Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορια,ειμαι ενα τσακ πριν την αγορα...απο Κωτσοβολο.

Αξιζει να παρω αυτη την εκδοση,ή να παρω την αλλη εκδοση,που το βρισκω 150€ μεταχειρισμένο απο Ελλάδα,αλλα χωρις εγγυηση κ χωρις την 20αρα μπαντα;μιλαω για 3gb ram φυσικα.

 

Κωτσόβολος

Αβλεπει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απορια,ειμαι ενα τσακ πριν την αγορα...απο Κωτσοβολο.

Αξιζει να παρω αυτη την εκδοση,ή να παρω την αλλη εκδοση,που το βρισκω 150€ μεταχειρισμένο απο Ελλάδα,αλλα χωρις εγγυηση κ χωρις την 20αρα μπαντα;μιλαω για 3gb ram φυσικα.

 

Αν σε βολεύουν οι δόσεις ΠΡΟΦΑΝΩΣ και αξίζει να το πάρεις απο ΚΩΤΣΟ παρά τα 70Ε καπέλο. Αλλιώς παραγγελία από κίνα. 150Ε μεταχειρισμένο το απλό σε καμμία περίπτωση.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν σε βολεύουν οι δόσεις ΠΡΟΦΑΝΩΣ και αξίζει να το πάρεις απο ΚΩΤΣΟ παρά τα 70Ε καπέλο. Αλλιώς παραγγελία από κίνα. 150Ε μεταχειρισμένο το απλό σε καμμία περίπτωση.

 

Ευχαριστώ πολυ για την αποψη σας,προχωραω σε αγορα απο Κωτσο...

Hybrid θηκουλες δεν ςχουν βγει για το ΚΑΤΕ ακομα,μονο αυτο με χαλαει,αλλα πιστευω λιαν συντομως θα το φροντισουν οι φιλοιΈλληνες μας Κινεζοι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από κάμερα λέει τίποτα;

 

Μετρια και χειρότερη απο το 2 για μένα απογοητευτική σε σχέση με τα υπολοιπα που έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορια,ειμαι ενα τσακ πριν την αγορα...απο Κωτσοβολο.

Αξιζει να παρω αυτη την εκδοση,ή να παρω την αλλη εκδοση,που το βρισκω 150€ μεταχειρισμένο απο Ελλάδα,αλλα χωρις εγγυηση κ χωρις την 20αρα μπαντα;μιλαω για 3gb ram φυσικα.

 

Κινητό είναι κατι αναλώσιμο πλέον και 70 ευρω είναι μεγάλη διαφορά η τσέπη δικιά σου ειναι εσυ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! και είναι φτηνές

Έλεος ρε φίλε. Μας τρέχεις στον Κωτσόβολο χωρίς λόγο. Ούτε έχει, ούτε θα φέρει θήκες.

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδες!!! Ερωτηση για εσας που το πηρατε απο Κοτσω... Εχει σιγουρα band20, δουλευει κατευθειαν με το που το ανοιγεις σε ελληνικα, εχει playstore, μας μπλεκει σε ξεκλειδωματα bootloader κτλ; Επισης η ρομ που εχει υποστηριζει ota updates ή θα πρεπει να βαλουμε αλλη ρομ για να αναβαθμιζεται αυτοματα;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδες!!! Ερωτηση για εσας που το πηρατε απο Κοτσω... Εχει σιγουρα band20, δουλευει κατευθειαν με το που το ανοιγεις σε ελληνικα, εχει playstore, μας μπλεκει σε ξεκλειδωματα bootloader κτλ; Επισης η ρομ που εχει υποστηριζει ota updates ή θα πρεπει να βαλουμε αλλη ρομ για να αναβαθμιζεται αυτοματα;

 

Το Kate που εχω εγω απο Κινα

Παιζει out of the box

Θεωρητικα και του Κωτσο θα ειναι το ιδιο

Πηγαινε να δεις απο κοντα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδες!!! Ερωτηση για εσας που το πηρατε απο Κοτσω... Εχει σιγουρα band20, δουλευει κατευθειαν με το που το ανοιγεις σε ελληνικα, εχει playstore, μας μπλεκει σε ξεκλειδωματα bootloader κτλ; Επισης η ρομ που εχει υποστηριζει ota updates ή θα πρεπει να βαλουμε αλλη ρομ για να αναβαθμιζεται αυτοματα;

 

Είναι το international Kate μοντέλο.

