Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SOS

Μετά από 1 μήνα χρησης, η μπαταρία έχει "πέσει" δραματικά. Δεν νομίζω πως έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις. Έχω την global stable.

Καμιά ιδέα για την πτώση της απόδοσης;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SOS

Μετά από 1 μήνα χρησης, η μπαταρία έχει "πέσει" δραματικά. Δεν νομίζω πως έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις. Έχω την global stable.

Καμιά ιδέα για την πτώση της απόδοσης;

 

ελαττωματική μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

SOS

Μετά από 1 μήνα χρησης, η μπαταρία έχει "πέσει" δραματικά. Δεν νομίζω πως έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις. Έχω την global stable.

Καμιά ιδέα για την πτώση της απόδοσης;

 

...έχει μειωθεί χωρίς να υπάρχουν σημαντικά wakelocks;...έλεγξε το πρώτα ότι δεν υπάρχουν εφαρμογές που το προκαλούν, γιατί συμβαίνει ορισμένες φορές οι ενημερώσεις εφαρμογών (και της σαβούρας που εγκαθιστούν) να προκαλούν εξαιρετικό draining (π.χ. πρόσφατα του Touchpal, σε σημείο να πρέπει να απεγκατασταθεί για να επανέλθει η προηγούμενη κατάσταση)...

Link to comment
Share on other sites

...έχει μειωθεί χωρίς να υπάρχουν σημαντικά wakelocks;...έλεγξε το πρώτα ότι δεν υπάρχουν εφαρμογές που το προκαλούν, γιατί συμβαίνει ορισμένες φορές οι ενημερώσεις εφαρμογών (και της σαβούρας που εγκαθιστούν) να προκαλούν εξαιρετικό draining (π.χ. πρόσφατα του Touchpal, σε σημείο να πρέπει να απεγκατασταθεί για να επανέλθει η προηγούμενη κατάσταση)...

 

Λοιπόν, απενεργοποίησα το τηλέφωνο και μετά επανήλθε στα φυσιολογικά του στάνταρ. Κάποια εφαρμογή κατανάλωνε ενέργεια κι αυτό ήταν εμφανές αφού στο πίσω μέρος της συσκευής τηγάνιζες αυγό...Η θερμοκρασία στα κόκκινα ακόμα και με κλειστή οθόνη.

Τέλος πάντων, αγάπα τον Κινέζο σου με τα ελαττώματά του...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απενεργοποίησα το τηλέφωνο και μετά επανήλθε στα φυσιολογικά του στάνταρ. Κάποια εφαρμογή κατανάλωνε ενέργεια κι αυτό ήταν εμφανές αφού στο πίσω μέρος της συσκευής τηγάνιζες αυγό...Η θερμοκρασία στα κόκκινα ακόμα και με κλειστή οθόνη.

Τέλος πάντων, αγάπα τον Κινέζο σου με τα ελαττώματά του...

Δεν φταίει ο Κινέζος. Φταίει για αυτό το Android που είναι ανοιχτό και οι εφαρμογές που δεν ελέγχονται όπως στο ios αλλά όπως είπες μόλις το αντιληφθείς κάνεις επανεκκίνηση και συνεχίζεις.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα update gia stable, τη βαζω τωρα και βλεπουμε, λετε να λυθηκε το θεμα με hands free?

 

Τι θέμα έχει η 8.0.4.0 με το handsfree?

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχει η 8.0.4.0 με το handsfree?

 

οταν καλω εγω ολα καλα, οταν με καλουνε δεν με ακουνε εκτος αν βγαλω και ξαναβαλω το hands free.

Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικα?

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει ελληνικα

τωρα ειδα οτι εχει ακομη μια νεα εκδοση MIUI V8.1.1.0/MHR...NIGHTLY

 

Tι ειναι αυτη η εκδοση? να την βαλω ?

 

By the way, νομιζω οτι λυθηκε το θεμα με hands free, σε 2 εισερχομενες κλησεις με ακουγαν κανονικα. Καμια αλλη αποψη?

Edited by pstavrinos
Link to comment
Share on other sites

αρχισαν να εμφανιζονται και οι πρωτες θηκουλες για εμας στο ebay. παρηγγειλα μια φλιπ μαυρη, ελπιζω να ειναι σωστων διαστασεων οταν την παραλαβω, εγραφε special edition, 6.5 ευρω κοστος.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή έχω μπερδευτεί με τις τόσες διαφορετικές εκδόσεις ROM που βλέπω να κυκλοφορούν, αυτό :

http://www.honorbuy.com/918-xiaomi-redmi-note-3-pro-international-version-3gb-32gb-gray.html

που όπως βλέπω υποστηρίζει Ελληνικά, εννοεί ότι θα έχει Ελληνικά μόνο στα μηνύματα και τις επαφές ή πλήρως εξελληνισμένα μενού ?

