Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνωμη αλλα κανοντας ολικη διαγραφη καποιων αρχειων απο το icloud φευγουν και απο την συσκευη;;; Ειχα βιντεο των παιδιων μου και επειδη μου ελεγε οτι γεμισε ο χωρος στο icloud ειπα να τα διαγραψω αλλα βλεπω πως εφυγαν και απο την αυσκευη. Ισχυει;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνωμη αλλα κανοντας ολικη διαγραφη καποιων αρχειων απο το icloud φευγουν και απο την συσκευη;;; Ειχα βιντεο των παιδιων μου και επειδη μου ελεγε οτι γεμισε ο χωρος στο icloud ειπα να τα διαγραψω αλλα βλεπω πως εφυγαν και απο την αυσκευη. Ισχυει;;;;

 

 

 

Ορθόν, τα διαγράφει. Γιαυτό θα μπεις φωτογραφίες στα άλμπουμ και κάτω κάτω θα βρεις τις πρόσφατες διαγραφές. Πιστεύω θα είναι εκεί για να κανεις ανάκτηση ότι θες

f773a48eceff1efe9f0c5f86a182d784.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα κανοντας ολικη διαγραφη καποιων αρχειων απο το icloud φευγουν και απο την συσκευη;;; Ειχα βιντεο των παιδιων μου και επειδη μου ελεγε οτι γεμισε ο χωρος στο icloud ειπα να τα διαγραψω αλλα βλεπω πως εφυγαν και απο την αυσκευη. Ισχυει;;;;

 

Φυσικά ισχύει τόσα χρόνια

Το iCloud είναι αποθηκευτικός χώρος που συγχρονίζει

Για να ξαναβρείς τις φωτό που διέγραψες μόνο με επαναφορά backup

 

l

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά ισχύει τόσα χρόνια

Το iCloud είναι αποθηκευτικός χώρος που συγχρονίζει

Για να ξαναβρείς τις φωτό που διέγραψες μόνο με επαναφορά backup

 

l

 

 

Επειδη πρωτη φορα πηρα iPhone πως κανω επαναφορα backup για να ανακτησω τα βιντεο που διεγραψα;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πρωτη φορα πηρα iPhone πως κανω επαναφορα backup για να ανακτησω τα βιντεο που διεγραψα;;

 

μπες απο υπολογιστή icloud.com

πηγαινε ενοτητα φωτογραφιες και λέει recently deleted

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μπες απο υπολογιστή icloud.com

πηγαινε ενοτητα φωτογραφιες και λέει recently deleted

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα το προβλημα μου ειναι αυτο οτι εκανα ολικη διαφραφη. Δηλαδη τις διεγραψα και απο τον καδο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα το προβλημα μου ειναι αυτο οτι εκανα ολικη διαφραφη. Δηλαδη τις διεγραψα και απο τον καδο

 

Για να επαναφέρεις backup...αν το εχεις ρυθμισει να κανει

 

https://support.apple.com/el-gr/HT204184

 

Και εδώ ..καλώς ήρθες στα iPhone

 

https://support.apple.com/el-gr/HT205912

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα το προβλημα μου ειναι αυτο οτι εκανα ολικη διαφραφη. Δηλαδη τις διεγραψα και απο τον καδο

 

Όπως σου είπα παραπάνω ο φίλος μόνο εάν είχες κρατήσει αυτόματα backup

Παίζει όμως και όταν τις διέγραφες, μετά να ξανά έκανε backup

Εάν πας iCloud.com κάπου στις ρυθμίσεις κάτω αριστερά θα βρεις και επιλογές για διαγραμμενα αρχεία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις στο υπολογιστή το iTunes

Συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και πατάς restore

 

Ενώ ετοιμαζόμουν να κάνω restore είδα ότι βγήκε η 13.3.1 εδώ κ 3 μέρες βλέπω πως το "πρόβλημα" εξαφανίστηκε! Εύχομαι λοιπόν να παραμείνει ως έχει. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ετοιμαζόμουν να κάνω restore είδα ότι βγήκε η 13.3.1 εδώ κ 3 μέρες βλέπω πως το "πρόβλημα" εξαφανίστηκε! Εύχομαι λοιπόν να παραμείνει ως έχει. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Ίσως ήταν bug που διορθωθηκε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα παραπάνω ο φίλος μόνο εάν είχες κρατήσει αυτόματα backup

