Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Αν θέλετε έχω μία άκρη για έκπτωση από το SpeMall και τους ρώτησα ήδη και περιμένω.. Πάντως τώρα έχουν το ασημί ι 4/32 290€ και το γκρι 6/64 349€..;)

edit Παιδιά μου το έστειλαν..TUPRO3 (14$ off)

Και μας δίνουν επιλογή να το στείλουν σε 3 μέρες με EU Express (TAX free).:D

 

Απο το spemall αγορασα το xiaomi mi5 pro προσοχή πληρωσα αποστολή EU Express έμεινε στο τελωνείο Γαλλιας μετά απο επικοινωνία με το spemall πως αφού επελεξα αυτό το τρόπο αποστολής και ειναι να πληρώσω δεν θα παραλαβω . Τελικά πληρωσα μονο φόρο 23ευρω και μου επέστρεψαν 8ευρω.καλες τιμες έχει αλλά μου βγήκε 535ευρώ και 23 μερες οδικός ήρθε απο Γαλλια σχεδον την μισή ευρωπη εκανε βόλτες.Απλο ταχυδρομείο βαλτε

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ραδιόφωνο έχει? Αυτοί που το έχουν ήδη στα χέρια τους ας μας πουν μια γνώμη για την κάμερα.

Από το GrossoShop έχει ψωνίσει κανείς ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο έχει? Αυτοί που το έχουν ήδη στα χέρια τους ας μας πουν μια γνώμη για την κάμερα.

Από το GrossoShop έχει ψωνίσει κανείς ποτέ?

 

Μονο τζαμακι και θήκη εχω αγοράσει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ραδιόφωνο έχει? Αυτοί που το έχουν ήδη στα χέρια τους ας μας πουν μια γνώμη για την κάμερα.

Από το GrossoShop έχει ψωνίσει κανείς ποτέ?

 

Δεν εχω καταφερει να βρω το ραδιόφωνο. Κρίμα γιατι το gsmarena ελεγε οτι έχει και δεν ειχα μπει καθόλου στη διαδικασία να το αμφισβητήσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Έτσι ακριβώς γίνεται σε 1λεπτο! Μόλις έρθει και το δικό μου θα την έχουμε και στα Ελληνικά.. Υπομονή λοιπόν. Παρήγγειλα και το χ820 για να φτιάξω για όλα Ελληνικές καθαρές ρομ! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοίτα εδώ από την ρομ που φτιάχνω τι έχει.

Screenshot_20161031_113544.jpg

Screenshot_20161031_105323.jpg

 

Καλή σου μέρα. Μήπως έχεις ασχοληθεί με τις ROM του x720? Εχεις κάποιο νέο?

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα. Μήπως έχεις ασχοληθεί με τις ROM του x720? Εχεις κάποιο νέο?

 

Καλημέρα.. Όχι και δεν νομίζω να προλάβω... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Όχι και δεν νομίζω να προλάβω... ;)

 

OK δεν πειράζει. Μήπως έχεις εσύ ή κάποιος άλλος να μου προτείνει κάποια ROM? Εχει δοκιμάσει κανείς από τον "Ιταλό" τίποτα ή από Cyanogen? Γράφουν σε κάποιο forum για το CM13 ότι είναι super. Έχει κανείς άποψη?

Link to comment
Share on other sites

ο 821 soc πραγματικα ειναι απαιχτος... στα $269 που πουλιεται τωρα νομίζω οτι ειτε μπαινει μεσα η leeco ειτε το εχουν μόνο για κράχτη. Πιθανως το δεύτερο...

 

τι προβλημα βρηκατε στην stock rom? μια χαρα δουλευουν ολα, κανει και ota update...

3χρονια εχω να δω τοσο vfm κινητό. Επειδη πρωτη φορα μπηκε πριν 3μήνες στην αμερικανικη αγορα η leeco το "προσεξε" πολυ το x720.

o 821 με την 4000mah μπαταρία πραγματικά κανει την διαφορά στην αυτονομία.

