Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριοι καλημερα και χρονια πολλα .

Εδω και 2 μηνες εχω φοιτητικο whatsup των 7ε και μου ηρθε μηνυμα οτι αν παρω νεο φοιτητικο πακετο που να περιλαμβανει

λεπτα ομιλιας μεχρι 2/5 θα εχω και τα λεπτα ομιλιας που ειχαν περισσεψει απο τον προηγουμενη ενεργοποιηση του φοιτητικου πακετου για ακομη 1 μηνα.

α) το να παρω νεο φοιτητικο πακετο (δεν βγαζει νοημα σε μενα αφου ηδη εχω) δεν καταλαβαινω τι εννοουν

β) ηδη μεσα στο whatsup υπαρχουν 12.5 ε , αλλα δεν μου βγαζει επιλογη να τραβηξω απο αυτα τα χρηματα

γ) το ελαχιστο ποσο για χρονο ομιλιας πια ειναι 12 ε , αν αγορασω λοιπον θα περισσεψουν 5ε οποτε τι;

δ) ΑΝ δεν αγορασω νεο χρονο ομιλιας , θα χαθουν τα ΜΒ και ο χρονος ομιλιας που ηδη εχω ΑΛΛΑ η ανανεωση του

πακετου που ηδη εχω θα γινει αυτοματα τραβωντας 7ε απο τα χρηματα που ηδη εχω μεσα;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα είναι ότι πρέπει να αγοράσεις νέο φοιτητικό πακέτο έστω και λίγα λεπτά πριν τελειώσει το παληό προκειμένου να αθροιστούν τα λεπτά ομιλίας και τα πιθανά ΜΒ σε ένα νέο πακέτο το οποίο φυσικά θα αγοράστεί από το υπόλοιπο σου. Δεν υπάρχει κάποια ειδική επιλογή για υπόλοιπο ή νέο χρήμα αυτά είναι μόνο στο καρτοσυμβόλαιο.

Αυτόματη ανανέωση δεν προβλέπεται στο φοιτητικό πακέτο.

Η ελάχιστη ανανέωση είναι 10 ευρώ αν γίνει online και όχι 12.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Vasileios ευχαριστω για την απαντηση , συγγνωμη για αποριες που ισως φανταζουν αυτονοητα και απαντημενες αλλά θα χαρακτηριζα τον εαυτο μου

τεχνολογικα αναλφαβητο γυρω απο τα κινητα οποτε ζητω κατανοηση.

Λοιπον ανοιγοντας την εφαρμογη του whatsup στο κινητο μου δειχνει

Το υπολοιπο 12.5ε με ενα + διπλα

και αποκατω ΜΒ ιντερνετ , λεπτα προς ολους whatsup λεπτα και λεπτα προς cosmote one

πατωντας στο + διπλα στα χρηματα του υπολοιπου μου βγαζει

 

ανανεωση υπολοιπου

και επιλογες

καρτα ανανεωσης που θελει τον 16ψηφιο αριθμο της καρτας

χρεωστικη/πιστωτικη η paypal

και επεκταση υπολοιπου αν εχεις ξεμεινει

Μπορει καποιος να καθοδηγησει πως μπορει να γινει ανανεωση υπολοιπου με τα χρηματα που ηδη ειναι μεσα ;

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το βρηκα καλεις το 1330

μου φανηκε παραξενο που δεν εχει τιποτα μεσα απο την εφαρμογη τους στο κινητο .

Έχει ένα μεγάλο κίτρινο κουμπί ακριβώς στη μέση της εφαρμογής που λέει "τώρα υπηρεσίες" . Πάτα το και θα τα βρεις όλα εκεί αναλυτικά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα μεγάλο κίτρινο κουμπί ακριβώς στη μέση της εφαρμογής που λέει "τώρα υπηρεσίες" . Πάτα το και θα τα βρεις όλα εκεί αναλυτικά.

 

Σωστος ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν το πάσχα μου τελείωσαν τα mb του φοιτητικού (είχα πολλά gb οπότε υποθέτω ότι άργησαν να μπούν για κάποιο λόγο τα mb του Απρίλη και πρόλαβαν κι έληξαν όλα τα υπόλοιπα).

Ενεργοποίησα το gigaweek της προσφοράς που είχε τότε ελπίζοντας με τα mb φοιτητικού του Μαΐου να "τράβαγα" τη λήξη και αυτών (ένα φεγγάρι έβαζα το πακέτο των 120mb θυμάμαι για να πάω παραπέρα τη λήξη κάποιων mb που είχα), αλλά αυτό δεν έγινε.

Ο μόνος τρόπος για να μαζεύεις λοιπόν mb και να παρατείνεις τη διάρκειά τους είναι πλέον να βάζεις ακριβώς το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του άλλου;

Αν τώρα έβαζα το 1GB θα μεταφερόταν η λήξη του τέλος Ιούνη μαζί με τα φοιτητικά Ιουνίου που θα μπουν;

Edited by i_lie_us
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό απο εξωτερικούς συνεργάτες αυτό ισχύει;

WHAT'S UP.