Παίζει όμως και όταν τις διέγραφες, μετά να ξανά έκανε backup

Εάν πας iCloud.com κάπου στις ρυθμίσεις κάτω αριστερά θα βρεις και επιλογές για διαγραμμενα αρχεία

 

Εχεις δικιο μου βγαζει μια επιλογη που λεει επαναφορα αρχειων αλλα δυστυχως μου το εμφανιζει κενο. Δεν εχει τα βιντεο που διεγραψα. Δυστυχως μαλλον χαθηκαν τα παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει χαθεί η φωνητική πληκτρολόγηση , πως την ενεργοποιούμε γιατί δεν θυμάμαι ?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει χαθεί η φωνητική πληκτρολόγηση , πως την ενεργοποιούμε γιατί δεν θυμάμαι ?

 

 

 

Ρυθμίσεις, πληκτρολόγιο, φωνητική πληκτρολόγηση

 

0b525d400e7acfbe076e92beb7d3aa55.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από την προηγούμενη εβδομάδα στο iphone 7 ξεκίνησε να πέφτει η μπαταριά ενώ το κινητό δεν είναι σε χρήση (πχ το βράδυ). Η ζωή μπαταρίας ήταν στο 85% οπότε το πήγα στο istorm και μου είπε ότι μάλλον δεν φταίει η μπαταρία αλλά το λογισμικό και μου έκανε restore. Δεν είδα κάποια αλλαγή και το ξαναπήγα μετά από 2 μέρες όπου γράψανε σαν βλάβη "πέφτει γρήγορα η μπαταριά" για να το ελέγξουν τι φταίει στο σέρβις και πήγα την επόμενη μέρα και το παρέλαβα και μου είχαν αλλάξει μπαταρία. Το πρόβλημα όμως συνεχίζει να υπάρχει και η μπαταρία αν και με 100% ζωή πέφτει μέσα σε ένα βράδυ ( 8 ώρες) από το 100% στο 60% χωρίς κάποια χρίση. Έχω δοκιμάσει και κλείσει τις ανανεώσεις στο παρασκήνιο, έχω βάλει την έκδοση 13.3.1, το έχω βάλει σε λειτουργία πτήσης και πέφτει το ίδιο γρήγορα η μπαταρία. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Το κινητό είναι αγορασμένο 2 χρόνια οπότε είναι εκτός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από την προηγούμενη εβδομάδα στο iphone 7 ξεκίνησε να πέφτει η μπαταριά ενώ το κινητό δεν είναι σε χρήση (πχ το βράδυ). Η ζωή μπαταρίας ήταν στο 85% οπότε το πήγα στο istorm και μου είπε ότι μάλλον δεν φταίει η μπαταρία αλλά το λογισμικό και μου έκανε restore. Δεν είδα κάποια αλλαγή και το ξαναπήγα μετά από 2 μέρες όπου γράψανε σαν βλάβη "πέφτει γρήγορα η μπαταριά" για να το ελέγξουν τι φταίει στο σέρβις και πήγα την επόμενη μέρα και το παρέλαβα και μου είχαν αλλάξει μπαταρία. Το πρόβλημα όμως συνεχίζει να υπάρχει και η μπαταρία αν και με 100% ζωή πέφτει μέσα σε ένα βράδυ ( 8 ώρες) από το 100% στο 60% χωρίς κάποια χρίση. Έχω δοκιμάσει και κλείσει τις ανανεώσεις στο παρασκήνιο, έχω βάλει την έκδοση 13.3.1, το έχω βάλει σε λειτουργία πτήσης και πέφτει το ίδιο γρήγορα η μπαταρία. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Το κινητό είναι αγορασμένο 2 χρόνια οπότε είναι εκτός εγγύησης.

