλωστε στον 1ο κυκλο αν θυμαμαι καλα ειχε βρει το φερετρο του πατερα του που τον μετεφερε για να τον θαψει, αδειο!!!:ninja: :shifty:

 

Και κατι αλλο, ισως ειναι ανουσιο αλλα συμφωνα με την φυσικη παντα, το δωματιο που κλειστηκε ο Τσαρλυ δεν επρεπε να γεμισει νερο διοτι υπηρχε αερας ο οποιος δεν μπορεσε να βγει απο πουθενα, ειναι κατι σαν το πειραμα που καναμε στο δημοτικο με το ποτηρι που του βαζαμε ενα κομματι βαμβακι και το βουταγαμε μεσα στο νερο και δεν βρεχοταν!!!:p :happy:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

well edo milame gia to lost island!

koutsoi perpatan,aloi giatrevodai,aloi vriskoun ton eafto tous,aloi genoun

dn iparxoun nomoi ths fisikhs:P

Link to comment
Share on other sites

Mηπως τελικα ηταν ενα deja vu σαν αυτα που βλεπει ο Ντεζ;;

 

Το φερετρο στη γειτονια αμα δειτε ειναι πολυ μικρο, μηπως ειναι του Γουολτ; Μανα δεν εχει, ο πατερας του δεν ξερουμε τι γινεται, γι αυτο δεν ειχε και κοσμο..

Λεω και γω τι σκεφτηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, καινούργιος εδώ, αν και παρακολουθώ το thread αρκετό καιρό :) Πραγματικά δεν ξέρω τι να υποθέσω με την τροπή που δόθηκε στο finale. Εκείνο που θέλω να σχολιάσω πάντως είναι η σκηνή Daniel-Alex.... τόσο καιρό περίμενα να δω αυτή τη συνάντηση και....το πρώτο πράγμα που λέει στην κόρη της είναι "βοήθησέ με να τον δέσουμε" ???? ΕΛΕΟΣ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Mηπως τελικα ηταν ενα deja vu σαν αυτα που βλεπει ο Ντεζ;;

 

Το φερετρο στη γειτονια αμα δειτε ειναι πολυ μικρο, μηπως ειναι του Γουολτ; Μανα δεν εχει, ο πατερας του δεν ξερουμε τι γινεται, γι αυτο δεν ειχε και κοσμο..

Λεω και γω τι σκεφτηκα!!

 

Και εγω το ιδιο σκεφτηκα το φερετρο παραηταν μικρο. Αν και ο Walt ειχε ψηλωσει...:p

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που θέλω να σχολιάσω πάντως είναι η σκηνή Daniel-Alex.... τόσο καιρό περίμενα να δω αυτή τη συνάντηση και....το πρώτο πράγμα που λέει στην κόρη της είναι "βοήθησέ με να τον δέσουμε" ???? ΕΛΕΟΣ!!!!

Family quality time ή αλλιώς mother & daughter...bonding :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τρελάθηκα με το finale!!!! Sorry εκ των προτέρων για το μέγεθος του post αλλά έχω αρκετά να πω.

 

Ο Τσάρλυ πέθανε για να πραγματοποιηθεί το όραμα. Κατάλαβε μεν ότι η Ναόμι δεν ήταν αυτή που ισχυριζόταν αλλά δεν είχε πει ο Ντεσμοντ τίποτα για Ναόμι στο όραμα. Πίστευε λοιπόν πως αν το κάνει θα σωθούν οι άλλοι, ανεξαρτήτως Ναόμι. Δεν γινόταν απλώς να κόψουν το καλώδιο απ’ έξω όπως ειπώθηκε πριν, θα μπορούσαν να έχουν γεννήτριες ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Επίσης έβγαλα κι ένα συμπέρασμα για το “I’m alive” του Τσάρλυ στο 3x21. Ξέρει από το όραμα πώς να σβήσει το κίτρινο φως και θα πνιγεί. Μπορεί λοιπόν εκείνος να σκεφτόταν πως όντως έχει πλημμυρίσει ο σταθμός και ίσα ίσα που θα προλάβαινε να πατήσει το κουμπί πριν πνιγεί. Οπότε, βγαίνοντας ζωντανός στο σταθμό υπέθεσε πως όλα είναι ΟΚ και θα κλείσει το φωτάκι με την άνεση του. Γι’ αυτό με τον αέρα σύμφωνα με το νόμο της φυσικής δεν ισχύει απόλυτα εδώ. Είχαμε έκρηξη, άρα με το «μπαμ» μπήκε και βγήκε ταυτόχρονα αέρας και νερό στο δωμάτιο (το οποίο είχε κλείσει ο Τσάρλυ) άρα μια χαρά γέμισε νερό μετά από λίγο.

 

Η Ναόμι… όντως δεν είχε σχέση με την Πεν; Τη φώτο που τη βρήκε;;;; Και γιατί τους είπε ότι τους είχαν για νεκρούς και τους είχαν βρει κλπ. κλπ. ;;; Μήπως (κουφό κρατηθείτε) την ξέρει η Πεν αλλά με άλλο όνομα;;;

 

Ο Μπεν σίγουρα δεν ήθελε να γίνει το τηλεφώνημα; Γιατί πήγε μόνος του; Γιατί πήρε μαζί τη μικρή; Γιατί όλο το σκηνικό μου μοιάζει στημένο;

 

Ο Τζον φάνηκε να αναστήθηκε μόνο και μόνο για να εμποδίσει το τηλεφώνημα και κόλλησε στο να ρίξει στον Τζακ; Έστω και στο χέρι;;; Μήπως πήγε εκεί τελικά μόνο για να «φάει» τη Ναόμι;

 

Το flash-forward ήταν απίστευτό. Respect!!! Η Κέιτ κούκλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...