 

Το μονο αρνητικο προσωπικα για μενα ειναι οτι ειναι λιγο κουμούτσα, μεχρι 5,2'' είχα εως τωρα.

 

το 4gb/32gb ειναι στα $269 αυτη τη στιγμη στο alixpress και το 4gb/64gb κοντα στα $289, αμα βρειτε και κανενα κουπονι ακομα φθηνοτερα,

αν τους "ζορισετε" και λιγο τους πωλητές ολο και κανα δωρο/δώρα θα στειλουν όπως διάφανη θηκη , type c cable, glass film, finger stand, type c 3,5mm κλπ

 

για όσους δεν γνωρίζουν τα "παζαρια" στο aliexpress γινονται ως εξης:

κανετε την παραγγελία ΧΩΡΙΣ ομως να την εξοφλησετε και μεσα απο το order στελνετε μηνυματα στον πωλητή ζητωντας του εκπτωση, θηκες, κινεζικο καφέ :p κτλ για να προχωρησετε επειτα (εφοσον σας ικανοποιησει) στην πληρωμη αλλιως ακυρωνετε την παραγγελία.

Αν δεν την ακυρωσετε εσεις, αυτο-ακυρώνεται μονη της σε 20μερες.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

ο 821 soc πραγματικα ειναι απαιχτος... στα $269 που πουλιεται τωρα νομίζω οτι ειτε μπαινει μεσα η leeco ειτε το εχουν μόνο για κράχτη. Πιθανως το δεύτερο...

 

τι προβλημα βρηκατε στην stock rom? μια χαρα δουλευουν ολα, κανει και ota update...

3χρονια εχω να δω τοσο vfm κινητό. Επειδη πρωτη φορα μπηκε πριν 3μήνες στην αμερικανικη αγορα η leeco το "προσεξε" πολυ το x720.

o 821 με την 4000mah μπαταρία πραγματικά κανει την διαφορά στην αυτονομία.

 

Το μονο αρνητικο προσωπικα για μενα ειναι οτι ειναι λιγο κουμούτσα, μεχρι 5,2'' είχα εως τωρα.

 

το 4gb/32gb ειναι στα $269 αυτη τη στιγμη στο alixpress και το 4gb/64gb κοντα στα $289, αμα βρειτε και κανενα κουπονι ακομα φθηνοτερα,

αν τους "ζορισετε" και λιγο τους πωλητές ολο και κανα δωρο/δώρα θα στειλουν όπως διάφανη θηκη , type c cable, glass film, finger stand, type c 3,5mm κλπ

 

για όσους δεν γνωρίζουν τα "παζαρια" στο aliexpress γινονται ως εξης:

κανετε την παραγγελία ΧΩΡΙΣ ομως να την εξοφλησετε και μεσα απο το order στελνετε μηνυματα στον πωλητή ζητωντας του εκπτωση, θηκες, κινεζικο καφέ :p κτλ για να προχωρησετε επειτα (εφοσον σας ικανοποιησει) στην πληρωμη αλλιως ακυρωνετε την παραγγελία.

Αν δεν την ακυρωσετε εσεις, αυτο-ακυρώνεται μονη της σε 20μερες.

 

Προς το παρόν δεν έχω βρει κανένα απολύτως πρόβλημα στη stock ROM (17S). Παρεπιπτόντως δεν έχω καταφέρει να βρω πώς κάνει ota update. Απλά επειδή είδα ότι πολλοί ψάχνονται με διάφορες ROM σκέφτηκα πριν δοκιμάσω να παίξω να ρωτήσω αν κανείς είχε άποψη περί τούτου. Χαίρομαι όμως που κι εσύ βρίσκεις ότι δεν έχει θέμα η τρέχουσα stock ROM

 

Ευχαριστούμε και για το κολπάκι του Ali express. To μόνο τους αρνητικό βέβαια είναι ότι δεν δέχονται paypal.

