Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρώτα καλύτερα στο θέμα του καρτοσυμβολαίου ή για πιο σίγουρα στο chat στο cosmote.gr
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια εχω μια ερωτηση,

Ειμαι εδώ και καιρό στο WHAT’S UP STUDENT KAΡΤΟΣΥΜΒΟΛΑΙΟ αλλα λόγω οικονομικών θα ήθελα να μεταβω σε μια πιο οικονομικη επιλογη.

Λοιπον σκεφτομαι να μεταφερθω σε ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ WHAT'S UP καθοτι το ειδα και νομιζω με βολευει αρκετα.

Με αυτα που ειδα εχω κανει ενα πλανο στο μυαλο μου και δεν ξερω αν εχω δικιο σε αυτα τα συμπερασματα που εχω βγαλει.

Πιο συγκεκριμενα, αν πχ Βάζω 10ΕUR το μήνα καρτα και αγοράζω το πακετο -> 1200' και 1200 SMS προς όλα τα δίκτυα + 600ΜΒ για ένα μήνα, με 7,06 θα εχω απο MB 600.

Mε την ανανεωση θα παιρνω οπως λεει αλλα 500 MB. Mέχρι στιγμης 1,1GB.

Aυτοματα καθε 1η του μήνα θα παιρνω 600’ προς WHAT’S UP + 600ΜΒ αρα συνολο 1.7GB?

Aρα συνολικα για ΚΑΘΕ μηνα αν βαζω 10EUR θα παιρνω 1.7 gb?

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση του πακέτου «1.200’ και 100SMS προς όλα τα δίκτυα + 600ΜΒ για ένα μήνα, μόνο με 7,06€»

με ενσωματωμένη χρήση 1.200’ λεπτών ομιλίας/βιντεοκλησεων και 100 γραπτών μηνυμάτων (SMS)

προς όλα τα κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα και 600ΜΒ Internet, αυξάνεται από 7,06€ σε 8€.

Παράλληλα, τα 600ΜΒ ενσωματωμένου όγκου δεδομένων αυξάνονται σε 1024ΜΒ. Η προσφορά που

ισχύει έως 31/08/2017 και με την οποία παρέχονται με το πακέτο 1.200 SMS αντί των 100 SMS,

επεκτείνεται έως 30/09/2017. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν ως έχουν.

Από Σεπτέμβρη ισχύει αυτό. Θα παίρνεις 600mb που δίνονται ούτως ή άλλως χωρίς προϋπόθεση.Αλλο 1 γιγα απο το πακέτο και 1200 mb από την online ανανεωση των 10 € μεσω του reloadit (εφόσον το επιλέξεις φυσικά). Τα 500 που γράφεις για την ανανέωση ήταν προσφορά ("τώρα data") που σε νέα wu μαλλον δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. Στα σίγουρα χωρίς πακέτο θα έχεις 600 mb (+600 λεπτά προς wu). Με ανανέωση και πακέτο άλλα 2,2 gb. Σύνολο 2824 mb με τα 10 ευρώ!

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Από Σεπτέμβρη ισχύει αυτό. Θα παίρνεις 600mb που δίνονται ούτως ή άλλως χωρίς προϋπόθεση.Αλλο 1 γιγα απο το πακέτο και 1200 mb από την online ανανεωση των 10 € μεσω του reloadit (εφόσον το επιλέξεις φυσικά). Τα 500 που γράφεις για την ανανέωση ήταν προσφορά ("τώρα data") που σε νέα wu μαλλον δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. Στα σίγουρα χωρίς πακέτο θα έχεις 600 mb (+600 λεπτά προς wu). Με ανανέωση και πακέτο άλλα 2,2 gb. Σύνολο 2824 mb με τα 10 ευρώ!

 

Θα παιρνεις 2.824MB και αλλα 400 απο το παρε μοιρασε.Αλλα αν βαζεις 2 5αρες παιρνεις 800.200 για σενα και 600 για να δωσεις σε ατομα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω που καταναλώνονται τα Mb; Μέσα σε 3-4 μέρες μου φάγε καμία 400 Mb πραγματικά χωρίς λογο. Στη κατανάλωση λέει 100 το fb Κ αλλα 100 το play store, που και πάλι δεν δικαιολογούνται τόσα που λείπουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω που καταναλώνονται τα Mb; Μέσα σε 3-4 μέρες μου φάγε καμία 400 Mb πραγματικά χωρίς λογο. Στη κατανάλωση λέει 100 το fb Κ αλλα 100 το play store, που και πάλι δεν δικαιολογούνται τόσα που λείπουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι κάτι που δεν μπορεί να αποδειχτεί.

