Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδία sorry για αυτή την ερώτηση, μπορεί ήδη να έχει γίνει αλλά δεν μπορώ να διαβάσω τις προϊγούμενες σελίδες, δεν προλαβένω...

 

Έχω το 6680, επικοινωνούσα αρχικά με κ750 κανονικά αλλα μετά από 4-5 φορές αρχισε το κ750 καθε φορα που στέλναμε με bluetooth να κάνει επανεκινήσεις. Ποιο φταίει απο τα 2 και γιατί, γνωρίζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να το αγορασω αλλα ...δεν εχει ραδιοφωνο.Τωρα ειδα οτι υπαρχει μια εφαρμογη visual radio που μπορουμε να κατεβασουμε ή κανω λαθος;.Σας παρακαλω μπορειτε να με ενημερωσετε; Η μηπως μπορει να δεχτει εξωτερικο ραδιο με hands free?.Σας παρακαλω αν ξερει καποιος οτιδηποτε σχετικα με προσαρμογη ραδιοφωνου στο κινητι αυτο.Ευχαριστω.

 

Σας παρακαλω πεστε μου σχετικα με αυτη την εφαρμοφη visual radio.Ευχαριστω

To visual radio ειναι ραδιοφωνο μεσω gprs, δηλαδη όσο ακους χρεωνεσαι. Εξωτερικο είχε ανακοινωσει ή ΝΟΚΙΑ ενα hands free bt που είχε και ραδιοφωνο δεν ξερω αν κυκλοφορησε

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με το Movie Director. Το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα ξανά (στη κάρτα μνήμης), αλλά παρ' όλα αυτά αρνείτε να δημιουργήσει τη ταινία με μήνυμα σφάλματος "Σφάλμα στο αρχείο (όνομα αρχείου).amr"
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που μπορεις μεσω Bt να "μπεις" σε καποιο αλλο κινητο? αν ναι πως λεγεται?
http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με το Movie Director. Το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα ξανά (στη κάρτα μνήμης), αλλά παρ' όλα αυτά αρνείτε να δημιουργήσει τη ταινία με μήνυμα σφάλματος "Σφάλμα στο αρχείο (όνομα αρχείου).amr"

 

Μηπως λειπει το συγκεκριμενο αρχειο ?

Περασες και το Nokia 6680 Music Library for Movie Director ?

http://www.nokia.com/nokia/0,,71436,00.html

 

Υπαρχει καμια εφαρμογη που μπορεις μεσω Bt να "μπεις" σε καποιο αλλο κινητο? αν ναι πως λεγεται?

Οχι ,δεν υπαρχει καμμια εφαρμογη που να δουλευει .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To visual radio ειναι ραδιοφωνο μεσω gprs, δηλαδη όσο ακους χρεωνεσαι. Εξωτερικο είχε ανακοινωσει ή ΝΟΚΙΑ ενα hands free bt που είχε και ραδιοφωνο δεν ξερω αν κυκλοφορησε

ΟΚ ειδα την απαντηση απο τον Mod ειπε οτι παιρνει το hands free....και το εχει και φωτογραφιες αλλα δεν ειναι η ποιοτητα του ηχου και φανταστικη.Αυτο ομως με το visual radio οτι οσο ακους χρεωνεσαι δεν ειναι και τοσο ενθαρυντικο,δεν μπορω να πληρωνω για να ακουω ραδιοφωνο αρα μαλλον συμφερει το εξωτερικο ακουστικο με ραδιοφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία *.amr βρίσκονται στους δικους τους φακέλους π.χ. το αρχείο just us.amr στο φάκελο e:\system\apps\muvee\styles\justus και η αναπαραγωγή τους γίνετε κανονικά.

 

Τα αρχεία του Nokia 6680 Music Library for Movie Director που πρέπει να τα τοποθετήσω?

Link to comment
Share on other sites

ειχα το 6630 2 μηνες! το εδωσα πηρα το 6680 περα απο την camera για το 3G και καλυτερη οθονη ως προς τα χρωματα το κινητο με ξενερωσε..

πολυ ποιο αργο καταρχας απο το 6630 και με την mms κολλαει μερικες φορες...

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

πολυ ποιο αργο καταρχας απο το 6630 και με την mms κολλαει μερικες φορες...

Λοιπόν τελευταία το ακούω πολύ αυτό και σε international fora. Δεν ξέρω ποιά έκδοση του firmware έχεις εσύ, αλλά το παραπάνω είναι πολύ έντονο κυρίως στην πρώτη έκδοση του.

 

Δευτέρα θα το πάω να του περάσουν το νέο firmware. Έλεγα να το κάνω με το που βγει το τρίτο firmware αλλά δεν μπορώ να περιμένω, ιδιαίτερα όταν τελευταίως τα crashάκια άρχισαν να γίνονται αρκετά έντονα όταν απαιτώ πολλά απ'το κινητό... :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελευταία το ακούω πολύ αυτό και σε international fora. Δεν ξέρω ποιά έκδοση του firmware έχεις εσύ, αλλά το παραπάνω είναι πολύ έντονο κυρίως στην πρώτη έκδοση του.

