Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, για να βλέπω τα 3gp βιντεάκια του κινητού στο πισι. ή κάποιο plugin για το windows media player;

ψαξε και για το Platform4 Player ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:mad: Παιδιά SOS!!!Ρωτησω??? Οποιος εχει 6680 στελνει μεσω Bluetooth ή MMS πολυφωνικούς ήχους(mid)????Διοτι εμενα δεν στελνει :mad: :mad: ....παω να τειλω μεσο bluetooth εναν πολυφωνικο ήχο και μου λεει "αδυναμια αποστολης κλειδωμένων αντικειμάνων"!!!!και εχω δοκιμάσει ΟΛΟΥΣ τουσ ήχους που έχω,και οταν παω να τους στειλω μέσω MMS μου γραφει"μη υποστηρηζόμενη μορφή αρχείου"!!!και οι ηχοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κλειδωμενοι....τι να κάνω;;;Το αλλαξα....παλι τα ίδια...το πηγα σ'ενα nokia club το εστειλαν στα κεντρικα για 2 εβδομαδες...παλι τα ιδια και χειροτερα!!Το ακουστικο δε δουλευει..δεν ακουγετει οπως ακουγόνταν!!!Δεν μου εχουν ξανατυχει τοσο σοβαρα προβληματα σε κινητο nokia τοσα χρονια nokia ειχα!!!(5110,6150,3210,8210,3310,3330,5100,3650,Ν-gage...κανενα δεν παρουσιασε κανενα προβλημα)Ξερετε κανενα καλο και υπευθηνο nokia club που να κανει αναβαθμεισεις???Δεν ξερω εχω το 6680 3 βδομαδες και στα χερια μου ειναι μονο τρεις μερες!!ελεοοοοος!!!! pls Βοηθείστε!!! :cry:

 

Και τι σόι 3G ειναι αμα δεν μπορει να στείλει με οποιονδηποτε τροπο εναν απλο @#$%!@_! πολυφωνικο ήχό!!!

Μου την εχει δώσει!!! :mad:

DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

Gelastoulis διαβασε το θεμα Κλείδωμα αποστολής αρχείων ,το οποιο θα βρεις απο τον *** ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ***

ΔΕΝ μπορεις να στελεις midi και με mms λογω πνευματικων δικαιωματων .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:mad: Παιδιά SOS!!!Ρωτησω??? Οποιος εχει 6680 στελνει μεσω Bluetooth ή MMS πολυφωνικούς ήχους(mid)????Διοτι εμενα δεν στελνει :mad: :mad: ....παω να τειλω μεσο bluetooth εναν πολυφωνικο ήχο και μου λεει "αδυναμια αποστολης κλειδωμένων αντικειμάνων"!!!!και εχω δοκιμάσει ΟΛΟΥΣ τουσ ήχους που έχω,και οταν παω να τους στειλω μέσω MMS μου γραφει"μη υποστηρηζόμενη μορφή αρχείου"!!!και οι ηχοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κλειδωμενοι....τι να κάνω;;;Το αλλαξα....παλι τα ίδια...το πηγα σ'ενα nokia club το εστειλαν στα κεντρικα για 2 εβδομαδες...παλι τα ιδια και χειροτερα!!Το ακουστικο δε δουλευει..δεν ακουγετει οπως ακουγόνταν!!!Δεν μου εχουν ξανατυχει τοσο σοβαρα προβληματα σε κινητο nokia τοσα χρονια nokia ειχα!!!(5110,6150,3210,8210,3310,3330,5100,3650,Ν-gage...κανενα δεν παρουσιασε κανενα προβλημα)Ξερετε κανενα καλο και υπευθηνο nokia club που να κανει αναβαθμεισεις???Δεν ξερω εχω το 6680 3 βδομαδες και στα χερια μου ειναι μονο τρεις μερες!!ελεοοοοος!!!! pls Βοηθείστε!!! :cry:

 

Και τι σόι 3G ειναι αμα δεν μπορει να στείλει με οποιονδηποτε τροπο εναν απλο @#$%!@_! πολυφωνικο ήχό!!!