Link to comment
Share on other sites

@mdouka ποιο firmware security patch σου εχει? το νεότερο ειναι 08/11/2016 αυτο: http://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html

 

εχω αγορασει τονους πραγματα απο aliexpress ποτέ δεν ειχα προβλημα εκτος του πρωτου χρονου των capital control που δεν εγκρινονταν oi Ελληνικές κάρτες.

παντως σε περιπτωση μη αφιξης της παραγγελιας αποζημειωνει/επιστρεφει κανονικα το aliexpress τα χρηματα πισω στην κάρτα, 45-60ημερες απο τη στιγμη της παραγγελιας συνηθως.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

@mdouka ποιο firmware security patch σου εχει? το νεότερο ειναι 08/11/2016 αυτο: http://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html

 

εχω αγορασει τονους πραγματα απο aliexpress ποτέ δεν ειχα προβλημα εκτος του πρωτου χρονου των capital control που δεν εγκρινονταν oi Ελληνικές κάρτες.

παντως σε περιπτωση μη αφιξης της παραγγελιας αποζημειωνει/επιστρεφει κανονικα το aliexpress τα χρηματα πισω στην κάρτα, 45-60ημερες απο τη στιγμη της παραγγελιας συνηθως.

 

αυτή που μου έστειλες είναι η 18S, εγώ φοράω την 17S. Νομίζεις ότι αξίζει τον κόπο να αναβαθμίσω? Security patch 01/08/2016

Edited by mdouka
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

ο 821 soc πραγματικα ειναι απαιχτος... στα $269 που πουλιεται τωρα νομίζω οτι ειτε μπαινει μεσα η leeco ειτε το εχουν μόνο για κράχτη. Πιθανως το δεύτερο...

 

τι προβλημα βρηκατε στην stock rom? μια χαρα δουλευουν ολα, κανει και ota update...

3χρονια εχω να δω τοσο vfm κινητό. Επειδη πρωτη φορα μπηκε πριν 3μήνες στην αμερικανικη αγορα η leeco το "προσεξε" πολυ το x720.

o 821 με την 4000mah μπαταρία πραγματικά κανει την διαφορά στην αυτονομία.

 

Το μονο αρνητικο προσωπικα για μενα ειναι οτι ειναι λιγο κουμούτσα, μεχρι 5,2'' είχα εως τωρα.

 

το 4gb/32gb ειναι στα $269 αυτη τη στιγμη στο alixpress και το 4gb/64gb κοντα στα $289, αμα βρειτε και κανενα κουπονι ακομα φθηνοτερα,

αν τους "ζορισετε" και λιγο τους πωλητές ολο και κανα δωρο/δώρα θα στειλουν όπως διάφανη θηκη , type c cable, glass film, finger stand, type c 3,5mm κλπ

 

για όσους δεν γνωρίζουν τα "παζαρια" στο aliexpress γινονται ως εξης:

κανετε την παραγγελία ΧΩΡΙΣ ομως να την εξοφλησετε και μεσα απο το order στελνετε μηνυματα στον πωλητή ζητωντας του εκπτωση, θηκες, κινεζικο καφέ :p κτλ για να προχωρησετε επειτα (εφοσον σας ικανοποιησει) στην πληρωμη αλλιως ακυρωνετε την παραγγελία.

Αν δεν την ακυρωσετε εσεις, αυτο-ακυρώνεται μονη της σε 20μερες.

Με την στοκ rom δεν έχω καταλάβει τι παίζει.

Αγγλικό menu εχει και ελληνικά σίγουρα γράφει.

Ειναι καθαρή όμως και απο backdoor από όσο τουλάχιστον ξέρουμε να μπορούμε να κάνουμε τραπεζικές συναλλαγές άνετα?

Όχι ότι με νοιάζει ιδιαίτερα αλλά root γίνετε εύκολα?

Γενικότερα είναι γυμνό το android η έχει διάφορα μέσα?

