Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν καποιος φίλος ξερει ας μου απαντησει

 

Επίσης μολις περασα την αναβάθμιση.

Εκτος απο τις λειτουργιες κινηματογράφου και καληνυχτας τι αλλες διαφορές υπάρχουν.

 

Το βράδυ ποια λειτουργία κανει περισσοτερο οικονομια στην μπαταρία. Το μην ενοχλειτε, η εξοικονομηση μπαταρίας ή η λειτουργια καληνυχτα,

 

Βασικά το βραδυ μονο για την καταγραφή υπνου το θέλω και να βλέπω την ωρα οταν θέλω εγω και εννοειται να μην καταναλωνει μπαταρία

 

Ευχαριστω

Αποσο ξέρω το καληνύχτα κόβει όλες τις ειδοποιήσεις και σαν να ενεργοποιεί το tracking του ύπνου. Οπότε όταν κοιμάσαι βάλε αυτό.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιος που έχει εγκαταστήσει το navigon pro να με διαφωτίσει. Έχω αγοράσει την εφαρμογή, την έχω εγκαταστήσει και στο κινητό και στο τηλέφωνο και όταν πάω να την ανοίξω από το κινητό προσπαθεί να κάνει σύνδεση του κινητού με το τηλέφωνο με bt και δεν συνδέεται ενώ είναι είδη συνδεδεμένα με bt. Παίζει ρόλο που το κινητό είναι huawei;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ειμαι κατοχος κ εγω του gear s3 frontier και το μεσημερι εκανε την αναβαθμιση του λογισμικου.απο τοτε και μετα οταν δεχομαι κλησεις δεν μου εμφανιζει στο κοντραν το ονομα της επαφης που με καλει παρα μονο το νουμερο.υπαρχει καποιος που να γνωριζει τι πρεπει να κανω;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα την αναβάθμιση.

Εχω το ρολόι 3 εβδομάδες και είμαι υπέρ ευχαριστημένος

Το μόνο που μου λείπει είναι να μιλάω και να γράφει στα ελληνικά, αλλά και με το πληκτρολόγιο του γράφω χωρίς λάθη

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Έγινε αναβάθμιση official στην

Tizen 4.0.0.2 ειναι η τελευταία?

Τι έχει αλλάξει....?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ειμαι κατοχος κ εγω του gear s3 frontier και το μεσημερι εκανε την αναβαθμιση του λογισμικου.απο τοτε και μετα οταν δεχομαι κλησεις δεν μου εμφανιζει στο κοντραν το ονομα της επαφης που με καλει παρα μονο το νουμερο.υπαρχει καποιος που να γνωριζει τι πρεπει να κανω;

Ευχαριστω!

Πήγαινε στις επαφές και δες αν στις δείχνει όλες.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μετά το update δεν μου εμφανίζει τις επαφές . Έκανα και επαναφορά και πάλι τίποτα . Καμμιά ιδέα ?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μετά το update δεν μου εμφανίζει τις επαφές . Έκανα και επαναφορά και πάλι τίποτα . Καμμιά ιδέα ?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάνε σβησε το plug in και το gear app και κανε reset στο ρολόι. Και ξαναπερνα τα όλα καθαρά.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάνε σβησε το plug in και το gear app και κανε reset στο ρολόι. Και ξαναπερνα τα όλα καθαρά.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Τέλεια , αυτό ήταν , ευχαριστώ πολύ !

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και μένα η αναβάθμιση χωρίς αλλαγή στο csc

πειράζει που δεν βλέπω ουσιαστικές διάφορες ?

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και μένα η αναβάθμιση χωρίς αλλαγή στο csc

πειράζει που δεν βλέπω ουσιαστικές διάφορες ?

Πειράζει, γιατί είναι διαφορετικό ρολόι πια!

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και μένα η αναβάθμιση χωρίς αλλαγή στο csc

πειράζει που δεν βλέπω ουσιαστικές διάφορες ?

Πραγματικά τίποτα το αξιοσημείωτο. Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η Sammy under the hood αλλά ένα "Theater" mode, ένα "Goodnight" mode και 1000 emoji δεν λογίζονται ως major update απο Tizen 3 σε Tizen 4. Ας το λέγανε Tizen 3.0.0.3

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τίποτα το αξιοσημείωτο. Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η Sammy under the hood αλλά ένα "Theater" mode, ένα "Goodnight" mode και 1000 emoji δεν λογίζονται ως major update απο Tizen 3 σε Tizen 4. Ας το λέγανε Tizen 3.0.0.3

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ μονο που μπορεις πλεον να διαβαζεις παραπανω απο το τελευταιο μηνυμα σε viber , whatsapp , αξιζει !!!

Link to comment
Share on other sites

Κ μονο που μπορεις πλεον να διαβαζεις παραπανω απο το τελευταιο μηνυμα σε viber , whatsapp , αξιζει !!!