Μου την εχει δώσει!!! :mad:

 

Πρωτα απο ολα μην ταραζεσαι! Το κινητο σου ειναι μια χαρα! Απλα αν διαβασεις εδω η ΝΟΚΙΑ στα series 60 εχει κλειδωμενους ορισμενους τυπους αρχειων να μην στελνονται με bt. Μπορεις να χρησιμοποιησεις προγραμματα οπως το mobiluck ή to profimail που στελνουν τα παντα. Επισης μπορεις με εναν file explorer να μετονομασεις το αρχειο απο *.mid σε *.mi και να το στειλεις κανονικα σε αλλο series 60 κινητο. Καλα ειναι δυνατον να πηγες στη ΝΟΚΙΑ και να μην ξερουν οτι απο αυτους ειναι κλειδωμενη η αποστολη. Τελικα ειναι για πολυ ξυλο!!! :X :X :X :X

 

 

Nervous με προλαβες!

Link to comment
Share on other sites

re palikaria pia i diafora apo 6680 kai 6681?

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

re palikaria pia i diafora apo 6680 kai 6681?

 

Πηγαινε ΕΔΩ Και μπορεις να συγκρινεις οποια 3 τηλεφωνα θελεις. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ FREEWARE ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 6680ΜΟΥ.ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ FREEWARE ΚΑΙ ΟΧΙ DEMOS
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ FREEWARE ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 6680ΜΟΥ.ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ FREEWARE ΚΑΙ ΟΧΙ DEMOS
Καλώς ήλθες. Μια ματιά εδώ θα βοηθήσει πολύ:

*** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ & ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ***

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως εγκαθιστώ αρχεία με κατάληξη .jar???

Ευχαριστώ

 

Καλημερα φιλε μου.Η διαδικασια ειναι ακριβως ιδια οπως και στις εφαρμογες/παιχνιδια με καταληξη *.sis.

Δεν διαφερει πουθενα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ πολύ asymvivaste

Με την ευκαιρία να σε ρωτήσω και κατι άλλο.Αγόρασα την MMC DV 256 της Transcend και έχω το εξής πρόβλημα:Όταν μου στέλνουν videos μέσω bluetooth μηνυμάτων, αφενός δεν αναπαράγεται το video αυτόματα ανοίγοντας το μήνυμα και αφετέρου προσπαθώντας να το αποθηκεύσω το 6680 κολλάει, με αποτέλεσμα συνήθως να πρέπει να κάνω restart.

Έχεις ξανακούσει ανάλογο πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για το off-topic αλλα δεν ηξερα που να το ποσταρω και επειδη αρκετοι μπορει να ψαχνονται αν θα αγορασουν αυτο ή καποιο αλλο, στο πλαισιο στη στουρναρη εχει για δοκιμη σε πραγματικο χρονο τα τελευταια series 60 της νοκια οπως το 3230,6630,6680 αλλα και το 6600, καθως βεβαια και καπoια windows mobile smartphones. δεν κανω διαφημιση φυσικα, απλα ετυχε να περασω ;)
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια off topic ερώτηση?Έχω ακούσει οτι τα 3G τηλέφωνα στέλνουν mms μέχρι 300kb.Η χρέωση παραμένει η ίδια σε σχέση με τα υπόλοιπα τηλ που στέλνουν mms μέχρι 100 kb?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια off topic ερώτηση?Έχω ακούσει οτι τα 3G τηλέφωνα στέλνουν mms μέχρι 300kb.Η χρέωση παραμένει η ίδια σε σχέση με τα υπόλοιπα τηλ που στέλνουν mms μέχρι 100 kb?

Ευχαριστώ.

Ναι τουλαχιστο το 6680 που ξερω στελνει μεχρι 300kb οπως και ολα τα 60αρια με την εφαρμογη mms it που μπορουν να στειλουν και περισσοτερα kb,η χρεωση σιγουρα ειναι μεγαλυτερη,οσο πιο πολλα kb τοσο περισσοτερο πληρωνεις!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν βλέπω κίνηση από ερωτήσεις θα κάνω εγώ μια

Γίνεται μέσω GPS αν χάσουμε το 6680 :X να βρούμε που είναι?