 

Δευτέρα θα το πάω να του περάσουν το νέο firmware. Έλεγα να το κάνω με το που βγει το τρίτο firmware αλλά δεν μπορώ να περιμένω, ιδιαίτερα όταν τελευταίως τα crashάκια άρχισαν να γίνονται αρκετά έντονα όταν απαιτώ πολλά απ'το κινητό... :O

Περιμένουμε νέα για την απόδοσή του Μετά το firmware upgrade, λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με 6680. Μπαινω στις επαφες και παταω το πρασινο κουμπι για να καλεσω ενα αριθμο και δεν κανει τιποτα. Το ιδιο και απο το μητρωο, ο μονος τροπος για να κανω κληση ειναι να πληκτρολογησω τον αριθμο σε κατασταση αναμονης. Νομιζω και καποιος αλλος ειχε το ιδιο προβλημα. Αν ξερει καποιος ας με βοηθησει διοτι μου εχει σπασει τα νευρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με 6680. Μπαινω στις επαφες και παταω το πρασινο κουμπι για να καλεσω ενα αριθμο και δεν κανει τιποτα. Το ιδιο και απο το μητρωο, ο μονος τροπος για να κανω κληση ειναι να πληκτρολογησω τον αριθμο σε κατασταση αναμονης. Νομιζω και καποιος αλλος ειχε το ιδιο προβλημα. Αν ξερει καποιος ας με βοηθησει διοτι μου εχει σπασει τα νευρα

 

Εχει αναφερθει το συγκεκριμενο προβλημα απο ορισμενους χρηστες και σε αλλα φορουμς . Η λυση ειναι restart μετα απο 3-4 τηλεφωνηματα :blink: .

Ορισμενοι εχουν αναφερει οτι μετα απο φορματ ,δεν παρουσιαζεται ξανα .

Δεν γνωριζω εαν εχει λυθει το προβλημα με την τελευταια εκδοση software (3.04).

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει το συγκεκριμενο προβλημα απο ορισμενους χρηστες και σε αλλα φορουμς . Η λυση ειναι restart μετα απο 3-4 τηλεφωνηματα :blink: .

Ορισμενοι εχουν αναφερει οτι μετα απο φορματ ,δεν παρουσιαζεται ξανα .

Δεν γνωριζω εαν εχει λυθει το προβλημα με την τελευταια εκδοση software (3.04).

Του εχω κανει format και hard reset αλλα το προβλημα παραμενει, θα το παω για αναβαθμιση και ελπιζω να λυθει το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ :(
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ :(

 

Τι εννοεις φιλε μου να ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο;;;Καταρχας βαλε σαν λειτουργια δικτυου μονο GSM και οχι διπλη λειτουργια. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέα για την απόδοσή του Μετά το firmware upgrade, λοιπόν...

Θα το κάνω μετά το καλοκαίρι (κάπου τέλη Αυγούστου) τελικά. Τώρα θέλω να κάνω διακοπές, βαριέμαι να ξαναπερνάω τα πάντα.

 

Παρατηρώ κάποια προβλήματα σταθερότητας πάντως, παρόμοια είχα και με την πρώτη έκδοση του fw στο 6600 μου θυμάμαι.

 

Επίσης, μια μέρα κράσαρε δίχως λόγο και από τότε δε μου δουλεύει το Route66 (όχι ότι το χρειαζόμουν άμεσα άλλα τέσπα) και το mini-E²MAME. Βρε τα έκανα uninstall/reinstall τίποτα. Δεν είναι life-threatening αλλά βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως- όπως κάθε «πρώτη έκδοση»- έτσι και το αρχικό fw έχει αρκετά κουσούρια.

 

BTW, για τους πιο tech-savvy έχω ωραίο προγραμματάκι...

http://www.symbian-freak.com/forum/viewtopic.php?t=75 :cool:

 

http://www.symbian-freak.com/images/guides/netmon/ftdm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Changes from 3.04.11 -> 3.04.37

 

Nokia Mobile Phones Service Bulletin No.

SB-016/20.07.05

 

New features released in MCU SW v3.04.37

* New RAM memory management scheme to improve phone behaviour in low memory situations when using multiple applications at the same time. For pre-defined applications a defined amount of RAM will be freed on start-up (Browser, Video telephony, Java, Real One Player) to ensure application start-up.

* Browser cache (present in phone RAM memory) will be emptied when exiting browser

 

Bluetooth

* Interoperability with Sony-Ericsson BT headsets improved. Sniff-mode timer value used in phone changed from same value as used in SE headsets to prevent headsets from disconnecting

 

Browser

* Browser now correctly identifies Simplified Chinese as accepted language in accept headers if this is selected as phone language instead of traditional Chinese

* Behavior of internal rendering changed to improve performance with pages containing animated images. Identical animated image frames are no longer stored separately to reduce number of entries in cache

* Previously visited links no longer become white and unvisible, if scrolling down a page with background image

* Nokia Lifeblog registering improved

 

Camera

* Problem of not being able to continue using camera application when in standby mode corrected

 

Clock

* Alarm tone ascending volume tuned

 

DRM

* DRM combined delivery xml parser functionality improved

* Missing DRM rights now correctly shown

* Content is now correctly interpreted with combined delivery file that includes a linefeed (CR+LF) inside the constraint part of the rights object improved

* Notification now shown correctly when WAP Push rights object received for OMA DRM separate delivery content

 

E-mail

* Occasional problem of not showing imap4 email folders corrected

 

Gallery

* Improvement in handling of very long play-list names.

