Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθωντας να στειλω μια εφαρμογη sis (αρχειο εγκαταστασης), το οποίο ειχα αποθηκευσει στην μνημη, μου εβγαλε αυτο το σφαλμα. Προσπαθησα με FExplorer και με την διαχειρηση αρχειων της nokia. Σε 6680 ολα αυτα και για τα προγραμματα fexplorer και autolock τα οποια ειναι δωρεαν. Το μηνυμα ηταν στα ελληνικα αρα ηταν απο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να μου πει κανεις γιατι ενα 6680 που εχει ενας ξαδελφος μου απο γερμανια δεν δεχεται εφαρμογες; και τι μπορω να κανω για να δεχεται;

 

Δεν δεχεται ή δεν εγκαθιστα?

Τσεκαρε την ρυθμιση στα "Application settings"

Software installation—Select the kind of software you

want installed: On, Signed only, να ειναι στο Off.

Δοκιμασε μηπως φταιει αυτο λοιπον.

 

προσπαθωντας να στειλω μια εφαρμογη sis (αρχειο εγκαταστασης), το οποίο ειχα αποθηκευσει στην μνημη, μου εβγαλε αυτο το σφαλμα. Προσπαθησα με FExplorer και με την διαχειρηση αρχειων της nokia. Σε 6680 ολα αυτα και για τα προγραμματα fexplorer και autolock τα οποια ειναι δωρεαν. Το μηνυμα ηταν στα ελληνικα αρα ηταν απο το κινητο.

 

Φιλε rest in peace καταρχην καλως ηρθες ,διαβασε το 1ο μηνυμα του θεματος

Κλείδωμα αποστολής αρχείων .για να βρεις την λυση. Το θεμα το βρισκεις απο τον *** ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ *** :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το 6680 αλλα έχω μπερδέψει τα μπούτια μου με τις κάρτες!ΑΠ'ότι κατάλαβα ειναι καλύτερα να παραγγείλω DV 512 αλλά ποιας εταιρείας??ΑΤΡ ?

 

Το Ν90 πότε έρχεται?

 

ζητώ συγνώμη αν έχουν ειπωθεί αλλά υπηρετώ την ΜΑΜΑ ΠΑΤΡΙΔΑ και δεν έχω τόσο χρόνο(44 και σήμερα)

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το 6680 αλλα έχω μπερδέψει τα μπούτια μου με τις κάρτες!ΑΠ'ότι κατάλαβα ειναι καλύτερα να παραγγείλω DV 512 αλλά ποιας εταιρείας??ΑΤΡ ?

 

Το Ν90 πότε έρχεται?

 

ζητώ συγνώμη αν έχουν ειπωθεί αλλά υπηρετώ την ΜΑΜΑ ΠΑΤΡΙΔΑ και δεν έχω τόσο χρόνο(44 και σήμερα)

Πάρε ATP είναι πολυ καλές.

Το N90 μπορεί να έρθει σε μια βδομάδα μπορεί και σε ενα μήνα :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσος χρονος χρειαζεται για να γινει μια εγκατασταση νεας εκδοσης σε ενα nokia shop??
My emotional outlet is consuming the better part of me....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσος χρονος χρειαζεται για να γινει μια εγκατασταση νεας εκδοσης σε ενα nokia shop??

 

Αν δεν εχει δουλεια και στο παρει αμεσως το κινητο να υπολογιζεις καπου στα 20-30 λεπτα αλλιως μπορει να το αφησεις για καποιες ωρες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει δουλεια και στο παρει αμεσως το κινητο να υπολογιζεις καπου στα 20-30 λεπτα αλλιως μπορει να το αφησεις για καποιες ωρες.

Thx a lot....

My emotional outlet is consuming the better part of me....
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει δουλεια και στο παρει αμεσως το κινητο να υπολογιζεις καπου στα 20-30 λεπτα αλλιως μπορει να το αφησεις για καποιες ωρες.

