Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημιουργείς ένα λογαριαμό gmail αν δεν έχεις και φορτώνεις όλες τις φωτό σου εκεί στις εικόνες

 

 

 

Δεν εννοείς google

Photos έτσι; Το Gmail έχει σχέση με το iCloud?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά χθες αγόρασα τα 50gb iCloud και έχω πατήσει να κάνει συγχρονισμό και να ανεβάζει τις φωτογραφίες. Αλλά πηγαίνει απίστευτα αργά ενώ έχω πολύ γρήγορο Ίντερνετ μήπως δεν έχω τικαρει κάτι σωστά ; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όταν λες γρήγορο ίντερνετ;

Κάνε ένα speed test και δες αν όντως έχεις γρήγορο όμως όχι download

Στην συγκεκριμένη περίπτωση ανεβάζει φωτό οπότε σε ενδιαφέρει το upload

Εάν έχεις ADSL τότε δεν έχεις πάνω από 0,8mb... Οπότε θα κάνει εβδομάδες να τα ανεβάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ή φταίει η ταχύτητα, ή το όριο του iCloud στις φωτογραφίες και τα βίντεο.

Έκανα πρώτη φορά icloud backup τα πάντα σε 7αρι φίλης πριν 2 εβδομάδες περίπου και έκανε ώρες για περίπου 40gb αρχεία.

Το upload μου είναι 180-190mbit, οπότε δεν έπρεπε να κάνει πάνω από μισάωρο.

Link to comment
Share on other sites

Google photos πολύ καλύτερο από αυτήν την άποψη τα ανεβάζει πολύ πιο γρήγορα

ebd4b74ecdf084c519bd76ce5c81b451.jpg

 

Νομίζω μια χαρά ταχύτητα έχω αλλά δεν ξέρω τι πάει στραβά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή φταίει η ταχύτητα, ή το όριο του iCloud στις φωτογραφίες και τα βίντεο.

Έκανα πρώτη φορά icloud backup τα πάντα σε 7αρι φίλης πριν 2 εβδομάδες περίπου και έκανε ώρες για περίπου 40gb αρχεία.

Το upload μου είναι 180-190mbit, οπότε δεν έπρεπε να κάνει πάνω από μισάωρο.

 

180 upload?

Σε ποια χώρα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google photos πολύ καλύτερο από αυτήν την άποψη τα ανεβάζει πολύ πιο γρήγορα

ebd4b74ecdf084c519bd76ce5c81b451.jpg

 

Νομίζω μια χαρά ταχύτητα έχω αλλά δεν ξέρω τι πάει στραβά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μάλλον έχει χαμηλή ταχύτητα το iCloud ίσως δεν είναι θέμα δικού σου δικτύου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Google photos πολύ καλύτερο από αυτήν την άποψη τα ανεβάζει πολύ πιο γρήγορα

ebd4b74ecdf084c519bd76ce5c81b451.jpg

 

Νομίζω μια χαρά ταχύτητα έχω αλλά δεν ξέρω τι πάει στραβά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όσο είναι το upload σου είναι και το μέγιστο πάνω κάτω του iCloud στις φωτογραφίες με βάση και την δική μου εμπειρία, οπότε δεν φταίει κάτι άλλο.

 

 

 

180 upload?

Σε ποια χώρα;;

 

Γερμανία, 400 down / 200 up.

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι το upload σου είναι και το μέγιστο πάνω κάτω του iCloud στις φωτογραφίες με βάση και την δική μου εμπειρία, οπότε δεν φταίει κάτι άλλο.

 

 

 

 

 

Γερμανία, 400 down / 200 up.

