Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ το θέμα με το κόκκινο φωτάκι το έλυσα το μόνο μου πρόβλημα τώρα ειναι οι αναφορές παράδοσης !

iPhone 3g {16gb)

Blackberry 8800

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν στείλεις μήνυμα θα εμφανιστεί ένα τικ δίπλα του και ένα d όταν παραδοθεί.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την υπόδειξη.

 

Όσον αφορά στο service, παρέδωσα την συσκευή την περασμένη Πέμπτη 10 Ιουνίου το απόγευμα σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και μου είπαν ότι θα το στείλουν με την σειρά τους στο κεντρικό service της ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΕ. Μου έστειλαν SMS ότι η συσκευή μου είναι έτοιμη για παραλαβή την Τετάρτη 16 Ιουνίου, ήτοι σε λιγότερο από μία εβδομάδα από την ημέρα που το παρέδωσα. Αν το Blackberry service είναι εκτός Ελλάδας (όπως κάπου διάβασα - αλλά δεν ξέρω αν ισχύει) μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το έχουν στείλει εκεί... Πάντως, ακόμη και αυτό να έχει συμβεί, πρέπει να ομολογήσω ότι εντυπωσιάστηκα.

 

καλησπερα ειμαι πωλειτης τεχνικος σε γερμανο και για να σας φυγει η απορεια δεν υπαρχει ακριβως service blackberry ειναι το service το γερμανου με εξηδεικευμενους τεχνικους και τα φτιαχνουνε ολα αν δεν περνει επισκευη σου κανουν αντικατασταση

 

τυχαιω δεν νομιζω μας ενδιαφερει ο πελατης μας να ειναι ικανοπειοιμενος με εμας και εμεις να του δινουμε λυσεις αυτα ελπιζω να βοηθεισα λιγακη αα και να μην το ξεχασω υπαρχει και η ασφαλεια κηνητου που οτι και αν παθει το καλυπτη η ασφαλεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω bb 9700 και ειμαι με BIS στη wind. Αποφάσισα και έκανα αίτηση φορητότητας για να

πάω cosmote. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα ακυρωθεί αυτόματα και το BIS μαζί με τη σύνδεση ή θα χρειαστεί ξεχωριστή αίτηση. γιατι θα το πουλήσω στη συνέχεια και

δε θέλω να είναι δεσμευμένο.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τι θα λεγατε να ανεβαζαμε σε αυτο το topic τα themes και wallpapers που κατα καιρους εχουμε στις αγαπημενες μας συσκευες.ξεκιναω πρωτος με το theme που εχω τωρα.
DEVICE:torch 9800OS:6.0.0.337 PIN 2286F30E
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το bb curve 8520 πρίν 1 μήνα περίπου επειδή ήθελα πάντα να πάρω ενα bb. Νόμιζα πως ήταν οκ κινητά αλλά απογοητεύτηκα και μου έχει σπάσει τα νεύρα το κω**κινητό. Εκτός του ότι οι περισσότερες εφαρμογές (όχι ότι έχει και τις εκατομμύρια σαν το iphone) που έχω κατεβάσει στο κινητό δεν τρέχουν, η μπαταρία είναι άθλια. Όταν το πρωτοπήρα το φόρτισα πάνω από 10 ώρες. Παρ΄όλα αυτά σε λιγότερο από 2 ημέρες τελειώνει χωρίς να (ακούω μουσική, βλέπω βίντεο, ίντερνετ κλπ) το πολυχρησιμοποιώ. Επιπλέον πάρα πολλές φορές προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο και δεν γίνεται. Όταν πάω να καλέσω αντί για κανονικό χτύπο ακούω εναν ήχο σαν αυτόν που ακούμε όταν είναι κατειλημμένο και πρέπει κάθε φορά να κάνω reset (Υπάρχει κανένας συνδυασμός για να κάνω ρεσετ αντί να βγάζω την μπαταρία κάθε φορά -κάνει και 1 ώρα μέχρι να ξανανοίξει- ; Αυτό το τελευταίο ειδικά με έχει κάνει να το πετάξω αρκετές φορές γτ θέλω να κάνω σημαντικά τηλεφωνήματα και δεν μπορώ (γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ). Πάντως σκέφτομαι να το δώσω σε κανένα και να πάρω κανένα άλλο κινητό. Edited by Lorem_Ipsum
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το bb curve 8520 πρίν 1 μήνα περίπου επειδή ήθελα πάντα να πάρω ενα bb. Νόμιζα πως ήταν οκ κινητά αλλά απογοητεύτηκα και μου έχει σπάσει τα νεύρα το κω**κινητό. Εκτός του ότι οι περισσότερες εφαρμογές (όχι ότι έχει και τις εκατομμύρια σαν το iphone) που έχω κατεβάσει στο κινητό δεν τρέχουν, η μπαταρία είναι άθλια. Όταν το πρωτοπήρα το φόρτισα πάνω από 10 ώρες. Παρ΄όλα αυτά σε λιγότερο από 2 ημέρες τελειώνει χωρίς να (ακούω μουσική, βλέπω βίντεο, ίντερνετ κλπ) το πολυχρησιμοποιώ. Επιπλέον πάρα πολλές φορές προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο και δεν γίνεται. Όταν πάω να καλέσω αντί για κανονικό χτύπο ακούω εναν ήχο σαν αυτόν που ακούμε όταν είναι κατειλημμένο και πρέπει κάθε φορά να κάνω reset (Υπάρχει κανένας συνδυασμός για να κάνω ρεσετ αντί να βγάζω την μπαταρία κάθε φορά -κάνει και 1 ώρα μέχρι να ξανανοίξει- ; Αυτό το τελευταίο ειδικά με έχει κάνει να το πετάξω αρκετές φορές γτ θέλω να κάνω σημαντικά τηλεφωνήματα και δεν μπορώ (γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ). Πάντως σκέφτομαι να το δώσω σε κανένα και να πάρω κανένα άλλο κινητό.