Η αλλιώς για κάποιες μέρες... εβδομάδες... μήνες ίσως. :P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχεται καταφερει να το συνδεσεται με το pc?

εγω δεν μπορω με τιποτα βρισκει τον υπολογιστη αλλα μου λεει αδυνατη συνδεση :mad:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχω πάρει το θαύμα της τεχνολογίας (βασικά θα ήταν θαύμα αν είχε 3mp κάμερα,autofocus,lot of ram!,radio,ΒΤ 2.0 κ.α.) στα χέρια μ εδώ και 20 μέρες.

δεν είχα πρόβλημα με mmc,ούτε με τα τρελά προβλήματα που διάβασα στο thread.

απο software το μόνο πρόβλημα ήταν το κόλημα στην σύνθεση mms αλλά minor για μένα.

σημείωση έχω v2.04.15

ΌΜΩΣ παρουσιάστηκε άλλο πρόβλημα που το θεωρώ πιο σοβαρό!

όταν ανοίγεις το πίσω κάλυμα της κάμερας το λειτουργικό σου ανοίγει κατευθείαν

το πρόγραμμα για λήψη photo/video.αυτό το feature δεν λειτουγεί πλέον.....

αν δει κανείς ένα δοντάτι στο κάλυμα σπρώχνει ένα άλλο κ έτσι το κινητό ξέρει

πότε άνοιξες την κάμερα και εκκινεί το πρόβλημα.φαίνεται δεν γίνεται επαφή..

άλλος με το ίδιο πρόβλημα??

θα πάω αύριο στο nokia club κ θα απαιτήσω αντικατάσταση!!

ούτε κινητό made in china να έπενα αν το πιο απλό πράγμα πάνω του χαλαέι σε

20 μερες...

φυσικά η χρήση του κινητού ήταν η ενδεδιγμένη (δεν έπαιζα πάνω κατω το πορτάκι σαν να είχα T29).

γενικά το κινητό πετάει με cpu στα 220ΜΗΖ!!

πιο πολύ ram να είχε βρε παιδί μου...

http://www.sourceforge.net

 

Mobile Chronicle: Nokia 5130,3310,6680,N70

Link to comment
Share on other sites

paidia ebale kaneis tin new ekdosh v3.04.37 ??

giati leei

Stereo is set as the default for audio channels. This enables playing files where the number of audio channels is not specified.

mpas kai den exoume problhmata sto hxw ne ta games!

an kaneis tin ebale as kanei ena test na mas pei!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ημουν μεταξυ αυτου και του 6630.

 

Το 6681 θα μπορουσε να ηταν ομορφο αν δεν ειχε αυτα τα απαραδεκτα διαφανα / πλαστικα πληκτρα που φαινονται σαν ...ψευτικα. Πραγματικα κριμα διοτι κατα τ'αλλα φαινεται ομορφο. Επισης και το καπακι πισω με αγχωνει. Πολυ fragile μου φαινεται, και αρκετα ασχημο.

 

Προσωπικα επελεξα το 6630. Ειναι πιο φθηνο και πολυ κοντα στα γουστα μου. Προτιμω και το πληκτρολογιο του (δεν φαινεται πλαστικουρα - κι ας ειναι). Νομιζω και οτι προτιμω τα λιγοτερα χρωματα στην οθονη λογω μπαταριας...

 

Η cosmote εχει το 6681 στο προγραμμα 240 με 307 ευρω (με πιστωτικη) ενω στο ιδιο προγραμμα το 6630 εχει 332 :wacko:

 

Στα Vodafone shops το 6681 δεν ειναι ακομα διαθεσιμο. Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον.

 

Και το 6630 κατοπιν παραγγελιας τουλαχιστον στα 3-4 Vodafone shops που ρωτησαμε (περιοχες κοντα στην Αγ. Παρασκευη).

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!

ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ…

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ!

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΄ΓΩ ΤΟ 6680!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΆΡΓΕΙ ΤΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΆΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ?

