Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή δεν φορτίζει με περισσότερα από 2.1 ούτως ή άλλως, όσα αμπερ και αν μπορεί να δώσει ο φορτιστής.

Επίσης σίγουρα θα έχεις μεγαλύτερη φθορά στη μπαταρία όπως είναι λογικό με την διπλάσια ταχύτητα φόρτισης.

 

Όπως και να χει, μεγαλύτερη ζημιά νομίζω κάνεις με no name κινέζικους φορτιστές, παρά με την ταχύτητα φόρτισης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Το κινητό αυτή τη στιγμή αξίζει αν το αγοράσω;Μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση πόσο μπορώ να το βρω;IPhone δεν είχα ποτέ,Meizu m6 note η συσκευή μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το κινητό αυτή τη στιγμή αξίζει αν το αγοράσω;Μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση πόσο μπορώ να το βρω;IPhone δεν είχα ποτέ,Meizu m6 note η συσκευή μου.

ναι αξιζει.αλλα με αυτα τα χρηματα παιρνεις καλυτερο κινητο android.εγω το ειχα το κινητο 14 μηνες και ημουν πολυ ευχαριστημενος και το δωσα για να παω σε android samsung σ9.τδεν ειναι τυγχαιο που πουλαει ακομη.απλα το μεγεθος του το θεωρω μικρο.τωρα μια καλη τιμη για κινητο 6μηνων ειναι στα 250 ευρο.παραπανω δεν λεει γιατι 350 κοστιζει καινουργιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αξιζει.αλλα με αυτα τα χρηματα παιρνεις καλυτερο κινητο android.εγω το ειχα το κινητο 14 μηνες και ημουν πολυ ευχαριστημενος και το δωσα για να παω σε android samsung σ9.τδεν ειναι τυγχαιο που πουλαει ακομη.απλα το μεγεθος του το θεωρω μικρο.τωρα μια καλη τιμη για κινητο 6μηνων ειναι στα 250 ευρο.παραπανω δεν λεει γιατι 350 κοστιζει καινουργιο.

Τέλεια ευχαριστώ,θα ρωτήσω και στο νήμα του 8 plus για μια προσφορά που βρήκα να μου πείτε την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά πως είμαστε ; Μια ερώτηση έχω πολλές φωτογραφίες και θέλω να τις κάνω ένα backup.περα από το να τις περάσω στο Pc ποια λέτε είναι η καλύτερη εφαρμογή σαν cloud Dropbox κτλπ

Θέλω να τις περάσω κατευθείαν από το κινητό μου χωρίς να συνδέσω σε υπολογιστές κτλπ

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά πως είμαστε ; Μια ερώτηση έχω πολλές φωτογραφίες και θέλω να τις κάνω ένα backup.περα από το να τις περάσω στο Pc ποια λέτε είναι η καλύτερη εφαρμογή σαν cloud Dropbox κτλπ

Θέλω να τις περάσω κατευθείαν από το κινητό μου χωρίς να συνδέσω σε υπολογιστές κτλπ

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

iCloud αν σκοπεύεις να μείνεις στο οικοσύστημα της Apple.

d29ee4da77042d86aec3ce423d717f35.jpg

 

Αλλιώς εγώ προτείνω Google Photos επειδή το app τους είναι άψογο ως album (εφάμιλλο του Apple Photos) και όχι απλώς μια αποθήκη αρχείων όπως το OneDrive/Dropbox κλπ

cc93d8c55d66541ace730eece37e1ef6.jpg

 

Αυτές οι δυο υπηρεσίες δλδ είναι optimized για multimedia περιεχόμενο και λειτουργούν σαν albums.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

iCloud αν σκοπεύεις να μείνεις στο οικοσύστημα της Apple.

d29ee4da77042d86aec3ce423d717f35.jpg

 

Αλλιώς εγώ προτείνω Google Photos επειδή το app τους είναι άψογο ως album (εφάμιλλο του Apple Photos) και όχι απλώς μια αποθήκη αρχείων όπως το OneDrive/Dropbox κλπ

cc93d8c55d66541ace730eece37e1ef6.jpg

 

Αυτές οι δυο υπηρεσίες δλδ είναι optimized για multimedia περιεχόμενο και λειτουργούν σαν albums.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Έχεις δίκαιο δίνω 1 ευρώ και καθαρίζω με iCloud

Link to comment
Share on other sites

iCloud αν σκοπεύεις να μείνεις στο οικοσύστημα της Apple.

d29ee4da77042d86aec3ce423d717f35.jpg

 

Αλλιώς εγώ προτείνω Google Photos επειδή το app τους είναι άψογο ως album (εφάμιλλο του Apple Photos) και όχι απλώς μια αποθήκη αρχείων όπως το OneDrive/Dropbox κλπ

cc93d8c55d66541ace730eece37e1ef6.jpg

 

Αυτές οι δυο υπηρεσίες δλδ είναι optimized για multimedia περιεχόμενο και λειτουργούν σαν albums.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Υπάρχει αντίστοιχη επιλογή στο οικοσύστημα της Apple όπου σου επιτρέπει να έχεις απεριόριστο χώρο στο cloud συμπιέζοντας λίγο τις φωτογραφίες, όπως μπορείς να κάνεις στις Google Photos?

