Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβάσατε το προηγούμενο post Μου για το τι πρέπει να κάνετε για να πάρετε το update?

 

Ωχ μου διέφυγε!! Μόλις βρώ χρόνο το κάνω και βλέπουμε...

 

Ευχαριστώ

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εχθές πήγα smartec Χαϊδάρι, γιατί το δικό μου είχε μείνει με την 3.0.0.1 και από το Φεβρουάριο του 2018 που το είχα πάει πάλι εκεί για service δεν είχε πάρει καμία ενημέρωση.

Αφού λοιπόν μίλησα τρεις φορές τουλάχιστον με την Samsung Ελλάδος και ακόμη περιμένω να με ειδοποιήσουν για το πρόβλημα, στη Smartec μου πέρασαν όλες τις ενημερώσεις που έχει μέχρι τώρα η Ρουμάνικη ρομ ( πλέον είμαι με τη 3.0.0.2 ) που φορώ. Μου είπαν ότι για κάποιο λόγο είχε << φάει κόλλημα >> και δεν έπαιρνε ενημερώσεις, και αν δε πάρω το νέο λογισμικό, να το ξανά πάω για να αλλάξουν ρομ, αφού πρώτα πάρουν έγκριση από μαμά Samsung, κάτι που μάλλον είναι εφικτό εύκολα για αυτούς. Πάντως μου είπαν πως σχεδόν πάντα η Ρουμάνικη ρομ ενημερώνεται σχεδόν ταυτόχρονα με την Ελληνική και κάποια άλλη δε θυμάμαι πιά, όπως π.χ και η Γερμανική με τη Γαλλική μαζί. Έχει λοιπόν κανείς Ελληνική ρομ και να ναι έχει πάρει ενημέρωση;

Τελειώνοντας να ευχαριστήσω το φίλο Αχιλλέα που προσπάθησε να με βοηθήσει πριν μια εβδομάδα περίπου να περάσω το νέο firmware, αλλά δυστυχώς εκεί φάνηκε το πρόβλημα, διότι όταν φτάσαμε στο επίμαχο σημείο επιλογής ρομ , υπήρχε μόνο μία στο ρολόι η ρουμάνικη, οπότε δε γινόταν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εχθές πήγα smartec Χαϊδάρι, γιατί το δικό μου είχε μείνει με την 3.0.0.1 και από το Φεβρουάριο του 2018 που το είχα πάει πάλι εκεί για service δεν είχε πάρει καμία ενημέρωση.

 

Αφού λοιπόν μίλησα τρεις φορές τουλάχιστον με την Samsung Ελλάδος και ακόμη περιμένω να με ειδοποιήσουν για το πρόβλημα, στη Smartec μου πέρασαν όλες τις ενημερώσεις που έχει μέχρι τώρα η Ρουμάνικη ρομ ( πλέον είμαι με τη 3.0.0.2 ) που φορώ. Μου είπαν ότι για κάποιο λόγο είχε << φάει κόλλημα >> και δεν έπαιρνε ενημερώσεις, και αν δε πάρω το νέο λογισμικό, να το ξανά πάω για να αλλάξουν ρομ, αφού πρώτα πάρουν έγκριση από μαμά Samsung, κάτι που μάλλον είναι εφικτό εύκολα για αυτούς. Πάντως μου είπαν πως σχεδόν πάντα η Ρουμάνικη ρομ ενημερώνεται σχεδόν ταυτόχρονα με την Ελληνική και κάποια άλλη δε θυμάμαι πιά, όπως π.χ και η Γερμανική με τη Γαλλική μαζί. Έχει λοιπόν κανείς Ελληνική ρομ και να ναι έχει πάρει ενημέρωση;

 

Τελειώνοντας να ευχαριστήσω το φίλο Αχιλλέα που προσπάθησε να με βοηθήσει πριν μια εβδομάδα περίπου να περάσω το νέο firmware, αλλά δυστυχώς εκεί φάνηκε το πρόβλημα, διότι όταν φτάσαμε στο επίμαχο σημείο επιλογής ρομ , υπήρχε μόνο μία στο ρολόι η ρουμάνικη, οπότε δε γινόταν τίποτα.

Το απόγευμα αν θέλεις ξαναδοκιμάζουμε!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να μετράει βήματα. Το σκούπισμα για λίγο το έκανα restart και όλα καλά. Πρώτη φορά το έκανε αλλά με θορυβησε λίγο. Τυχαίο ήταν ή έφταιγε κατι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω το gear s3 και προσφατα αναβάθμισα στη 4.0.0.2 .