ΣΤΟ 6600 ΚΑΙ ΣΤΟ 7610 ΤΙΣ ΑΝΟΙΓΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!

ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΤΟΥ 7610?

ΕΙΝΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΡΓΟ ΣΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ!

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΡ3 ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΑ?

ΓΙΑ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ….

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ POSTS ΤΟΥ 6680 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ….

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ….

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!

ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ…

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ!

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΄ΓΩ ΤΟ 6680!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΆΡΓΕΙ ΤΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΆΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ?

ΣΤΟ 6600 ΚΑΙ ΣΤΟ 7610 ΤΙΣ ΑΝΟΙΓΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!

ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΤΟΥ 7610?

ΕΙΝΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΡΓΟ ΣΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ!

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΡ3 ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΑ?

ΓΙΑ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ….

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ POSTS ΤΟΥ 6680 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ….

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ….

Δεν είναι ότι έχουν απαντηθεί... αυτό είναι το λιγότερο. Απλώς είναι ένα από τα τρομερά ελατώματα του κινητού. Και καλά μας το παίζει MP3 player, όταν έχει ανύπαρκτα μπάσα, και ήχο χαμηλό, όπως κι εσύ ορθά διαπίστωσες. Το κακό της Nokia (let me rephrase that... ΕΝΑ από τα πολλά κακά της Nokia) είναι ότι δεν φροντίζει να βγάζει αναβαθμίσεις "της προκοπής" που να εισάγουν σημαντικά νέα πράγματα στο υπάρχουν λογισμικό (όπως π.χ. ένα εκουαλάιζερ για τα Mp3 στο 6680, αλλά βγάζει 2 firmware που διορθώνουν κάποια πράγματα που έπρεπε να έχουν ήδη προβλεφθεί.

Τι να λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σαν πλεονέκτημα ακούγεται το παραπάνω όχι σα μειονέκτημα.

When it is not specified θα δοκιμάζει πρώτα στέρεο.

nai swsta!!!, alla den lew gia auto....

bale epipedo 1,2 h 3 hxou ta plhktra kai oxi sto off.

trekse ena game px to mau mau, ksekina me sound ola mia xara molis patiseis ena plhktro paei o hxos den tha ksana akoustei oute ena beep!

bale ta plhkta off kai trekse px pali to mau mau (leme) pata oti thes apo plhkra o hxos den tha exei problhma kai paizeis mia xara to game!

kai lew twra pou to bazoun na ksekina me stereo sound os proepilogh tha exei ftiaxtei to bug ayto h pali ta idia tha exoume.

an kapoios ebale tin new eksosh as mas pei!!!!!!!!!!!!!!

giati einai spasimo na ta bazeis off gia na paikseis kanena game kai meta on ksana gia na kaneis leitourgies tou thlefwnou gia na akous to beep pou patas ena plhktro!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξέρω ότι έχουν απαντηθεί καποιες από τις ερωτήσεις μου αλλα υπηρετώ την ΜΑΜΑ ΠΑΤΡΙΔΑ και δεν έχω τόσο χρόνο

 

περιμένω να μου στείλουν το κινητο

1) με το που θα το πάρω να το κάνω hard format?

2)που θα βρω εφαρμογες και παιχνιδια για το 6680?

3)πόσες ώρες φόρτιση χρειάζεται...αν χρειάζεται

4)ποια η τελευταια εκδοση firmware?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχεται καταφερει να το συνδεσεται με το pc?

εγω δεν μπορω με τιποτα βρισκει τον υπολογιστη αλλα μου λεει αδυνατη συνδεση :mad:

 

Φυσικά! Και μάλιστα και τις 2 φορές (μετά από format που έκανα στο pc για άλλο λόγο βέβαια) λειτούργησε κανονικά το PC Suite.

 

Σε WIN XP GR - Service Pack 1.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξέρω ότι έχουν απαντηθεί καποιες από τις ερωτήσεις μου αλλα υπηρετώ την ΜΑΜΑ ΠΑΤΡΙΔΑ και δεν έχω τόσο χρόνο

 

περιμένω να μου στείλουν το κινητο

1) με το που θα το πάρω να το κάνω hard format?

