Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3) Έχει carrier aggregation ή μόνο το elite διαθέτει;

Μονο το elite δεν εχει θες να πεις. Το pro3 x720 εχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο gsmarena είδα ότι γράφει και για τα 2 ότι έχουν.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτό είναι το τελευταίο V7.

 

https://mega.nz/#!PwtwzIjC!OTkCDpXeMG5F_qktnG7ReFGLg2WCDOV709SQPUGDExU

 

Δυστυχώς Cris αυτό το αρχείο είναι corrupt, δεν αποσυμπιέζεται. Υπάρχει κάτι άλλο ή να κατεβάσω από το needrom?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους είπα κάτι το περίεργο. Αυτό που έγραψα και εδώ. Αλλά προφανώς το έκαναν γιατί ξέρουν τι θα παίζει με τα καλώδια. Πάντως άκρη Ελλάδα Δεν βρίσκω για να το φτιάξω

 

Πολύ καλή εξυπηρέτηση ο Κινέζος, το Geekbuying μου πούλησε χρησιμοποιημένο κινητό, χτυπημένο, ανοιγμένο, και το πήγα σε τεχνικό και διέγνωσε waterdamage, και το Geekbuying μου πρότεινε refund των 12 ΕΥΡΩ, συνέχιζα να τους πιέζω μέχρι που έφτασαν στα 15, μετά τους έκανα dispute και μου πρότειναν 30, πάντως ένα έχω να πω, απαράδεκτοι!!Το χειρότερο είναι πως επιμένουν πως το κινητό είναι brand new, και σε καμία περίπτωση χρησιμοποιημένο, μέχρι και μετά που τους έδειξα τις φώτος(σε μία φάση μου έλεγαν πως έγώ έκανα τις γρατζουνιές και τα χτυπήματα για ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ!!, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ) Το επέστρεψα, γιατί το κινητό εμφάνιζε άπειρα προβλήματα με την πάροδο του χρόνου, το Geekbuying, είναι το μόνο μαγαζί που δεν θα ξανα-ψωνίσω ποτέ, όλα καλά, τόσα χρόνια που έπερνα, αλλά όλα αυτά που πέρασα με το τελευταίο, ουστ από εδώ..Και με το Gearbest, έχω περάσει τέτοιες ιστορίες, αλλά σε καμία περίπτωση τόσο κακιά εμπειρία, για να φεύγω από geekbuying, ενώ είχα κάνει 450+ αγορές(κυρίως μικροπραγματάκια) καταλαβαίνεις τι πέρασα, και μοιράζομαι την εμπειρία μου για να μην το περάσει κανείς σας, μακριά από geekbuying σε κάθε περίπτωση, και μην την πατήσετε όπως εγώ, αν δεν βρίσκετε κάτι σε κανένα άλλο κατάστημα εκτός από geekbuying μην πέσετε στην παγίδα τους, για να μην έχουν καταφέρει τα μεγάλα μαγαζιά όπως banggood, και gearbest να έχουν stock για πώληση, πως λέτε να κατάφερε ένα μικρό και ανοίδεο μαγαζί σαν το geekbuying, πολύ απλά,,,, ανακατασκευή.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εξυπηρέτηση ο Κινέζος, το Geekbuying μου πούλησε χρησιμοποιημένο κινητό, χτυπημένο, ανοιγμένο, και το πήγα σε τεχνικό και διέγνωσε waterdamage, και το Geekbuying μου πρότεινε refund των 12 ΕΥΡΩ, συνέχιζα να τους πιέζω μέχρι που έφτασαν στα 15, μετά τους έκανα dispute και μου πρότειναν 30, πάντως ένα έχω να πω, απαράδεκτοι!!Το χειρότερο είναι πως επιμένουν πως το κινητό είναι brand new, και σε καμία περίπτωση χρησιμοποιημένο, μέχρι και μετά που τους έδειξα τις φώτος(σε μία φάση μου έλεγαν πως έγώ έκανα τις γρατζουνιές και τα χτυπήματα για ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ!!, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ) Το επέστρεψα, γιατί το κινητό εμφάνιζε άπειρα προβλήματα με την πάροδο του χρόνου, το Geekbuying, είναι το μόνο μαγαζί που δεν θα ξανα-ψωνίσω ποτέ, όλα καλά, τόσα χρόνια που έπερνα, αλλά όλα αυτά που πέρασα με το τελευταίο, ουστ από εδώ..Και με το Gearbest, έχω περάσει τέτοιες ιστορίες, αλλά σε καμία περίπτωση τόσο κακιά εμπειρία, για να φεύγω από geekbuying, ενώ είχα κάνει 450+ αγορές(κυρίως μικροπραγματάκια) καταλαβαίνεις τι πέρασα, και μοιράζομαι την εμπειρία μου για να μην το περάσει κανείς σας, μακριά από geekbuying σε κάθε περίπτωση, και μην την πατήσετε όπως εγώ, αν δεν βρίσκετε κάτι σε κανένα άλλο κατάστημα εκτός από geekbuying μην πέσετε στην παγίδα τους, για να μην έχουν καταφέρει τα μεγάλα μαγαζιά όπως banggood, και gearbest να έχουν stock για πώληση, πως λέτε να κατάφερε ένα μικρό και ανοίδεο μαγαζί σαν το geekbuying, πολύ απλά,,,, ανακατασκευή.
Έγινε.

