Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις ενεργοποιησει το gps?

Ναι ακόμα και με ανοιχτό gps το ίδιο κάνει, λες και δεν μπορεί να βγάλει σαν αποτέλεσμα κάτι που δεν έχει στην λίστα. Δεν βρήκα κάτι άλλο να κάνω. Όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν και βλέπουν την τοποθεσία κανονικά. Οπότε το έκανα disable και βλέπω καιρό από Google now.

εαν βρεις χρόνο κανε κάποιες δοκιμές στον ηχο του κινητου και πες μου εντυπώσεις.

Οκ είναι ο ήχος από τα ηχεία, σίγουρα καλύτερος από πολλά κινητά ειδικά κάτω από 300ε, βέβαια λίγη ένταση ακόμα δεν θα με χαλαγε. Για το άλλο που έλεγες ότι τσιριζει δεν παρατήρησα μεγάλη παραμόρφωση στο σημείο που να πω ότι τσιριζει αλλά φαίνεται να φτάνει κοντά στο όριο του το ηχείο, όπως είχα υποθέσει.

Εντάξει, το axon 7 πχ δεν το φτάνει με τίποτα σε ήχο αλλά είναι καλό.

 

 

---------------------------------------------------------------

 

Έχω βάλει Google now launcher και προς το παρών όλα δουλεύουν μία χαρα. Αυτό που έβλεπα οι περισσότεροι να κράζουν μετά τα le app ήταν το recent apps που το έχουν φορτώσει, προσκοπικά με έχει βολεψει απίστευτα!

 

Μόνο αρνητικό ίσως η αυτόματη φωτηνοτητα που δεν δουλεύει όσο καλά δούλευε αυτή του note 3 ή δουλεύει διαφορετικά και δεν το έχω συνηθίσει ακόμα.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν βλεπω πολυ κινητικοτητα εδω, μαλλον δεν εχουν αγορασει πολλοι ακομη το συγκεκριμενο μοντελο...

Βρηκατε τροπο να γυρισει στην official ρομ?

Οι πηγες απο το εξωτερικο τι λενε?

 

(ειμαι αναμεσα σε αυτο και xiaomi, μου αρεσει πιο πολυ αυτο, αλλα θελω να σιγουρεψω το θεμα ρομ και official updates, που στο xiaomi υπαρχουν ολες οι επιλογες).

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήλθε πριν μια εβδομάδα. Πρώην κάτοχος του oneplus one. Μπορώ να πω πλέον ότι η νέα συσκευή είναι πολύ καλυτερη της προηγούμενης.

Θετικά : Απίστευτη μπαταρία, που κρατά τουλάχιστον 2 ημέρες με συνεχή χρήση και όλα τα καλούδια ανοιγμένα.

Καλό UI. Το βάζω στα θετικά καθώς είναι στη φύση του καθενός μας να πειραματίζεται ώρες ατελείωτες με το νέο του κινητό.

Απίστευτη ταχύτητα στα πάντα (download, upload, Internet etc).

 

Το NFC δουλεύει άψογα.

 

Περιέχει κανονικά Playstore και όλες τις Google εφαρμογές.

 

ANTUTU : 156383

 

Αρνητικά : Η Rom που έχει είναι η multilanguage. Ως συνέπεια αυτού, αν διαλέξεις Ελληνικά, σε πολλές περιπτώσεις η μετάφραση (σωστή ή όχι) είναι ανύπαρκτη. Αυτό δεν με ενοχλεί καθώς, έχω συνηθίσει να το έχω πάντα στην Αγγλική version.

Αυτό που δεν μπόρεσα να βρω πουθενά είναι, τα OTA updates. Συμπεραίνω ότι αυτή η Rom δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή μου όσον αφορά αυτό το σκέλος. Δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε αυτό το θέμα (αν θα ήταν καλύτερα να αλλάξω σε Άγγλο κινεζική stock rom ή αν με αυτή που έχω μπορώ να κάνω στο μέλλον αναβαθμίσεις της μέσω εναλλακτικής μεθόδου).

 

Αυτά προς το παρόν. Επανέρχομαι σύντομα με περισσότερα νέα.

