Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

I can trust you....but i can't trust the devil inside you....
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I can trust you....but i can't trust the devil inside you....

Για την ακριβεια: I trust everyone... I just don't trust the devil inside them! Απο το Ληστεια αλα Ιταλικα με την Σαρλιζ Θερον (τι κουκλαρα Θεε μου!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες πήγαινα στην Πάτρα με μια φίλη, και πίσω μας είχαμε δυο αστροπελέκια. Τα 2 κορυφαία που είπε ο ένας (καμμένος τελείως):

 

Εχουμε φτάσει σχεδόν στο ξυλόκαστρο, και ρωτάει: Ρε συ, την Κόρινθο την περάσαμε;;;

 

2η και κορυφαία.

 

Φτάνοντας στο Ρίο, πετάγετι και λέει στον διπλανό του: Ρε συ, ποια γέφυρα είναι αυτή;;;

 

Κοντέψαμε να φύγουμε απο τα καθίσματα...

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Akouste ena petiximeno... Tin proti fora pou piga italia eixame sto touristiko ena zeuari ilikiomenous, e, se kapoia fasi ftanoume sto San Remo stin italia kai xtipaei to kinito tou "pappou", itan o gios tou apo ellada kai otan ton rotis e pou briskotan apantaei gematos xara "Ela antonaki sto San More eimaste" to ti geloio epese...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

η δραση αντικαθιστα τα δακρυα :O

 

"Τα δάκρυα είναι η συμπύκνωση του πόνου της ψυχής..." (copyright)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Persi stin 3meri molis eixa kanei mpanio, xtipaei i porta, anoigo kai itan mia kopela (enas g@ularos...) ap to apenanti domatio, mono me to soutien kai ena pantelonaki apo kato kai mou leei me mia epimoni: "giorgo, giorgo, ela grigora", ego me to mpokseraki en to metaksi (eixe ginei mia sxetiki "proergasia" mpas kai ginotan tipota prin kana dioro kai skeftomai "les na ginei tpt"), pairno to kinito kai tin karta-kleidi tou domatiou kai pao apenanti... Kai akouste tora to kalo... Afou mpaino mesa kai blepo oti itan moni leo apo mesa mou "opa edo eimaste", den prolabaino na to po mou kanei mia "giorgo, poia mplouza na balo to bradi apo autes?"

 

Ίσως καλη ατά κα μετα απ' αυτό θα ήταννα απαντούσες και στην διευθήντρια κάτι του στυλ ''...βοηθούσα την κοπέλα να διαλέξουμε ρουχα για το βράδυ..."" παντως γι' αλλη μια φορά μας έσωσαν τα κινητα!!!!!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Δική μου, όχι αστεία αλλα αγαπημένη ατάκα είναι η εξής...

''Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... θα πεθάνει εμένα πρώτα !""

 

Και μια όχι δική μου είναι σκηνη απο σαββατογεννημενες που ο χοσε ανακοινώνει στη σουλα οτι θέλει να φερει ενα φιωτακι για τα κουνούπια...

-Χ: Λεω τώρα το καλοκαιρι να φέρω ένα φιδάκι για τα κουνούπια.

-Σ:οχι, βγάζει μια ασχημη μυρωδια όταν καιγεται...

-Χ:Ε, θα προσεξεις να μη καιγεται...

Και μετά...

-Σ: Πάνω απ'το πτώμα μου!

-Χ:;OXI, στο παρκέ θα περπατάει...

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Μιλουσα με ενα φιλο μου για ομαδες E, Μαγια,Πυραμιδες ,Ατλαντιδα και ολα τα συναφη..

Λεω" Αν μεταφερουμε το ημερολογιο των Ολμεκων συμφωνα με το δικο μας,τοτε η συντελεια του κοσμου θα ερθει το 2011"

 

ο φιλος μου" Συμφωνα ομως με την ομαδα Eψιλον θα ερθει το 2012"

 

και λεω ασυναισθητα" Ελα ρε μ***κα για 1 χρονο δε χαλασε και ο κοσμος" :!: :rotfl:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαση στον Πειραιά πριν λίγο..σταματάει ένα σχολείο λόγω συμφόρησης μπροστά,οπότε ρωτάει κάποιος δίπλα γιατί σταμάτησαν και πετάγεται ένας και λέει τους έπιασε το φανάρι :w00t: :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει κολλήσει το <<είσαι φλόμπας>>.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2341132752233.jpg

 

Rocky Balboa-The Italian Stallion

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Δική μου, όχι αστεία αλλα αγαπημένη ατάκα είναι η εξής...

''Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... θα πεθάνει εμένα πρώτα !""

 

Και μια όχι δική μου είναι σκηνη απο σαββατογεννημενες που ο χοσε ανακοινώνει στη σουλα οτι θέλει να φερει ενα φιωτακι για τα κουνούπια...

-Χ: Λεω τώρα το καλοκαιρι να φέρω ένα φιδάκι για τα κουνούπια.

-Σ:οχι, βγάζει μια ασχημη μυρωδια όταν καιγεται...

-Χ:Ε, θα προσεξεις να μη καιγεται...

Και μετά...

-Σ: Πάνω απ'το πτώμα μου!

-Χ:;OXI, στο παρκέ θα περπατάει...

 

Δεν ήθελε να φέρει φίδάκι για κουνούπια...

κανονικό φίδάκι ήθελε να φέρει!!:p

Πάντως ρε παιδιά τώρα στις επαναλήψεις που το έβλεπα,τι κορυφαίες ατάκες είχε;; έλιωνα στο γέλιο!!! :w00t:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Βλέπαμε ειδήσεις με την αδερφή μου (8 χρονών) και είχε το θέμα με την συνάντηση του Υπ. Εξωτερικών με την Κοντολίζα Ράιζ.

 

Και με ρωτάει:

 

- Μανώλη, γιατί την λένε Κοντολίζα μικρή ήταν κοντή και το ονομά της είναι Λίζα;;;

 

-Εγώ να έχω ξεραθεί στο γέλιο!!!

 

Άκου τι σκέφτηκε το σκατό...

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Βλέπαμε ειδήσεις με την αδερφή μου (8 χρονών) και είχε το θέμα με την συνάντηση του Υπ. Εξωτερικών με την Κοντολίζα Ράιζ.

 

Και με ρωτάει:

 

- Μανώλη, γιατί την λένε Κοντολίζα μικρή ήταν κοντή και το ονομά της είναι Λίζα;;;

 

-Εγώ να έχω ξεραθεί στο γέλιο!!!

 

Άκου τι σκέφτηκε το σκατό...

 

:) :O :w00t:

polles fores pantos einai alitheia oti ta mikra petane poli petiximena athela tous...

:lol:

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι επαιζαν ενα racing game και καποιος τους περνουσε ολους.... Ελεγε ''σας περναω ολους, ειστε noobια-ατακες τετοιου ειδους. Και καποια στιγμη λεει ενας ''αμα εβαζα και 'γω νιτρο στην εξατμηση θα σου 'λεγα'' :stupid:

 

Παρεπιπτοντως εχω νιτραρει στο nfsu2 τα καθισματα τις ζαντες και τις πορτες. :p

Pqws to ekanes auto?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

1) Συζητούσαμε την ώρα του μαθήματος των θρησκευτικών με τους φίλους μου και μιλούσαμε για την ζωή των μοναχών. Ξαφνικά λέει ένας: ''Ρε, δεν πάμε να γίνουμε όλοι μαζί μοναχοί? Την καλύτερη ζωή κάνουν..." και πετάγομαι εγώ και λέω: "Αν πάμε όλοι μαζί δεν θα είμαστε μοναχοί....θα είμαστε παρέα!" :vava: :lol:

 

2) Παρελάζαμε χθες (καμαρωτοί-καμαρωτοί :D ) και ήμασταν σε μία σειρά εγώ με τους κολλητούς μου. Εκεί που παρελάζαμε πετάγεται ο πατέρας του ενός κολλητού μου και μας φωνάζει: "Ψηλά τα χέρια!!!" και φωνάζω εγώ...: "ΛΗΣΤΕΙΑ!!!" :lol: :lol: :lol: Είχε ξεραθεί όλη η σειρά στα γέλια...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ολοι καπου θα εχετε δει η διαβασει τον Flash (ή αλλιως ανθρωπο αστραπη), στην τηλεοραση ή σε καποιο κομιξ.

