Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ειναι πιο μικρο στο ματι λογω χρωματος. οπως γινεται σε ολα τα αντικειμενα

 

Ακριβώς ειδικά στα iphone Plus φαίνεται σαν να μην έχει μπεζελ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

η καμερα για μενα ειναι σε καλυτερο επιπεδο απο πριν με μεγαλυτερη γκαμα χρωματων και αυτο ειναι εμφανες. εχω και την 10.1 και το πορταιτο μετραει πολυ και πολυ γρηγορη εστιαση.
|iPhone X 64GB| Macbook |
Link to comment
Share on other sites

http://bgr.com/2016/09/29/iphone-7-exploding-fire-photos/

 

Μπα δεν μπορει..... τυχαιο γεγονος πιστευω......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

http://bgr.com/2016/09/29/iphone-7-exploding-fire-photos/

 

Μπα δεν μπορει..... τυχαιο γεγονος πιστευω......

καταλαβαίνω την διάθεση της δημοσίευσης σου. Αλλά διάβασε λίγο στο άρθρο : "All joking aside — and before other sites catch wind of this story and go crazy with it — this clearly appears to be an isolated incident, at least for the time being." και έγινε μέσα στο κουτί του!

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω την διάθεση της δημοσίευσης σου. Αλλά διάβασε λίγο στο άρθρο : "All joking aside — and before other sites catch wind of this story and go crazy with it — this clearly appears to be an isolated incident, at least for the time being." και έγινε μέσα στο κουτί του!

 

Το διαβασα το αρθρο και μαλιστα για το σημειο που επισημαινεις.... θα ηθελα να σου πω οτι δεν ειναι δικο μου θεμα αυτο ειναι θεμα αυτου που εγραψε το αρθρο.... αν δεν ηθελε να το αναπαραγουν, να αστειευτουν με αυτο και να το σχολιασουν ας μην το εγραφε.... ας το κραταγε για τον εαυτο του η ας απαγορευε την αναδημοσιευση τον σχολιασμο και τον αστεεισμο με αυτο.

Οσον αφορα το οτι εγινε μεσα στο κουτι του τι σημαινει αυτο; Οτι εκτος κουτιου δεν θα γινοταν; Η οτι δεν ειναι επικινδυνο επειδη εγινε μεσα στο κουτι; Η ισως δεν αντεξε το κινητο την κλεισουρα μεσα στο κουτι και ειπε να ξε"σκασει" λιγο;

 

Εγω απλα ενα συνδεσμο εβαλα και ειπα οτι μαλλον ειναι τυχαιο γεγονος..... τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

αρχικα μιλαμε για user του reddit , οτι γραφτει εκει μετα γινεται ντορος. κατα δευτερον αν ειχε σκασει κανονικα θα επρεπε να παρει φωτια και το κουτι. τριτον αν το κοπανησαν πουθενα απο την μεταφορικη ειναι αλλο κομματι...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τη Δευτέρα με ενημέρωσαν από τα Public ότι θα έχω παραλάβει. 128 plus black.

Το πήρα το πρωί. Άψογο. Είναι εξαιρετικό. Ταχύτατο που όμορφο . Σε συνδυασμό με το iOS 10 πετάει...

Να το χαρείτε και οι υπόλοιποι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μου εμφανιζει τους τονους που εχω αγορασει οταν το συνδεω στο itunes παρα μονο απο το audiko πως θα γινει να τους βρω;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα iPhone 7 Plus και ´γω από παραγγελία 17/9.

http://store.istorm....28gb-black.html

 

Ερώτηση: Στις ταπετσαρίες έχει μέσα τα bubble red, blue κλπ σε κινούμενες ή όχι;

Επίσης έχει περασμένα τα GarageBand, iMovie, iTunes U, Keynote, Numbers και Pages;

 

Εντυπώσεις: Είναι απλά άριστο και πανέμορφο, προερχόμενος πάντα από το 6s Plus!

Αξίζει η μετάβαση και μένεις έκπληκτος!!!

Οθόνη, ήχος, πλήκτρο μενού, χρώματα και χωρίς θόρυβο που έχει αναφερθεί, με δυνατό κατέβασμα 2gb σε εφαρμογές, ταυτόχρονα YouTube με τέρμα ήχο, τι να πω, χωρίς λέξεις, η τελειότητα!!!!! Να μείνω στον ήχο, ποιοτικότατος και δυνατός!

Το χρώμα black the best και πιο ανθεκτικό στην καθημερινή χρήση από το jet που όντως έχει ευαίσθητο σημείο!

Ταχύτητα, απλά σφαίρα!

 

Η αλήθεια είναι είχα από το 4, 4s, 5, 5s, 6 Plus, 6s Plus πάντα την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας και φέτος σπάσαμε την παράδοση αλλά με αντάμειψε με το παραπάνω!

 

Καλορίζικο σε όσους το παρέλαβαν και λίγη υπομονή σε όσους αναμένουν.

Link to comment
Share on other sites

 

Στο αρχικό άρθρο λέει ότι είναι ψεύτικο το όλο αυτό περιστατικό και μάλλον χαβαλέ έκανε ο τύπος.

Ας το ψάξει κάποιος. Κάπου το πέτυχα σήμερα.

Τέτοια συμβάντα άλλοι τα φοβούνται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο Ταπετσαρία->Live όταν πατάω για προεπισκόπηση δεν κουνιούνται!

Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση για ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω το δικό μου plus 128gb Black matte από την Vodafone την Πέμπτη που μας πέρασε. Μαζί μου έδωσαν δώρο 24μηνη ασφάλιση συσκευής στην AIG για κλοπή, θραύση οθόνης κλπ. :)
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω το δικό μου plus 128gb Black matte από την Vodafone την Πέμπτη που μας πέρασε. Μαζί μου έδωσαν δώρο 24μηνη ασφάλιση συσκευής στην AIG για κλοπή, θραύση οθόνης κλπ. :)

 

Σε λίγο θα μας δίνουν και χαρτί για φιλική δήλωση και οδική βοήθεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα adaptors είναι ότι το χειρότερο για κάτι που κινείται και λυγίζει, για την tv σου που δεν θα πειράξεις το καλώδιο είναι ok. Άσε που πλέον χρησιμοποιείς το lightning port και για φόρτισμα και για ακουστικά με αποτέλεσμα να μειώνεις πολύ πιο γρήγορα την ζωή της θήρας.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Τα adaptors είναι ότι το χειρότερο για κάτι που κινείται και λυγίζει, για την tv σου που δεν θα πειράξεις το καλώδιο είναι ok. Άσε που πλέον χρησιμοποιείς το lightning port και για φόρτισμα και για ακουστικά με αποτέλεσμα να μειώνεις πολύ πιο γρήγορα την ζωή της θήρας.

 

Για ποιον λόγο ακριβώς μειώνεται η ζωή της θύρας;

Στα τόσα χρόνια δεν έχω δει port σε iPhone να χαλάει από πολυ χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο ακριβώς μειώνεται η ζωή της θύρας;

Στα τόσα χρόνια δεν έχω δει port σε iPhone να χαλάει από πολυ χρήση

Γιατί όσοι χρησιμοποιούν ακουστικά με audio jack θα χρησιμοποιούν την θήρα πλέον αντί το audio jack και πέραν από το φόρτισμα η θήρα θα δέχεται και τα ακουστικά και οπωσδήποτε η ζωή της θα μειωθεί δραματικά. Τα adaptors λυγίζουν, σπάνε, κάποτε δεν ενώνονται σωστά, χάνεται το ποσο μικρό είναι και αρκετά αλλα πλην.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όσοι χρησιμοποιούν ακουστικά με audio jack θα χρησιμοποιούν την θήρα πλέον αντί το audio jack και πέραν από το φόρτισμα η θήρα θα δέχεται και τα ακουστικά και οπωσδήποτε η ζωή της θα μειωθεί δραματικά. Τα adaptors λυγίζουν, σπάνε, κάποτε δεν ενώνονται σωστά, χάνεται το ποσο μικρό είναι και αρκετά αλλα πλην.

 

Κι όμως δεν χαλάει η θύρα. Έχεις λάθος

Για τους adapters έχεις κάποιο δίκιο αλλα μόνο έτσι μπορείς να κανεις δουλειά σε πολλές περιπτώσεις όποτε είναι μονόδρομος για κάποιους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πλεον πρακτικο-κατα τη γνωμη μου- ειναι ναχεις εναν ανταπτορα για καθε ζευγαρι ακουστικων με 3.5mm μονιμα συνδεδεμενο πανω του. Και οχι εναν ανταπτορα μονιμα συνδεδεμενο στο κινητο....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παραλαμβανω κ εγω 7 + 128 μαυρο. Ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται στην πρωτη φορτιση να μεινει πολλες ωρες στο φορτιστη?
Link to comment
Share on other sites

Το πλεον πρακτικο-κατα τη γνωμη μου- ειναι ναχεις εναν ανταπτορα για καθε ζευγαρι ακουστικων με 3.5mm μονιμα συνδεδεμενο πανω του. Και οχι εναν ανταπτορα μονιμα συνδεδεμενο στο κινητο....

 

Απόλυτα σωστός. Είναι και οικονομικοί για να πάρεις 2-3 να τους έχεις μόνιμα επάνω τους. Σιγά τη φθορά που θα προκαλέσουν στη θύρα. Θα είναι απλά σα να το φορτίζεις 1-2 φορές παραπάνω καθημερινά. Εγώ βάζω-βγάζω στη φόρτιση σπιτιού-αυτοκινήτου-γραφείου το καλώδιο lightning 5-6 φορές καθημερινά και ποτέ καμμία θύρα iPhone μου δεν έπαθε κάτι (ούτε και άλλου micro-usb κινητού)...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παραλαμβανω κ εγω 7 + 128 μαυρο. Ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται στην πρωτη φορτιση να μεινει πολλες ωρες στο φορτιστη?

 

Όχι. Φόρτισέ το όταν θέλεις και όσο θέλεις.

 

Γενικώς δεν πρέπει να του "στρεσάρεις" την μπαταρία (είτε φτάνοντάς τη στο 0% είτε φορτίζοντάς τη μέχρι το 100% αφήνοντάς τη για ώρες στο φορτιστή μετά).

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παραλαμβανω κ εγω 7 + 128 μαυρο. Ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται στην πρωτη φορτιση να μεινει πολλες ωρες στο φορτιστη?

 

 

 

Από που θα το πάρεις αν επιτρέπεται γιατί εγώ δε μπορώ να το βρω ακόμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...