Μόλις πρόσεξα ότι στο δικό μου το Le Pro 3, αγορά από vickmall λέει ότι για τον 820 αντί τον 821. Είναι δυνατόν?e06ec699ec20428f1dc139bf65cbaa8a.jpg

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσεξα ότι στο δικό μου το Le Pro 3, αγορά από vickmall λέει ότι για τον 820 αντί τον 821. Είναι δυνατόν?e06ec699ec20428f1dc139bf65cbaa8a.jpg

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Περίεργο, και εγώ από vickmall το πήρα και γράφει 821.

Με multirom είναι η official;

Τρέξε ένα anttutu να δούμε σκορ τι βάζει

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να γινομαι κουραστικος απλα μια τελευταια επιβεβαιωση πριν το παραγγειλω. Θα το παρω με original rom english/chinish .Ο πωλητης μου λεει οτι δεν εχει μεσα το google play.Αυτο περνιεται ευκολα?Επισης περα απο το οτι δεν γραφω ελληνικα καποιο αλλο προβλημα δεν θα εχω?

 

ευχαριστω

Edited by Isovitis
Link to comment
Share on other sites

stock rom ειναι η αγγλοκινεζικη.

οποια rom και να εχεις?το NEC και otg λειτουργουν κανονικα.

 

εγγυηση ισχυει και με την multi language αν εχεις την υπομονη να περιμενεις δυο μηνες να παει κινα και να επιστρεψει.

 

Εμένα η multilanguage δεν έχει system update ξέρεις τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι βαθμολογια σας βγαζει στο antutu;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσεξα ότι στο δικό μου το Le Pro 3, αγορά από vickmall λέει ότι για τον 820 αντί τον 821. Είναι δυνατόν?

Μην αγχώνεσαι! 821 έχεις απλά η Multilanguage που βάζουν είναι η ίδια στο χ820 χ821 χ822 χ720 γι αυτό και στο Phone info βλέπεις τον 820 2.15mhz. Παίρνουν τα Multilanguage Settings από την μία ρομ και τα πάνε στην άλλη. Έχουμε κι εμείς στο χ820/χ822 ρομ που ήρθαν και λένε snapdragon 821 και 2.35 mhz.... Οι γνωστές China multi των κινεζομάγαζων. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα η multilanguage δεν έχει system update ξέρεις τι πρέπει να κάνω;

 

Πήγαινε στο επίσημο site κατέβασε την επίσημη και πέρασε την από το Stock recovery τικάροντας και το clear & update πριν την εγκατάσταση. Μετονομασε την πριν την εγκατάσταση σε update.zip και θα την πάρει κανονικά. Μετά θα έχεις όλα τα επίσημα updates. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι βαθμολογια σας βγαζει στο antutu;

 

Στο δικό μου έβγαλε +/- 155000. Δεν θυμάμαι το ακριβές νούμερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε στο επίσημο site κατέβασε την επίσημη και πέρασε την από το Stock recovery τικάροντας και το clear & update πριν την εγκατάσταση. Μετονομασε την πριν την εγκατάσταση σε update.zip και θα την πάρει κανονικά. Μετά θα έχεις όλα τα επίσημα updates. ;)

 

Μπορείς να δώσεις ακριβή διεύθυνση και κάποιες οδηγίες? Επειδή το site είναι στα κινέζικα και με την αυτόματη μετάφραση δεν είμαι σίγουρος αν βαδίζω σωστά...

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ακριβή διεύθυνση και κάποιες οδηγίες? Επειδή το site είναι στα κινέζικα και με την αυτόματη μετάφραση δεν είμαι σίγουρος αν βαδίζω σωστά...

 

Thanks

Καλημέρα.Εδώ είσαι. Κατεβάζεις την 1η (επάνω) 20s που είναι η τελευταία επίσημη.>> http://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html

Την κατεβάζεις με το pc σου.

Κάνεις κλικ στο όνομα χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο και την ονομάζεις update.zip (προσοχή να μείνει η κατάληξη zip).

Tην βάζεις χύμα στο κινητό και όχι σε κάποιο φάκελο.

Πατάς τα vol + & power μέχρι να γράψει Leeco recovery και τα αφήνεις.

Τικάρεις τα κουτάκια clear & update και πατάς start.

Tα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του!:lol:

ΠΡΟΣΟΧΗ! Ότι έχεις μέσα θα χαθεί...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εδώ είσαι. Κατεβάζεις την 1η (επάνω) 20s που είναι η τελευταία επίσημη.>> http://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html

Την κατεβάζεις με το pc σου.

Κάνεις κλικ στο όνομα χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο και την ονομάζεις update.zip (προσοχή να μείνει η κατάληξη zip).

