Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπορώ δηλαδή να χρησιμοποιήσω τη ROM σου για LeMax2 X821? Είναι ασφαλές αυτό?

ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑ! Άλλο hardware το ένα, άλλο το άλλο.! Απλά σου έδειξα τα ποστ να καταλάβεις πως βλέπουμε ξεκλειδώματα και πως περνάμε τις rom!:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑ! Άλλο hardware το ένα, άλλο το άλλο.! Απλά σου έδειξα τα ποστ να καταλάβεις πως βλέπουμε ξεκλειδώματα και πως περνάμε τις rom!:lol:

 

Συγνώμη CrisBal που κάνω χαζές ερωτήσεις, είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με το σπορ...σιγά σιγά θα μάθω κι εγώ :) :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Chris να περιμενουμε καμια ρομ ελληνικη για το λε 3 προ? . Νεος κατοχος. Ειχα το λε μαχ 2 με την 20 grs. Ειδα οτι θα παρεις το λε 3.τωρα χρησιμοποιω 20s απο κατι ιταλους νομιζω αλλα δαν τις δικιες σου με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Chris να περιμενουμε καμια ρομ ελληνικη για το λε 3 προ? . Νεος κατοχος. Ειχα το λε μαχ 2 με την 20 grs. Ειδα οτι θα παρεις το λε 3.τωρα χρησιμοποιω 20s απο κατι ιταλους νομιζω αλλα δαν τις δικιες σου με τιποτα

 

Αν μου το κάνετε δώρο! :lol: (πλάκα κάνω)

Δεν γίνεται να τεστάρω χωρίς τηλέφωνο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχεις παραγγηλει?

 

Όχι. Πήγα να.... Αλλά δεν εδιωξα το Χ800 και έτσι έχω 5 ακόμα! :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πήγα να.... Αλλά δεν εδιωξα το Χ800 και έτσι έχω 5 ακόμα! :lol:

 

εγω εδωσα το χ820 και πηρα το 3 αλλα πληρωσα 85 τελωνειο για το 3 4/64 το πηρα 265.αλλα τα αξιζει ετσουξε όμως

Link to comment
Share on other sites

εγω εδωσα το χ820 και πηρα το 3 αλλα πληρωσα 85 τελωνειο για το 3 4/64 το πηρα 265.αλλα τα αξιζει ετσουξε όμως

 

Καλησπερα ειμαι ετοιμος και εγω να το παραγκειλω και τωρα με φρεναρες!!!Πως στο εστειλαν και πηγε τελωνειο?!!!!!!!!??????

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι ετοιμος και εγω να το παραγκειλω και τωρα με φρεναρες!!!Πως στο εστειλαν και πηγε τελωνειο?!!!!!!!!??????

Πλέον πάρα πολλά περνάνε τελευταία τελωνείο, αν και έχω να πω ότι για Ρόδο που ζω εγώ δεν έχουμε κρούσματα, μάλλον εδώ είναι καλοί οι τελωνείακοι :cool: ;)

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα την παρεα!!!

Αφου πούλησα το Χ800 μου παραγγηλα σημερα το pro 3 64gb και ο Θεος βοηθος με το τελωνειο!!!

Τωρα θελω να παραγγείλω θυκη και taberend glass ...

Ειδα στο ali καποια τζαμακια οπου foul cover https://www.aliexpress.com/item/Leeco-Letv-Le-Pro-3-glass-tempered-MOFi-Le-Pro3-screen-protector-Le-x720-Pro-3/32741252826.html?spm=2114.01010208.3.1.89NrI3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10000032_119_10000025_10000029_430_10000028_10060_10062_10056_10055_10000062_10054_301_10059_10099_10000022_10000012_10103_10000015_10102_10096_10000018_10000019_10000056_10000059_10052_10053_10107_10050_10106_10051_10000053_10000007_10000050_10084_10083_10118_10000047_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10115_10037_10033_10000041_10000044_10078_10079_10077_10000038_429_10073_10000035_10121-10050,searchweb201603_10,afswitch_2,single_sort_1_total_tranpro_desc&btsid=43cdfd81-b7c2-4498-aa3d-f7782b96f430

το εχει δοκιμασει καποιος?:p

τα mofi ειναι τα χειροτερα που υπαρχουν.αφηνουν δαχτυλιες. και την κανουν να φαινεται βρωμικη.και η αισθηση των δαχτυλων χαλια...σαν να κολλανε...εχω δοκιμασει πολλα.τα μοναδικα που δεν αδικουν την οθονη και ειναι παντα καθαρη,ειναι τα Nillkin.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα mofi ειναι τα χειροτερα που υπαρχουν.αφηνουν δαχτυλιες. και την κανουν να φαινεται βρωμικη.και η αισθηση των δαχτυλων χαλια...σαν να κολλανε...εχω δοκιμασει πολλα.τα μοναδικα που δεν αδικουν την οθονη και ειναι παντα καθαρη,ειναι τα Nillkin.

