Jump to content

Ελληνική Τηλεοπτική Σεζόν 2016-17


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλωσορίσατε στο θέμα για την τηλεοπτική σεζόν 2016-17 στην Ελλάδα.

 

Συνεχίζουμε βάσει των προηγούμενων θεμάτων. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί και να είμαι εκτός θέματος,αλλά με την ιστορία με τα κανάλια και τις άδειες,είμαι περίεργος να δω πως διαμορφωθεί τελικά η σεζόν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παντως μεχρι τωρα ολα τα καναλια πλην του Mega,δειχνουν να μην πτοουνται και συνεχιζουν να χτιζουν κανονικα το προγραμμα της ερχομενης σεζον.Μια σημαντικη παραπλευρη απωλεια ειναι οτι το Star εχασε τα δικαιωματα το The voice και του Survivor που ειχε εξασφαλισει απο το καλοκαιρι,διοτι η ξενη εταιρεια που τα διαχειριζεται ειχε ρητρα στο συμβολαιο οτι οποιο καναλι κατεχει τα δικαιωματα θα πρεπει να εχει υποχρεωτικα εξασφαλισμενη αδεια εθνικης εμβελειας.Παντως εχω τεραστια περιεργεια για το προγραμμα με το οποιο θα κατεβουν οι 2 καινουριοι παικτες(Μαρινακης-Καλογριτσας) στο νεο τηλεοπτικο τοπιο.Θα πονταρουν στην ενημερωση ή θα προτιμησουν να ριξουν το βαρος στην ψυχαγωγια?Θα αγορασουν δικαιωματα για αθλητικες μεταδοσεις?Θα βγαλουν και σειρες?Κανεις δεν ξερει....
Link to comment
Share on other sites

Και στο σταρ ο ενικός δε θα βγει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει ακόμα κόσμος που βλέπει ελληνική τηλεόραση; Πλέον εγώ μόνο συνδρομητική και βλέπω ότι όλο και περισσότερα σπίτια έχουν βάλει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει ακόμα κόσμος που βλέπει ελληνική τηλεόραση; Πλέον εγώ μόνο συνδρομητική και βλέπω ότι όλο και περισσότερα σπίτια έχουν βάλει.

 

Bλέπω ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ελληνικές σειρές από δημόσια κανάλια. Συνδρομητική δεν βάζω γιατί οι ξένες που βλέπω δεν παίζουν άμεσα. Ε δεν θα πληρώνω για να τις βάζουν όποτε γουστάρουν. Αθλητικά δεν βλέπω. Να την κάνω τι την συνδρομητική προσωπικά; Πρέπει να έχει λόγω ύπαρξης για να μπει. Προσωπικά ΑΝ (που είναι δύσκολο) μπορώ να βλέπω νέα επεισόδια ξένων σειρών ένα 24ωρο μετά την πρώτη προβολή καθώς και on demand θα βάλω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

χθες διαπιστωσα οτι υπαρχει παλι το deal. παιχνιδι των πεντε λεπτων που το κανουν να διαρκει μια ωρα.
Link to comment
Share on other sites

Bλέπω ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ελληνικές σειρές από δημόσια κανάλια. Συνδρομητική δεν βάζω γιατί οι ξένες που βλέπω δεν παίζουν άμεσα. Ε δεν θα πληρώνω για να τις βάζουν όποτε γουστάρουν. Αθλητικά δεν βλέπω. Να την κάνω τι την συνδρομητική προσωπικά; Πρέπει να έχει λόγω ύπαρξης για να μπει. Προσωπικά ΑΝ (που είναι δύσκολο) μπορώ να βλέπω νέα επεισόδια ξένων σειρών ένα 24ωρο μετά την πρώτη προβολή καθώς και on demand θα βάλω.

