Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμάσει κάποιος android 8.0;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει δοκιμάσει με ρολογακι το κινητό μας;;; Μία πρόταση θα ήθελα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το κατεβάσει να μην ξεχάσει να σώσει στο πσ του φωτογραφίες τραγούδια κλπ.

Μετα την ενημέρωση και αφού ανοίξει το τηλ να πάει από την ασφάλεια επαναφορά και να κάνει "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων "

Θα ανοίξει το τηλ με miui 9

Σε γενικές γραμμές είναι οκ

Έχει πρόβλημα με την επιλογή στο τι θα κάνουν τα πλήκτρα όπου σπάει το σύστημα

Κατά τα άλλα είναι υπό δοκιμή και ελπίζω να φτιάξουν το bug γιατί από επιλογή τα πλήκτρα είναι ανάποδα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του stock mail app, με τους exchange λογαριασμούς, το έχουν διορθώσει ή μπα;
Θα το τσεκαρε και θα σου πω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το κατεβάσει να μην ξεχάσει να σώσει στο πσ του φωτογραφίες τραγούδια κλπ.

Μετα την ενημέρωση και αφού ανοίξει το τηλ να πάει από την ασφάλεια επαναφορά και να κάνει "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων "

Θα ανοίξει το τηλ με miui 9

Σε γενικές γραμμές είναι οκ

Έχει πρόβλημα με την επιλογή στο τι θα κάνουν τα πλήκτρα όπου σπάει το σύστημα

Κατά τα άλλα είναι υπό δοκιμή και ελπίζω να φτιάξουν το bug γιατί από επιλογή τα πλήκτρα είναι ανάποδα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είναι απαραίτητο να κάνει επαναφορά;

εγώ δεν έκανα γιατί δε το ζήτησε κάπου.

πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι δεσμεύει περισσότερη RAM από πριν, αλλά το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά.

Δε παρατήρησα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το Gmail το υποστηρίζει το Yahoo οχι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω αυτό πάει σε 'μένα.

 

Έπρεπε να γράψω και το πρόβλημά μου..

 

Λοιπόν, στη stock εφαρμογή για mail, ακόμα και σωστά να έχει βάλει κάποιος τα στοιχεία του, εμφανίζει error message και δεν τα δέχεται ποτέ.

 

Στο Gmail app, ενώ είχα περάσει το exchange account της δουλειάς μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα, τώρα πλέον δε συγχρονίζει κανένα μήνυμα, εδώ και μια εβδομάδα περίπου.

 

Λίγο που διάβασα στο forum της Xiaomi, είναι γενικό το πρόβλημα και δε φαίνεται να το διορθώνει εδώ και πολύ καιρό η Xiaomi...

 

Τέλος, για το Gmail app, έψαξα λίγο στο net και βρήκα αναφορές για θέματα και αυτού του app με τους exchange λογαριασμούς, αλλά 1ον, δεν ξέρω αν ασχολείται η Google και 2ον, update δε βλέπω στο play store...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θέλεις την εφαρμογή Blue Mail https://play.google.com/store/apps/details?id=me.bluemail.mail&hl=el

 

Multiple providers - Gmail, Yahoo Mail, Outlook and Office 365

Support for IMAP, POP3 + Exchange (ActiveSync, EWS, 365) Auto Configuration

Sync multiple mailboxes from all your providers in a Unified Interface

Instant Push Mail for the widest range of providers (IMAP, Exchange, Office 365, etc.)

 

Προσωπικά τη θεωρώ άψογη. Δεν την έχω δουλέψει με exchange, αλλά την δουλεύω με 3 λογαριασμούς έναν Yahoo, έναν Hotmail κι έναν IMAP όλα με push notifications. Μπορείς να ρυθμίσεις ξεχωριστά τις ειδοποιήσεις για κάθε λογαριασμό, αν θα έχουν ή όχι ήχο/δόνηση/led κτλ. Με τακτικά update απο τον προγραμματιστή.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Εχω τις παρακατω αποριες

1) εχω την εκδοση 8.2.4 miui global να περημενω την 9 (αληθεια ποτε θανε ετοιμη για το redmi note 3 se) ή να παω στην 8.1 που λενε οτι κραταει περισσοτερο η μπαταρια γιατι αν ανηξω στην 8.2.4 ,τα δεδομενα ή το wifi η μπαταρια αποφορτιζετε πολυ γρηγορα.