Tην βάζεις χύμα στο κινητό και όχι σε κάποιο φάκελο.

Πατάς τα vol + & power μέχρι να γράψει Leeco recovery και τα αφήνεις.

Τικάρεις τα κουτάκια clear & update και πατάς start.

Tα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του!:lol:

ΠΡΟΣΟΧΗ! Ότι έχεις μέσα θα χαθεί...

 

 

Αν γινεται να περαστει απο multilanguage η default οπως λεει ο φιλος ας επιβεβαιωση ο georgeten αν ειναι να παρω την multi που βρισκω πιο ευκολα συσκευη.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εδώ είσαι. Κατεβάζεις την 1η (επάνω) 20s που είναι η τελευταία επίσημη.>> http://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html

Την κατεβάζεις με το pc σου.

Κάνεις κλικ στο όνομα χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο και την ονομάζεις update.zip (προσοχή να μείνει η κατάληξη zip).

Tην βάζεις χύμα στο κινητό και όχι σε κάποιο φάκελο.

Πατάς τα vol + & power μέχρι να γράψει Leeco recovery και τα αφήνεις.

Τικάρεις τα κουτάκια clear & update και πατάς start.

Tα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του!:lol:

ΠΡΟΣΟΧΗ! Ότι έχεις μέσα θα χαθεί...

 

Δυστυχώς (ή ευτυχώς... :worry:), δεν κατεβαίνει η συγκεκριμένη version. Δείχνει να είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας.

Θα δοκιμάζω καθημερινά. Που θα πάει, θα ξεκολλήσει...

Θα σας κρατώ ενήμερους.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς (ή ευτυχώς... :worry:), δεν κατεβαίνει η συγκεκριμένη version. Δείχνει να είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας.

Θα δοκιμάζω καθημερινά. Που θα πάει, θα ξεκολλήσει...

Θα σας κρατώ ενήμερους.

Κατέβασε όποια θες από τις επίσημες εδώ>> https://www.mediafire.com/folder/gntdgfr67054v/Le_Pro_3_X720

και εδώ με GooglePlay ενσωματωμένα κλπ>> https://www.amazon.es/clouddrive/share/qjy5mPQvmQRN6BnZ0kNr8PFyhNWGOMA1I9zHgRxJ58o?_encoding=UTF8&mgh=1&ref_=cd_ph_share_link_copy

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν φλασαρετε μια κινεζοαγγλικη rom,στην πρωτη επανεκκινηση τα menu ειναι στα κινεζικα;

και αν ειναι,πως βρισκετε ακρη και αλλαζετε σε αγγλικα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε όποια θες από τις επίσημες εδώ>> https://www.mediafire.com/folder/gntdgfr67054v/Le_Pro_3_X720

και εδώ με GooglePlay ενσωματωμένα κλπ>> https://www.amazon.es/clouddrive/share/qjy5mPQvmQRN6BnZ0kNr8PFyhNWGOMA1I9zHgRxJ58o?_encoding=UTF8&mgh=1&ref_=cd_ph_share_link_copy

 

Καλησπέρα,

Καταρχήν σε ευχαριστώ που βοήθησες να πάει η καρδιά μου στον τόπο της, γιατί είχα αρχίσει να φτιάχνω σενάρια Κινέζικης μαφίας, χαχα...

Δοκίμασα τη ROM που έχεις ανεβάσει στο amazon drive και μου έβγαλε ότι είναι corrupted file. Δοκιάζψ ξανά και σας ςενημερώνω σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Καταρχήν σε ευχαριστώ που βοήθησες να πάει η καρδιά μου στον τόπο της, γιατί είχα αρχίσει να φτιάχνω σενάρια Κινέζικης μαφίας, χαχα...

Δοκίμασα τη ROM που έχεις ανεβάσει στο amazon drive και μου έβγαλε ότι είναι corrupted file. Δοκιάζψ ξανά και σας ςενημερώνω σε λίγο

 

Ελπίζω να έχεις TWRP. Μόνο με TWRP μπαίνει αυτή. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια οταν φλασαρετε μια κινεζοαγγλικη rom,στην πρωτη επανεκκινηση τα menu ειναι στα κινεζικα;

και αν ειναι,πως βρισκετε ακρη και αλλαζετε σε αγγλικα;

 

Μόλις πάει στο setup της γλώσσα σέρνεις προς τα πάνω βρίσκεις τα Αγγλικά - US τα επιλέγεις και τέλος. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την stock 18 με αυτό τον τρόπο ευχαριστώ πολύ

Πώς και δεν έβαλες κατευθείαν την 20s?