 

Και εμείς έχουμε άλλες πόσες ιστορίες να πούμε για το πόσο πιο ευχαριστημένοι είμαστε από το Geek.

 

Πρόσφατα πήρα και ένα OP από εκεί και ήρθε άψογο και ένας άλλος φίλος περιμένει ένα Le από εκεί.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ..

1) Δεν ασχολούμαι πλέον με φλασαρισμα, root κλπ. Οι επίσημες ρομ παίρνουν ota? Είναι σταθερές, χωρίς πολλά bugs κλπ;

 

2) Ποιά η διαφορά με το elite pro (x722)?

 

3) Έχει carrier aggregation ή μόνο το elite διαθέτει;

 

4) Η κάμερα του έχει OIS?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τα 2,3,4 απαντήθηκαν. Κάποιος αν μπορεί να με ενημερώσει λίγο για το 1. Και για το αν δουλεύει καλά το δαχτυλικο αποτύπωμα, γιατί διαβάζω διάφορα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα απαντάς και σε μας;

 

Ξέρω οτι το ελιτε φοράει τον 820 αυτο που δεν ξέρω είναι πόσο αισθητή είναι η διαφορά για να σκάσω 100€ παραπάνω...

 

 

Επίσης και γω θέλω το 1 να το απαντήσει κάποιος...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα απαντάς και σε μας;

 

Ξέρω οτι το ελιτε φοράει τον 820 αυτο που δεν ξέρω είναι πόσο αισθητή είναι η διαφορά για να σκάσω 100€ παραπάνω...

 

 

Επίσης και γω θέλω το 1 να το απαντήσει κάποιος...

 

Στο δικό μου που το εχω 6 μήνες δουλεύει άψογα με ότι rom και να εχω δοκιμάσει....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που το εχω 6 μήνες δουλεύει άψογα με ότι rom και να εχω δοκιμάσει....
Εννοείς τις official rom? Δεν υπάρχουν δλδ σημαντικά bugs. Αναβαθμίσεις δίνει η εταιρεία;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν τα απαντάς και σε μας;

 

Ξέρω οτι το ελιτε φοράει τον 820 αυτο που δεν ξέρω είναι πόσο αισθητή είναι η διαφορά για να σκάσω 100€ παραπάνω...

 

 

Επίσης και γω θέλω το 1 να το απαντήσει κάποιος...

Το elite φοράει τον snapdragon 820 αντί του 821 και δεν έχει nfc. Δεν είδα άλλες διαφορές. Carrier aggregation έχουν τριπλό και τα 2 μοντέλα ενώ κανένα από αυτά δεν διαθέτει ois στην κάμερα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τις official rom? Δεν υπάρχουν δλδ σημαντικά bugs. Αναβαθμίσεις δίνει η εταιρεία;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δεν υπάρχει κανένα bugs δουλεύουν όλα πολύ καλά... Και μην ξεχνάτε ότι είμαστε τυχεροί που έχουμε τον CrisBal και τον tora33 που κάνουν παπάδες...