 

Δεν είπα ότι δεν αξίζει. Είπα ότι θα μπορούσε να την ονομάσει αλλιώς και να μην υπερηφανεύεται ότι έδωσε major update αφού στην ουσία δεν είναι. Αυτό που λες θα μπορούσε να το κάνει με ενα patch των 20MB. Δεν άλλαξε το UI, δεν πρόσθεσε παραπάνω λειτουργίες ή επιλογές, δεν έγινε πιο γρήγορο, δεν αύξησε την διάρκεια της μπαταρίας. Δεν άλλαξε καν τη status bar. Θα μπορούσε να το κάνει να μπορείς να βάλει και έξτρα συντομεύσεις και να μην χρειάζεται να μπαίνεις σε 10 υπομενού να βρεις τη ρύθμιση που θες.

Τώρα αν σε κάποιους αρκεί να λένε ότι έχουν το Tizen 4 και να νιώθουν καλά, πάω πάσο. Ούτως ή άλλως ανέκαθεν τα updates ήταν θέμα ψυχολογικό και όχι ουσιαστικό για τους περισσότερους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κ μονο που μπορεις πλεον να διαβαζεις παραπανω απο το τελευταιο μηνυμα σε viber , whatsapp , αξιζει !!!

 

Ακριβώς αυτό θα έλεγα. Συν ότι μπορείς να απαντήσεις σε messenger ενώ γενικά είναι πιο smooth

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το έχω λίγο καιρό, αλλά σίγουρα είναι πιο ομαλό μετά την αναβάθμιση. Η μπαταρία σαν καλή μοιάζει...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν αξίζει. Είπα ότι θα μπορούσε να την ονομάσει αλλιώς και να μην υπερηφανεύεται ότι έδωσε major update αφού στην ουσία δεν είναι. Αυτό που λες θα μπορούσε να το κάνει με ενα patch των 20MB. Δεν άλλαξε το UI, δεν πρόσθεσε παραπάνω λειτουργίες ή επιλογές, δεν έγινε πιο γρήγορο, δεν αύξησε την διάρκεια της μπαταρίας. Δεν άλλαξε καν τη status bar. Θα μπορούσε να το κάνει να μπορείς να βάλει και έξτρα συντομεύσεις και να μην χρειάζεται να μπαίνεις σε 10 υπομενού να βρεις τη ρύθμιση που θες.

Τώρα αν σε κάποιους αρκεί να λένε ότι έχουν το Tizen 4 και να νιώθουν καλά, πάω πάσο. Ούτως ή άλλως ανέκαθεν τα updates ήταν θέμα ψυχολογικό και όχι ουσιαστικό για τους περισσότερους.

 

μάλλον δεν έχεις την ίδια έκδοση.

η μπαταρία δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά και ούτε το περίμενα.

το ρολόι όμως είναι πιο ομαλό, λίγο πιο γρήγορο (δεν άλλαξε η CPU)

βλέπεις προηγούμενα μηνύματα σε viber,

μπορείς να μιλάς στο τηλέφωνο και ταυτόχρονα να κάνεις και άλλα πράγματα στο ρολόι

το UI στην απάντηση των μηνυματων αλλαξε προς το καλύτερο

γενικά το UI έφαγε ένα μικρό update.

για μένα θα έπρεπε να είναι 3.5 έκδοση και όχι 4, όπως και να έχει... σίγουρα προτιμώ να είμαι σε αυτή την έκδοση από ότι με την προηγούμενη. εφόσον αυτό ισχύει.... σημαίνει ότι αξίζει ειδικά αφού η Samsung ασχολήθηκε να την φτιάξει από το να υποχρεώσει για μικρές χαζομάρες να πάει κάποιος να πάρει το Galaxy Watch.

Link to comment
Share on other sites

Το goodnight / theater mode πού είναι;

 

Κατεβάζεις την "status bar" και μπαινεις στην καρτέλα με τα toggles. Aν δεν έχεις χώρο για άλλα, κρατάς πατημένο ένα toggle και σου βγάζει την επιλογή για αφαίρεση. Το διαγράφεις και σου ανοίγει ένα "+" για να προσθέσεις κάποιο άλλο. Όταν πατήσεις να προσθέσεις σου βγάζει μία λίστα με όλα τα διαθέσιμα. Εκεί είναι αυτό που ψάχνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα μηνύματα από viber και messenger φαίνονται κανονικά στο ρολόι η μόνο ειδοποίηση έρχεται; Επίσης μηνύματα που λαμβάνω στο messenger δεν έρχονται και στο ρολόι
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την "status bar" και μπαινεις στην καρτέλα με τα toggles. Aν δεν έχεις χώρο για άλλα, κρατάς πατημένο ένα toggle και σου βγάζει την επιλογή για αφαίρεση. Το διαγράφεις και σου ανοίγει ένα "+" για να προσθέσεις κάποιο άλλο. Όταν πατήσεις να προσθέσεις σου βγάζει μία λίστα με όλα τα διαθέσιμα. Εκεί είναι αυτό που ψάχνεις.
Ευχαριστώ!

Στο μεταξύ μετά την αναβάθμιση μου φαίνεται έγινε πιο ευαίσθητο σε ορόφους... ακόμα και σε ανηφόρα μετράει όροφο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Στο μεταξύ μετά την αναβάθμιση μου φαίνεται έγινε πιο ευαίσθητο σε ορόφους... ακόμα και σε ανηφόρα μετράει όροφο.

 

Αυτό ισχύει...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...