 

Εμένα καμία φορά πάει 16mb και χαίρομαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εδω παλια με 1gbps upload που ειχα, παλι πηγαινε αργα. Μαλλον το κανουν επιτηδες...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μηπως ξέρει κάποιος πως μπορω να βάλω το "εικονικό κουμπι" στην οθόνη;

Χάλασε στην λορη μου το κεντρικο κουμπί και δεν ειμαι διατεθειμενος να το αλλάξω για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

μηπως ξέρει κάποιος πως μπορω να βάλω το "εικονικό κουμπι" στην οθόνη;

 

Χάλασε στην λορη μου το κεντρικο κουμπί και δεν ειμαι διατεθειμενος να το αλλάξω για την ωρα

 

 

 

Ψάξε assistive touch στην μπάρα εύρεσης στις ρυθμίσεις

 

Αλλιώς settings - accessibility - touch - assistive touch - on

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειναι σε προσφορα η κάτωθι εφαρμογη! Δινει τρομερες δυνατοτητες στις νυχτερινες ληψεις!!

 

NeuralCam - Night Mode Camera από Halcyon Products

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω παρατηρησει πως στο viber δεν μπορω να διαγραψω μια συνομιλια. Ενω παταω παρατεταμενα πανω στην συνομιλια δεν μου βγαζει επιλογες ωστε να μπορω να επιλεξω να την διαγραψω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω παρατηρησει πως στο viber δεν μπορω να διαγραψω μια συνομιλια. Ενω παταω παρατεταμενα πανω στην συνομιλια δεν μου βγαζει επιλογες ωστε να μπορω να επιλεξω να την διαγραψω.

 

Σύρε την συνομιλία προς τα αριστερά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σύρε την συνομιλία προς τα αριστερά

 

Σε ευχαριστω πολυ. Δεν πηγε καθολου το μυαλο μου. 3η μερα με iPhone ακομα το μαθαινω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Δεν πηγε καθολου το μυαλο μου. 3η μερα με iPhone ακομα το μαθαινω.

 

Τα περισσότερα έτσι γίνονται με δεξιά αριστερά κινήσεις

Είναι βασισμένα όλα σε χειρονομίες

Εάν τα μάθεις θα γίνει η καθημερινότητα σου ευκολότερη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω δυο θεματακια

 

1ον υπαρχουν φορες που θελω να κανω εναλλαγη γλωσσας και πατωντας στην υδρογειο μου εμφανιζει τα emoticons και πρεπει ή να το κανω μερικες φορες μεχρι να το πιασει ή να κανω οτι γραφω κατι να το διαγραψω και μετα να παρει την εναλλαγη

 

Και

 

2ον ηθελα να κανω μια ηλεκτρονικη παραγγελια. Αφου εβαλα τα στοιχεια της καρτας μου με μετεφερε στο ασφαλες περιβαλλον της τραπεζας για να ζητησω να μου ερθει με sms για να βαλω τον κωδικο που θα μου εστελναν για να ολοκληρωθει η παραγγελια. Το θεμα ειναι οτι δεν φαινοταν το πεδιο του submit οποτε δεν μπορουσα να το επιβεβαιωσω. Εβαλα ρυθμιση για υπολογιστη, περασα και το chrome αλλα τιποτα. Αναγκαστηκα να βαλω πληρωμη με αντικαταβολη και να πληρωσω και τα εξτρα της αντικαταβολης για να μπορεσω να παραγγειλω αυτο που ηθελα. Η αληθεια ειναι οτι αυτο με εξοργισε λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω δυο θεματακια

 

1ον υπαρχουν φορες που θελω να κανω εναλλαγη γλωσσας και πατωντας στην υδρογειο μου εμφανιζει τα emoticons και πρεπει ή να το κανω μερικες φορες μεχρι να το πιασει ή να κανω οτι γραφω κατι να το διαγραψω και μετα να παρει την εναλλαγη

 

Και

 

2ον ηθελα να κανω μια ηλεκτρονικη παραγγελια. Αφου εβαλα τα στοιχεια της καρτας μου με μετεφερε στο ασφαλες περιβαλλον της τραπεζας για να ζητησω να μου ερθει με sms για να βαλω τον κωδικο που θα μου εστελναν για να ολοκληρωθει η παραγγελια. Το θεμα ειναι οτι δεν φαινοταν το πεδιο του submit οποτε δεν μπορουσα να το επιβεβαιωσω. Εβαλα ρυθμιση για υπολογιστη, περασα και το chrome αλλα τιποτα. Αναγκαστηκα να βαλω πληρωμη με αντικαταβολη και να πληρωσω και τα εξτρα της αντικαταβολης για να μπορεσω να παραγγειλω αυτο που ηθελα. Η αληθεια ειναι οτι αυτο με εξοργισε λιγακι.

