Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που ενδιαφερει εμενα ειναι να συνδεθει το κινητο με το ρολοι και μια συσκευη Bluetooth για το αυτι ωστε οταν θα εχω μια εισερχομενη κληση να βλεπω ποιος με καλει στο ρολοι και να απανταω στο Bluetooth χωρις να βγαζω το κινητι γιατι ορισμενες φορες δουλευω σε μεγαλο υψος και δεν μπορω να μιλαω στο κινητο και να δουλευω παραλληλα.

 

 

Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να το καταφερα.

 

Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω παρατηρησει πως οταν δεχομαι καποιο μαιλ δεν μου βγαινει η ειδοποιηση με την κουκιδα με τον αριθμο μεσα και βλεπω οτι εχω μαιλ μονο αμα μπω μεσα στην εφαρμογη. Υπαρχει καπου καμια ρυθμιση γιατι οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως οταν δεχομαι καποιο μαιλ δεν μου βγαινει η ειδοποιηση με την κουκιδα με τον αριθμο μεσα και βλεπω οτι εχω μαιλ μονο αμα μπω μεσα στην εφαρμογη. Υπαρχει καπου καμια ρυθμιση γιατι οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι.

 

σε ποια εφαρμογή ?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε ποια εφαρμογή ?

 

Στην εφαρμογη του μαιλ που εχει η συσκευη απο την μανα της. Δεν εχω κατεβασει καποια εφαρμογη εγω.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη του μαιλ που εχει η συσκευη απο την μανα της. Δεν εχω κατεβασει καποια εφαρμογη εγω.

Από ότι λέει η Apple ήταν bug και διορθώθηκε στην 13.3

 

edit

"Fixes issues in Mail that may prevent downloading new messages"

Ίσως να έφταιγε αυτό.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη του μαιλ που εχει η συσκευη απο την μανα της. Δεν εχω κατεβασει καποια εφαρμογη εγω.

 

Τι email έχεις περάσει εκεί; iCloud ή Gmail?

Μήπως έχεις αλλάξει το είδος συγχρονισμού πχ ώθηση μετάκληση και λοιπά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργη ?

Γιατί αυτή οδηγεί στο να μην γίνεται αυτόματη ενημέρωση της εφαρμογής του mail.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικά παπαλα το κινητό.δεν βλέπει την sim και δείχνει συνέχεια searching και no service.εκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, πέρασα μέσω iTunes ξανά την τελευταία έκδοση,αλλά μάταια. έκανα και την πατάτα του restore και τώρα βέβαια δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.εχει τύχει σε κάποιον άλλον;υποθέτω πως θα κοστίζει αρκετά η επισκευή του.. Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικά παπαλα το κινητό.δεν βλέπει την sim και δείχνει συνέχεια searching και no service.εκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, πέρασα μέσω iTunes ξανά την τελευταία έκδοση,αλλά μάταια. έκανα και την πατάτα του restore και τώρα βέβαια δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.εχει τύχει σε κάποιον άλλον;υποθέτω πως θα κοστίζει αρκετά η επισκευή του..

 

Άνοιξες καθόλου το sim tray μήπως για κάποιον λόγο κάτι παίζει μέσα εκεί;

Αλλιως αν είναι θέμα μόντεμ έφυγες για σερβις.

 

Επίσης η sim σου έχει κανονικά σήμα σε άλλη συσκευή έτσι; Δεν έχει κάποιο θέμα η ίδια η sim ή το τοπικό σου δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

ναι κανένα θέμα με την υποδοχή της κάρτας,δοκίμασα και με αλλη σιμ τίποτα.θα ρωτήσω να δω αν αξίζει η επισκευή αλλιώς πάει για ανταλλακτικά
Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικά παπαλα το κινητό.δεν βλέπει την sim και δείχνει συνέχεια searching και no service.εκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, πέρασα μέσω iTunes ξανά την τελευταία έκδοση,αλλά μάταια. έκανα και την πατάτα του restore και τώρα βέβαια δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.εχει τύχει σε κάποιον άλλον;υποθέτω πως θα κοστίζει αρκετά η επισκευή του..

 

Μάλλον μητρική έπαθε

Έμπλεξες

Βρες κάποιον που ίσως μπορεί να το επισκευάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Vodafone είναι ο πάροχος σου;
όχι cosmote είναι.
Μάλλον μητρική έπαθε

Έμπλεξες

Βρες κάποιον που ίσως μπορεί να το επισκευάσει

το πιο πιθανό.μιλησα με isystem και τους ενημέρωσα και για αυτό

 

https://support.apple.com/iphone-7-no-service

 

μου είπαν ισχύει υπό προϋποθέσεις.σε κάθε περίπτωση θα χρεωθω 20€ εάν δεν θέλω να το επισκευάσω.