 

Κάποιες σειρές παίζουν 24 ωρες μετά από την πρώτη προβολή. Επίσης μπορείς να δεις και ντοκιμαντέρ και άλλες πολύ καλές εκπομπές που πραγματικά κολλάς στα National geo και Νational geo wild, planet travel , history κτλ. Βέβαια γούστα είναι αυτά. Η ποιότητα πλέον την ελληνικής τηλεόρασης απλά δεν υπάρχει. Σκουπίδια στην κυριολεξία.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τα ιδια χαλια με περσι μου φαινονται και τα 2.Τους συμμαθητες απορω γιατι τους συνεχιζουν ακομα.Σηριαλ της μιας χρονιας το εχουν τραβηξει απ'τα μαλλια και το εχουν ξεχειλωσει οσο δεν παει.To μονο που αξιζει απο οσα εχουν ηδη ξεκινησει φετος ειναι η Μουρμουρα που παρα το οτι παιζει για 4η χρονια,συνεχιζει να εχει την ιδια δυναμικη που ειχε οταν πρωτοξεκινησε.Η προσθηκη και 4ου ζευγαριου εφερε αερα ανανεωσης στην σειρα.Το αλλο καινουριο του Alpha(Ελα στην θεση μου) το βρισκω σχετικα αδιαφορο.Περιμενω απο βδομαδα να δω και Αστερα ραχουλας.Φαινεται αρκετα ενδιαφερον.
Link to comment
Share on other sites

Στις 21/11 ξεκινάει η νέα τηλεοπτική σειρά Στο κάλο γλυκιά μου συμπεθέρα του Λεύτερη Παπαπέτρου (Εγκλήματα,Είσαι το ταίρι μου,Κάτω Παρτάλι).
Link to comment
Share on other sites

Τον αστερα δυστυχως δεν τον προλαβα γιατι εφτασα σπιτι κατα τις 11 παρα που τελειωνε.Θα το δω απ'το web tv το ΣΚ,εκτος αν το πετυχω σε καμια επαναληψη.Το Rising star στον Ant1 θα ξεκινησει μαλλον αρχες Δεκεμβρη και το X-factor μαλλον θα το δουμε προς Μαρτη-Απριλη γιατι τωρα στον ΣΚΑΪ ετοιμαζουν το The Voice που θα ξεκινησει σε ενα μηνα περιπου.Επισεις στις αρχες του 2017 θα δουμε απο τον ΣΚΑΪ και το Survivor
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες έτυχε να δω την νέα εκπομπή «Κάνε μου Like» με την Αννίτα Πάνια. Δεν ξέρω αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι να πρωτο-σχολιάσω, πιάνει πραγματικά άδικο χώρο στο πρόγραμμα του Epsilon, κακο στημένο σε όλα του το show και το χειρότερο επανήλθε στην τηλεόραση ο κ. Μουρατίδης που αν και εξαιρετικός γνώστης της μουσικής, βγάζει την χειρότερη εικόνα του όταν βγαίνει στην τηλεόραση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

...πιάνει πραγματικά άδικο χώρο στο πρόγραμμα του Epsilon...

 

Sorry, αλλά ειλικρινά δε μπορώ να κρατηθώ:

Όταν λες πιάνει πραγματικά άδικο χώρο στο πρόγραμμα του Epsilon... έχεις δει το υπόλοιπο πρόγραμμα του Epsilon;

Ότι δηλαδή κατά τα άλλα είναι τίγκα στις εκπομπες λόγου και τέχνης και έρχεται η Πάνια και χαλάει την ποιότητα;

 

Όχι μόνο δεν πιάνει άδικο χώρο στο πρόγραμμα του Epsilon αλλά ΕΙΝΑΙ η απόλυτη έκφραση του προγράμματος του Epsilon σε μία εκπομπή.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά ειλικρινά δε μπορώ να κρατηθώ:

Όταν λες πιάνει πραγματικά άδικο χώρο στο πρόγραμμα του Epsilon... έχεις δει το υπόλοιπο πρόγραμμα του Epsilon;

Ότι δηλαδή κατά τα άλλα είναι τίγκα στις εκπομπες λόγου και τέχνης και έρχεται η Πάνια και χαλάει την ποιότητα;

 

Όχι μόνο δεν πιάνει άδικο χώρο στο πρόγραμμα του Epsilon αλλά ΕΙΝΑΙ η απόλυτη έκφραση του προγράμματος του Epsilon σε μία εκπομπή.