Με γυμνό android έχω το elephone p8000 το οποίο έχει ενα permission και start-up manager απλα και ενα xiaomi redmi note 3 pro το οποίο ειμαι εξαιρετικό τηλέφωνο απο κάθε άποψη αλλά με μεγάλα θέματα με σφάλματα στο λειτουργικό του.

Σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με κάποιο le με μεγάλη μπαταρία 4k recording και band 20

Link to comment
Share on other sites

αυτή που μου έστειλες είναι η 18S, εγώ φοράω την 17S. Νομίζεις ότι αξίζει τον κόπο να αναβαθμίσω? Security patch 01/08/2016

 

τι να σου πω... αλλα νομιζω πως ναι, ποιο πρσφατο security patch οσο να ΄ναι..αλλιως περιμενε και την επομενη σε κανα δίμηνο περίπου ωστε να την κανεις μια και καλη την αναβαθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την στοκ rom δεν έχω καταλάβει τι παίζει.

Αγγλικό menu εχει και ελληνικά σίγουρα γράφει.

Ειναι καθαρή όμως και απο backdoor από όσο τουλάχιστον ξέρουμε να μπορούμε να κάνουμε τραπεζικές συναλλαγές άνετα?

Όχι ότι με νοιάζει ιδιαίτερα αλλά root γίνετε εύκολα?

Γενικότερα είναι γυμνό το android η έχει διάφορα μέσα?

Με γυμνό android έχω το elephone p8000 το οποίο έχει ενα permission και start-up manager απλα και ενα xiaomi redmi note 3 pro το οποίο ειμαι εξαιρετικό τηλέφωνο απο κάθε άποψη αλλά με μεγάλα θέματα με σφάλματα στο λειτουργικό του.

Σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με κάποιο le με μεγάλη μπαταρία 4k recording και band 20

 

η stock rom ειναι σε αγγλικα/κινεζικα μονο απο γλωσσες.

τραπεζικες συναλλαγες ναι, ανετα...αλλα για backdoor δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια.

παντως oi custom-multilanguage rom να δεις backdoor που εχουν... σε καποιες μαλιστα (πολυδιαφημιζομενες) πανε απευθειας σε κυβερνησεις....

αν το θες σονυ και καλα ρουταρισμενο το x720, ζητα του πωλητη να στο ρουταρει και να στο στειλει με custom-multilanguage rom. Πολλοι το κανουν για να "δινουν" στους πελατες περισσοτερες επιλογες σε γλωσσες.

 

αν θες μη-ρουταρισμενο τελειως γυμνο android δυστυχως θα το βρεις μόνο σε κινητα της google. 5x, 5p, pixel κτλ

αλλα οσο κανει το pixel περνεις (3) τρία X720 ...

όπως και ολα τα πραγματα στην ζωη... οτι πληρωνεις παιρνεις.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θέλω με custom ουτε με ελληνικά σε καμία περίπτωση.

Το θέλω απλά ασφαλές και με όσο γυμνό android γίνετε η έστω με την δυνατότητα απεγκατάστασης η disable των περιττών εφαρμογων.

Έχει πολύ πράμα μέσα?

 

Σχεδον γυμνό η γυμνό δεν εχουν μόνο τα google έχουν και πάρα πολλά κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

εχει ναι... όπως και τα περισσοτερα.

ετσι βγαζει λεφτα ωστε να πουλαει τον snapdragon 821 στα $269....ενω η google το pixel στα τριπλάσια

 

παντως το bootloader του χ720 ειναι ξεκλειδωτο..ενω το αντιστοιχο αμερικανικο variant (x727) το εχουν κλειδωμενο αλλιως δεν θα επαιρνε αδεια η leeco να το κυκλοφορησει επισημα στις ΗΠΑ