 

 

 

Κάποια εφαρμογή ίσως;

Στη χρήση μπαταρίας φαίνεται κάποια σε υψηλή χρήση;

 

Επίσης, μήπως ανεβάζει κάποιες φωτο/βίντεο σε iCloud όταν είναι σε WiFi?

Έχεις ενεργό το sync με iCloud?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή ίσως;

Στη χρήση μπαταρίας φαίνεται κάποια σε υψηλή χρήση;

 

Επίσης, μήπως ανεβάζει κάποιες φωτο/βίντεο σε iCloud όταν είναι σε WiFi?

Έχεις ενεργό το sync με iCloud?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εφαρμογές δεν έχει γιατί το ξεκίνησα σαν νέο iphone μέσω itunes για να δω αν έφταιγε καμία.

Στην χρήση μπαταρίας δεν εμφανίζει κάποια εφαρμογή γιατί δεν το χρησιμοποιώ απλά παρακολουθώ τι ποσοστό χάνει με το άνοιγμα οθόνης

Το icloud έχω απενεργοποιησει τον συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές δεν έχει γιατί το ξεκίνησα σαν νέο iphone μέσω itunes για να δω αν έφταιγε καμία.

 

Στην χρήση μπαταρίας δεν εμφανίζει κάποια εφαρμογή γιατί δεν το χρησιμοποιώ απλά παρακολουθώ τι ποσοστό χάνει με το άνοιγμα οθόνης

 

Το icloud έχω απενεργοποιησει τον συγχρονισμό.

 

 

 

Το σήμα τηλεφωνίας είναι καλό; Η οριακό;

 

Κάτι τρέχει πάντως, εγώ έχω το 7αρι με 82% υγεία και όλη νύχτα χάνει 1-2% σε flight mode ή 7-8% με ενεργό πομποδέκτη 4G.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου μυρίζει hardware πρόβλημα κι ας το πήγες service και ας άλλαξαν και μπαταρία. Θυμάσαι αν χρησιμοποίησες τελευταία κάναν άλλο φορτιστή ή καλώδιο ή να είχες θέμα και να μη φόρτιζε σε κάποια πρίζα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα τηλεφωνίας είναι καλό; Η οριακό;

 

Κάτι τρέχει πάντως, εγώ έχω το 7αρι με 82% υγεία και όλη νύχτα χάνει 1-2% σε flight mode ή 7-8% με ενεργό πομποδέκτη 4G.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το σήμα είναι καλό, έτσι και αλλιώς η μπαταρία πέφτει και σε flight mode οπότε δεν έχει να κάνει μαυτο.

 

Μου μυρίζει hardware πρόβλημα κι ας το πήγες service και ας άλλαξαν και μπαταρία. Θυμάσαι αν χρησιμοποίησες τελευταία κάναν άλλο φορτιστή ή καλώδιο ή να είχες θέμα και να μη φόρτιζε σε κάποια πρίζα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Το φορτιζα με τον δικο του φορτιστή και καλώδιο, και σε διάφορες πριζες του σπιτιού. Δοκίμασα και με φορτιστη και καλωδιο του iphone xs που εχω μηπως κατι γινοταν αλλα παλι συνεχίζει τα ιδια. Θεμα hardware μου ειπαν οτι το κοίταξαν και δεν φαινεται να εχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις και xs, άσε το να ξεφορτίσει τελείως το 7αρι κι αν μπορείς άστο όλο το βράδυ ξεφόρτιστο. Παίζει και να μη ξαναπάρει μπροστά στη φόρτιση, οπότε θα έχεις ένα πρόβλημα απτό να δείξεις, όπως είχα πάθει εγώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις και xs, άσε το να ξεφορτίσει τελείως το 7αρι κι αν μπορείς άστο όλο το βράδυ ξεφόρτιστο. Παίζει και να μη ξαναπάρει μπροστά στη φόρτιση, οπότε θα έχεις ένα πρόβλημα απτό να δείξεις, όπως είχα πάθει εγώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Τελικά το βρήκα έκανα μέσω itunes downgrade στην 13.3 και μετά πάλι upgrade στην 13.3.1 και τώρα έχει πέσει από 100% σε 99% σε 2 ώρες οποτε ολα καλα. Άρα κάτι με το λογισμικό γινόταν όντως.