Αν το κινητό είναι κοντά στο GPS Bluetooth Device, και έχει ανοικτό πρόγραμμα (που χρησιμοποιούν συνήθως οι κούριερ κλπ σε άλλες χώρες) που μεταδίδει με SMS ή με GPRS το στίγμα σου κάθε λίγο, τότε γίνεται. Πρακτικά λοιπόν, σχεδόν ανέφικτο. Η εξέλιξη όμως, θα φέρει ενσωματομένους δορυφορικούς δέκτες GPS στα κινητά, οπότε σε συνδυασμό με την αντίστοιχη εφαρμογή που σίγουρα θα υπάρξει αμέσως, θα έχεις το στίγμα σου για τέτοιους σκοπούς αρκεί βέβαια να μην κλέισει το κινητό. Όταν ενσωματωθούν GPS στα κινητά, τότε το αντίστοιχο PowerLock εκείνης της εποχής, θα κλειδώνει το κινητό, και θα μεταδίδει συνεχώς το στίγμα στον αρχικό κάτοχο, ακόμη και αν αλλάξει η sim. :-P

Link to comment
Share on other sites

Ναι τουλαχιστο το 6680 που ξερω στελνει μεχρι 300kb οπως και ολα τα 60αρια με την εφαρμογη mms it που μπορουν να στειλουν και περισσοτερα kb,η χρεωση σιγουρα ειναι μεγαλυτερη,οσο πιο πολλα kb τοσο περισσοτερο πληρωνεις!

Από όσο γνωρίζω, τα μηνύματα πάνω από 100kbytes (ή λίγο παραπάνω) κόβονται από τον πάροχο. Παλιότερα που έστελνα με MMSit, μπορούσα να στείλω jar παιχνίδι των 98kβ, αλλά όχι των 115...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν βλέπω κίνηση από ερωτήσεις θα κάνω εγώ μια

Γίνεται μέσω GPS αν χάσουμε το 6680 :X να βρούμε που είναι?

 

Η ενσωμάτωση GPS στα κινητά είναι το όνειρό μου μαζί με BT 2.0, 3MP camera και lot of RAM!!

Όμως αυτό που κανείς δεν κάνει και ιδίως στην Ελλάδα είναι να εφαρμόζει το GSM ως ολότητα!

Στο GSM και συσγκεκριμένα στα BaseStation του (η στο MCS δεν θυμούμαι) υπάρχουν οι βάσεις δεδοέμνων με τα κινητά που βρίσκονται στη περιοχή ελέγχου του σταθμού.Εκεί αποθηκεύεται φυσικά το IMEI του κινητού. Υπάρχει λοιπόν και μια βάση (blacklist) στην οποία καταχωρύνται τα ΙΜΕΙ των κλεμένων και γενικά άκυρων συσκευών. Έτσι αν έχανες το κινητό σ κ ήσουν ο νόμιμος κάτοχος το δήλωνες στο δίκτυό σ κ σου κλείδωνε το ΙΜΕΙ. Πιο εύκολο αντικλεπτικό σύστημα αφού σ έκοβε τη σύνδεση με το δίκτυο.Ακόμα όταν άνοιγε το κλεμμένο κινητό μπορούσε να σ στείλει το cellID του δικτίου.

Γενικά με μια συνεργασία όλων το δικτύων το κινητό με το ΙΜΕΙ θα ήταν άχρηστο. Αλλά οι φίλτατες εταιρείες δεν το κάνουν... κοστος μάλλον.....

 

Πάντως εγώ θα πάρω ένα ΒΤ GPS receiver για το 6680 μ..

http://www.sourceforge.net

 

Mobile Chronicle: Nokia 5130,3310,6680,N70

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ πολύ asymvivaste

Με την ευκαιρία να σε ρωτήσω και κατι άλλο.Αγόρασα την MMC DV 256 της Transcend και έχω το εξής πρόβλημα:Όταν μου στέλνουν videos μέσω bluetooth μηνυμάτων, αφενός δεν αναπαράγεται το video αυτόματα ανοίγοντας το μήνυμα και αφετέρου προσπαθώντας να το αποθηκεύσω το 6680 κολλάει, με αποτέλεσμα συνήθως να πρέπει να κάνω restart.

