Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προνομιακό όμως είναι για πάντα...

 

Που το ξέρεις ότι είναι για πάντα; Το γράφει κάπου; Το φοιτητικό αν το χρησιμοποιείς δε στο κόβουν ποτέ. Είμαστε κάποιοι που το έχουμε πέντε χρόνια +.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το προνομιακό όμως είναι για πάντα...

 

Η απάντηση μου, είχε να κάνει με τις παροχές.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το προνομιακό όμως είναι για πάντα...

Αυτός κανείς δεν μπορεί να το εγγυηθεί.

Ειδικότερα όταν πάνω στο πακέτο γράφει με μικρά γράμματα "Η COSMOTE διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή διακοπής των ως άνω υπηρεσιών σύμφωνα με την εκάστοτε εμπορική πολιτική της."

Link to comment
Share on other sites

Που το ξέρεις ότι είναι για πάντα; Το γράφει κάπου; Το φοιτητικό αν το χρησιμοποιείς δε στο κόβουν ποτέ. Είμαστε κάποιοι που το έχουμε πέντε χρόνια +.
Το καρτοσυμβόλαιο έχει ακουστεί να το κόβουν;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι και τα δυο περίπου ίδια Στις παροχες. Στο φοιτητικό πρέπει να έχεις κάποιον φοιτητη για να το κάνεις ενώ το άλλο το προνομοιακο βγαίνεις στο όνομα σου απλώς πρέπει να αλλάξεις αριθμο στο φοιτητικό κάρτας τον ίδιο.Πρωσοπικα έχω το προνομιακο και είναι αρκετά καλό είναι για πάντα το μόνο που μπορεί να κανει η cosmote είναι να αύξηση το πακέτο και όχι να το καταργήσει. Ενώ το φοιτητικο έχει χρόνο λήξης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προνομιακό όμως είναι για πάντα...

 

Σύμφωνο μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αν είσαι φοιτητής δεν χρειάζεται να πάρεις νέο αριθμό, μπορείς να ενεργοποιήσεις σαν φοιτητικό και υπάρχον what's up.
Link to comment
Share on other sites

Το καρτοσυμβόλαιο έχει ακουστεί να το κόβουν;

 

Αν το ταΐζεις όπως πρέπει δε σου κόβουν ποτέ τίποτα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο (πρακτικά) για πάντα είναι. Δεν το κόβουν ποτέ, ούτε το φοιτητικό ούτε το προνομιακό, έως τώρα τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Τα φοιτητικά έχουν ξεκινήσει και τα κόβουν πλέον.

Έχω κάποιους φίλους που το έχασαν μετά από αρκετά χρόνια.

Τα καινούργια νούμερα θα είναι φοιτητικά όσα χρόνια γράφει το πάσο.

Όσο για το εάν το προνομιακό είναι για πάντα ή όχι ο χρόνος θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Τα φοιτητικά έχουν ξεκινήσει και τα κόβουν πλέον.

Έχω κάποιους φίλους που το έχασαν μετά από αρκετά χρόνια.

Τα καινούργια νούμερα θα είναι φοιτητικά όσα χρόνια γράφει το πάσο.

Όσο για το εάν το προνομιακό είναι για πάντα ή όχι ο χρόνος θα δείξει.

Θεωρητικά, αν κόψουν κάποιο φοιτητικό, θα πρέπει να του ενεργοποιήσουν τα πακέτα με τις μισές παροχές, για άλλα δύο χρόνια (ακριβώς ίδια με τα CU special της κόκκινης). Δεν έχω ακούσει κανέναν που να του το έκοψαν όμως. Αντίθετα, έχω ακούσει αρκετά τέτοια κρούσματα από κόκκινη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!Αυτο με τα 1500 λεπτα στα 8,5 ευρω:p

 

Αυτό δεν υποτίθεται ότι ισχύει για έναν χρόνο μόνο και μετά πάπαλα;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν υποτίθεται ότι ισχύει για έναν χρόνο μόνο και μετά πάπαλα;;

 

Θεωρητικά ισχύει "για πάντα".

Πρακτικά μέχρι βέβαια να αλλάξει πολιτική η εταιρία και να ανακοινώσει ότι διακόπτεται ή μεταβάλλεται η προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν υποτίθεται ότι ισχύει για έναν χρόνο μόνο και μετά πάπαλα;;

 

για εναν χρονο ειναι της βοντα!αυτο ειναι για οσο θελει η κοσμοτε..

Link to comment
Share on other sites

για εναν χρονο ειναι της βοντα!αυτο ειναι για οσο θελει η κοσμοτε..

Είμαι πολύ περίεργος: Έχω φοιτητικό, με λήξη πάσου τον Οκτώβριο του 2020 και προνομιακό, που (θεωρητικά) ισχύει για πάντα. Για να δούμε, ποιο θα λήξει πρώτο στην πράξη?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ περίεργος: Έχω φοιτητικό, με λήξη πάσου τον Οκτώβριο του 2020 και προνομιακό, που (θεωρητικά) ισχύει για πάντα. Για να δούμε, ποιο θα λήξει πρώτο στην πράξη?