Αν όχι, αργά ή γρήγορα (αν κάποιος βγάζει αρκετές φωτογραφίες και βίντεο) τα 2,99 το μήνα για το icloud δεν θα φτάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχη επιλογή στο οικοσύστημα της Apple όπου σου επιτρέπει να έχεις απεριόριστο χώρο στο cloud συμπιέζοντας λίγο τις φωτογραφίες, όπως μπορείς να κάνεις στις Google Photos?

 

Αν όχι, αργά ή γρήγορα (αν κάποιος βγάζει αρκετές φωτογραφίες και βίντεο) τα 2,99 το μήνα για το icloud δεν θα φτάνουν...

 

 

 

Όχι δεν υπάρχει επιλογή με συμπίεση μεγέθους.

 

Φυσικά αν και όταν ξεπεράσεις τα 200gb σε προσωπικό αρχείο φωτογραφιών, μάλλον θα στα ίδια λεφτά θα παίρνεις περισσότερο χώρο. Κάθε μερικά έτη οι χωρητικότητες αυξάνονται σε όλα τα cloud services.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα iphone 7 και εχω ενα προβλημα οταν μιλαω σε κληση ακουγεται πολυ χαμηλα η φωνη μου στον ακροατη, το εψαξα λιγο και στο google και απενεργοποιησα κατι ρυθμισεις για ακυρωση θορυβου στο περιβαλλον κλπ αλλα τπτ δεν βγαζω ακρη.. πρεπει να κραταω το τηλεφωνο μεσα στο στομα μου για να ακουγεται/// εχει ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα iphone 7 και εχω ενα προβλημα οταν μιλαω σε κληση ακουγεται πολυ χαμηλα η φωνη μου στον ακροατη, το εψαξα λιγο και στο google και απενεργοποιησα κατι ρυθμισεις για ακυρωση θορυβου στο περιβαλλον κλπ αλλα τπτ δεν βγαζω ακρη.. πρεπει να κραταω το τηλεφωνο μεσα στο στομα μου για να ακουγεται/// εχει ιδεα κανεις?

 

Ίσως έχει κάποιο θέμα το μικρόφωνό σου, δεν έχει σχέση το noise cancellation.

Πηγαινε το σε επίσημο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει κάποιο θέμα το μικρόφωνό σου, δεν έχει σχέση το noise cancellation.

Πηγαινε το σε επίσημο σέρβις.

 

Ξέρεις τι όμως όταν κάνω ηχογράφηση με μαγνητόφωνο η φωνητικό messenger κλπ κληση λειτουργεί κανονικά Μόνο στην κλήση την κανονική είναι το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα iphone 7 και εχω ενα προβλημα οταν μιλαω σε κληση ακουγεται πολυ χαμηλα η φωνη μου στον ακροατη, το εψαξα λιγο και στο google και απενεργοποιησα κατι ρυθμισεις για ακυρωση θορυβου στο περιβαλλον κλπ αλλα τπτ δεν βγαζω ακρη.. πρεπει να κραταω το τηλεφωνο μεσα στο στομα μου για να ακουγεται/// εχει ιδεα κανεις?

 

Με hands free έχεις πάλι το ίδιο θέμα;

Η αριστερή σίτα κάτω δίπλα στην θύρα φόρτισης είναι καθαρή;

Εκεί μέσα είναι το μικρόφωνο

Σε όλους τους συνομιλητές σου συμβαίνει αυτό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με hands free έχεις πάλι το ίδιο θέμα;

Η αριστερή σίτα κάτω δίπλα στην θύρα φόρτισης είναι καθαρή;

Εκεί μέσα είναι το μικρόφωνο

Σε όλους τους συνομιλητές σου συμβαίνει αυτό;

Σε όλους συμβαίνει Ναι, καθαρή την βλέπω την έχω φυσήξει κιόλας και με μπατονετα την καθάρισα.. τώρα ακουστικά δεν εχω δοκιμάσει γιατί τα έχω κόψει και δεν εχω τώρα lighting ακουστικά γιατί χρησιμοποιώ το s10 και έχω με audio Jack Αλλά θα πάρω να δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους συμβαίνει Ναι, καθαρή την βλέπω την έχω φυσήξει κιόλας και με μπατονετα την καθάρισα.. τώρα ακουστικά δεν εχω δοκιμάσει γιατί τα έχω κόψει και δεν εχω τώρα lighting ακουστικά γιατί χρησιμοποιώ το s10 και έχω με audio Jack Αλλά θα πάρω να δοκιμάσω