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω το Le Pro 1 με τον 820 αλλά και 2k οθόνη που σημαίνει μπαταρία οριακά μια μέρα. Γι αυτό και θα χτυπήσω το 3 με τα 6 gb ram. Μανίσια ρομ δεν είχα ποτέ. Ο Ιταλός κάνει καλή δουλειά αλλά όποτε γουστάρει. Δυστυχώς δεν ασχολούνται πολλοί developers με τα leeco. Με Google play Store τι παίζει στη μαμά ρομ?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω το Le Pro 1 με τον 820 αλλά και 2k οθόνη που σημαίνει μπαταρία οριακά μια μέρα. Γι αυτό και θα χτυπήσω το 3 με τα 6 gb ram. Μανίσια ρομ δεν είχα ποτέ. Ο Ιταλός κάνει καλή δουλειά αλλά όποτε γουστάρει. Δυστυχώς δεν ασχολούνται πολλοί developers με τα leeco. Με Google play Store τι παίζει στη μαμά ρομ?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

το pro3 με συνεχως ανοιχτο το 4g/lte να "τρέχει" στο υπόβαθρο βγαζει περιπου 20ωρες, σε wifi περιπου 2ημερες.

Οπως εγραψα και νωρίτερα o 821 με την 4000mah μπαταρία πραγματικά κανει την διαφορά στην αυτονομία.

Αν και να πω την αμαρτια μου εχω υποψιες οτι τa 4000mah που ισχυρίζεται η leeco ειναι λιγο υπερεκτιμημενο, δεν πιστευω οτι ειναι τοσο η πραγματικη ισχυς της.

 

Μπαινει πολυ ευκολα στη stock το play store... play services εχει ηδη (προ)εγκαταστημενο.

παρε το 4gb ram, δεν εχει απολυτως καμια διαφορα με το 6αρι ακομα και heavy gamer να είσαι. Πραγματικά τσαμπα τα λεφτα.

 

επισης πολλοι δεν γνωρίζουν οτι και η ρομ παιζει ρολο στην αυτονομια μιας συσκευής, συνηθως οι stock "τρωνε" λιγότερο

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα από Oppomart - 4GB - 32GB - Champagne Gold - στα 252,99 € + 28,17 € μεταφορά χωρίς taxes (έτσι τουλάχιστον ισχυρίζονται). Παραλαβή σε 8-12 ημέρες.

Άντε να δούμε τι τεφαρίκι θα μας έρθει...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Στα specs που δίνει το GSMArena αναφέρεις τις ακόλουθες μπάντες:

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα από Oppomart - 4GB - 32GB - Champagne Gold - στα 252,99 € + 28,17 € μεταφορά χωρίς taxes (έτσι τουλάχιστον ισχυρίζονται). Παραλαβή σε 8-12 ημέρες.

Άντε να δούμε τι τεφαρίκι θα μας έρθει...:worry:

 

Τους ειπες για original stock rom ή δεν σε νοιαζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω παραγγειλα χθες αλλο ενα για συγγενικο προσωπο απο aliexpress $268,99 (258ευρώ) μαζι με τα μεταφορικα,

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

http://gr.gizchina.com/2016/12/24/leeco-le-pro-3-eui-5-8-update/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τους ειπες για original stock rom ή δεν σε νοιαζει;

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Ζήτησα την official Αγγλοκινέζικη rom. Δεν με πειράζει, καθώς λόγω NFC θα πρέπει να έχει stock Rom. Από την άλλη (διόρθωσε με αν κάνω λάθος), αν δεν έχει stock Rom, δεν θα μπορεί να έχει OTA updates. Γούστα είναι αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές. Επειδή είμαι ανάμεσα στο Le Pro 3 και το Le Max 2, το Le Pro 3 αξίζει τα εξτρά 60 ευρω ή να προτιμήσω το Le Max 2; Γιατί από άποψη αναλυσης οθόνης και κάμερας το Le Max 2 μου φάνηκε καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές. Επειδή είμαι ανάμεσα στο Le Pro 3 και το Le Max 2, το Le Pro 3 αξίζει τα εξτρά 60 ευρω ή να προτιμήσω το Le Max 2; Γιατί από άποψη αναλυσης οθόνης και κάμερας το Le Max 2 μου φάνηκε καλύτερο

Le pro3 από την πλευρά μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...