 

Μια μερα λοιπον περνουσα τυχαια εξω απο την αιθουσα στην οποια ειχε μαθημα ο αδερφος μου. Λεω, ας κατσω να παρατηρησω τι κανουν για λιγο. Ενας καθηγητης τους υπαγορευε ενα κειμενο και αυτοι επρεπε απ οτι καταλαβα να το γραφουν στα τετραδια τους.Ο εν λογο καθηγητης υπαγορευε ομως υπαρβολικα γρηγορα...

Ετσι πεταγετε σε καποια φαση αγανακτησμενος ο αδερφος μου και φωναζει:

-Πιο σιγα κυριε, δεν ειμαστε και Flashηδες!

Περιτο να σας πω οτι ολη η ταξη πεθανε στα γελια μαζι και γω που δεν μπορεσα να κρατηθω.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που μουρθε κιαλλο το γραφω...

Αφορα τις πανελληνιες της β' λυκειου στο μαθημα των αρχαιων.

Σε καποιο σημειο το κειμενο ανεφερε κατι σαν 'Ισμηνης σειοντες καρα.....' (οι της β' που το ξερουν ας με διορθωσουν) το οποιο και μεταφραζεται καπως ετσι 'και η Ισμηνη κουνοντας το κεφαλη...'

Ενας συμμαθητης λοιπον, τελειος ανιδεος απο μεταφραση απανταει: 'και η Ισμηνη καθως εσερνε το καρο στο βουνο...'

Το κειμενο εχει φυσικα και συνεχεια αντιστοιχα γελια αλλα ειναι αδυνατον να το θυμαμαι μετα απο τοσο καιρο...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

βασικά είναι πολλές οι ατάκες αλλά θυμάμαι 2 πρόσφατες που έλιωσα όταν τις άκουσα.

1) Λαζόπουλος - "Πόσο νταλάρας είσαι;"

 

2)Γεωργίου - "Με τον κόλο μπαρμπούνια πιάνει"

 

:lol: :rotfl:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το σαββατοκυριακο που πέρασε είχα πάει για ενα ποτάκι σε ενα απο τα μπάρ της Ραδινού εδω στην πάτρα.

 

Ηταν μια κοπελίτσα που κοίταγε πρός την παρέα μου.τώρα εμενα κάποιον αλλο δεν ξέρω!!

 

Ε παιρνω θάρρος , πίνω ενα σφηνάκι και πάω προς το μέρος της!

 

Με κοιταέι..την κοιτάω...Και αποφασίζω να μιλήσω!

 

"Κοπελία δεν μου λες....μηπως ξέρεις τι θα κανει η Τσελσι στο 352? "

 

χαχαχααχχαχααχχαχααχχαχα ατακα φωτια :rocket: :rocket:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Το σαββατοκυριακο που πέρασε είχα πάει για ενα ποτάκι σε ενα απο τα μπάρ της Ραδινού εδω στην πάτρα.

 

Ηταν μια κοπελίτσα που κοίταγε πρός την παρέα μου.τώρα εμενα κάποιον αλλο δεν ξέρω!!

 

Ε πέρνω θάρρος , πίνω ενα σφηνάκι και πάω προς το μέρος της!

 

Με κοιταέι..την κοιτάω...Και αποφασίζω να μιλήσω!

 

"Κοπελία δεν μου λες....μηπως ξέρεις τι θα κανει η Τσελσι στο 352? "

 

χαχαχααχχαχααχχαχααχχαχα ατακα φωτια

Δεν μας λες ομως το καλυτερο: Ποια ηταν η αντιδραση της;;; :shifty:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

"Διπλό" :lol: :lol:

 

και το πιασε και η άτιμη :p

 

Ηταν γνωστή μιας φίλης στην παρεά και γιαυτο κοιταγε οποτε γνωριστήκαμε μετα... :yahoo:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...