Για το πρώτο θέμα μου το κάνει και στο 7άρι της γυναίκας μου και στο ΧSMAX το δικό μου , περιμένω να διορθωθεί, για το 2ο δεν το έχω αντιμετωπίσει και κάνω αρκετές συναλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω δυο θεματακια

 

1ον υπαρχουν φορες που θελω να κανω εναλλαγη γλωσσας και πατωντας στην υδρογειο μου εμφανιζει τα emoticons και πρεπει ή να το κανω μερικες φορες μεχρι να το πιασει ή να κανω οτι γραφω κατι να το διαγραψω και μετα να παρει την εναλλαγη

 

Και

 

2ον ηθελα να κανω μια ηλεκτρονικη παραγγελια. Αφου εβαλα τα στοιχεια της καρτας μου με μετεφερε στο ασφαλες περιβαλλον της τραπεζας για να ζητησω να μου ερθει με sms για να βαλω τον κωδικο που θα μου εστελναν για να ολοκληρωθει η παραγγελια. Το θεμα ειναι οτι δεν φαινοταν το πεδιο του submit οποτε δεν μπορουσα να το επιβεβαιωσω. Εβαλα ρυθμιση για υπολογιστη, περασα και το chrome αλλα τιποτα. Αναγκαστηκα να βαλω πληρωμη με αντικαταβολη και να πληρωσω και τα εξτρα της αντικαταβολης για να μπορεσω να παραγγειλω αυτο που ηθελα. Η αληθεια ειναι οτι αυτο με εξοργισε λιγακι.

 

Για το 1) πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/πληκτρολόγιο/πληκτρολόγια και αφαίρεσε το emoji αφού δεν το θέλεις

Έχεις 3 πληκτρολόγια τώρα γι αυτό στο κάνει

Μετά θα κάνει μόνο ελληνικά αγγλικά

Για το 2) ίσως είναι θέμα της σελίδας που μπήκες μα παραγγείλεις και όχι της συσκευής η του συγκεκριμένου browser

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα αμα περασω μια καινουρια επαφη να συγχρονοστει με τον λογαριασμο μου gmail και να περαστει και εκει η επαφη;;;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα αμα περασω μια καινουρια επαφη να συγχρονοστει με τον λογαριασμο μου gmail και να περαστει και εκει η επαφη;;;

 

Εάν έχεις συγχρονισμένο το Gmail σου και ανοιχτή την επιλογή επαφές

Ρυθμίσεις/συνθηματικά και λογαριασμοί

Εάν περαστεί εκεί gmail και ανοιχτή επιλογή επαφές τότε ότι βλέπεις στην μια συσκευή βλέπεις σε όλες

Και το αντίστροφο.

Ότι σβήνεις από την μια σβήνει και από τις άλλες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οποιασδήποτε εταιρείας smartwach μπορεί να συνδεθεί με συσκευή iphone ή μόνο της apple ;;;
Link to comment
Share on other sites

Οποιασδήποτε εταιρείας smartwach μπορεί να συνδεθεί με συσκευή iphone ή μόνο της apple ;;;

 

οποια συσκευή θέλει Bluetooth συνδέεται κανονικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το αναφερω γιατι εχω το huawei watch 2, κατεβαζω την εφαρμογη wear os και ενω συνδεεται μετα απο λιγο μου κανει αποσυνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα συνδεθεί, θα συνδεθεί. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι θα δουλεύουν τα πάντα ή ότι θα δουλεύει σωστά.

Καταλαβαίνω το θέμα αυτονομία, που συγκεκριμένα το Huawei κυριολεκτικά κρατάει 10 φορές περισσότερο από το AW, αλλά σε θέμα λειτουργικότητας το aw σε συνδυασμό με iphone είναι πολύ μπροστά από τα υπόλοιπα (αν και έχει ηλίθιες ελλείψεις και αυτό).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...