Έχει band20, έχει ελληνικά (μολις του κανεισ το update στη miui 8.1.1.0, google services-play store και δεν χρειάζεται να πειράξεις το παραμικρό. Παίρνει ota updates κάθε δίμηνο χοντρικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το international Kate μοντέλο.

Έχει band20, έχει ελληνικά (μολις του κανεισ το update στη miui 8.1.1.0, google services-play store και δεν χρειάζεται να πειράξεις το παραμικρό. Παίρνει ota updates κάθε δίμηνο χοντρικά.

 

Οπότε όπως το παίρνω από τον κωτσο αύριο ότι update μου βγάλει από μόνο του το κάνω σωστά; δεν υπάρχει πρόβλημα να το brickarω έτσι;

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος του κινητού.Καλως σας βρήκα!

(Άσχετο,αλλά γιατί ο Κώτσιος δεν το λέει pro?)

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος του κινητού.Καλως σας βρήκα!

(Άσχετο,αλλά γιατί ο Κώτσιος δεν το λέει pro?)

Μια απο τα ιδια και εγω φιλε το πηρα σημερα απο τον Κωτσο! Μου εκανε κατευθειαν την αναβαθμιση και ειμαι τρομερα ευχαριστημενος για πρωτη μερα. Αυριο βεβαια θα το σκαλισω καλυτερα!!! :p

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω φιλε το πηρα σημερα απο τον Κωτσο! Μου εκανε κατευθειαν την αναβαθμιση και ειμαι τρομερα ευχαριστημενος για πρωτη μερα. Αυριο βεβαια θα το σκαλισω καλυτερα!!! :p

 

Θήκη και τζαμακι που βρίσκουμε,ξέρεις;

Θέλει φροντίδα και στοργή το μωρό...

Link to comment
Share on other sites

Θήκη και τζαμακι που βρίσκουμε,ξέρεις;

Θέλει φροντίδα και στοργή το μωρό...

 

σίγουρα θέλει αλλά μας περνάνε για μην πω συνέλληνα :(

όπως ίσως ακούσατε-μάθατε η infoquest-you, kotsos δεν στέκονται στο ύψος των περιστάσεων θα αναρτήσω που πήγα για case+temper αθήνα (έχει & σαλονίκη) κι έμεινα υπερικανοποιημένος από την επάρκεια γνώσεων του ανθρώπου, επαγγελματίας!! (btw ote-german δεν εχουν ακομα στο site τους xiaomi)

http://www.stoucky.gr/index.php?route=product/search&search=xiaomi+redmi+note+3&description=true&sort=p.price&order=ASC&limit=25

 

γιατί τα international note 3 που δινει η info quest ΔΕΝ ειναι 150mm που λανθασμένα γράφεται στη σελίδα τους αλλά 152mm!!! με αποτέλεσμα σκληρές θήκες τύπου NILLKIN κλπ να μην μπαίνουν. δεν ειναι υπερβολή ουτε λεπτομερειες αλλά προχειρότητες αυτά που κάνουν :mad:

http://www.xiaomi-greece.gr/note3/specs/

ΤΡΑΓΙΚΑ ΛΑΘΗ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ. τα αποτελέσματα του να πουλας κάτι που ΔΕΝ εχεις δει δοκιμάσει πρώτα :X

 

anyway πληροφοριακά όλα τα κινητα note 3 (kate) που εχουν & την 800Mhz 4G band

είτε λέγονται international, special, overseas, global, exterior(spain) είναι στα 152mm υπόψη για case+temper (μαΣκαταμπέρδεψαν ήμαρτον)

ισχύει για 2/16 & 3/32 RAM/ROM

Edited by kn8r1der
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο μαγαζί αυτό στον Κορυδαλλό βρήκες προϊόντα για το δικό μας κινητό; ή και εκεί δεν είχε θήκες;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