Έχεις ξανακούσει ανάλογο πρόβλημα???

kalimera file.apla vale to mitroo tou tilefonou stis 10 meres kai tha einai ok ola.to idio eixa kai ego opos kai tosi alloi edo mesa kai meta molis to ekana ola ok :D

Link to comment
Share on other sites

MSC(Mobile Switching Centre) . Οι βάσεις δεδομένων που λες βρισκονται στις HLR και VLR που αντιστοιχούν στα MSC...Το κόστος όμως για την διατήρηση τέτοιων αρχείων πίστεψέ με είναι αρκετά μεγάλο...Πέρα απο το γεγονός οτι εδώ κάπου μπαίνει και η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων....Επίσης δεν σκεφτηκες οτι τα κινητά μπορούν να "μεταναστεύσουν" στο εξωτερικό....Παντως οι εταιρειες να ξέρεις οτι έχουν την δυνατότητα να εντοπίσουν ακόμα και σε που περίπου βρίσκεται μια συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα μην ταραζεσαι! Το κινητο σου ειναι μια χαρα! Απλα αν διαβασεις εδω η ΝΟΚΙΑ στα series 60 εχει κλειδωμενους ορισμενους τυπους αρχειων να μην στελνονται με bt. Μπορεις να χρησιμοποιησεις προγραμματα οπως το mobiluck ή to profimail που στελνουν τα παντα. Επισης μπορεις με εναν file explorer να μετονομασεις το αρχειο απο *.mid σε *.mi και να το στειλεις κανονικα σε αλλο series 60 κινητο. Καλα ειναι δυνατον να πηγες στη ΝΟΚΙΑ και να μην ξερουν οτι απο αυτους ειναι κλειδωμενη η αποστολη. Τελικα ειναι για πολυ ξυλο!!! :X :X :X :X

Ναι το εχω διαβασει....αλλα γιατι 2 απο τα 6680 (φιλων μου)που εχω πιασει στα χερια μου στελνουν και μεσω mms και μεσω bt midi ηχους χωρις FE και αλλα;;;;(γι'αυτο χτυπιεμαι.... :worry: )

Και κατι αλλο μου κανει επανεκκινησεις :w00t: την ωρα μιασ κλησεως την ωρα που προσπαθω να στειλω SMS και κυριως την ωρα που παιζω το card deck που ειναι της ιδιας της Nokia!!! :w00t:

DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να πουλησω το κινητο μου για να παρω το N90 και στο Γερμανο μου το παιρνουν 400 ευρω!!Το εχω 3 μηνες με ζελατινες και ολοκαινουργιο!Καλα ειναι ή να ψαξω να το δωσω σε δευτερο χερι κατευθειαν εγω??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να πουλησω το κινητο μου για να παρω το N90 και στο Γερμανο μου το παιρνουν 400 ευρω!!Το εχω 3 μηνες με ζελατινες και ολοκαινουργιο!Καλα ειναι ή να ψαξω να το δωσω σε δευτερο χερι κατευθειαν εγω??

 

Αρκετά καλά είναι φίλε.Εγώ να φανταστείς είχα το SX1 4 βδομάδες μόνο,το είχα αγοράσει 536 ευρώ και μου το έπερναν 250 ευρώ(οι κλέφτες-για τον Γερμανό μιλάω).Εσύ πιστεύω οτι είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις το αγόρασα (575) ρώτησα πόσο θα μου το κρατούσαν σε 1 μήνα για αγορά Ν90,και μου είπαν 350-400.το 6600 το είχα πάρει 532 όταν είχε βγεί και το έδωσα 120 ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έληξε η δοκιμαστική χρήση του Lifeblog στον υπολογιστή μου και μου ζητάει κωδικό.Τον έχει κάποιος να μου τον στείλει, ή μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να το βρώ full; Το e-mail μου είναι rf-900@mycosmos.gr

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...