Η επίσημη εταιρεία δεν δίνει συχνά αναβάθμισεις...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να θίξω κανένα από τα παιδιά που ασχολούνται. Αυτό όμως σημαίνει ότι μιλάμε για custom rom και όχι για official. Γι' αυτό ρωτώ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να θίξω κανένα από τα παιδιά που ασχολούνται. Αυτό όμως σημαίνει ότι μιλάμε για custom rom και όχι για official. Γι' αυτό ρωτώ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κοίτα εγω έχω δοκιμάσει σχεδον όλες τις rom και εχω κατάληξη σε custom του tora33 δες

http://www.leeco.re/topic/2326-multi-pro3-026sor-23s_stable_x720-with-extra-settings-*advanced-setting-by-tora33/

Τώρα για official δεν εχω άποψη...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Δεν έχω διάθεση να ασχοληθώ με φλασαρισματα κλπ οπότε το αφήνω. Για όποιον πάντως θέλει έχει προσφορά το banggood το 4/32, βγαίνει στα 170 με priority direct mail και το κουπόνι pro3.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Cris αυτό το αρχείο είναι corrupt, δεν αποσυμπιέζεται. Υπάρχει κάτι άλλο ή να κατεβάσω από το needrom?

Ευχαριστώ

 

3.1.1

https://mega.nz/#!kcxy3TAJ!L2INW5IYoV4hYYorw1KL8e-uzAHNV0rvnBAgcRBwOLs

3.1.0

https://mega.nz/#!URYzBYTY!xvrLQ742ICcAJj0e6-6lFg36FdULsQ_5-DMpi-5_kwE

Πολυεργαλείο όλα σε ένα >> https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3398993

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris να κανω μια ερωτηση, το read only mode του twrp σε ποιες περιπτωσεις εξυπηρετει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το elite φοράει τον snapdragon 820 αντί του 821 και δεν έχει nfc. Δεν είδα άλλες διαφορές. Carrier aggregation έχουν τριπλό και τα 2 μοντέλα ενώ κανένα από αυτά δεν διαθέτει ois στην κάμερα.

 

Το elite εχει capable modem αλλα δεν κανει aggregation (οπως και το max2) . Δεν εχει πληρωθει το απαιτουμενο licensing στην Qualcomm. Στο pro3 x720 (που κανει 3ca) αναγκαστηκαν να το πληρωσουν αλλιως δεν θα επαιρναν fcc εγκριση για να εισαχθει επισημα στις ΗΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πραγματικά, ήμουν στο τσακ να το παραγγείλω το κινητό για τον πατέρα μου, αλλά, έφυγε η τιμούλα.. Τελείωσε το κουπόνι, ξέρει κανείς κάποιο κουπόνι που να ισχύει αυτή την στιγμή;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα νεο για την ρομ? Φτιαχτηκε....Φτιαχνετε η δεν θα γινει?

:cry::cry::cry::cry::cry:

 

http://www.leeco.re/topic/2326-full-multi-pro3-026sor-23s_stable_x720-with-extra-settings-*advanced-setting-by-tora33/?page=18#comment-46670

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

οποίος ενδιαφέρετε για ακουστικά cdla, mofi tempered και case στείλτε π.μ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το έχω, αλλά το παρακολουθω, θέλω να ρωτήσω λοιπόν 3 πράγματα: 1) Αν οι rom που ποστάρονται είναι ρουταρισμένες από πριν (με su ή magisk) και αν γενικά το κινητό ρουτάρεται εύκολα (υποθέtω πως ναι). 2) Πήρε το μάτι μου αυτό το (παλιό) review http://www.androidpolice.com/2016/11/23/leeco-lepro-3-review-the-best-smartphone-deal-around-just-isnt-worth-the-compromise/,

αλλά και άλλα παρόμοια, που "θάβουν" το software, και κυρίως το ότι δε λαμβάνει notifications. Φαντάζομαι, ότι με τις rom όλες οι κινέζικες εφαρμογές έχουν βγει, το ερώτημα είναι τα notifications δουλεύουν στην ώρα τους και για όλες τις εφαρμογές; 3) Xposed μπαίνει στο εν λόγω κινητό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτέι, είναι εφικτή η επιλογή της sim που θα δουλεύει για data?