 

Χωρίς να ξέρω και πολλά για τα bb φαντάζομαι πως όλα αυτά που περιγράφεις πέρα από το θέμα της μπαταρίας πρέπει να οφείλωνται σε αστοχία λογισμικού,μήπως έχει βγει κανα update για αυτό το τηλέφωνο που δεν το έχεις περάσει;Μήπως να το πήγαινες για κανα service να το κοιτάξουνε;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δώσε το, το 8520 είναι από τα πιο lame BlackBerry. Άθλια ανάλυση και γενικά μικρή υποστήριξη.

Αν είχες το 9700 ή το 9000 θα είχες εντελώς διαφορετική γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να πας πρωτα απο την εταιρια που το αγορασες να τους πεις το προβλημα

 

Θα συμφωνησω κι εγω. Και το δικο μου το Storm το ιδιο προβλημα ειχε αλλα το πηγα πισω και σε καμια βδομαδα τσουπ μου ηρθε καινουρια συσκευη...

Οσο για την μπαταρια και τις εφαρμογες πρεπει να καταλαβεις οτι τα ΒΒ δεν απευθυνονται στο ιδιο καταναλωτικο κοινο με τα iPhone. Εχουν πιο επαγγελματικο χαρακτηρα.

Κι επισης τα ΒΒ ειναι απο τα ακριβα κινητα. Με 270€ που κανει το 8520 τι παραπανω ηθελες? Οπως προειπαν αν έπαιρνες το 9700 ή το 9500 θα ειχες τελειως διαφορετικη αποψη... Το θεματακι με το restart δεν θελω να το θιξω γιατι κι εμενα με χαλαει καποιες φορες... Ενα απο τα μικρα κολληματα των ΒΒ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Η καθε εταιρεια προσφερει υπηρεσιες απο το δικο της δικτυο που ομως ειναι ιδες κατα βαση.

 

Το μονο που αλλαζει ειναι οι τιμες

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μια αναβάθμιση λογισμικού θα σε βοηθήσει. Από εκεί και επέιτα καλύτερα να στραφείς σε κάτι σε στυλ 9700, 9520

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάω πίσω όμως θα μου πούν ότι εγώ φταίω γτ μπορεί να του έκανα κάτι και επίσης δεν παίζει να το δεχτούν μετά από 1 μήνα
Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που λες δεν τα βρίσκω και τόσο να γίνονται στα bb καλα θα κάνεις να πάς για αντικατάσταση του κιν αν το έχει καινούργιο. Αν όχι ...και το πήρες used την πάτησες . Είμαι χρήστης bb ε΄δω και πάρα πολύ καιρό και ο βασικός λόγος είναι γ διάρκεια μπαταρίας σε σχέση με τα άλλα κιν όταν είσαι online συνεχεία και δέχεσαι μαιλς και pms συνέχεια. Ψάξτε το δεν νομίζω ότι είναι τόσο χάλια η μπαταρία η το λειτουργικό
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα αυτου του μοντελου. αξιζει καθολου? Για ιντερνετ? Το βρηκα στο eclick το πιο. φθηνο. Αυτο το ομντελο θα εχει ελληνικα? Αν το παρω απο vodafone θα εχει το logo της απανω?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Diamond 2 και χρήστης WM για πολλά χρόνια. Σε λίγες μέρες θέλω να αγοράσω BlackBerry, ο λόγος είναι οι λειτουργίες της υπηρεσίας BIS καθώς επειδή δεν διαθέτω Exchange δεν μπορώ να δουλέψω τα email μου σε άλλη συσκευή.

 

Ωστόσο, δεν έχω καμία επαφή με συσκευές BlackBerry που θα με βοηθούσε να κάνω την σωστή επιλογή.

Είμαι μεταξύ του Bold 9700 και του Storm 2.

To Bold μου αρέσει εμφανισιακά και από ότι είδα είναι ευκολότερη η χρήση του λεξικού στα μηνύματα. Ωστόσο φοβάμαι το πόσο άνετη θα είναι πληκτρολόγηση σε τόσο μικρά πληκτρα.

Στο Storm με ενθουσιάζει η οθόνη αφής καθώς έχω μάθει και σε τηλέφωνα με οθόνη αφής. Πιστεύω ότι θα είναι πιο γρήγορη και εύκολη η χρήση. Ωστόσο έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο αργό και φοβάμαι μήπως στην πορεία όταν φορτωθεί κολλάει.

 

Ποια είναι η γνώμη σας??

Τι θα μου προτείνατε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις χρήσιμες συμβουλές σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...