Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είπα να το πάρω κι εγώ αλλά σπάστηκα λίγο με τον ήχο.Στο τέρμα τον έχω κι ακούγεται πολύ σιγά!! Καμία σχέση με το Lg g4 που ειχα πριν κανα 3μηνο!! Δε βελτιώνεται καθόλου με κάποιον τρόπο? Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν ενδιαφεραται κανεις για ανταλλαγη με g6 μου λεει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457096
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα να το πάρω κι εγώ αλλά σπάστηκα λίγο με τον ήχο.Στο τέρμα τον έχω κι ακούγεται πολύ σιγά!! Καμία σχέση με το Lg g4 που ειχα πριν κανα 3μηνο!! Δε βελτιώνεται καθόλου με κάποιον τρόπο?
Κάποιος να πει καμία ιδέα. Ίσως με κάποιο πρόγραμμα που να δυναμώνει τον ήχο?

EDIT:Τελικα μ'ενα προγραμμα κατι καταφερα!! :)

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Χαζευα σημερα ενα Note 8 διπλα στο v20.

Το Νοte ελαχιστα πιο μακρυ,λιγο πο στενο,με καλο grip και φανταστικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να πει καμία ιδέα. Ίσως με κάποιο πρόγραμμα που να δυναμώνει τον ήχο?

EDIT:Τελικα μ'ενα προγραμμα κατι καταφερα!! :)

Δυστυχώς ναι μεν αυξάνει λίγο τον ήχο, αλλά τον παραμορφώνει. Κάποια λύση δεν υπάρχει? Πχ στο YouTube ακούγονται πολύ σιγά τα βίντεο ειδικά σε κάπως θορυβόδη περιβάλλον

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το paypal ετοιμαζεται να βγαλει αποφαση για το ζητημα μου. Απ οτι καταλαβα αν ο πωλητης αποδειξει οτι εχει στειλει το πακετο, θα δικαιωθει ακομα κι αν δεν το παραλαβω ποτε. Πλεον δεν ειμαι καθολου αισιοδοξος. Ο πωλητης σ εμενα δεν απαντα ποτε, στο paypal το εκανε αμεσως.

Απροστατευτοι εντελως.

 

ΥΓ.εχω παραλαβει θηκη nillkin nature την οποια θα δωσω

Edited by papafigos84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τηλέφωνο έφτασε σήμερα (στις 11 μέρες από την παραγγελία) και πλέον είμαι σε φάση "σκαλίσματος". Μόλις έχω ολοκληρωμένη εικόνα θα επανέλθω.

Το μόνο που με "χάλασε" λίγο είναι ότι δεν είχε τα ακουστικά B & O μαζί (είχε απλά ακουστικά LG μέσα στο κουτί του τηλεφώνου). Τους έστειλα ένα mail (αναφέροντας ότι είναι μέρος του τηλεφώνου και γιατί δεν ήταν μέσα κλπ.) μπας και...αλλά δεν έχω και μεγάλες ελπίδες αφού δεν ανέφερε πουθενά στο site ότι ήταν στη συσκευασία, οπότε επί της ουσίας δεν έχω σοβαρό επιχείρημα να τα ζητήσω. Δεν θα πεθάνω πάντως και για αυτό αν και είχα μια περιέργεια για τον ήχο τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τηλέφωνο έφτασε σήμερα (στις 11 μέρες από την παραγγελία) και πλέον είμαι σε φάση "σκαλίσματος". Μόλις έχω ολοκληρωμένη εικόνα θα επανέλθω.

Το μόνο που με "χάλασε" λίγο είναι ότι δεν είχε τα ακουστικά B & O μαζί (είχε απλά ακουστικά LG μέσα στο κουτί του τηλεφώνου). Τους έστειλα ένα mail (αναφέροντας ότι είναι μέρος του τηλεφώνου και γιατί δεν ήταν μέσα κλπ.) μπας και...αλλά δεν έχω και μεγάλες ελπίδες αφού δεν ανέφερε πουθενά στο site ότι ήταν στη συσκευασία, οπότε επί της ουσίας δεν έχω σοβαρό επιχείρημα να τα ζητήσω. Δεν θα πεθάνω πάντως και για αυτό αν και είχα μια περιέργεια για τον ήχο τους.