 

Τελικά, η μόνη λύση για πλήρη Ελληνικά είναι οι ROM που φτιάχνουν τα παιδιά στο https://xiaomi-miui.gr ?

Κι αν ναι, ποια είναι η καταλληλότερη έκδοση για να αγοράσει κανείς και να τη φλασάρει ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η μόνη λύση για πλήρη Ελληνικά είναι οι ROM που φτιάχνουν τα παιδιά στο https://xiaomi-miui.gr ?

Κι αν ναι, ποια είναι η καταλληλότερη έκδοση για να αγοράσει κανείς και να τη φλασάρει ?

 

Υπάρχει και η official Global Dev που είναι 100% Ελληνικά (+OTA update)

Link to comment
Share on other sites

Και με την 8.1.1.0 συνεχίζει το πρόβλημα με τα handfree.:mad::mad::mad::mad::mad:

Πλέον υπάρχουν τα ελληνικά για επιλογή στην γλώσσα του μενού.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα στο ψάξιμο κ βλέπω ότι υπάρχει κ το 3s που βγαίνει τώρα με την 800 μπάντα, 8 πύρινο κ πιο φθηνό.αν έχει δοκιμάσει κάποιος κ τ δύο ας μου πει την γνώμη του.
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει παραγγείλει κανείς από εδώ??Είναι καλός πωλητής??https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-Special-Edition-Snapdragon650-Fingerprint-ID-3G-RAM-FDD-LTE/609089_32764466836.html?spm=2114.12010608.0.0.YO6mr0

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω τα εξής θέματα.

Πρώτον εδώ και λίγες μέρες το τηλέφωνο είτε κάνει επανεκκίνηση μόνο του είτε χάνει τις sim και πρέπει να ξαναβάλω κωδικούς.

Δεύτερον όταν το φορτίζω μία βλέπει μία δε βλέπει το φορτιστή. Κάνει συνεχόμενες συνδέσεις-αποσυνδέσεις με το φορτιστή.

Έχω το φορτιστή που μου έδωσαν, αλλά έχω δοκιμάσει και άλλους.

Το κινητό το έχω περίπου 3 μήνες και το έχω μεταχειριστεί πολύ καλά.

Έχει την έκδοση MIUI Global 7.4 Stable 7.4.18.0 (LHOMIDD), δεν το έχω ρουτάρει και στον έλεγχο ενημερώσεων δε μου βγάζει καινούρια έκδοση.

Επίσης, όλες οι εφαρμογές που έχω είναι official, τύπου viber κλπ.

Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών, αλλά τίποτα.

Να το στείλω Κίνα ή διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω τα εξής θέματα.

Πρώτον εδώ και λίγες μέρες το τηλέφωνο είτε κάνει επανεκκίνηση μόνο του είτε χάνει τις sim και πρέπει να ξαναβάλω κωδικούς.

Δεύτερον όταν το φορτίζω μία βλέπει μία δε βλέπει το φορτιστή. Κάνει συνεχόμενες συνδέσεις-αποσυνδέσεις με το φορτιστή.

Έχω το φορτιστή που μου έδωσαν, αλλά έχω δοκιμάσει και άλλους.

Το κινητό το έχω περίπου 3 μήνες και το έχω μεταχειριστεί πολύ καλά.

Έχει την έκδοση MIUI Global 7.4 Stable 7.4.18.0 (LHOMIDD), δεν το έχω ρουτάρει και στον έλεγχο ενημερώσεων δε μου βγάζει καινούρια έκδοση.

Επίσης, όλες οι εφαρμογές που έχω είναι official, τύπου viber κλπ.

Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών, αλλά τίποτα.

Να το στείλω Κίνα ή διορθώνεται;

 

Δεν περνάς developer ROM?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά;

Oficial δεν έχω και εγώ;

 

Όχι, δεν είναι official. Και ίσως να σου έχουν περάσει και ROM του Kenzo, γιατί η πρώτη Stable ROM για το Kate ήταν MIUI 8 κι εσύ έχεις 7..

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια στην παραμετροποίηση! Το Home button, πώς αλλάζουμε τις λειτουργίες του? Δε θέλω αναζήτηση γούγλη!
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια στην παραμετροποίηση! Το Home button, πώς αλλάζουμε τις λειτουργίες του? Δε θέλω αναζήτηση γούγλη!

 

Πας σετινγκς, αντισιοναλ σετινγκς, μπατονς, χομ και επιλέγεις νον

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...