Στο le max 2 δεν υπήρχε επιλογή και έπρεπε να αλλάξεις θέση στις sim :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτέι, είναι εφικτή η επιλογή της sim που θα δουλεύει για data?

Στο le max 2 δεν υπήρχε επιλογή και έπρεπε να αλλάξεις θέση στις sim :worry:

Είναι εφικτή κανονικά....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εξυπηρέτηση ο Κινέζος, το Geekbuying μου πούλησε χρησιμοποιημένο κινητό, χτυπημένο, ανοιγμένο, και το πήγα σε τεχνικό και διέγνωσε waterdamage, και το Geekbuying μου πρότεινε refund των 12 ΕΥΡΩ, συνέχιζα να τους πιέζω μέχρι που έφτασαν στα 15, μετά τους έκανα dispute και μου πρότειναν 30, πάντως ένα έχω να πω, απαράδεκτοι!!Το χειρότερο είναι πως επιμένουν πως το κινητό είναι brand new, και σε καμία περίπτωση χρησιμοποιημένο, μέχρι και μετά που τους έδειξα τις φώτος(σε μία φάση μου έλεγαν πως έγώ έκανα τις γρατζουνιές και τα χτυπήματα για ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ!!, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ) Το επέστρεψα, γιατί το κινητό εμφάνιζε άπειρα προβλήματα με την πάροδο του χρόνου, το Geekbuying, είναι το μόνο μαγαζί που δεν θα ξανα-ψωνίσω ποτέ, όλα καλά, τόσα χρόνια που έπερνα, αλλά όλα αυτά που πέρασα με το τελευταίο, ουστ από εδώ..Και με το Gearbest, έχω περάσει τέτοιες ιστορίες, αλλά σε καμία περίπτωση τόσο κακιά εμπειρία, για να φεύγω από geekbuying, ενώ είχα κάνει 450+ αγορές(κυρίως μικροπραγματάκια) καταλαβαίνεις τι πέρασα, και μοιράζομαι την εμπειρία μου για να μην το περάσει κανείς σας, μακριά από geekbuying σε κάθε περίπτωση, και μην την πατήσετε όπως εγώ, αν δεν βρίσκετε κάτι σε κανένα άλλο κατάστημα εκτός από geekbuying μην πέσετε στην παγίδα τους, για να μην έχουν καταφέρει τα μεγάλα μαγαζιά όπως banggood, και gearbest να έχουν stock για πώληση, πως λέτε να κατάφερε ένα μικρό και ανοίδεο μαγαζί σαν το geekbuying, πολύ απλά,,,, ανακατασκευή.

να με συγχωρείς για την αργοπορία μου, αλλά λόγω κάποιων θεμάτων δεν μπορούσα. Το geekbyuing θεωρείται καλό μαγαζί και σου έκαναν κάτι τετοιο;; περίεργο

τελικά εγώ το έστειλα πίσω, δεν το αναλάμβανε κανείς. Επειδή φοβάμαι μαϊμουδιά και να μου πουν ότι δεν φτιάχνεται (λογικά η θύρα που φορτίζει είναι καμμένη) με παίρνει να τους κάνω dispute ώστε να τους πιέσω να φτιαχτεί;

Edited by trompidis
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας ρωτησω κατι.

Εχω περασμενη την 23s του tora και χτες πρωτη φορα δοκιμασα ακουστικα με το μανισιο ανταπτορακι αλλα δεν παιζουν. Εβαλα απλα ακουστικα οχι τα cdla της leeco. Στις ρυθμισεις του ηχου εχει On τη ρυθμιση για ακουστικα cdla χωρις να υπαρχει δυνατοτητα να το αλλαξω. Ειναι ετσι ρυθμισμενη η rom ή οτι rom και να βαλω παιζει μονο με τα cdla ακουστικά? Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω αυτη τη ρυθμιση στους ήχους?

δειτε το screenshot : https://imgur.com/a/gDvm9

Edited by xtapo
προσθηκη εικονας
Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτή κανονικά....

 

Όπως και στο Lemax2 φυσικά..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...