 

σωστά, καλύτερα να κάνω νέα διατύπωση των λεγομένων μου: Άλλη μία εκπομπή του Epsilon που πιάνει και αυτή άδικα χώρο στο πρόγραμμά τους.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

σωστά, καλύτερα να κάνω νέα διατύπωση των λεγομένων μου: Άλλη μία εκπομπή του Epsilon που πιάνει και αυτή άδικα χώρο στο πρόγραμμά τους.
ετσι πως το βλεπω το Epsilon τελευταια θα γινει Υpsilon:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποια στιγμή μέσα στην ημέρα που μπορείς να πεις οκ, ας βάλω το Epsilon να δω την τάδε ενδιαφέρουσα εκπομπή, είναι γεμάτο το πρόγραμμα του καναλιού από περιττές κουτσομπολίστικες εκπομπές.
Link to comment
Share on other sites

Το Εpsilon ακουλουθει πιστα τον δρομο που χαραξε το Alter.Ιδια φιλοσοφια και ποιοτητα προγραμματος,ιδιου επιπεδου παρουσιαστες,ουνα φατσα ουνα ρατσα.Αν προσθετε και παιδικο προγραμμα θα ηταν και επισημα ο κλωνος του Alter.Ελπιζω μονο να μην εχει και τον ιδιο τραγικο επιλογο.

 

Προχθες ειδα στο web tv το 1ο επεισοδιο του Αστερα ραχουλας.Πριν λιγο ειδα και το 2ο στην τηλεοραση.Καλουτσικο ειναι,αλλα σαν να προσπαθει να μοιασει σε Καφε της χαρας και Κατω παρταλι.Μεχρι και κοινους ηθοποιους εχει(Φατσεας και Κανελα απο Καφε της χαρας,Βλασσης απο Κατω παρταλι),ομως εχει και αρκετους πρωτοεμφανιζομενους.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ το έλα στη θέση μου.Επισης τι γνώμη έχετε για την νέα εκπομπή της ερτ1 "στάση ερτ";Καθε απόγευμα στις 4.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου ένα γενικό σχόλιο. Ο καθένας ατομικά ζητάει διαφορετικά πράγματα από το πρόγραμμα της τηλεόρασης. Προσωπικά δεν αποζητώ εκεί ποιότητα και κουλτούρα. Θέλω κάποιες ελληνικές σειρές, που και αυτές τις βλέπω αφού παίξουν κανονικά με την ησυχία μου και κυρίως όποτε έχω χρόνο και διάθεση. Από κει και πέρα, το κάνε μου like είναι ότι πρέπει για να χαλαρώσεις και να πας να κουτσουριαστείς και ανάλογα τη διάθεση να γελάσεις ή να κράξεις. Όποιος αποζητεί ποιότητα (και καλά κάνει, μην παρεξηγηθώ) απλά ας δει άλλα προγράμματα. Προσωπικά δεν πάω να δω ντοκιμαντέρ ούτε εκπομπές των οποίων το περιεχόμενο δεν με ενδιαφέρει. Επίσης, προφανώς δεν μπαίνω καν στον κόπο να τις σχολιάσω. Επαναλαμβάνω δεν θέλω να παρεξηγηθώ, την άποψή μου είπα, για να συνεισφέρω και εγώ στη συζήτηση. Δεν είμαι απόλυτος και φυσικά θα χαρώ να το συζητήσουμε (σε πολιτισμένο επίπεδο πάντα) με όποιον επιθυμεί.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μην αρχιζεις την μουρμουρα.

Ελεος με τα αταλαντα νεα ζευγαρια.

Το ενα κοπια,τα δε πιτσιρικια ποιανου υποχρεωση βγαζουν και τα βαλανε?

Ξενερα και αηδια

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...