Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, ξέρει κάποιος αν απλό whatsup μπορεί να μετατραπεί σε φοιτητικό;

 

Ναι,μπορει κανονικα μεσα απο το site τους ή σε καταστημα με την επιδειξη φοιτητικης ταυτοτητας/πασο ή βεβαιωση σπουδων.Το ιδιο και για την Vodafone.Δικαιουσαι εναν αριθμο μονο.Μονο η Wind δινει νεα αριθμοδοτηση και γινεται αποκλειστικα μεσα απο το site τους οπου μπορεις να παρεις 2 νουμερα F2G με το φοιτητικο πακετο.

Η διαρκεια ισχυος της φοιτητικης προσφορας θεωρητικα ειναι ν+2.Δηλαδη ειναι τα χρονια φοιτησης της σχολης(4 ή 5) και εξτρα δυο χρονια.Υποψην ισχυει και για ανοιχτα πανεπιστημια και πανεπιστημια εξωτερικου με παραρτημα στην ελλαδα καθως και για ΙΕΚ.

Πρακτικα κοβεται οταν ληγει το πασο σου ή οταν τελειωσεις την σχολη σου.

Και πλεον αρχιζουν να γυρνανε σε special προσφορες τα φοιτητικα νουμερα καρτοκινητης με διαρκεια ισχυος 2 χρονια απο την στιγμη που κοβεται η φοιτητικη προσφορα.Μετα γινεται απλο καρτοκινητο.Επισης οσοι συνεχιζουν με μεταπτυχιακο ή ανθρωποι μεγαλυτερης ηλικιας που κανουν μεταπτυχιακα δικαιουνται να παρουν ή να παρατεινουν την φοιτητικη προσφορα στο Whats up και στις αλλες 2(Vodafone και Wind).

Συγγνωμη για το σεντονι αλλα οι συνθηκες αλλαξαν και πλεον γινεται πιο αυστηρος ελεγχος για την μετατροπη των απλων καρτοκινητων σε φοιτητικων και για την διαρκεια ισχυος τους,εγραψα αναλυτικα τι ισχυει για τις φοιτητικες προσφορες πλεον.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εγω το εχω φοιτητικό What's up απο την ευρωπαϊκή κάρτα νέων (από τους πρώτους)τότε που έδινε τα πακέτα τα προς όλους.Πριν λίγο καιρό μου στείλανε ενα μήνυμα ότι για να μην κοπεί να ανεβάσω μια φωτογραφία το πάσο.Το θέμα είναι ότι εγώ δεν εχω πάσο,εχω την ευρωπαϊκή κάρτα (αλλη κάρτα απο τότε) και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση..πηγα να ρωτήσω στην Κοσμοτε και μου λέει για να μην στο κόψουν μπορώ να στο κανω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων..τι να εμπιστευτώ,να βρεθώ απο το πουθενά με κανένα απλό καρτοσυμβολαιο με 20' προς ολους;Εχει κανείς αλλος παρόμοιο πρόβλημα η να έκανε κάτι με την κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εγω το εχω φοιτητικό What's up απο την ευρωπαϊκή κάρτα νέων (από τους πρώτους)τότε που έδινε τα πακέτα τα προς όλους.Πριν λίγο καιρό μου στείλανε ενα μήνυμα ότι για να μην κοπεί να ανεβάσω μια φωτογραφία το πάσο.Το θέμα είναι ότι εγώ δεν εχω πάσο,εχω την ευρωπαϊκή κάρτα (αλλη κάρτα απο τότε) και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση..πηγα να ρωτήσω στην Κοσμοτε και μου λέει για να μην στο κόψουν μπορώ να στο κανω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων..τι να εμπιστευτώ,να βρεθώ απο το πουθενά με κανένα απλό καρτοσυμβολαιο με 20' προς ολους;Εχει κανείς αλλος παρόμοιο πρόβλημα η να έκανε κάτι με την κάρτα;

 

Αστο ετσι και αν ειναι θα στο κοψουν με την εκκαθαριση.Υποψην το 2011 υπευθυνος για τα πασο ηταν ο γερμανος,απο το 2012 και μετα η Vodafone.Τωρα γινεται εκκαθαριση μεταξυ απο τα νουμερα που πηραν φοιτητικη προσφορα 2011-2013.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους. Ανανεωσα σε καταστημα γερμανος με 10€ και πηρα 200mb για ενα μηνα και αλλα 500mb για ενα μημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά.

Διάβασα στο γενικό φόρουμ του whatsup ότι αντί για ανανέωση 10 ευρώ μπορείς να κάνεις δύο ανανεώσεις των 5 ευρώ σε διάστημα λίγων λεπτών και σου δίνει κωδικό reload it. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος είναι αν με τις δύο ανανεώσεις των 5 ευρώ συνεχόμενα σου δίνει και το επιπλέον μπόνους των 500mb που δίνει το φοιτητικό με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmoκάρτες πάντως -τις παλιές με τον χρόνο Ομιλίας προς Όλους κατόπιν €10 ανανέωσης, μετά ή άνευ επιπλέον κόστους- 1 χαρά ½Gb÷½μήνα|2×€5 δίνει, χωρίς ενεργοποίηση της εν λόγω προσφοράς:kitty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν προβλέπεται ούτε φοιτητική ταυτότητα για την υπεραιωνόβια κλάση μου…πάντως η άνωθι πρακτική ακολουθεί τη αυτήν ακριβώς λογική:baby:
Link to comment
Share on other sites

το πάσο πρέπει να είναι σε φωτοτυπία η ταυτότητα κανονικά?

σε περίπτωση που θέλω να βγάλω φοιτητικό αριθμό λέω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά.