 

Το θέμα είναι οτι η οθόνη έχει στρογγυλεμένα άκρα. Για αυτό το λόγο τα tempered glasses δεν υπάρχει περίπτωση να καλύψουν όλη την επιφάνεια της οθόνης. Τουλάχιστον 2 χιλιοστά περιμετρικά δεν καλύπτονται.

Ένα άλλο προστατευτικό που κυκλοφορεί στην πιάτσα και καλύπτει όλη την οθόνη είναι μούφα. Τουλάχιστον έτσι λένε πολλοί στα σχόλια τους σε ξένα sites.

Συμφωνώ και εγώ για τα Nillkin. Ήδη με έχουν σώσει 2 τηλέφωνα παλιότερα (το ένα μετά από πτώση από την τσέπη και με 70km στο scooter).

Περιμένω οσονούπω ένα tempered glass της Nillkin. Μόλις το περάσω θα ποστάρω photos.

Link to comment
Share on other sites

Αν γινεται να περαστει απο multilanguage η default οπως λεει ο φιλος ας επιβεβαιωση ο georgeten αν ειναι να παρω την multi που βρισκω πιο ευκολα συσκευη.ευχαριστω

 

Μόλις πέρασα την αγγλοκινέζικη stock. Πάνω από την multilanguage.

 

Chris, στην αρχή της εγκατάστασης δεν τίκαρα το clear, αλλά μόνο το update... Αποτέλεσμα, δεν σβήστηκε καμία εφαρμογή, και όλες δουλεύουν άψογα!!!

Το μόνο θέμα, είναι ότι δεν μπορούσε να βρει τις Google εφαρμογές αν και όλες ήταν κανονικά εγκατεστημένες. Αυτό που είναι απαραίτητο να γίνει αμέσως μετά, είναι να εγκατασταθεί ο Nova Launcher (ή κάποιος άλλος) ώστε να αντικαταστήσει αυτόν της μαμάς εταιρίας. Μόνο έτσι θα απαλλαγείτε από τις κινεζιές...

Έτσι λύνεται και το θέμα με την εμφάνιση των google apps.

Εννοείται, πως σαν γλώσσα βάζουμε την Αγγλική και πλέον χρησιμοποιούμε μόνο αυτή.

 

Πλέον υπάρχει εικονίδιο - εφαρμογή για OTA updates.

Και το NFC (winbank wallet app) δουλεύει κανονικά.

Αν αργότερα βρω κάποιο σημαντικό bug (ελπίζω πως όχι), θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την αγγλοκινέζικη stock. Πάνω από την multilanguage.

 

Chris, στην αρχή της εγκατάστασης δεν τίκαρα το clear, αλλά μόνο το update... Αποτέλεσμα, δεν σβήστηκε καμία εφαρμογή, και όλες δουλεύουν άψογα!!!

Έκανες το λεγόμενο dirty flash. Ίσως στην πορεία να σου βγάλει μικρό προβλήματα αλλά έως τότε μείνε έτσι. Τα GAPPS από το Lestore αν χάθηκαν αλλιώς χειροκίνητα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανες το λεγόμενο dirty flash. Ίσως στην πορεία να σου βγάλει μικρό προβλήματα αλλά έως τότε μείνε έτσι. Τα GAPPS από το Lestore αν χάθηκαν αλλιώς χειροκίνητα.

 

Τα Gapps μετά το πέρασμα της νέας ROM, δεν ήταν απεγκατεστημένα, αλλά δεν τα έβλεπα στις εφαρμογές με τον Κινέζικο Launcher. Μόλις έβαλα τον Nova φάνηκαν κανονικά.