 

Γιωργαρε λογικά το φοιτητικό :p

Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρε λογικά το φοιτητικό :p

Λογικά ναι, έτσι πρέπει, μην είσαι όμως και 100% σίγουρος. Όταν λένε ότι μία προσφορά (εν προκειμένω το προνομιακό) ισχύει "για πάντα", μη φαντάζεσαι ότι το εννοούν κι'όλας. Να πουλήσουν θέλουν οι άνθρωποι και για να το πετύχουν, λένε ό,τι νά'ναι. Το "για πάντα" είναι πολύ βαριά κουβέντα, ακόμη και για τα προγράμματα συμβολαίου, πόσο μάλλον για την καρτοκινητή, όπου όλα είναι απολύτως ρευστά. Η σωστή διατύπωση θα ήταν, "η προσφορά ισχύει μέχρι νεωτέρας".

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Γερμανία ΚΑΙ, μόνο το Ίντερνετ παίζει από τα φοιτητικά και για λεπτά και sms έβαλα το combo call them all Plusi απλά αυτό που είναι ενοχλητικό είναι ότι μου στέλνει συνέχεια αυτο: TO YΠOΛOIΠO ΣAΣ EXEI EΛATTΩΘEI ΣHMANTIKA. ΠAPAKAΛOYME ANANEΩΣTE TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ. και ρώτησα στο τσατ γιατί συμβαίνει αυτό και μου είπαν: Οταν βρίσκεσαι στο εξωτερικό και με χρηματικό υπόλοιπο κάτω των 10€ λαμβάνεις το συγκεκριμένο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε μένα με 7,58 ευρώ. Στο άλλο κινητό έχω 12 ευρώ και δεν συμβαίνει.

Να ξέρεις ότι τα SMS του φοιτητικού παίζουν στην Ε.Ε. και επίσης το πάρε μοίρασε.

Ζήτα από τους φίλους σου να σου στείλουν .

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εχω ένα πακέτο προπληρωμένο Internet με καρτα

Θελω να το κάνω φοιτητικο

Ειμαι μεταπτυχιακός φοιτητής ΕΑΠ

Έκανα την αίτηση online κτλ αλλά ούτε φωνή ούτε ακροαση

Στο μενού του cosmote δεν μου βγάζει το φοιτητικό πρόγραμμα για επιλογή αλλά μόνο τα κνονικα

Σε mail που έστειλα μου είπαν πως δεν καταλαβαίνουν τι εννοώ!!!!

Υποτίθεται πως στο προπληρωμένο ΑΝ ΕΊΝΑΙ WAHTSUP Φοιτητικό έχει και το πρόσθετο πακέτο των 20€

Ξερει κάνεις τιπτις?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εχω ένα πακέτο προπληρωμένο Internet με καρτα

Θελω να το κάνω φοιτητικο

Ειμαι μεταπτυχιακός φοιτητής ΕΑΠ

Έκανα την αίτηση online κτλ αλλά ούτε φωνή ούτε ακροαση

Στο μενού του cosmote δεν μου βγάζει το φοιτητικό πρόγραμμα για επιλογή αλλά μόνο τα κνονικα

Σε mail που έστειλα μου είπαν πως δεν καταλαβαίνουν τι εννοώ!!!!

Υποτίθεται πως στο προπληρωμένο ΑΝ ΕΊΝΑΙ WAHTSUP Φοιτητικό έχει και το πρόσθετο πακέτο των 20€

Ξερει κάνεις τιπτις?

Ούτε εγω κατάλαβα τι εννοείς αλλά ούτε και κάποιος άλλος από εδώ μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς , ούτε εγώ κατάλαβα. Φοιτητικό στικάκι θα πάρεις από Γερμανό ή cosmote. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξεις αυτό που ήδη έχεις αφού ο τηλεφωνικός αριθμός δεν χρησιμοποιείται για κανέναν άλλο λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω κατάλαβα τι εννοείς αλλά ούτε και κάποιος άλλος από εδώ μέσα....

 

Ο φωστήρας ο πωλητής της Germanοs μου είπε πως δεν υπάρχουν πλέον "έτοιμα φοιτητικά προπληρωμένα πακέτα internet"(με καρτα) όπως περσυ, αλλά ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ προπληρωμένο πακέτο μπορείς να το "δηλώσεις" με τα δικαιολογητικά (και online χωρίς παρουσία σε κατάστημα) και σε 3-4 εργάσιμες το πακέτο γίνεται φοιτητικό και στο "prepaid μενου" ανοίγει η επιλογή 4gb με 5€.

Εκανα λοιπόν τη διαδικασία online επισύναψα τα δικαιολογητικά κτλ η αίτηση καταχωρήθηκε επιτυχώς αλλά δεν ήρθε ποτέ κάμμια επιβεβαίωση για κατι ενώ και όταν πήρα τηλ μου είπαν δεν βλέπουμε την αίτηση...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα φιλο που λεει οτι μπορει να μου κανει το υπαρχον μου νουμερο φοιτητικο η καινουργιο νουμερο κτλ με 5 χρονια ισχυ

παιζει κατι τετοιο η μπουρδες μου λεει ? τα φοιτητικα γενικα τα κλεινουν αν σε παρουν χαμπαρι ?το εχει κανει μου λεει σε 100 ατομα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...