2) υπαρχει καποια καλη εφαρμογη για φωτο γιατι η μαμισια δεν βγαζει ωραιες φωτο ακομη και την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ψάχνω για οθόνη για το κινητό του θέματος μας.

Θα ήθελα να μάθω αν η οθόνη με του RN3 PRO είναι ακριβώς η ίδια με το RN3 PRO international. κοιτάω προς ebay μεριά με κόστος 20-25€. Έχετε κάποια πρόταση?

Κι εγω ψαχνω, αν κανεις μια αναζητηση στο aliexpress θα βρεις διαφορα, digitizer, screen+digitizer, frame+screen+digitizer, ψαξε για 152mm special edition..

Μαζι με frame ειναι καπως ποιο ευκολη η αλλαγη καθως δε χρειαζεται να ξεκολλας οθονες, υπαρχουν πολλα tuttorials και στο youtube..

Το προβλημα ειναι οτι δε ξερεις τι ποιοτητα θα εχεις τελικα.. αν αλλαχτει μονο το digitizer εχεις την ιδια οθονη, αλλα δεν ειναι ευκολη διαδικασια..

Δεν ξερω και τι γινεται με το τελωνειο και ποσο θα ανεβει η τιμη.. γυρω στα 25 euro εχει η οθονη με frame

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ψαχνω, αν κανεις μια αναζητηση στο aliexpress θα βρεις διαφορα, digitizer, screen+digitizer, frame+screen+digitizer, ψαξε για 152mm special edition..

Μαζι με frame ειναι καπως ποιο ευκολη η αλλαγη καθως δε χρειαζεται να ξεκολλας οθονες, υπαρχουν πολλα tuttorials και στο youtube..

Το προβλημα ειναι οτι δε ξερεις τι ποιοτητα θα εχεις τελικα.. αν αλλαχτει μονο το digitizer εχεις την ιδια οθονη, αλλα δεν ειναι ευκολη διαδικασια..

Δεν ξερω και τι γινεται με το τελωνειο και ποσο θα ανεβει η τιμη.. γυρω στα 25 euro εχει η οθονη με frame

Σίγουρα μαζί με frame πρέπει +πολύ προσοχή στο άνοιξε κλείσε συσκευή από μέσα σαν ψεύτικη είναι από θέμα κατασκευής
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σας είναι εύκολο να μου παραθέσετε κάποια λινκ για σωστές θήκες στο εν λόγω κινητό;

Θέλω σίγουρες λύσεις παρακαλώ διότι μου έχουν φύγει αρκετά λεφτά.

Δοκίμασα κάποιες από ebay που έγραφαν τις διαστάσεις αλλά τίποτα. Πάλι πιο μικρές είναι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σας είναι εύκολο να μου παραθέσετε κάποια λινκ για σωστές θήκες στο εν λόγω κινητό;

Θέλω σίγουρες λύσεις παρακαλώ διότι μου έχουν φύγει αρκετά λεφτά.

Δοκίμασα κάποιες από ebay που έγραφαν τις διαστάσεις αλλά τίποτα. Πάλι πιο μικρές είναι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Aν σου κανει μια καινουργια original Xiaomi χρώμα χρυσο στειλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Έχω το kate και 8.2.4.0 έχω ένα πρόβλημα, όταν μιλάω και προσπαθώ να μπω στο ίντερνετ Δυστυχώς δεν έχω.Υπάρχει κάποια λύση;

 

Η λύση βρέθηκε με ξανά πέρασμά το apn , επανεκκίνηση και είναι εντάξει

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω, αλλα δεν βλεπω για το τηλεφωνο μας οδηγο ροοτ. μπορεις να δωσεις ποιο συγκεκριμενο λινκ?

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...