Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γνώμη έχετε για το ηχείο? Ψάχνομαι για κινητό και θέλω καλό ήχο απο τα ηχειάκια. Βλέπω αυτό, το axon 7 και έχω υπόψη μου και το coolpad s1 που βγήκε τώρα με harman kardon.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανα την αγορά από εδώ https://www.teknistore.com/en/64-bit-cpu/798-letv-leeco-le-pro-3-smartphone-android-dual-sim-cpu-qualcomm-snapdragon-4gb-ram.html#/disk_space-4_gb_ram_64_gb_rom

 

Το επίσημο support για rom είναι το παραπάνω του προηγούμενου post?

Αν πάνε όλα καλά απο εβδομάδα θα είναι στα χέρια μου...θα χρειαστώ την βοήθεια ορισμένων εδώ μέσα σίγουρα..για αρχή.

 

Τελικά από Κίνα μου το στέλνει το κατάστημα , με αποτέλεσμα να έχω μια εβδομάδα επιπλέον καθυστέρηση και το ποιο ωραίο από όλα.... τον πλήρωσα 50€ παραπάνω από άλλα store γιατί έδειχνε ότι έχει στοκ στην Ολλανδία .

Η αποθέωση είναι να σταματήσει τελωνείο λόγο DHL.

 

Edit: Στο τέταρτο στάδιο της ολοκλήρωσης της παραγγελίας έχει την επιλογη για αποστολή με DHL ή Europa Dogana. Αν επιλέξουμε DHL έρχεται από Κίνα σύμφωνα με το chat και την απάντηση του πωλητή.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από Κίνα μου το στέλνει το κατάστημα , με αποτέλεσμα να έχω μια εβδομάδα επιπλέον καθυστέρηση και το ποιο ωραίο από όλα.... τον πλήρωσα 50€ παραπάνω από άλλα store γιατί έδειχνε ότι έχει στοκ στην Ολλανδία .

Η αποθέωση είναι να σταματήσει τελωνείο λόγο DHL.

 

Νομιζω οτι απο Κινα και DHL ειναι 95% ΤΕΛΩΝΕΙΟ!!!!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από Κίνα μου το στέλνει το κατάστημα , με αποτέλεσμα να έχω μια εβδομάδα επιπλέον καθυστέρηση και το ποιο ωραίο από όλα.... τον πλήρωσα 50€ παραπάνω από άλλα store γιατί έδειχνε ότι έχει στοκ στην Ολλανδία .

Η αποθέωση είναι να σταματήσει τελωνείο λόγο DHL.

 

Κάνε dispute στο paypal

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι απο Κινα και DHL ειναι 95% ΤΕΛΩΝΕΙΟ!!!!!!

Την Τετάρτη θα το ξέρουμε ....ελπίζω να κάνεις λάθος εκτίμηση. Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω ένα leeco και να πληρώσω iPhone.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη θα το ξέρουμε ....ελπίζω να κάνεις λάθος εκτίμηση. Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω ένα leeco και να πληρώσω iPhone.

 

DHL σημανει 100% τελωνειο συν εξοδα του εκτελωνιστη,μακαρι να εισαι τυχερος,δεν το πιστευω

Link to comment
Share on other sites

DHL σημανει 100% τελωνειο συν εξοδα του εκτελωνιστη,μακαρι να εισαι τυχερος,δεν το πιστευω

 

Η DHL μου διαβεβαίωσε για + 24% επιπλέον επιβάρυνση (βάση απόδειξης) τελωνείο, 7€ για κάθε ημέρα που μένει αποθήκη και 54€ τα έξοδα του εκτελωνιστή. Αν βάλεις εδώ τα 50€ ακριβότερη αγορά φτάνουμε στη συνολική αξία 450€ .

Τώρα μπορεί να έχετε μια μικρή εκτίμηση σε τι κατάσταση και διάθεση βρίσκομαι . Αντί να χαίρομαι για ένα νέο προϊόν που θα αποκτήσω ...μπήκα σε μια νέα περιπέτεια .

 

update: έσκασε η βόμβα...έμεινε τελικά στο τελωνείο.....δώσε πόνο τώρα...

https://www.teknistore.com Προσοχή σε αυτό το κατάστημα...

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

[/font]https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/leeco-pro3-usa-lex727-20s-turbo-rom-01-t3535907

 

Εμένα περίμεναν?// τι ήταν αυτό .....δεν μπορεί....Deleted by turbo.. τσακώθηκε με έναν βλ...κα λέει.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

[/font]https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/leeco-pro3-usa-lex727-20s-turbo-rom-01-t3535907

 

Εμένα περίμεναν?// τι ήταν αυτό .....δεν μπορεί....Deleted by turbo.. τσακώθηκε με έναν βλ...κα λέει.

