Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμαστε σας παρακαλω καποιος που εχει το ρολοι να στείλει 2 3 μηνύματα συνεχομενα στο viber του απο καποιον αλλον και μετά να τα ανοίξει το ρολόι και να πατήσει απάντηση να δούμε τι θα βγάλει.

 

Ναι αυτό κάνει και σε εμένα. Στο ένα μνμ όλα καλά στα πολλά βγάζει το ίδιο μνμ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κάνει και σε εμένα. Στο ένα μνμ όλα καλά στα πολλά βγάζει το ίδιο μνμ

Σ ευχαριστω φιλε μου...τουλάχιστον να ξερω οτι δεν εχω κανει κατι εγω λαθος.

Κακο ομως αυτο με τα παραπάνω απο 1 μηνυματα να μην μπορεις να απαντησεις απο το ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλέ μου..... Στο χειρόγραφο πληκτρολόγιο δουλεύουν τα ελληνικά;;;

Το χειρόγραφο δεν δουλεύει με Ελληνικά..μόνο στα Αγγλικά..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα αναλυτικό βίντεο για όποιον ενδιαφέρετε για το Gear S3 Fitness Features Guide & Review

Ορόφους δεν βλέπω να γράφει το δικό μου και δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μπήκα και εγώ στη παρέα σας από χτες!

Θετικές η πρώτες εντυπώσεις! Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός να έχουμε όλο και περισσότερες εφαρμογές! Αυτό που αναρωτιέμαι τώρα είναι αν είναι να έχω καλύτερα συνδεδεμένο όπως έχω τώρα το level u pro με το s7 edge μου η αν θα μπορούσα ίσως να το έχω πάνω στο ρολόι γιατι από ότι είδα γίνεται και αυτό.

Κατά τα άλλα φαίνονται όλα να λειτουργούν όπως πρέπει με το s7 edge.

Υπάρχει μια σελίδα watchfaces.be από την οποία μπορούμε να έχουμε πολλά διάφορα καντράν μεσω gear watchface designer Αλλά το πρόβλημα μου εμένα μέχρι στιγμής είναι πως θα παρω distributor certificate. Αν κάποιος γνωρίζει θα εκτιμούσα την βοήθεια!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αύριο θα πάρω το s3 και έχω το HTC 10 μπορεί να μου πει κάποιος σε ποια σημεία υπάρχει ασυμβατοτητα;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μπήκα και εγώ στη παρέα σας από χτες!

Θετικές η πρώτες εντυπώσεις! Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός να έχουμε όλο και περισσότερες εφαρμογές! Αυτό που αναρωτιέμαι τώρα είναι αν είναι να έχω καλύτερα συνδεδεμένο όπως έχω τώρα το level u pro με το s7 edge μου η αν θα μπορούσα ίσως να το έχω πάνω στο ρολόι γιατι από ότι είδα γίνεται και αυτό.

Κατά τα άλλα φαίνονται όλα να λειτουργούν όπως πρέπει με το s7 edge.

Υπάρχει μια σελίδα watchfaces.be από την οποία μπορούμε να έχουμε πολλά διάφορα καντράν μεσω gear watchface designer Αλλά το πρόβλημα μου εμένα μέχρι στιγμής είναι πως θα παρω distributor certificate. Αν κάποιος γνωρίζει θα εκτιμούσα την βοήθεια!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίο το site που βρήκες, επειδή εγκατέστησα το designer σου λέει το ίδιο να κάνεις αίτηση για certificate. Κάνε και δες τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αύριο θα πάρω το s3 και έχω το HTC 10 μπορεί να μου πει κάποιος σε ποια σημεία υπάρχει ασυμβατοτητα;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν υπάρχουν στάνταρ σε αυτά.

Οπουδήποτε μπορεί να σου κάτσει bug η και καθόλου η να στο εμφανίσει αργότερα όσο μαθαίνεις και χρησιμοποιήσεις περισσότερο λειτουργίες που σου παρέχει το ρολόι.

