Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να μου μετράει ότι να ναι σε ορόφους

Ας πούμε το πρωί κατά τις 7 που ξύπνησα με ειδοποίησε για 30 ορόφους μέχρι τώρα έχει φτάσει 58 προφανώς δεν τους έχω κάνει.

Και δεν είναι η πρώτη φορά που μου το κάνει

Υπάρχει κάποιος τρόπος για calibrate εκτός από factory reset ?

Φυσικά έχω κάνει όλα τα update του

Link to comment
Share on other sites

Λιγες ερωτήσεις πριν το αγοράσω γιατί χάθηκα σε τόσες σελίδες & μέχρι στιγμής δεν της διάβασα όλες..

1) έχω iPhone θα είναι συμβατό; Θα εμφανίζονται ειδοποιήσεις στα Ελληνικά για εισερχόμενες κλήσεις;

2) το βασικό που με καίει, καρδιακούς παλμούς διαβάζει συνέχεια; Δηλ μπορώ να κοιτάω το ρολοι ανα πάσα στιγμή κ να βλέπω πόσους έχω ή θα πρέπει μέσω το μενού / ρυθμίσεων να ανοίξω συγκεκριμένη εφαρμογή για να τους δω.;

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λιγες ερωτήσεις πριν το αγοράσω γιατί χάθηκα σε τόσες σελίδες & μέχρι στιγμής δεν της διάβασα όλες..

1) έχω iPhone θα είναι συμβατό; Θα εμφανίζονται ειδοποιήσεις στα Ελληνικά για εισερχόμενες κλήσεις;

2) το βασικό που με καίει, καρδιακούς παλμούς διαβάζει συνέχεια; Δηλ μπορώ να κοιτάω το ρολοι ανα πάσα στιγμή κ να βλέπω πόσους έχω ή θα πρέπει μέσω το μενού / ρυθμίσεων να ανοίξω συγκεκριμένη εφαρμογή για να τους δω.;

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

1. Δουλευει κανονικα κατεβαζεις το samsung health

 

2. Το ρυθμιζεις εσυ μεσα απο το μενου αν θες συνεχεια,ανα 10λεπτο,και εχει αλλη μια επιλογη...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Νέα ξέρεις όμως φίλε μου ότι με την μέτρηση των καρδιακών παλμών θα σου καταναλώνει και πολύ μπαταρία.

Καλo είναι να το κάνεις χειροκίνητα.

Edited by Andreas_1977
Link to comment
Share on other sites

Νέα ξέρεις όμως φίλε μου ότι με την μέτρηση των καρδιακών παλμών θα σου καταναλώνει και πολύ μπαταρία.

Καλώ είναι να το κάνεις χειροκίνητα.

 

Εγώ το έχω βάλει κάθε 10 λεπτό λόγω υγείας..

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το συγκεκριμένο ρολόι λίγο να έχεις ασκηθεί,να έχεις ιδρώσει,δεν μπορεί να μετρήσει σφυγμούς.

Αν κάθεσαι αραχτός στον καναπέ,μια χαρά τους μετράει.

 

Για λόγους υγείας, μετρηση ακριβείας (τσεκαρισμένο) με το κινητό Εγώ προτείνω την εφαρμογή icare. Μετρήσεις ακριβείας για παλμούς, πίεση και πολλά πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Έχει βρει κανείς λύση για το θέμα της ομιλίας στην προσβασιμότητα;
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά.

Που μπορούμε να αγοράσουμε έξτρα φορτιστή;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά.

Που μπορούμε να αγοράσουμε έξτρα φορτιστή;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://m.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Gear+S3+charger+base&_pgn=1

 

 

https://www.cellphones.gr/vasi-fortisis-wireless-charger-samsung-gear-s3-classic-r770-gear-s3-frontier-r760-black

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για κάποιο λόγο δεύτερο στην κατανάλωση μετά το Samsung Health φυσικά και με μεγάλο ποσοστό είναι οι ρυθμίσεις. Τι φάση;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πολύ μεγάλη διαφορά στην τιμή του ebay από το ελληνικό...
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πολύ μεγάλη διαφορά στην τιμή του ebay από το ελληνικό...
Το ελληνικό είναι το γνήσιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