1.200 ΛΕΠΤΆ ΠΡΟΣ ΌΛΑ ΤΑ ΔΊΚΤΥΑ

1.200 ΜΗΝΎΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΌΛΑ ΤΑ ΔΊΚΤΥΑ

600 ΛΕΠΤΆ ΠΡΟΣ WHAT'S UP

2500 INTERNET. ΜΕ 8:50 ΕΥΡΏ ΤΟ ΜΉΝΑ..

 

ΦΤΙΆΧΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΥΠΆΡΧΟΝ ΑΡΙΘΜΌ

ΤΟ WHAT'S UP .

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν το πάσχα μου τελείωσαν τα mb του φοιτητικού (είχα πολλά gb οπότε υποθέτω ότι άργησαν να μπούν για κάποιο λόγο τα mb του Απρίλη και πρόλαβαν κι έληξαν όλα τα υπόλοιπα).

Ενεργοποίησα το gigaweek της προσφοράς που είχε τότε ελπίζοντας με τα mb φοιτητικού του Μαΐου να "τράβαγα" τη λήξη και αυτών (ένα φεγγάρι έβαζα το πακέτο των 120mb θυμάμαι για να πάω παραπέρα τη λήξη κάποιων mb που είχα), αλλά αυτό δεν έγινε.

Ο μόνος τρόπος για να μαζεύεις λοιπόν mb και να παρατείνεις τη διάρκειά τους είναι πλέον να βάζεις ακριβώς το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του άλλου;

Αν τώρα έβαζα το 1GB θα μεταφερόταν η λήξη του τέλος Ιούνη μαζί με τα φοιτητικά Ιουνίου που θα μπουν;

 

ναι μαλλον ισχυει στο ιδιο ακριβως πακετο. σε μια γνωστη μου που ενεργοποιουσε το πακετο των 7,50 ευρω που τωρα εχει καταργηθει και υπαρχει το πακετο των 8,50 ευρω , δεν μεταφερθηκαν τα mb στον επομενο μηνα αλλα ο καθενα πακετο mb παρεμεινε ανεξαρτητο , το μονο καλο ητανε οτι μεταφερθηκε ο χρονος ομιλιας προς ολους στον επομενο μηνα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε μήπως πόσο καιρό κάνει η ενεργοποίηση του φοιτητικού πακέτου από την στιγμή που βάζουμε τα στοιχεία στην εφαρμογή Για την αιτηση;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε μήπως πόσο καιρό κάνει η ενεργοποίηση του φοιτητικού πακέτου από την στιγμή που βάζουμε τα στοιχεία στην εφαρμογή Για την αιτηση;

Εμένα είχε κάνει λίγες ώρες.Αν έχει αργήσει πολύ πάρε τηλ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Με το που κάνω ανανέωση μέσα από την εφαρμογή της cosmote με τα στοιχεία της κάρτας αποθηκευμένα,επιλέγω να μου έρθει η απόδειξη πληρωμής σε e-mail αλλά ποτέ δεν μου έχει έρθει κάτι.Συμβαινει και σε κάποιον άλλον αυτο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από εχτές τέλος το 3μηνο που έδινε 1000' & 600mb κάθε μήνα δώρο για καινούρια φοιτητικά.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από εχτές τέλος το 3μηνο που έδινε 1000' & 600mb κάθε μήνα δώρο για καινούρια φοιτητικά.
Τι το σταματάει γενικά?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελος. Ήρθε ενημέρωση
Κάθε χρόνο το κόβουν, απλά φέτος το άργησαν πολύ σε σχέση με άλλες χρονιές. Καλό Σεπτέμβρη ξανά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τι το σταματάει γενικά?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάθε χρόνο το κόβουν, απλά φέτος το άργησαν πολύ σε σχέση με άλλες χρονιές. Καλό Σεπτέμβρη ξανά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω είναι για πάντα αυτό που ανέφερα, δε λέω παύουν οι έγραφες, τα μπόνους των εγραφων παύουν, τα άλλα ισχύουν κανονικά.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι για πάντα αυτό που ανέφερα, δε λέω παύουν οι έγραφες, τα μπόνους των εγραφων παύουν, τα άλλα ισχύουν κανονικά.
Δεν ξέρω τι ακριβώς θα κάνουν, απλά κάθε χρόνο το τρίμηνο δωρεάν για νέους φοιτητές (για να τραβήξουν κόσμο) το ενεργοποιούν Σεπτέμβρη & το κλείνουν περίπου Γενάρη, Φλεβάρη φέτος καθυστέρησαν να το κόψουν. Τώρα για του χρόνου κάνεις δεν ξέρει.

 

Στάλθηκε από το SM-T813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Μπορώ να κάνω twin sim σε φοιτητικό;

 

Ναι κανονικά μπορείς να το κάνεις..Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον το νούμερο είναι στο όνομά σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά μπορείς να το κάνεις..Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον το νούμερο είναι στο όνομά σου.

Σευχαριστώ πολυ! Μου είχαν πει οτι δεν γίνεται και ευτυχώς που ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

 

 

Μπορώ να κάνω twin sim σε φοιτητικό;

Τι χρέωση έχει το twin SIM?

 

Στάλθηκε από το SM-T813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τι χρέωση έχει το twin SIM?

 

Στάλθηκε από το SM-T813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

15€ για 2 κάρτες με τον ίδιο αριθμό.

Λειτουργεί όμως η μία από τις 2.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...