Link to comment
Share on other sites

γυρίζω λοιπόν απ τη δουλειά και λέω ας δοκιμάσω.βαζω σιμ ανοίγω όλα κανονικά. κάνω την ενεργοποίηση όλα κανονικά. έστησα το κινητό απ την αρχή σαν να μην συνέβη τίποτα.εβαλα και έβγαλα το sim tray πολλές φορές σκόπιμα δοκίμασα με αλλη sim το άναψα το έσβησα όλα κομπλέ.περίεργα πράγματα. :/
Link to comment
Share on other sites

γυρίζω λοιπόν απ τη δουλειά και λέω ας δοκιμάσω.βαζω σιμ ανοίγω όλα κανονικά. κάνω την ενεργοποίηση όλα κανονικά. έστησα το κινητό απ την αρχή σαν να μην συνέβη τίποτα.εβαλα και έβγαλα το sim tray πολλές φορές σκόπιμα δοκίμασα με αλλη sim το άναψα το έσβησα όλα κομπλέ.περίεργα πράγματα. :/

 

Νομίζω θα το ξανά πάθεις κάποια στιγμή αφού άρχισε τα νούμερα εάν ήταν πρόβλημα στην μητρική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα το ξανά πάθεις κάποια στιγμή αφού άρχισε τα νούμερα εάν ήταν πρόβλημα στην μητρική
ναι θα το δω τις επόμενες ημέρες.κριμα πάντως και πάει μπάλα το κινητάκι παρ' όλα τα χρόνια του..ειδωμεν
Link to comment
Share on other sites

ναι θα το δω τις επόμενες ημέρες.κριμα πάντως και πάει μπάλα το κινητάκι παρ' όλα τα χρόνια του..ειδωμεν

 

Έχει ακόμα ψωμί η συγκεκριμένη συσκευή

Ας παραδώσουν πνεύμα πρώτα τα 6s και βλέπουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γυρίζω λοιπόν απ τη δουλειά και λέω ας δοκιμάσω.βαζω σιμ ανοίγω όλα κανονικά. κάνω την ενεργοποίηση όλα κανονικά. έστησα το κινητό απ την αρχή σαν να μην συνέβη τίποτα.εβαλα και έβγαλα το sim tray πολλές φορές σκόπιμα δοκίμασα με αλλη sim το άναψα το έσβησα όλα κομπλέ.περίεργα πράγματα. :/

 

ετσι ειχα παθει κι εγω με παλαιοτερη συσκευη.

Μια ωραια πρωία, εχασε το σήμα.

Το εκανα απο'δω, το έκανα απο'κει, το πηγα στο σέρβις, ήθελε μου είπαν ανταλλακτικα που ξεπερνουσαν την αξία του σαν μεταχειρισμένο.

Το έβαλα αγγελια όπως ήταν και οταν βρηκα αγοραστη έκανα την επαναφορα και... επανήλθαν όλα.

Δούλεψε κανονικά και δούλευε για τουλάχιστον ενα χρόνο ακόμη που το είχαμε στα χέρια μας...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ρυθμίσεις για iCloud σωστές είναι;

cee7dacc852040514922460d6b6a9537.jpg

 

Και επίσης πως βλέπω ποιες φωτό έχω στο iCloud?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρόνια πολλά και καλά σε όλους!

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση σε 13.3 μέσω iTunes και ξεκίνησαν τρέλα προβλήματα.

Το ακουστικό στην κλήση δεν ακούω και δεν με ακούνε είναι νεκρό,ούτε ηχηγραφηση μπορώ να κάνω.οταν παίρνω τηλέφωνο κάποιες φορές δείχνει το μεγάφωνα ^αχνο γκρι^ και δεν μπορώ καν να το πατήσω!

Έκανα επαναφορά αλλά όχι με restore as new . Έχετε να προτείνετε κάτι; Μου φαίνεται ότι είναι καθαρά θέμα software!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά σε όλους!

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση σε 13.3 μέσω iTunes και ξεκίνησαν τρέλα προβλήματα.

Το ακουστικό στην κλήση δεν ακούω και δεν με ακούνε είναι νεκρό,ούτε ηχηγραφηση μπορώ να κάνω.οταν παίρνω τηλέφωνο κάποιες φορές δείχνει το μεγάφωνα ^αχνο γκρι^ και δεν μπορώ καν να το πατήσω!

Έκανα επαναφορά αλλά όχι με restore as new . Έχετε να προτείνετε κάτι; Μου φαίνεται ότι είναι καθαρά θέμα software!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Κι εγώ 13.3 έχω αλλά κανένα θέμα.

 

Έβαλες τη sim σου σε άλλη συσκευή να δεις μήπως το θέμα στις κλήσεις είναι θέμα παρόχου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάω κανονικά με AirPods άρα δεν είναι θέμα παρόχου.

Στο google που έψαξα λένε διαφορα και ότι είναι συγκεκριμένο bug που βγάζει το 7αρι(ποιος ξέρει τι ισχύει)

Λέω να δοκιμάσω μια επαναφορά και set από την αρχή και εάν τίποτα θα το στείλω σέρβις!

Τραγικό πάντως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάω κανονικά με AirPods άρα δεν είναι θέμα παρόχου.

Στο google που έψαξα λένε διαφορα και ότι είναι συγκεκριμένο bug που βγάζει το 7αρι(ποιος ξέρει τι ισχύει)

Λέω να δοκιμάσω μια επαναφορά και set από την αρχή και εάν τίποτα θα το στείλω σέρβις!

Τραγικό πάντως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δοκίμασε πρώτα μια επαναφορά ρυθμίσεών αλλά ΟΧΙ και περιεχομένου και βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα δυστυχώς τίποτα!! Κάποιες φορές 1/20 δουλεύει το ακουστικό

Επίσης με τα ακουστικά δεν μπορώ να μιλήσω

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...