Και όλοι εδώ θα σου απαντήσουν να δεις και τα "άλλα" (εκτός play store κ fb) και ότι "δεν είναι δυνατόν"....

 

Αυτή είναι η "λογική" απάντηση....Ό,τι και να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω που καταναλώνονται τα Mb; Μέσα σε 3-4 μέρες μου φάγε καμία 400 Mb πραγματικά χωρίς λογο. Στη κατανάλωση λέει 100 το fb Κ αλλα 100 το play store, που και πάλι δεν δικαιολογούνται τόσα που λείπουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς τα fb, messenger είναι από τις μεγαλύτερες "ρουφήχτρες".

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε παιδιά το ξέρω αλλά όντως δεν μπορώ να καταλάβω που πήγαν τόσα πολλα. Αν ήταν 100 να πω είδα καμία φωτο παραπάνω αλλά 400 είναι πολλα. Τεσπα θα δω μήπως μπορέσω να βρω ακρη

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:αν αγοράσω το πακέτο ιντερνέτ giga summer 10gb ,και δεν το καταναλώσω στους 2 μήνες ,θα προστεθούν στα υπάρχοντα mb όπως κάθε μήνα ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:αν αγοράσω το πακέτο ιντερνέτ giga summer 10gb ,και δεν το καταναλώσω στους 2 μήνες ,θα προστεθούν στα υπάρχοντα mb όπως κάθε μήνα ?

Οχι δυστυχώς.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no avatar

Timwros_21

#22774

Δημοσιεύθηκε: Σήμερα, 09:21

Καλημέρα..! Προχθές έκανα τη σύνδεσή μου σε καρτοκινητό φοιτητικό... έμεινε μια μέρα το τηλέφωνο νεκρό και επανήλθε χθες σε κάρτα και το έκανα what's up.. αλλά δεν έχει γίνει ακόμα φοιτητικό... γιατί; Πόσες μέρες κάνει..; Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

no avatar

Timwros_21

#22774

Δημοσιεύθηκε: Σήμερα, 09:21

Καλημέρα..! Προχθές έκανα τη σύνδεσή μου σε καρτοκινητό φοιτητικό... έμεινε μια μέρα το τηλέφωνο νεκρό και επανήλθε χθες σε κάρτα και το έκανα what's up.. αλλά δεν έχει γίνει ακόμα φοιτητικό... γιατί; Πόσες μέρες κάνει..; Ευχαριστώ πολύ...

 

Δεν αργεί πολύ. Συνήθως ο μέγιστος χρόνος αναμονής είναι δύο εβδομάδες. Θα ενημερωθείς και με SMS για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει διαθέσιμο πάσο (από κάποιον άλλο) μπορείς χρησιμοποιώντας το να κάνεις φοιτητικό το νούμερο που έχεις στο όνομά σου. Είναι παραθυράκι που υπάρχει εν γνώση της εταιρείας και το επιτρέπουν. Καλό θα είναι να καταχωρήσεις την αίτηση online (δήλωση δικών σου στοιχείων και μεταφόρτωση του πάσο του άλλου) στη σελίδα του wu.

Σε κατάστημα μπορεί να μπλέξει το πράγμα ανάλογα και με το σε ποιόν θα πέσεις.

Την κάρτα νέων όχι,δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις αντί πάσο για φοιτητικό.

 

Εγώ που εχω cosmoκάρτα πρεπει να την μετατρεψω πρώτα σε whatsup, και μετα να το κανω φοιτητικό;

 

Το χρηματικό υπολοιπο, χρονος ομιλιας και mb τι γινονται σε αυτη την περιπτωση;

 

Εχω βρει πασο απο γνωστο, και θα κανω δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να το μετατρέψεις σε WhatsUp. To υπόλοιπο σου δεν θα χαθεί, η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν , Κάθε επόμενη αλλαγή πληρώνεις 3 ευρώ.