2)που θα βρω εφαρμογες και παιχνιδια για το 6680?

3)πόσες ώρες φόρτιση χρειάζεται...αν χρειάζεται

4)ποια η τελευταια εκδοση firmware?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

1) Οχι απαραιτητα απλα καλο ειναι να αλλαξεις την καρτα αυτη ειναι που δημιουργει προβληματα

2) http://www.iphone-forum.org

3) φανταζομαι αναφερεσαι στην πρωτη οπου καλο ειναι να το αφησεις 16 ωρες περιπου. οι επομενες σε 1,5 ωρα ειναι οκ

4)3.04.37 στα αγγλικα προs το παρων και 3.04.11 για ελληνικα

 

 

Αντε και καλος πολιτης :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ημουν μεταξυ αυτου και του 6630.

 

Το 6681 θα μπορουσε να ηταν ομορφο αν δεν ειχε αυτα τα απαραδεκτα διαφανα / πλαστικα πληκτρα που φαινονται σαν ...ψευτικα. Πραγματικα κριμα διοτι κατα τ'αλλα φαινεται ομορφο. Επισης και το καπακι πισω με αγχωνει. Πολυ fragile μου φαινεται, και αρκετα ασχημο.

 

Προσωπικα επελεξα το 6630. Ειναι πιο φθηνο και πολυ κοντα στα γουστα μου. Προτιμω και το πληκτρολογιο του (δεν φαινεται πλαστικουρα - κι ας ειναι). Νομιζω και οτι προτιμω τα λιγοτερα χρωματα στην οθονη λογω μπαταριας...

 

Η cosmote εχει το 6681 στο προγραμμα 240 με 307 ευρω (με πιστωτικη) ενω στο ιδιο προγραμμα το 6630 εχει 332 :wacko:

 

Στα Vodafone shops το 6681 δεν ειναι ακομα διαθεσιμο. Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον.

 

Και το 6630 κατοπιν παραγγελιας τουλαχιστον στα 3-4 Vodafone shops που ρωτησαμε (περιοχες κοντα στην Αγ. Παρασκευη).

 

:offtopic:

H Vodafone εχει αρχισει να το παρακανει. Προκειμενου να πουλησει τις vodafone live συσκευες δεν φερνει καμια αλλη συσκευη η λεει συνεχεια οτι δεν εχει και θα φερει. :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

1) Οχι απαραιτητα απλα καλο ειναι να αλλαξεις την καρτα αυτη ειναι που δημιουργει προβληματα

2) http://www.iphone-forum.org

3) φανταζομαι αναφερεσαι στην πρωτη οπου καλο ειναι να το αφησεις 16 ωρες περιπου. οι επομενες σε 1,5 ωρα ειναι οκ

4)3.04.37 στα αγγλικα προs το παρων και 3.04.11 για ελληνικα

 

 

Αντε και καλος πολιτης :) :)

Και μη το πάρεις στον στρατό αν δε θέλεις να το κλαίς! ;-)

Link to comment
Share on other sites

@Gimme6630 h 3.04.37 mono sta agglika einai? to euro paketo RM-36_dp_v_4.00_MCUSW3.050437_EURO((6680)) pou exoun balei sto i-phone den exei kamia allh glwssa mesa?

na min paw adika, serres nokia club totes ayrio! ;) (an kai emena me eksipiretisan apsoga kai amesa stin allagh kartas e kai stin 1h mou ananabathmish pou ekana)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχεται καταφερει να το συνδεσεται με το pc?

εγω δεν μπορω με τιποτα βρισκει τον υπολογιστη αλλα μου λεει αδυνατη συνδεση :mad:

 

des an exeis balei driver gia to Cable DKU-2

http://www.nokia.com/nokia/0,,48247,00.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...