]Μια ερώτηση παιδιά ως νέος χρήστης. Γιατί δεν έχω εφαρμογή για τα γραπτά μηνύματα όπως στο κινητό για ανάγνωση; Δεν μιλάω τις ειδοποιήσεις αλλά για καθαρή εφαρμογή όπως π.χ οι επαφές μου. Είναι μόνο για Samsung κινητά; Κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν και φαντάζομαι θα έχει είδη συζητηθεί, αξίζει η αγορά του σε σχέση με το Samsung watch; Δεν έχω τώρα smartwatch.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

]Μια ερώτηση παιδιά ως νέος χρήστης. Γιατί δεν έχω εφαρμογή για τα γραπτά μηνύματα όπως στο κινητό για ανάγνωση; Δεν μιλάω τις ειδοποιήσεις αλλά για καθαρή εφαρμογή όπως π.χ οι επαφές μου. Είναι μόνο για Samsung κινητά; Κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Χρονια πολλα!! δυστυχως Μονο με samsung κινητα δουλευει η εφαρμογη για τα μνμτα (ενας ακομη λογος που απο ΝΟΚΙΑ8 πηγα σε Samsung S9).

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!! δυστυχως Μονο με samsung κινητα δουλευει η εφαρμογη για τα μνμτα (ενας ακομη λογος που απο ΝΟΚΙΑ8 πηγα σε Samsung S9).

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν θα τα βάψω μαύρα για αυτόν το λόγο, το ρολόι είναι πολύ καλό για πολλούς λόγους αλλά όχι τόσο καλό για να αλλάξω την value for money huawei,. και πάλι ευχαριστώ πολύ spinemm και καλές γιορτές σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω όσον αφορά την εγγύηση από σκρουτζομαγαζο;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεθειτε με wifi στο ρολοι σας ανοιγει το galaxy apps?/

Μου βγαζει συνεχεια δεν ειναι δυνατη η συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεθειτε με wifi στο ρολοι σας ανοιγει το galaxy apps?/

Μου βγαζει συνεχεια δεν ειναι δυνατη η συνδεση

Το έκανε και σέ εμένα μέχρι που διέγραψα την εφαρμογή και έκανα εγκατάσταση από την αρχή. Τώρα εδώ και μια εβδομάδα όλα καλά, δεν ξέρω αν ξαναρχίσει τα ίδια. Μιλάω για την εφαρμογή του κινητου γιατί και το ρολόι είχε το ίδιο πρόβλημα και έστρωσαν μαζί.

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σέ εμένα μέχρι που διέγραψα την εφαρμογή και έκανα εγκατάσταση από την αρχή. Τώρα εδώ και μια εβδομάδα όλα καλά, δεν ξέρω αν ξαναρχίσει τα ίδια. Μιλάω για την εφαρμογή του κινητου γιατί και το ρολόι είχε το ίδιο πρόβλημα και έστρωσαν μαζί.

 

Στο κινητο μπαινει στο ρολοι δεν μ μπαινει

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχω συνεχεια στο always on εχει θεμα η οθονη του?Μπορει να παθει ζημια πχ να καει?
Καλό θα είναι να βάζεις τη χειρονομία να ενεργοποιείται η οθόνη με την κίνηση του καρπού ώστε να μην μένει για ώρες με τα ίδια χρώματα/φόντα. Αν και πρακτικά αφού κουνιουνται οι δείκτες δεν υπάρχει θέμα για burn in.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που δεν το εχει συνδεμενο με samsung συσκευη μπορει

να μ πει αν του μπαινει στα galaxy apps απο το ρολοι?

Καλη χρονια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Έχω το ρολόι μια εβδομάδα τώρα, γενικά πολύ ευχαριστημένος, έχω ομως 2 απορίες

- παρατήρησα ότι το ρολόι μετράει πολυ λιγότερα βήματα από ότι το Samsung health στο κινητό... Πράγμα ανεξήγητο γιατί το ρολόι το έχω πάντα πάνω μου.

- το WiFi τι ρόλο παίζει αφού δεν μπορώ να μιλήσω μέσω WiFi ακόμη κι αν ειμαι στο ίδιο δίκτυο;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...