 

Πριν από αυτό, είχα προσπαθήσει να τα κατεβάσω - όπως είχες ποστάρει παλιότερα - από το Lestore, αλλά δεν έβγαζα άκρη. Πληκτρολογώντας στο κινέζικο ψαχτήρι Gapps έβγαζε 2 εφαρμογές. Η μια από αυτές δεν κατέβαινε με τπτ, οπότε σταμάτησα εκεί γιατί δεν είναι και το πιο σοφό να προχωράς στα τυφλά... Στα κινέζικα έκανα κάθε φορά κοπάνα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έκανες το λεγόμενο dirty flash. Ίσως στην πορεία να σου βγάλει μικρό προβλήματα αλλά έως τότε μείνε έτσι. Τα GAPPS από το Lestore αν χάθηκαν αλλιώς χειροκίνητα.

 

By the way, υπάρχει τρόπος να φλασαριστεί σωστά μετά από το dirty flash? Αχρείαστος να'ναι αλλά, ποτέ δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

By the way, υπάρχει τρόπος να φλασαριστεί σωστά μετά από το dirty flash? Αχρείαστος να'ναι αλλά, ποτέ δεν ξέρεις...

 

Ναι πατώντας και το clear στο recovery. Αλλά τώρα μπορείς και από μέσα από την εφαρμογή Update πατάς local update επιλέγεις την ρομ που την έχεις ονομάσει update.zip και πατάς να γίνει και από εκεί και τα κάνει όλα μόνο του. ;) Μετά βέβαια θα χαθούν όλα και θες και Gapps

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως αλλάζω γλώσσα από το play store σε ελληνικά; Ακόμα και οι εφαρμογές που κατεβάζω της Google είναι στα αγγλικά. Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα απλά λέω μήπως αλλάζει κάπως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως αλλάζω γλώσσα από το play store σε ελληνικά; Ακόμα και οι εφαρμογές που κατεβάζω της Google είναι στα αγγλικά. Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα απλά λέω μήπως αλλάζει κάπως.

 

Αν εχεις την στοκ εκδοση τοτε στα αγγλικα θα κατεβαινουν,δοκιμασε με

το morelocale2

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

θέλω να πάρω κινητό και είμαι ανάμεσα σε le pro 3 και xiaomi mi5s plus από Κίνα φυσικά.

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο εφαρμογές κλπ, το θέλω κυρίως για την δουλειά μου δηλ. γρήγορο Internet, χάρτες κλπ, καλές φωτογραφίες, αξιοπιστία, σταθερότητα και κυρίως μπαταρία.

Υπάρχει κάποιος που να τα είχε και τα 2? Νομίζω το xiaomi δεν έχει την 800αρα band. Το Le Pro από την άλλη δεν έχει σταθεροποιητή. Στα υπόλοιπα πάνω κάτω τα ίδια δεν είναι?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε φιλος εχθες μου το εφερε να του βαλω χαρτες navigon sygic κλπ καλο 155 εβγαλε antutu αλλα ουτε τα μισα στα Ελληνικα δεν ειχε μεσα ειχε MUI 8 κατι δεν θυμαμαι.

 

Η οθονη υπερβολικα μικρη, δεν θα βγει κανενα σοβαρο κινητο 6.5 που να εχει και την 800αρα να παρουμε και εμεις;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το περιεργο ειναι οτι ακομη το x720 με stock EUI rom δεν εχει γινει ακομα certified απο την google ( https://support.google.com/googleplay/answer/1727131?hl=en ) , οπως το x727 (αμερικανικο) και x725 (ρωσσικο).

γι'αυτο και καποιες εφαρμογες οπως το android pay δεν λειτουργούν

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στέφανε,

Το δικό μου, ήλθε με custom Multilanguage rom. Τους είχα ζητήσει να μου το στείλουν (Oppomart) με την Official rom και μου απάντησαν καταφατικά... Μετά από ερώτηση που τους έκανα γιατί δεν κάνει OTA updates, μου απάντησαν ως ακολούθως:

Quote

sorry for the issue, since the phone was flashed by our provider before shipping, so we are afraid that it can't be flashed back with original rom, but you can try to find it from xiaomi official site.

Unquote

 

Τώρα, το τι δουλειά έχει το site της Xiaomi, άντε να το πεις στον νυσταγμένο Κινέζο... Πάλι καλά που μου απάντησαν άμεσα.

Το βασικό ερώτημα είναι, αν τελικά μπορώ να περάσω την stock κινεζικο-αγγλική, παρά του ότι ο Κινέζος λέει πως αυτό είναι αδύνατον.

Αν ναι, μπορείς σε παρακαλώ να με κατατοπίσεις εσύ ή κάποιος άλλος, καθόσον όχι και τόσο σχετικός με το αντικείμενο?