αυτο που θελω να ρωτήσω ειναι αν υπάρχει δυνατότητα να εγκατασταθεί το stess level widget που υπάρχει στο galaxy watch στην εκδοση 4.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω συνδέσει το ρολοι με το iphone 7, θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να περάσω στο ρολοι το google maps, επισης στο app store δε βλεπω το προγραμμα navigation που αναγράφεται στο google play. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Επειδή θέλω να αγοράσω powerbank και σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο με ασύρματη φόρτιση ταυτόχρονα έτσι ώστε να μπορώ να το χρησιμοποιώ για να φορτίζω και το ρολόι. Γίνεται αυτό, το έχει δοκιμάσει κάποιος? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Επειδή θέλω να αγοράσω powerbank και σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο με ασύρματη φόρτιση ταυτόχρονα έτσι ώστε να μπορώ να το χρησιμοποιώ για να φορτίζω και το ρολόι. Γίνεται αυτό, το έχει δοκιμάσει κάποιος? Ευχαριστώ
Δεν γίνεται φίλε μου. Ο φορτιστής είναι μαγνητικός στο s3

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται φίλε μου. Ο φορτιστής είναι μαγνητικός στο s3

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ότι είναι μαγνητικός δεν λέει κάτι, θα μπορούσα να το φορτίζω οριζόντια (όχι με γωνία), με ενδιαφέρει αν φορτίζει επαγωγικά, αν το έχει δοκιμάσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι μαγνητικός δεν λέει κάτι, θα μπορούσα να το φορτίζω οριζόντια (όχι με γωνία), με ενδιαφέρει αν φορτίζει επαγωγικά, αν το έχει δοκιμάσει κάποιος

 

Δεν γίνετε να φορτίσει ασύρματα μόνο το samsung watch το καινούριο υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Με τον Samsung wireless duo μια χαρά φορτίζει ασύρματα. Απλά δεν τον φορτίζουν όλοι οι ασύρματοι φορτιστές.

586ed6b7f8296496e5afa2f047f0d153.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Με τον Samsung wireless duo μια χαρά φορτίζει ασύρματα.

586ed6b7f8296496e5afa2f047f0d153.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλήθεια ούτε που το γνώριζα δηλαδή φορτίζει με οποιοδήποτε ασύρματο φορτιστή γιατί έχω έναν από το s8 plus αλλά δεν το δοκίμασα ποτέ έχει γούστο μόλις πάω σπίτι θα το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όσους έχει δοκιμάσει δεν φορτίζει. Και σε κάποιους φορτίζει για 10 δευτερόλεπτα μετά σταματάει και φτου και απ'την αρχή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όσους έχει δοκιμάσει δεν φορτίζει. Και σε κάποιους φορτίζει για 10 δευτερόλεπτα μετά σταματάει και φτου και απ'την αρχή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα που χω Anker έτσι κάνει.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ούτε που το γνώριζα δηλαδή φορτίζει με οποιοδήποτε ασύρματο φορτιστή γιατί έχω έναν από το s8 plus αλλά δεν το δοκίμασα ποτέ έχει γούστο μόλις πάω σπίτι θα το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν φορτίζει με όλους. Mε τον Samsung duos φορτίζει σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μεγάλη κινητικότητα για την αναβάθμιση σε Βουλγαρία, Αγγλία, Αυστραλία. Για δοκιμαστε μήπως είναι το δεύτερο μεγαλο roll out. Δεν το δοκίμασα ακόμα εγώ.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κωνσταντίνε, το είδα τώρα αστο δικό μου! Θα γίνει το μεσημέρι

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κωνσταντίνε, το είδα τώρα αστο δικό μου! Θα γίνει το μεσημέρι

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου ήρθε και μένα τώρα που το τσεκαρα. :p

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα τώρα που το τσεκαρα. :p

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Εur?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου (ελληνικό) ήρθε σήμερα και την έκανα. Από 50% το ρολόι επανήλθε στο 19% και περιμένω να δω πως θα τα πάει στο θέμα της μπαταρίας.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Μου ήρθε ενημέρωσε για το update και περίπου στο 70% μου κάνει ένα disconnect από το τηλέφωνο και μου σταματάει το update.

Μου το έκανες 3-4 φορές και δεν μπορώ να το περάσω στο ρολόι.

Έχω καθαρίσει τα catch απ'όλες τις εφαρμογές που συνδέουν το ρολόι αλλά το πρόβλημα συνεχίζει.

Καμία συμβουλή??

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και στο δικό μου η 4.0.2

Ας μας πει κάποιος που την έχει ήδη ποιες είναι οι διαφορές με την 3

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να μετράει βήματα. Το σκούπισμα για λίγο το έκανα restart και όλα καλά. Πρώτη φορά το έκανε αλλά με θορυβησε λίγο. Τυχαίο ήταν ή έφταιγε κατι;

 

 

Αν καποιος φίλος ξερει ας μου απαντησει

 

Επίσης μολις περασα την αναβάθμιση.

Εκτος απο τις λειτουργιες κινηματογράφου και καληνυχτας τι αλλες διαφορές υπάρχουν.

 

Το βράδυ ποια λειτουργία κανει περισσοτερο οικονομια στην μπαταρία. Το μην ενοχλειτε, η εξοικονομηση μπαταρίας ή η λειτουργια καληνυχτα,

 

Βασικά το βραδυ μονο για την καταγραφή υπνου το θέλω και να βλέπω την ωρα οταν θέλω εγω και εννοειται να μην καταναλωνει μπαταρία

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...