 

oxxxx πως εγινε αυτο!!!

το περιμενω απο μερα σε μερα και ηθελα να την δω εχω ακουσει τα καλύτερα!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Από εχτές χαρούμενος κάτοχος le pro 3.

Μόλις το πήρα στα χέρια μου εκανα antutu και έβγαλε σκορ 158000, έπειτα το φορτωσα με περίπου 40 εφαρμογές κ το nova launcher ,ξαναεκανα antutu και έχω σκορ 160000.

Πώς γκενεν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Από εχτές χαρούμενος κάτοχος le pro 3.

Μόλις το πήρα στα χέρια μου εκανα antutu και έβγαλε σκορ 158000, έπειτα το φορτωσα με περίπου 40 εφαρμογές κ το nova launcher ,ξαναεκανα antutu και έχω σκορ 160000.

Πώς γκενεν αυτό;

 

Να το χαρείς φιλε μου ποια έκδοση πηρες; Όσο για το σκόρ μου έχει συμβεί και μένα στο xiaomi mi5 με εφαρμογές να βγάλει 156.000.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

X720 4/32 απο eu warehouse.

 

X720 4/64 από Teknistore.com 430€ ...:lol: με διαφορά ο ακριβότερος...αύριο το παίρνω απο τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

280 από honobuy μέσω Ιταλίας. 20€ μεταφορικά όμως αλλά παράδοση σε 3 μέρες χωρίς το άγχος του τελωνείου.
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που έχει μέσα στην συσκευασία ,χρειάζεται ανταπτορα?

Στο youtube βλέπω οι επαφές του είναι μόνο για κινεζικές μπριζες....

Link to comment
Share on other sites

προς επίδοξους αγοραστές του x720 :

Η συσκευη (pro3 x720 με factory-stock rom) ειναι unverified απο την google (φαινεται στο play store στις ρυθμισεις),

οποτε android pay κτλ πάπαλα. (CTS PROFILE fail).

Το παραδοξο ειναι οτι και το αμερικάνικο x727 και το ρώσικο x725 ειναι google verified.

Τo κινέζικο x720 OXI.

 

ολες οι υποστηριζομενες συσκευές βρισκονται εδω: https://docs.google.com/spreadsheets/d/16gXm7mGsXY_wQjTsRJYQVKkIjR8c3v-MAliAiRs0E3c/pub?gid=0&single=true&output=pdf

 

Σε κανα δυο χρονια ολες οι εφαρμογες web-banking των τραπεζων ακομα και οι ελληνικες (ηδη καποιες ευρωπαικές εχουν ηδη ξεκινησει)

ΔΕΝ θα λειτουργούν σε non (google) verified συσκευές, ακομα και αν δεν εχεις κανει root και "φοράς" την εργοστασιακή.

 

Φυσικά ολα τα ρουταρισμενα ή/και με custom rom θα "αποκλειστουν" ετσι και αλλιως. Αλλά το να αποκλείονται non-root και με εργοστασιακή ειναι γελοίο!

To προβλημα ειναι σοβαρό και είναι της Leeco, οχι της google.

 

Χρυσό και Άγιο το κινητο, ιδιώς για το 821soc και την μπαταρία, αλλά το μετάνιωσα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

προς επίδοξους αγοραστές του x720 :

Η συσκευη (pro3 x720 με factory-stock rom) ειναι unverified απο την google (φαινεται στο play store στις ρυθμισεις),

οποτε android pay κτλ πάπαλα. (CTS PROFILE fail).

Το παραδοξο ειναι οτι και το αμερικάνικο x727 και το ρώσικο x725 ειναι google verified.

Τo κινέζικο x720 OXI.

 

ολες οι υποστηριζομενες συσκευές βρισκονται εδω: https://docs.google.com/spreadsheets/d/16gXm7mGsXY_wQjTsRJYQVKkIjR8c3v-MAliAiRs0E3c/pub?gid=0&single=true&output=pdf

 

Σε κανα δυο χρονια ολες οι εφαρμογες web-banking των τραπεζων ακομα και οι ελληνικες (ηδη καποιες ευρωπαικές εχουν ηδη ξεκινησει)

ΔΕΝ θα λειτουργούν σε non (google) verified συσκευές, ακομα και αν δεν εχεις κανει root και "φοράς" την εργοστασιακή.