αυτα που καταλαβα εγω.το aliexpress ειναι μονοδρομος για τζαμι θηκη.εγω δεν εχω παραγγειλει ακομα γιατι ψαχνω σιλικονης και δεν εχω βγαλει ακρη ποια ειναι καλη.εχει και στο ebay της lenuo αλλα λενε οτι ειναι πολυ μαπα η θηκη.επισης στο ebay εχει και αρκετα τζαμακια οπως επισης και την ταιβανεζικη φλιπ θηκη αλλα σε εξωπραγματικη τιμη,μαζι με μεταφορικα παει στα 40 ευρω....γενικα πολλοι εχουν παραγγειλει αλλα το προβλημα ειναι οτι πολλοι λιγοι αναφερουν εντυπωσεις να ξερουμε και οι υπολοιποι.το θεμα ειναι το κινητο γλυστραει πολυ και λογω κωτσ θα εκτοξευθουν οι χρηστες οποτε παμε στις προσωρινες λυσεις.τα προιοντα για το νοτε 3 των 150 μμ δεν ειναι καλα,η σιλικονης μπαινει στριμωχτα και αφηνει ακαλυπτο το κινητο απο μπροστα(οι σκληρες θηκες δεν μπαινουν καν) και το τζαμακι αφηνει ψιλομεγαλο κενο κατω.αυτα που ειναι καλα αλλα με καποια μειονεκτηματα ειναι τα προιοντα για το redmi note 2.το τζαμακι αφηνει πολυ μικρο κενο κατω(καλυπτει ακι την μπροστινη καμερα αλλα δε νομιζω οτι δημιουργει καποιο προβλημα)και η θηκη θελει κοψιμο για το δαχτυλικο αποτ και την εισοδο των ακουστικων.παντως για να ξερετε οσο αφορα το τζαμακι,επειδη τα περισσοτερα ειναι αγνωστου προελευσεως,πολλοι προτιμουν τα nillkin του redmi note 2 σαν μονιμη λυση.
Link to comment
Share on other sites

...προσωπικά την original Lenuo Flip Cover PU Leather case (Ledream Series), την βρήκα πολύ καλή για τα χρήματά της (6.19$ Aliexpress)...ταιριάζει απόλυτα, έχει premium αίσθηση και δεν προσθέτει όγκο όπως π.χ. η MOFI...ωστόσο είναι και αρκετά λεπτή και εύκαμπτη (ειδικά η πλάτη), που δεν ξέρω την αντοχή της στο χρόνο...καλύπτει πλήρως το πάνω μέρος και τα πλάγια (με ανοίγματα για τις υποδοχές/κουμπιά), από κάτω όμως είναι ανοιχτή (αγκαλιάζει μόνο τις γωνίες)...δυστυχώς το καπάκι δεν επιτρέπει αυτόματο άνοιγμα της οθόνης (όπως στη MOFI)...ήρθε σε πολύ καλή original θήκη προστασίας και τη θεωρώ μία φθηνή/καλή/(ασφαλέστερη από μόνο πλάτη) εναλλακτική για το Kate...
Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall έχει αυτή τη σιλικόνης την οποία την έχει τροποποιήσει , αλλά είναι out of stock πλέον.

http://www.vickmall.com/ultrathin-silicone-case-for-official-international-version-redmi-note-3-redmi-note-3-pro-smartphone.html

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να έφερναν το kenzo, θα το έπαιρνα αμέσως, η άμεση τοποθέτηση θήκης είναι εκ των ων ουκ άνευ, όπως φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο:

Link to comment
Share on other sites

Θήκη και τζαμακι που βρίσκουμε,ξέρεις;

Θέλει φροντίδα και στοργή το μωρό...

 

Εγώ έχω βάλει τζάμι nillkin από redmi note 2 και θήκη σιλικόνης από kenzo.

 

Τζαμι:http://www.ebay.com/itm/111806849793?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=410793984270&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Θηκη:http://www.ebay.com/itm/222077801616?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να έφερναν το kenzo, θα το έπαιρνα αμέσως, η άμεση τοποθέτηση θήκης είναι εκ των ων ουκ άνευ, όπως φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο:

Το kenzo δεν εχει CE mark και δεν επιτρεπεται η εισαγωγη του στην ΕΕ.

Mην λετε οτι θελετε.

Αυτα μονο απο Κινα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην αγχώνεστε, βάλτε tempered glass από note 2(ταιριάζει μια χαρά) και θήκη σιλικόνης redmi note 3/ 3 pro (κουμπώνει καλά κι έχει μία ανεπαίσθητη διαφορά στο δακτυλικό και την κάμερα χωρίς να επηρεάζει τη λειτουργία τους). Εγώ πήρα της Asling και τα δύο από gearbest και είμαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...