Εδώ Ισχύει απολυτα ο κανόνας βλέποντας και κάνοντας.

 

Το πιο κοινό θέμα όμως είναι κάποια δυσλειτουργία του Bluetooth(αποσυνδέσεις) είτε με το κινητό είτε με ακουστικά είτε και τα 2 ταυτόχρονα είτε αφορά ομιλία είτε ακρόαση μουσικής είτε απλά σύνδεσης των συσκευων μεταξύ τους μέσω Bluetooth πάντα.

 

Μόνο με Samsung συσκευές(κινητα η αξεσουάρ)έχει την πιο αξιόπιστη λειτουργία.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήρε μια αναβάθμιση της τάξης των 11ΜΒ. Έχω την έκδοση LTE από Κορέα.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης αν και είχα επιφύλαξη μπορώ άνετα να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Άριστη κατασκευή όμορφη σωστό πάχος και βάρος. Ακριβείς ενδείξεις, διάρκεια μπαταρίας τέλεια οθόνη και η αφή πολύ σημαντική. . Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν είναι στεγανό για κολύμπι, το λογισμικό που δεν είναι σαν της garmin και της Withings. Κακό το ότι συγχρονίζει μόνο με μια συσκευή. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να "κλειδώνει" το always on display και μετά πατώντας ένα κουμπί να "μπαίνεις στο μενού - κανονικό ρολόι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Υπάρχει κάποιος αισθητήρας μπροστά, στην οθόνη; Αν βάλεις το ρολόι με σβηστή οθόνη κάτω από το φως λίγο πιο κάτω από το κέντρο φαίνεται ένα μικρό τετραγωνάκι σαν pixel να έχει διαφορετικό χρώμα από την υπόλοιπη οθόνη. Τοποθέτησα σήμερα αυτό το τζαμάκι http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemVersion&item=232177339992&view=all&tid=1402500450013 και το παρατήρησα.

Ψάχνοντας λίγο μάλλον είναι ο ambient light sensor

https://news.samsung.com/global/in-depth-look-the-parts-and-pieces-that-make-the-gear-s3-tick

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα να αναγνωρίζει ότι έχω το κινητό στο χέρι και θα μιλήσω από αυτό και όχι από το ρολόι ενώ τα έχω συνδεδεμένα δεν υπάρχει;γιατι τώρα απλά την ώρα της κλήσης πατάω το κουμπί απάντησης από το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα να αναγνωρίζει ότι έχω το κινητό στο χέρι και θα μιλήσω από αυτό και όχι από το ρολόι ενώ τα έχω συνδεδεμένα δεν υπάρχει;γιατι τώρα απλά την ώρα της κλήσης πατάω το κουμπί απάντησης από το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είδα το προηγούμενο μήνυμα σου πριν να το αγοράσεις. Έχω και εγώ το ΗΤC 10 με Gear S3.

Υπάρχει ασυμβατότητα στις κλήσεις όπως αναφέρω σε προηγούμενο μήνυμα:

 

 

Να αναφέρω ότι δυσλειτουργεί μόνο όταν παίρνω τηλέφωνο από το κινητό. Ενώ την ώρα που κάνω την κλήση λέει "bluetooth headset off", μετά με το που απαντήσει ο παραλήπτης το γυρνάει στο ρολόι και γράφει στο κινητό "bluetooth headset on".

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση, ο ήχος μένει στη συσκευή που αποδέχομαι τη κλήση (κινητό ή ρολόι).

 

 

Άμεση λύση είναι να απενεργοποιήσεις το PHONE AUDIO από τα settings του Bluetooth για το Gear S3 στο κινητό.

Με το που απενεργοποιήσεις το phone audio, το ΗΤC 10 θα θεωρήσει ότι έγινε disconnected το Gear s3, παρόλα αυτά παραμένει κανονηκά συνδεδεμένο χωρίς κανένα πρόβλημα στα υπόλοιπα functionalities. Όπως είναι αναμενόμενο μετά από αυτό δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το gear για κλήσεις ή SMS - θα λαμβάνεις όμως κανονηκά ειδοποιήσεις για τις εισορχόμενες κλήσεις.