Διάβασα στο γενικό φόρουμ του whatsup ότι αντί για ανανέωση 10 ευρώ μπορείς να κάνεις δύο ανανεώσεις των 5 ευρώ σε διάστημα λίγων λεπτών και σου δίνει κωδικό reload it. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος είναι αν με τις δύο ανανεώσεις των 5 ευρώ συνεχόμενα σου δίνει και το επιπλέον μπόνους των 500mb που δίνει το φοιτητικό με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα.

Όχι δεν στα δίνει...δοκιμασμενο. Δεν συμφέρει να το κάνεις γιατί χάνεις 500mb για ένα μήνα τζάμπα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πάσο πρέπει να είναι σε φωτοτυπία η ταυτότητα κανονικά?

σε περίπτωση που θέλω να βγάλω φοιτητικό αριθμό λέω

 

Αν το κάνεις μέσω internet μπορείς και με φωτοτυπία.

Link to comment
Share on other sites

Κοντα μια ωρα πριν, μου ηρθε αυτο το μηνυμα.

 

<<AΠOΛAYΣE TH NEA XPONIA ME 3GB, 500' ΠPOΣ OΛOYΣ, 1500' ΠPOΣ COSMOTE MONO ME 15,60€/MHNA, ME TO WHAT'S UP STUDENT KAPTOΣYMBOΛAIO! H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ TIΣ 31/1 ME 18MHNH ΠAPAMONH. ΠPOΛABE TH!>>

 

1)Εχει ερθει σε αλλον;

2) Λετε να ειναι τα προεορτια για πιθανη διαγραφη του φοιτητικου μου;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι το κλασσικό καρτοσυμβόλαιο για φοιτητές...δε νομίζω.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το κλασσικό καρτοσυμβόλαιο για φοιτητές...δε νομίζω.

 

Ευχαριστω πολυ, το ελπιζω...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοντα μια ωρα πριν, μου ηρθε αυτο το μηνυμα.

 

<<AΠOΛAYΣE TH NEA XPONIA ME 3GB, 500' ΠPOΣ OΛOYΣ, 1500' ΠPOΣ COSMOTE MONO ME 15,60€/MHNA, ME TO WHAT'S UP STUDENT KAPTOΣYMBOΛAIO! H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ TIΣ 31/1 ME 18MHNH ΠAPAMONH. ΠPOΛABE TH!>>

 

1)Εχει ερθει σε αλλον;

2) Λετε να ειναι τα προεορτια για πιθανη διαγραφη του φοιτητικου μου;

 

Το έλαβα κι εγώ με φοιτητικό WU ούτε εδώ κ 4 μήνες.

ΌΧΙ: Δεν ισχύει το 2) που λες.

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα κι εγώ με φοιτητικό WU ούτε εδώ κ 4 μήνες.

ΌΧΙ: Δεν ισχύει το 2) που λες.

 

Μια χαρά τότε..

Και σιγά το φθηνό καρτοσυμβολαιο που μου προσφέρουν. Έλεος.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν προβλέπεται ούτε φοιτητική ταυτότητα για την υπεραιωνόβια κλάση μου…πάντως η άνωθι πρακτική ακολουθεί τη αυτήν ακριβώς λογική:baby:

 

Μπορεις να κανεις ενα μεταπτυχιακο αν προβλεπεται.Και βγαζεις φοιτητικο καρτοκινητο χωρις πολλα πολλα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απ' αλλού, μπορεί· μας Μηχανογράφησαν…ΗλεκτροΛογικά φαίνεται λόγω ειδικότητος, ουδέποτε ψηφιοποίησαν στοιχεία πρό τινας χρονολογίας ισχυρίζονται @Δυστυχώς Περάσαμε Θράκη που 'λεγε το πάλαι ποτέ ο «Λαζό» της Κομοτηνής:protest:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις ενα μεταπτυχιακο αν προβλεπεται.Και βγαζεις φοιτητικο καρτοκινητο χωρις πολλα πολλα.

Μ'αρέσει(?) η λογική σου...

Θα μπουμε στη διαδικασία να ξεκινήσουμε μεταπτυχιακά για να μπορούμε να έχουμε φοιτητικό πακέτο? Μπράβο στην κοσμοτέ ενισχύει τη γνώση! Και αμα σε ρωτησει κανείς γιατί το αποφάσισες το μεταπτυχιακό θα λες γιατί χρειαζόμουν πιο πολλά λεπτά ομιλίας. Ή δεν με έφταναν τα mb........

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει(?) η λογική σου...

Θα μπουμε στη διαδικασία να ξεκινήσουμε μεταπτυχιακά για να μπορούμε να έχουμε φοιτητικό πακέτο? Μπράβο στην κοσμοτέ ενισχύει τη γνώση! Και αμα σε ρωτησει κανείς γιατί το αποφάσισες το μεταπτυχιακό θα λες γιατί χρειαζόμουν πιο πολλά λεπτά ομιλίας. Ή δεν με έφταναν τα mb........

 

Γηράσκω αεί διδασκόμενος

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω. Αλλο να κανω μεταπτυχιακο γιατι θελω να μαθω,και αλλο να προτεινω στον αλλον να μπει σε μεταπτυχιακο για να εχει φοιτητικο πακετο στο κινητο. Προσωπικη αποψη,και το κλεινω εδω γιατι θα βγουμε εκτος θεματος τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα βεβαίωση σπουδών από μεταπτυχιακό εαπ μέσω ιστοσελίδας για να μετατραπεί το what's up σε φοιτητικό what's up. Έχει εμπειρία κανείς πόσο καιρό κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...