Μια από τις βασικές εφαρμογές που ήθελα να έχει το τηλέφωνο είναι η NFC, αλλά μιας και η rom δεν είναι η stock (δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη σε κάποια αγορά), πολύ φοβάμαι πως δεν θα λειτουργεί σε ρουταρισμένο τηλέφωνο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σου-σας.

 

προσεχουμε απο που φωνιζουμε..και τι παραλαμβάνουμε.

αν σου ειπε οτι θα στο στειλει με την εργοστασιακη και στο εστειλε με αλλη ρομ γυρισε του το πισω και κανε dispute στο paypal αν το εχεις γραπτως απο αυτόν, αλλιως πρεπει να βρεις καποιον να σου περασει την stock rom (πιο προσφατη η 20s) που κανει και ota update.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

το περιεργο ειναι οτι ακομη το x720 με stock EUI rom δεν εχει γινει ακομα certified απο την google ( https://support.google.com/googleplay/answer/1727131?hl=en ) , οπως το x727 (αμερικανικο) και x725 (ρωσσικο).

γι'αυτο και καποιες εφαρμογες οπως το android pay δεν λειτουργούν

 

Λογικό μου φαίνεται μιας και το χ720 δεν έρχεται με Google services από μαμά και οι εκδώσεις που έχουν GS έχουν άλλο αριθμό μοντέλου. Οπότε δεν υπάρχει λόγος το χ720 να περάσει certification.

 

 

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

θέλω να πάρω κινητό και είμαι ανάμεσα σε le pro 3 και xiaomi mi5s plus από Κίνα φυσικά.

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο εφαρμογές κλπ, το θέλω κυρίως για την δουλειά μου δηλ. γρήγορο Internet, χάρτες κλπ, καλές φωτογραφίες, αξιοπιστία, σταθερότητα και κυρίως μπαταρία.

Υπάρχει κάποιος που να τα είχε και τα 2? Νομίζω το xiaomi δεν έχει την 800αρα band. Το Le Pro από την άλλη δεν έχει σταθεροποιητή. Στα υπόλοιπα πάνω κάτω τα ίδια δεν είναι?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Μπορείς να φτιάξεις ένα θέμα στην ενότητα επιλογή συσκευής όπου θα το δουν περισσότεροι. Εγώ προτίμησα το le pro 3 γιατί έχει την 20αρα, έρχεται qc3 φορτιστή, έχει καλύτερο ήχο και ήταν φθηνότερο. Μπαταρία μικρή διαφορά μεταξύ τους υπέρ του le pro 3 με βάση αυτα που βλέπω στο νετ. Για φωτογραφίες δεν ξέρω από πρώτο χέρι, το mi5s που είδα βγάζει καλύτερες αλλά το plus έχει άλλους αισθητήρες που έχουν κατώτερο αποτέλεσμα από τον μόνο του mi5s. Επίσης το le pro 3 δεν έχει θύρα για ακουστικά αλλά έχει type c ανταπτορα.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται μιας και το χ720 δεν έρχεται με Google services από μαμά και οι εκδώσεις που έχουν GS έχουν άλλο αριθμό μοντέλου. Οπότε δεν υπάρχει λόγος το χ720 να περάσει certification.

 

Μπορείς να φτιάξεις ένα θέμα στην ενότητα επιλογή συσκευής όπου θα το δουν περισσότεροι. Εγώ προτίμησα το le pro 3 γιατί έχει την 20αρα, έρχεται qc3 φορτιστή, έχει καλύτερο ήχο και ήταν φθηνότερο. Μπαταρία μικρή διαφορά μεταξύ τους υπέρ του le pro 3 με βάση αυτα που βλέπω στο νετ. Για φωτογραφίες δεν ξέρω από πρώτο χέρι, το mi5s που είδα βγάζει καλύτερες αλλά το plus έχει άλλους αισθητήρες που έχουν κατώτερο αποτέλεσμα από τον μόνο του mi5s. Επίσης το le pro 3 δεν έχει θύρα για ακουστικά αλλά έχει type c ανταπτορα.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

εμένα δεν μου ακούγεται καθολου λογικό.

 

Tο x720 στην stock rom εχει προεγκατεστημενο play services , οχι ομως το play store.

με την ιδια λογικη γιατι το 2max x820 του ιδίου κατασκευαστη ειναι certified?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...