Αυτή είναι η official λύση που προτείνει η Samsung για μη-Samsung τηλέφωνα... καθώς δεν υπόσχεται 100% συμβατότητα σε κλήσεις-sms-email.

 

Προσωπικά, πήρα το watch γνωρίζοντας το συγκεκριμένο limitation, παρόλα αυτά λόγο του ότι τουλάχιστον για το HTC 10, η ασυμβατότητα παρουσιάζεται σε μια μόνο περίπτωση το παλεύω λίγο εδώ και 7-10 μέρες, μπας και το λύσω.

 

Για όσους θέλουν να πειραματιστούν:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70943488&postcount=25

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μιαν ερώτηση... Εχει κανεις κατεβάσει στο κινητό του διαφορά watchfaces σε μορφή .gwd, κ πως περνανε στο s3?
Link to comment
Share on other sites

εχω ξενερωσει λιγο με το ρολοι

 

πολυ λιγες εφαρμογες ρε παιδια. ουτε καν για outlook δε βρηκα, να βλεπω τα e-mail στο κινητο. ουτε authenticator (επισημο). εκτος της samsung και καποιων μικρων devs, δε φαινεται να ασχολειται κανεις με αυτη τη πλατφορμα. εκτος απο τα watchfaces οπου οντως εχει παρα πολλα.

 

το δε bezel του frontier χαραζει ακομα και με το νυχι, ειλικρινα τι πινανε εκει στη samsung και διαλεξαν satin finish (κοινως το πιο ευκολα χαραξιμο φινιρισμα) στο πιο βασικο κομματι του ρολογιου?

 

τεσπα..προσεχως στις αγγελιες.

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει αυτόνομο GPS ή όχι; Και το ρωτάω γιατί παρόλο που έχω ανοικτό το δικό του GPS κάθε φορά που βάζω να μετρήσει υψόμετρο με ρωτάει για να ανοίξει το GPS του τηλεφώνου...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει αυτόνομο GPS ή όχι; Και το ρωτάω γιατί παρόλο που έχω ανοικτό το δικό του GPS κάθε φορά που βάζω να μετρήσει υψόμετρο με ρωτάει για να ανοίξει το GPS του τηλεφώνου...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Και εγώ είχα την ίδια απορία και έκανα ένα τεστ. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι Όταν το ρολόι είναι συνδεδεμένο με τηλέφωνο το gps το δικό του είναι απενεργοποιημένο και ζηταει επίμονα να χρησιμοποιήσει το gps του τηλεφωνου (φαντάζομαι για λόγους μπαταριας). Αν το ρολόι δεν είναι συνδεδεμένο με κάποιο τηλέφωνο το gps του πλέον ενεργοποιείται και δίνει στιγμα σε οποιαδήποτε εφαρμογή το ζητάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το pear για τρέξιμο. Και αυτό αλλά και το s-health ανοίγουν και GPS και κάνουν κανονικά καταγραφη.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι την πρώτη φορά που πας σε μία νέα περιοχή χωρίς κινητό κάνει πολύ ώρα να βρει στίγμα ενώ τις επόμενες φορές γίνεται ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι υπάρχει μια εφαρμογή στις galaxy apps που λέγεται theater mode και κάνει αυτή τη δουλειά αλλά δεν την έχω δοκιμάσει.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος αν απαντηθεί κλήση από το ρολόι, να συνεχιστεί στην πορεία από το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος αν απαντηθεί κλήση από το ρολόι, να συνεχιστεί στην πορεία από το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι βεβαια πατας απο το τηλ το εικονιδιο Bluetooth και πάει στο τηλεφωνο ....και αναποδα.

Τουλαχιστον στο S7 edge ετσι λειτουργεί

Edited by GeoSmart
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...