Τα ΜΒ δεν θα χαθούν . Για τα λεπτά ομιλίας δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να το μετατρέψεις σε WhatsUp. To υπόλοιπο σου δεν θα χαθεί, η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν , Κάθε επόμενη αλλαγή πληρώνεις 3 ευρώ.

Τα ΜΒ δεν θα χαθούν . Για τα λεπτά ομιλίας δεν είμαι σίγουρος.

 

Οι αλλαγες μεταξυ whats up/cosmokarta δωρεαν δεν ειναι;

Το Frog εχει πλεον 3€ χρεωση για να πας,τσεκαρισμενο απο πολλους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι δωρεάν. Μόνο η πρώτη αλλαγή.

https://www.whatsup.gr/el/ypiresia-allagis-paketoy

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στο what's up από cu φοιτητικό και απορρίφθηκε για να γίνει φοιτητικό διότι έχω περάσει τα χρόνια φοίτησης. Τους εξήγησα ότι είμαι στο ανοιχτό και ότι δεν έχει ελάχιστα χρόνια φοίτησης και μπορώ με βεβαίωση να τους δείξω ότι έχω άλλο τόσο για σπουδές και μου απάντησαν ότι θα το ξανά κοιτάξουν. Ξέρετε αν μπορώ να ζητήσω να επιστρέφω στον προηγούμενο πάροχο μου? Να σημειώσω ότι πλήρωσα και 30 ευρώ για την φορητότητα

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μάλλον μόνο με φορητότητα μπορεις. Άλλα 30 δηλαδή. Σε κατάστημα έκανες την αίτηση για φοιτητικό? Θα ελεγα να δοκιμάσεις online στη σελίδα του wu ή να τους πάρεις τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μάλλον μόνο με φορητότητα μπορεις. Άλλα 30 δηλαδή. Σε κατάστημα έκανες την αίτηση για φοιτητικό? Θα ελεγα να δοκιμάσεις online στη σελίδα του wu ή να τους πάρεις τηλέφωνο.
Ε όχι και άλλα 30. Πάει πολύ. Σε κατάστημα και επικοινώνησα μαζί τους πριν λίγο και θα το εξετάσουν πάλι. Δεν υπάρχει όπως τις συνδέσεις που μπορείς για μερικές μέρες να επιστρέψεις?

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη θα έλεγα όχι,ειδικά από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκες.
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και άλλα 30. Πάει πολύ. Σε κατάστημα και επικοινώνησα μαζί τους πριν λίγο και θα το εξετάσουν πάλι. Δεν υπάρχει όπως τις συνδέσεις που μπορείς για μερικές μέρες να επιστρέψεις?

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

 

Οχι...και κακως εφυγες κι ολας.Στα ανοιχτα πανεπιστημια η κοσμοτε εριξε χ.Οι δικοι μου εβγαλαν φοιτητικα στις αλλες αλλα οχι στη cosmote.Αλλα για μεταπτυχιακο σε πανεπιστημιο εξωτερικου με γραφεια εδω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στο what's up από cu φοιτητικό και απορρίφθηκε για να γίνει φοιτητικό διότι έχω περάσει τα χρόνια φοίτησης. Τους εξήγησα ότι είμαι στο ανοιχτό και ότι δεν έχει ελάχιστα χρόνια φοίτησης και μπορώ με βεβαίωση να τους δείξω ότι έχω άλλο τόσο για σπουδές και μου απάντησαν ότι θα το ξανά κοιτάξουν. Ξέρετε αν μπορώ να ζητήσω να επιστρέφω στον προηγούμενο πάροχο μου? Να σημειώσω ότι πλήρωσα και 30 ευρώ για την φορητότητα

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Εγώ πάντως φίλε που είμαι μεταπτυχιακός στο ανοιχτό έχω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο κόσμους και μάλιστα πριν κάνα δίμηνο το ανανέωσα!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φίλε που είμαι μεταπτυχιακός στο ανοιχτό έχω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο κόσμους και μάλιστα πριν κάνα δίμηνο το ανανέωσα!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

μάλλον υπάρχει διαφορά μεταξύ καρτοσυμβολαίου what's up φοιτητικό και what's up απλό φοιτητικό. φίλος με τα ίδια δικαιολογητικά με εμένα πήρε έγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...