Link to comment
Share on other sites

Για να πέσει από 100% σε 99% σε 2 ώρες και με καινούργια μπαταρία, μάλλον δε λύθηκε το πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα έκανα μέσω itunes downgrade στην 13.3 και μετά πάλι upgrade στην 13.3.1 και τώρα έχει πέσει από 100% σε 99% σε 2 ώρες οποτε ολα καλα. Άρα κάτι με το λογισμικό γινόταν όντως.

 

Κάτσε μην βιάζεσαι

Περίμενε να δεις ακριβή αποτελέσματα γιατί αλλιώς μάλλον είναι πρόβλημα της μητρικής

Σε τέτοια περίπτωση εγώ τι θα έκανα;

Restore, set up as new, ρύθμιση των πρώτων βημάτων της συσκευής ίσα για να ανοίξει χωρίς iCloud χωρίς τίποτα

Μετά απλά παρατήρηση πως τα πηγαίνει χώρος να έχω πειράξει σχεδόν ούτε το 1% των ρυθμίσεων του iOS

Εάν και πάλι καταναλώνει άσκοπα, ζεσταίνεται, πάει να πει η μητρική έχει θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από την προηγούμενη εβδομάδα στο iphone 7 ξεκίνησε να πέφτει η μπαταριά ενώ το κινητό δεν είναι σε χρήση (πχ το βράδυ). Η ζωή μπαταρίας ήταν στο 85% οπότε το πήγα στο istorm και μου είπε ότι μάλλον δεν φταίει η μπαταρία αλλά το λογισμικό και μου έκανε restore. Δεν είδα κάποια αλλαγή και το ξαναπήγα μετά από 2 μέρες όπου γράψανε σαν βλάβη "πέφτει γρήγορα η μπαταριά" για να το ελέγξουν τι φταίει στο σέρβις και πήγα την επόμενη μέρα και το παρέλαβα και μου είχαν αλλάξει μπαταρία. Το πρόβλημα όμως συνεχίζει να υπάρχει και η μπαταρία αν και με 100% ζωή πέφτει μέσα σε ένα βράδυ ( 8 ώρες) από το 100% στο 60% χωρίς κάποια χρίση. Έχω δοκιμάσει και κλείσει τις ανανεώσεις στο παρασκήνιο, έχω βάλει την έκδοση 13.3.1, το έχω βάλει σε λειτουργία πτήσης και πέφτει το ίδιο γρήγορα η μπαταρία. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Το κινητό είναι αγορασμένο 2 χρόνια οπότε είναι εκτός εγγύησης.
κάπως έτσι ξεκίνησε και το δικό μου. έχανε στην αρχή μπαταρία πολύ γρήγορα.μετα άρχισε ταυτόχρονα να ζεστενεται και στο τέλος έχανε και το σήμα.το απεύχομαι βέβαια να συμβαίνει στο δικό σου κινητό. για την ιστορία να πω πως στο δικό μου είχε θέμα η τροφοδοσία της baseband και επισκευαστηκε με κόστος 70€.
Link to comment
Share on other sites

κάπως έτσι ξεκίνησε και το δικό μου. έχανε στην αρχή μπαταρία πολύ γρήγορα.μετα άρχισε ταυτόχρονα να ζεστενεται και στο τέλος έχανε και το σήμα.το απεύχομαι βέβαια να συμβαίνει στο δικό σου κινητό. για την ιστορία να πω πως στο δικό μου είχε θέμα η τροφοδοσία της baseband και επισκευαστηκε με κόστος 70€.

 

Τελικά συνεχίζει να πέφτει η μπαταρία οπότε έχει κάποιο θέμα hardware. Το θέμα είναι ότι στο istorm στην γλυφάδα δεν μπόρεσαν να το βρουν οπότε μάλλον θα πάει άκλαυτο μαζί με την μπαταρία που του έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...