 

Κάνε μια επαναγορά δικτύου και βλέπουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια με 84% μπαταρια εισαι για αλλαγη?βρηκα ενα μεταχειρισμενο πολυ καλο στα 210 αλλα με σταματαει το 84%

 

Στο 80% θα είσαι σίγουρα για αλλαγή

Οποτε τα 70€ σε ένα δυο μήνες θα τα θέλεις

Άσε που έτσι κι αλλιώς τα iPhone έχουν μικρή μπαταρία

Εάν έχει χάσει και 20% από την αρχική της χωρητικότητα τότε ζόρικα θα βγάζεις και την μέρα με χαλαρή χρήση ειδικά το καλοκαίρι με πλήρη φωτεινότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια με 84% μπαταρια εισαι για αλλαγη?βρηκα ενα μεταχειρισμενο πολυ καλο στα 210 αλλα με σταματαει το 84%

 

 

 

210 είναι φυσιολογική τιμή για τη συσκευή ώστε να αλλάξεις εσυ μπαταρία.

Αλλιώς θα το έδινε στο 300αρι κοντά αν ήταν με φρέσκια μπαταρία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

210 είναι φυσιολογική τιμή για τη συσκευή ώστε να αλλάξεις εσυ μπαταρία.

Αλλιώς θα το έδινε στο 300αρι κοντά αν ήταν με φρέσκια μπαταρία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όταν παίρνεις μεταχειρισμένο εννοείται ότι καταλαβαίνεις ότι και η μπαταρία θα είναι λίγο πεσμένη.

Αλλιώς το πληρώνεις καινούργιο

Το συγκεκριμένο όμως είναι πολύ κοντά στο όριο που θα αρχίσει να γίνεται υπό χρονισμός του επεξεργαστή οποτε πάει για αλλαγή μπαταρίας

 

Προσωπική μου άποψη

Βρίσκω ένα λίγο πιο ακριβό 20-30€ αλλά με υγεία μπαταρίας πάνω από 90% και έχω σίγουρα τηλέφωνο για ένα χρόνο χωρίς να σκεφτώ καν την αλλαγή μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις και Ευρώπη γενικότερα.

Φίλος έδωσε το 32αρι πριν 2-3 μήνες στα 180 και αυτό με το ζόρι.

Μιλάμε πάντα για άψογη συσκευή και λιγότερο από 1μιση χρόνο χρήση.

Αν είναι να σου βγει το i7 32gb γύρο στα 300 με νέα μπαταρία τη σήμερον ημέρα, κλαφτα Χαράλαμπε..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνεις μεταχειρισμένο εννοείται ότι καταλαβαίνεις ότι και η μπαταρία θα είναι λίγο πεσμένη.

Αλλιώς το πληρώνεις καινούργιο

Το συγκεκριμένο όμως είναι πολύ κοντά στο όριο που θα αρχίσει να γίνεται υπό χρονισμός του επεξεργαστή οποτε πάει για αλλαγή μπαταρίας

 

Προσωπική μου άποψη

Βρίσκω ένα λίγο πιο ακριβό 20-30€ αλλά με υγεία μπαταρίας πάνω από 90% και έχω σίγουρα τηλέφωνο για ένα χρόνο χωρίς να σκεφτώ καν την αλλαγή μπαταρίας

 

εχεις δικιο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα, περασα την 12.4 και βλεπω παλι το εικονιδιο του τηλεφωνητη...μπορω καπως να το ξεφορτωθω..δε μπορω να θυμηθω πως στη θεση του ειχε εμφανιστει πριν την αναβαθμιση το εικονιδιο με το αριθμητικο πληκτρολογιο.....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, περασα την 12.4 και βλεπω παλι το εικονιδιο του τηλεφωνητη...μπορω καπως να το ξεφορτωθω..δε μπορω να θυμηθω πως στη θεση του ειχε εμφανιστει πριν την αναβαθμιση το εικονιδιο με το αριθμητικο πληκτρολογιο.....

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Τηλέφωνο και δες αν ειναι ενεργό το voicemail ή το call forwarding

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Τηλέφωνο και δες αν ειναι ενεργό το voicemail ή το call forwarding

δεν εχει voice mail και η προωθηση κλησεων ειναι ανενεργη...μηπως το επανεφερε η apple?

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει voice mail και η προωθηση κλησεων ειναι ανενεργη...μηπως το επανεφερε η apple?

 

Στο δικό μου το 7αρι με 12.4 δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Μήπως είναι θέμα της γραμμής σου; Αν θέλεις, τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών του παρόχου σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...