Καλησπέρα, περίεργο να μην είχε τα B&O ακουστικά μέσα, τι στο καλό γίνεται τα βάζουν χέρι, πάντως δεν έλεγαν τίποτα το ιδιαίτερο σαν ηχητικό αποτέλεσμα, τα καλά της σειράς πωλούνται έξτρα, στο συγκεκριμένο κινητό όπως και στο V10 μόνο με ακουστικά πιο premium κέρδιζες το πλεονέκτημα του dac.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα προτείνατε από ακουστικά;

Επίσης να ρωτήσω κάτι χαζό: δεν μου δείχνει ελληνική γλώσσα με τίποτα - αλλά διευκρινίζω ότι το σκαλίζω χωρίς sim ακόμα μέσα, αφού έχω micro sim και θα την πάω αύριο για κόψιμο (για να γίνει nano sim). Λέτε να είναι αυτός ο λόγος; Ελπίζω πως ναι...

Edited by skriker21
Link to comment
Share on other sites

Και τι θα προτείνατε από ακουστικά;

Επίσης να ρωτήσω κάτι χαζό: δεν μου δείχνει ελληνική γλώσσα με τίποτα - αλλά διευκρινίζω ότι το σκαλίζω χωρίς sim ακόμα μέσα, αφού έχω micro sim και θα την πάω αύριο για κόψιμο (για να γίνει nano sim). Λέτε να είναι αυτός ο λόγος; Ελπίζω πως ναι...

Αποκλείεται να παίζει ρόλο η σιμ πάντως...

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση για τα ακουστικά έλαβα αμέσως: "Only pre-production phones were coming with B&O headphones, but the retail phones does not come with headphones ".

Παρόλο που δεν μου αρέσει η απάντηση κατά βάθος κάτι τέτοιο περίμενα...ως προς την γλώσσα κάτι μου διαφεύγει αφού έβαλα ελληνικό πληκτρολόγιο χωρίς πρόβλημα (χωρίς την sim ακόμα μέσα πάντα).

Το γιατί δεν έχω καταφέρει να έχει γενικά στα μενού τα ελληνικά δεν ξέρω - δεν έχει καν επιλογή τα ελληνικά στις γλώσσες του τηλεφώνου.

Προσπάθησα βάζοντας το morelocale 2 αλλά μου έβγαλε ότι δεν έχει authority να αλλάξει τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Θα περιμένω να βάλω και την sim μέσα μήπως αλλάξει κάτι, αλλά κι εγώ πιστεύω ότι είναι άσχετο με την sim αυτό...

Το ότι είναι Made in Κορέα έχει καμία σημασία άραγε;

Edited by skriker21
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό σκάλισμα και συνδυαστικά με το Morelocale 2 μπήκε και η ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις...Ήρθε η ώρα που το "σκυλί" (3 χρόνια μετά) G2 θα γίνει εφεδρική συσκευή! Σήμερα επίσης ήρθαν και οι θήκες και το tempered glass, πολύ καλός συγχρονισμός.

 

Ακούω προτάσεις για ακουστικά και δεύτερη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό σκάλισμα και συνδυαστικά με το Morelocale 2 μπήκε και η ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις...Ήρθε η ώρα που το "σκυλί" (3 χρόνια μετά) G2 θα γίνει εφεδρική συσκευή! Σήμερα επίσης ήρθαν και οι θήκες και το tempered glass, πολύ καλός συγχρονισμός.

 

Ακούω προτάσεις για ακουστικά και δεύτερη μπαταρία...

Καλοδουλευτο, για ακουστικα εαν εισαι σε θεση να αξιοποιησεις το Dac της συσκευης θα δαπανησεις ενα ποσο https://www.head-fi.org/threads/lg-v20-sound-quality.816024/ ριξε μια ματια, για μπαταρια αν και νωρις θα ελεγα να παρεις μια εφεδρικη της lg η anker.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Συμφωνώ ότι είναι νωρίς για μπαταρία, πιο πολύ για εφεδρεία αν χρειαστεί σε συνθήκες βαριάς χρήσης το σκέφτομαι. Να δούμε και τους χρόνους της μπαταρίας με την δική μου χρήση πρώτα...