 

Java

* Problem in interim PR1.1 release(s) corrected. Java audio tone playback control changed, tone speed was incorrectly set and speed of playback was too fast in some cases

* Java VM now returns correct language ID string for Thai instead of NULL string.

SMS

* Receiving SMS containing more than 45 Unicode characters no longer causes shorter standby time in idle state if messaging centre is left open in background

 

Recorder

* Recording audio during voice calls improved.

 

Streaming

* Stereo is set as the default for audio channels. This enables playing files where the number of audio channels is not specified.

* Robustness of Real One Player improved to handle files where audio part is shorter than video part

* Improvements when continuing the streaming after interrupted by voice call in network mode 1 conditions

* Improved functionality with scene changes

 

(U) SIM

* FDN handling improved in some error situations

* UPIN is now requested to enter when UPIN is activated instead of PIN

 

(U) SIM ATK

* Play Tone command playback volume increased

 

Video Sharing

* Uninstallation of Video Sharing application is now possible

 

Video Telephony

* Interim problem in PR1.1 release corrected, interoperability problem with Alcatel Video Mailbox corrected

* Improvement in video transmission stability

* Occasional picture overlapping problem when calling to video mailbox corrected.

 

WCDMA

* MO Video Telephony call setup improved in Siemens RAN, when simultaneous data transfer ongoing. "Network busy" no longer displayed

 

Others

* IMEISV sent to network changed to 16

* Automatic access point settings updated for some operators

* Operator names stored in device permanent memory updated to reflect latest status

* USSD channel closing behavior changed. Now it is possible to receive a new USSD message after timer expiry for USSD connection

* Functionality with some pre-pay SIM cards improved, USSD acknowledgement handling modified

* User is now better informed if MMC formatting fails

* Corrected the problem that very short audio clips were not played at all.

* RS-MMC card access timings modified to improve handling of spesific defective RS-MMC card

* Improvement to play some defected MIDI files

Link to comment
Share on other sites

apo oti blepw den ekanan tipota gia ton hxw sta plhktra pou otan ton exeis on sta paixnidia stamata entelos!
δεν μου φαινεται οτι ειναι απαραιτητο να ακουγονται οι ηχοι απο τα πληκτρα ενω παιζεις καποιο παιχνιδι.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

δεν μου φαινεται οτι ειναι απαραιτητο να ακουγονται οι ηχοι απο τα πληκτρα ενω παιζεις καποιο παιχνιδι.. :rolleyes:

 

stamataei o hxos apo to game ayto einai to kako! :( , kai prepei na ta exeis off....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει κανεις γιατι ενα 6680 που εχει ενας ξαδελφος μου απο γερμανια δεν δεχεται εφαρμογες; και τι μπορω να κανω για να δεχεται;
:cool:B M W Power F1
Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

* RS-MMC card access timings modified to improve handling of spesific defective RS-MMC card

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτό, μπορεί να είναι αρκετά σημαντική διόρθωση, για να 'αποτρέπει' από πλευράς λογισμικού, την προξένηση του προβλήματος που οφείλεται στο hardware των προβληματικών καρτών. Κοινώς, όταν η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη και στα Ελληνικά, σπεύσατε, όσοι δεν θέλετε να αλλάξετε την μανίσια (και πιθανώς προβληματική) σας κάρτα, οπότε ίσως -χωρίς κόστος- (ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΤΟ CLUB NOKIA!!!) να λύσετε το πρόβλημα των corrupt αρχείων και της διαγραφής φωτογραφιών.

 

* Το παραπάνω είναι απλώς ΠΙΘΑΝΟ, όχι Βέβαιο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει κανεις γιατι ενα 6680 που εχει ενας ξαδελφος μου απο γερμανια δεν δεχεται εφαρμογες; και τι μπορω να κανω για να δεχεται;

 

Δεν δεχεται εφαρμογες;;Τι εννοεις οτι στελνεις το *.sis στο κινητο και δεν μπορεις να κανεις την εγκατασταση;; :confused:

 

Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Changes from 3.04.11 -> 3.04.37

 

Nokia Mobile Phones Service Bulletin No.

SB-016/20.07.05

Yes! :up:

 

Αυτά είναι υπέροχα νέα! Ευτυχώς γιατί άμα έκανα την αλλαγή μεθαύριο στάνταρ θα μου περνούσαν τη 2η και όχι αυτή που μόλις βγήκε!

 

Ελπίζω τώρα αυτή η τρίτη να κρατήσει ως τα Χριστούγεννα.

 

Δώσεμου6630, υπάρχει κάποιο portal που να έχει αυτά τα service bulletins;

edit: το βρήκα, άστο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...