 

Φυσικά ολα τα ρουταρισμενα ή/και με custom rom θα "αποκλειστουν" ετσι και αλλιως.

Αλλά το να αποκλείονται non-root και με εργοστασιακή ειναι γελοίο!

To προβλημα ειναι σοβαρό και είναι της Leeco, οχι της google.

Ποιος ξερει με τι malware και bloatware ειναι φορτωμένο μέσα και δεν το στέλνουν στην google για πιστοποίηση.

 

Χρυσό και Άγιο το κινητο, ιδιώς για το 821soc και την μπαταρία, αλλά το μετάνιωσα.

 

Άγγελε, σε παλιότερο μου Post είπα ότι έχω περασμένη την stock Αγγλοκινέζικη και όλα λειτουργούν άψογα.

Ήδη, έχω κάνει τουλάχιστον καμιά 10αριά πληρωμές μέσω Winbank Wallet χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Το να λες ότι σε κανά 2 χρόνια θα "αποκλειστεί" το κινητό από τέτοιες εφαρμογές από που το αντλείς? Και έτσι να είναι (που δεν είναι σίγουρο), πες μου πόσοι από εμάς θα έχουμε το ίδιο κινητό μετά από 2 χρόνια. :)

 

Μην σπέρνουμε αμφιβολίες για κάτι για το οποίο δεν είμαστε σίγουροι. Μπορεί σε μεταγενέστερο χρόνο να πιστοποιηθεί η συσκευή. Βέβαια, και αυτό εικασία είναι.... :D

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε, σε παλιότερο μου Post είπα ότι έχω περασμένη την stock Αγγλοκινέζικη και όλα λειτουργούν άψογα.

Ήδη, έχω κάνει τουλάχιστον καμιά 10αριά πληρωμές μέσω Winbank Wallet χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

 

Το να λες ότι σε κανά 2 χρόνια θα "αποκλειστεί" το κινητό από τέτοιες εφαρμογές από που το αντλείς? Και έτσι να είναι (που δεν είναι σίγουρο), πες μου πόσοι από εμάς θα έχουμε το ίδιο κινητό μετά από 2 χρόνια. :)

 

Μην σπέρνουμε αμφιβολίες για κάτι για το οποίο δεν είμαστε σίγουροι. Μπορεί σε μεταγενέστερο χρόνο να πιστοποιηθεί η συσκευή. Βέβαια, και αυτό εικασία είναι.... :D

 

Το να επισημαίνεται κατι ιδιαίτερα σοβαρο όπως οτι η συγκεκριμένη συσκευη ειναι ΑΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΗ (6 περίπου μηνες μετά την κυκλοφορία της) απο την "μαμά"google στην εργοστασιακή rom δεν ειναι κινδυνολογία. Ειναι ηδη υπαρκτό θέμα, αν οχι πρόβλημα.

Η προσωπικη μου άποψη είναι πως ο κυριος λόγος που καταφερνει (χωρις να κλείσει το μαγαζί) να πουλαει συσκευη με 821soc (τον καλυτερο του 2016) στα $260 είναι οτι και να θελει δεν μπορεί να πιστοποιήσει το x720 λογω του προβληματος με το ban της google στην Κινα, οταν το αμεσως φθηνότερο με τον ιδιο επεξεργαστη ειναι περίπου στα διπλά χρήματα.

Ενω τα πιστοποιημένα αμερικανικο x727 και το ρωσικο x725 πουλιούνται περίπου $100 ακριβότερα.

Οποτε θεωρω εξαιρετικά πιθανο αυτη η σημαντικη διαφορά στην τιμή για την ίδια συσκευή να οφείλεται σε αυτόν το λόγο.

Μεταξυ των άλλων γι'αυτο άρχισαν εδω και 6-7μήνες να βγαζουν τα international versions με stock rom σε διαφορές συσκευές τους (περα του pro3).

Οι οποιες international versions ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ ειναι πιστοποιημενες απο την google αλλά και σαφως ακριβότερες απο τα κινέζικα μοντέλα.

 

Παμε τωρα στις συνέπειες,

το android-pay σε μη-πιστοποίημένες συσκευές ΗΔΗ απο τα τέλη Οκτωβρίου '16 δεν δουλευει.

To ιδιο προβλημα το αντιμετωπιζουν αρκετοί "no-name" κινεζοι κατασκευαστές, σε συσκευές με ή χωρις nfc, απο τότε που η google εγινε banned στην Κινα και αδυνατούν να πιστοποιήσουν τις συσκευές τους.