Έβγαλα σήμερα το G2 εκτός τσέπης για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια και στεναχωρήθηκα...ας ελπίσουμε ότι το 20άρι θα είναι τόσο καλό όσο το 2άρι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Συμφωνώ ότι είναι νωρίς για μπαταρία, πιο πολύ για εφεδρεία αν χρειαστεί σε συνθήκες βαριάς χρήσης το σκέφτομαι. Να δούμε και τους χρόνους της μπαταρίας με την δική μου χρήση πρώτα...

Έβγαλα σήμερα το G2 εκτός τσέπης για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια και στεναχωρήθηκα...ας ελπίσουμε ότι το 20άρι θα είναι τόσο καλό όσο το 2άρι!

Εφοσον κρατας συσκευη για μεγαλο χρονικο διαστημα καλως και αναζητας μπαταρια, το ειχα το G2 αλλα δεν τιθεται θεμα συγκρισης λογω παλαιοτητας, θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα αφου στα δυο V20 που ειχα δεν αντιμετωπισα το παραμικρο.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να χτυπησω lg v20 στα 310 ή το lg v10 (refurbished) sta 170 ευρω (ουσιαστικα χωρι εγγυηση με τα τελωνεια κτλ); τι λετε; Edited by kosrafpar
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το H990 δεν παίζει καμιά rom σε xda απ'ότι κατάλαβα, μόνο root σωστά;

Στο φτύσιμο, κρίμα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Από Αγγλία μέσω ups να ξέρετε ότι έχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση λόγο τρομοκρατίας. Ειδικά από ups , τα ψάχνουν ένα ένα... Οπότε η καθυστέρηση θα είναι πολύ μεγάλη.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το παρήγγειλα από ebay την Πέμπτη και έφτασε εχθές με UPS. Ολοκληρωμένο πακέτο σφραγισμένο με τις ταινίες του και με τα BO ακουστικά μέσα (ψιλομαπέ ήχος).

Να ρωτήσω κάτι επειδή διάβασα σε ένα ποστ ότι η τελευταία έκδοση 10f ρίχνει τη μπαταρία, ισχύει τελικά, να μη την κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πειτε μου για την ποιοτητα κατασκευης του μετα απο την χρηση που εχετε κανει αυτους τους μηνες
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα πολύ καλή. Η μπαταρία με ξενέρωσε στο δίκαρτο, ερχόμενος κακομαθημένος από ένα xiaomi με οθόνη 720p μπαταρία 4100 και SD430 :P
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα πολύ καλή. Η μπαταρία με ξενέρωσε στο δίκαρτο, ερχόμενος κακομαθημένος από ένα xiaomi με οθόνη 720p μπαταρία 4100 και SD430 :P

 

ε ενταξει, οντως πρεπει να ειχε πολυ κακομαθει με εκεινο :lol:

 

το καπακι κουμπωνει καλα?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Απο που προτεινετε αγορα του v20?

 

Φανταζομαι οι επιλογες μου ειναι ειτε ebay ειτε eglobal? Διαβασα για ενα παιδι που ειχε θεμα και το φοβαμαι τωρα το eglobal..

Link to comment
Share on other sites

Απο που προτεινετε αγορα του v20? Φανταζομαι οι επιλογες μου ειναι ειτε ebay ειτε eglobal? Διαβασα για ενα παιδι που ειχε θεμα και το φοβαμαι τωρα το eglobal..

 

Φαντάζομαι ότι εφόσον ο φίλος δεν παραπονέθηκε ξανά, ότι παρέλαβε τη συσκευή.

Καθυστερεί πολλές ημέρες σε κάποιους, αλλά η τιμή είναι χαμηλή.

 

Το καπάκι κουμπώνει τέλεια... πολύ στιβαρή συσκευή.

Άλλαξα και launcher, πείραξα και τις developer options, τελικά το μόνο μειονέκτημα του κινητού είναι το μέγεθός του. Η μπαταρία για τη χωρητικότητά της δεν είναι άσχημη.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...