Να ξέρετε. Οποιαδήποτε Official stock rom περνάει από το stock recovery με αυτό τον τρόπο ή πάλι μετονομαζοντάς την σε update.zip την βάζετε χύμα στο κινητό πάτε στο ενημέρωση συστήματος πατάτε Locale update την επιλέγετε και πατάτε update. Όλες οι υπόλοιπες Custom θέλουν TWRP. ;)

Σε λίγο αν πατήσεις το Check for updates θα σου εμφανίσει την 20s να την περάσει.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις TWRP. Μόνο με TWRP μπαίνει αυτή. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μόλις πάει στο setup της γλώσσα σέρνεις προς τα πάνω βρίσκεις τα Αγγλικά - US τα επιλέγεις και τέλος. ;)

 

Καταλαβα, εχω βάλει ήδη την stock ROM 20 S που ανεβασες πριν αλλα εχει πολυ κινεζιά μέσα. Θα ξαναδοκιμασω την δική σου απο amazon με TWRP

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εγώ το κινητό το πήρα στα 270 από geekbuying.

Κλασικά το μαγαζί προσφέρει την εγκατάσταση της ευρωπαϊκής ROM.

Προσωπικά πιστεύω ότι για τα λεφτά του δεν υπάρχει καλύτερο.

Αρνητικα για μένα είναι ότι η κάμερα δεν έχει OIS και η έλλειψη θύρας ακουστικων 3.5 mm

LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με το installation του TWRP, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν για την εγκατάσταση μιας custom rom χρειάζεται να κάνω πρώτα Unlock bοotloader και root το τηλέφωνο? Η απλά αν μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα για να εγκαταστήσω μία custom rom

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με το installation του TWRP, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν για την εγκατάσταση μιας custom rom χρειάζεται να κάνω πρώτα Unlock bοotloader και root το τηλέφωνο? Η απλά αν μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα για να εγκαταστήσω μία custom rom

Ευχαριστώ προκαταβολικά

κατεβασε πρωτα την εφαρμογη root checker να δεις αν ειναι ρουταρισμενη η συσκευη,
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε πρωτα την εφαρμογη root checker να δεις αν ειναι ρουταρισμενη η συσκευη,

Δεν είναι σίγουρα ρουταρισμένη

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, εχω βάλει ήδη την stock ROM 20 S που ανεβασες πριν αλλα εχει πολυ κινεζιά μέσα. Θα ξαναδοκιμασω την δική σου απο amazon με TWRP

Όλες οι official stock roms έχουν LeEco κινεζιές.Η άλλη ΔΕΝ είναι δική μου, είναι απο xda developers.

Οι δικές μου έχουν παντού Ελληνικά και είναι για LeMax2 X820/X822/X821 >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με το installation του TWRP, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν για την εγκατάσταση μιας custom rom χρειάζεται να κάνω πρώτα Unlock bοotloader και root το τηλέφωνο? Η απλά αν μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα για να εγκαταστήσω μία custom rom

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Κοίτα στα ποστ που έχω εδώ>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023 έχει οδηγίες για τα πάντα!

Τα ίδια ισχύουν για όλα τα LeEco Phones..;) Βέβαια θες TWRP για Le3pro(δες εδώ πώς)>> https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/leeco-le-pro-3-root-t3476560 . To root είναι ίδιο >> https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0 και περνάει με το TWRP/INSTALL.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι official stock roms έχουν LeEco κινεζιές.Η άλλη ΔΕΝ είναι δική μου, είναι απο xda developers.

Οι δικές μου έχουν παντού Ελληνικά και είναι για LeMax2 X820/X822/X821 >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023

 

Κοίτα στα ποστ που έχω εδώ>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023 έχει οδηγίες για τα πάντα!

Τα ίδια ισχύουν για όλα τα LeEco Phones..;) Βέβαια θες TWRP για Le3pro(δες εδώ πώς)>> https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/leeco-le-pro-3-root-t3476560 . To root είναι ίδιο >> https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0 και περνάει με το TWRP/INSTALL.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπορώ δηλαδή να χρησιμοποιήσω τη ROM σου για LeMax2 X821? Είναι ασφαλές αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...