Ηδη όμως υπάρχουν αναφορές χρηστών π.χ. σε γερμανικο forum οτι σε πρόσφατα updates των app τους "κοβονται" πλεόν και με τα εργοστασιακα x720 (πέρα των ρουταρισμένων) σε 2 γερμανικές τραπεζες που ξεκινησαν κα κανουν safetynet verification στα web-banking αpps τους (non-wallet). Νομιζω καπου διαβασα απο χρήστες οτι συνέβει και σε τραπέζικό app του Η.Β.

Τωρα ναι συμφωνώ ολα δουλευουν αψογα (με τα ελληνικα τραπεζικα), αλλά ειναι προσωπική μου άποψη οτι καποια στιγμή στο μέλλον με τα τραπεζικα apps θα υπαρξει προβλημα (αν παραμείνει απιστοποίητη, που μάλλον θα μείνει διοτι κυκλοφορεί ηδη 6μήνες η συσκευή).

 

 

το παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι το κινεζικο 2max x820 προλαβε στο παρα τριχα (Ιουνιο '16) και πιστοποιηθηκε.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

προς επίδοξους αγοραστές του x720 :

Η συσκευη (pro3 x720 με factory-stock rom) ειναι unverified απο την google (φαινεται στο play store στις ρυθμισεις),

οποτε android pay κτλ πάπαλα. (CTS PROFILE fail).

Το παραδοξο ειναι οτι και το αμερικάνικο x727 και το ρώσικο x725 ειναι google verified.

Τo κινέζικο x720 OXI.

 

Το κάνουν γιατί απλα το x720 είναι η china version. Η θεωρητικά "international" edition είναι κανονικά verified.

Είναι λογικό μιας και στην κίνα δεν υπάρχει google playstore κ όλα τα συναφή της google οπότε είναι τσάμπα λεφτά να πληρώνουν την άδεια για κάθε κινητό που προορίζεται για την κινέζικη αγορά, και σκέψου ότι οι "παροχές" που κερδίζει στην τοπική αγορά ένας αγοραστής Leeco συσκευής είναι περισσότερες απο την ονομαστική τιμή για την απόκτηση του κινητού.

 

Τα κινητά που είναι για τις αγορές εκτός κίνας έχουν κανονικά όλες τις απαραίτητες άδειες κ πιστοποιήσεις. Αυτό είναι στοχευμένο κ απαραίτητο για να μπορέσει να ρίξει το κόστος, ειδικά όταν το μεγαλύτερο ποσοστό πελατών της είναι στην εγχώρια αγορά τους. Παράπονα να έκανες αν αγόρασες την x727 ή την x725 και δεν είχε την πιστοποίηση. Η xiaomi και οι υπόλοιπες κινέζικες εταιρίες στοχεύουν ταυτόχρονα και την αγορά της Ινδίας και της Ευρώπης με την ίδια συσκευή και για αυτό δεν έχεις σε εκείνες τέτοιο είδους πρόβλημα. (αν εξαιρέσεις τις κομμένες πιστοποιήσεις ασφάλειας όπου αυτό είναι το σημαντικότερο από το unverified playstore και όλοι το κάνουν γαργάρα)

 

Οπότε θεωρώ απλά υπερβολικό σε κάθε ποστ που υπάρχει για την Leeco σε όλα τα forum να γράφεις το ίδιο πράγμα :lol::lol::lol:

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το συγκεκριμένο κινητό από banggood.σταλθηκε με air parcel register 7-25 εργάσιμες λέει.. Πόσο πιθανό είναι να περάσει το κινητό από τελωνείο; Αν είναι να πληρώσουμε και 100 ευρώ τελωνείο να σταματήσουμε να αγοράζουμε από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελωνείο είναι πολύ περισσότερο από 100€. Εμένα βρίσκεται εδώ και μία εβδομάδα για εκτελωνισμό και η υπάλληλος μου είπε ότι θα είναι γύρω στα 150€ συνολική επιβάρυνση.

Έπεσα σε πωλητή που δεν δέχτηκε επιστροφή με δικά μου έξοδα και αποστολή ξανά με άλλο τρόπο.

Θα ήταν φρόνιμο να δεις από τώρα τι πρόθεση έχει το store πριν είναι αργά.... Δεν έχεις νομίζω το δικαίωμα άρνησης και δεν σε καλύπτει πάντα το paypal.

Εδώ να υπενυμίσω το Teknistore θέλει προσοχή ...μην σας δελεάσει το stock in Holland μπορεί να σάς το στείλει από Κίνα .

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...