Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωχ συγνωμη το εγραψα σε λαθος μερος....... :p :p :p

 

ξερετε οτι για να μην τρεξεις το πρωι στο στρατοπεδο δηλωνεις τραυματιας ειχαμε εναν υπολοχαγο σκετο psycho παει ενα εκει στην αναφορα μαζι με ολους και του λεει : κυριε υπολοχαγε δεν μπορω να τρεξω διοτι ειμαι τραυματιας

υπ:τι εχεις παιδι μου?

φαντ: εχω ενα σκισιμο στο ποδι

υπ:εχεις ενα σκισιμο στο ποδι?

φαντ:ναι κυριε

υπ:μηπως θες το σκισιμο να σου φτασει μεχρι τον κ@λ@

φαντ:.....

υπ:απαντησε

φαντ:ΟΧΙ ΚΥΡΙΕ

υπ:ωραια ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Eίμαστε 4 κολλητές εδώ και χρόνια, και όταν μια από εμάς κάνει αλητεία, την παιρνουμε τηλέφωνο να μας τα πεί και η πρώτη ατάκα πρίν το καλημέρα σας είναι:

Πες μου πού είσαι, για να μην πω τί είσαι!!!....

*Imela*

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμίσατε. Πολλές οι ατάκες ::

 

Λύκειο, δευτέρα, Τρίπολη...

 

Λέει η καθηγήτρια "Το μέτρο αυτού του ποιήματος είναι τροχαίος" (εννοούσε τροχαικό μέτρο)

Και πετάγεται ο μαθητής από πίσω (Καλή σου ώρα, Αντώνη, ακόμα σε θυμάμαι μετά από τόσα χρόνια)

 

Σιγά μην είναι και Ζητάς!!!!

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεχάσει άλλη μία απο Γεωργίου αγαπημένη μου :rolleyes: :

 

"Το μπουρδέλ@ και η πουτ@να είναι το βαρόμετρο της αγοράς"

 

:w00t: :lol: :lol: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Τηλεθεατής: Ρε μάγκα ωραίο πουκάμισο φοράς σήμερα

Γεωργίου:Θες να στο δώσω να πας να κοινωνήσεις;

(έλεος!!! :w00t: )

 

Μεγάλη Παρασκευή μπαίνει μικρός (5-6) με τον πατέρα του και προσκυνάν την εικόνα του Αγ. Γεωργίου. Ατάκα του μικρού:" Μπαμπά αυτός σκότωσε το batman!" Κόκκαλο όλοι μέσα στην εκκλησία.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη Παρασκευή μπαίνει μικρός (5-6) με τον πατέρα του και προσκυνάν την εικόνα του Αγ. Γεωργίου. Ατάκα του μικρού:" Μπαμπά αυτός σκότωσε το batman!" Κόκκαλο όλοι μέσα στην εκκλησία.

ROFL :lol:

Θεός ο μικρός. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Η γιαγιά στον αδερφό μου: "Δώσε μου τα κλειδια για να βγώ από το σπίτι"

Ο αδερφός μου (στον ύπνο του): "Παιζω κρυφτο με τα κλειδια και πρέπει να ξέρω που είναι;"

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια χθεσινη

ειχα παει για καφε με την κοπελα μου και μολις φευγουμε ερχονται κατι αλβανοι και της κολλανε και παω να δω τι ηθελαν παω και μου λεει αντε και #@$#@ και του λεω

ρε θα φας καμια μπατσα που θα πας στο φεγγαρι να δεις πως γ@...ται η sailor moon περιττο να σας πω οτι η κοπελα και κατι αλλα παιδια απο πισω μου εσκασαν στα γελια

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Δευτέρα του Πάσχα φεύγοντας απο μια ταβέρνα λέει ένας φίλος μου στον ανιψιό μου παρόντος του γιου του:

 

"Παναγιώτη πάμε να πάρουμε εισιτήρια και μετά ερχόμαστε σπίτι σου.."

(Θα έφευγαν την επόμενη μέρα για Αθήνα και πήγαιναν να πάρουν εισιτήρια για το πλοίο)

 

Και ο γιος του λέει στον πατέρα του (στον φίλο μου):

 

"Χρειαζόμαστε εισιτήρια για να πάμε στο σπίτι του Παναγιώτη"?? :wacko: :wacko:

 

P.S. Θα μπορούσε να ήταν ανέκδοτο για ξανθίες.. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια χθεσινη

ειχα παει για καφε με την κοπελα μου και μολις φευγουμε ερχονται κατι αλβανοι και της κολλανε και παω να δω τι ηθελαν παω και μου λεει αντε και #@$#@ και του λεω

ρε θα φας καμια μπατσα που θα πας στο φεγγαρι να δεις πως γ@...ται η sailor moon περιττο να σας πω οτι η κοπελα και κατι αλλα παιδια απο πισω μου εσκασαν στα γελια

βρώμισες αντρίλα! ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Απειρες ατακες εχουν παιχτει κατα καιρους.. οφειλω ομως να εξυμνησω δυο ωραιοτατες που ακουσα εκ στοματος φιλτατου Dogas : ειμαι πέτσακας και ... βραχος *αντι για βλαχος*

 

Καθαρόν!

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Akoysa mia oraia ataka prosfata stoys Dyo Ksenoys.

Einai h Koyntoyratoy kai vlepontas mia palia fotografia toy protagonisth leei:Kale sth fotografia eisastan ena koyklos,pos ginate etsi tora; :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

:lol: Θυμαμαι τη θεικη ατακα της γιαγιας μου μερικα χρονια πριν,οταν εγιναν ολα τα τηλεφωνα ψηφιακα!

Μιλαω στο τηλεφωνο και πεταγεται απο μεσα η γιαγια :

''Παιδι μου,κλειστοοο,πληρωνουμε!Εχουν γινει τα τηλεφωνα ΨΗΦΙΔΩΤΑ!'' :X :w00t:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Tωρα που μου το θυμησες:

Ημουνα με εναν φιλο μου, παλια, στο δωματιο της γιαγιας μου. Ηταν κι αυτη εκει. Τοτε, ειχα πολυ λεπτη φωνη. Σαν γυναικεια κατα καποιον τροπο. Και μου λεει ενα αστειο ο φιλος μου και γελασα σαν τρελος και δυνατα. Και μου λεει η γιαγια μου: Ρε Ηλια σαν πουτ@να γελας!!!!!! :lol: :p

Ρε τη γιαγια, τί βρωμοστομια ειναι αυτη.... :D

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες να'στε καλα εχω ξελιγωθει στο γελιο νυχτιατικα :lol: ... θα πω κ εγω δυο.

Αυτο συνεβη με ενα παιδι απ'τη σχολη μου: ειναι στο δρομο με το αμαξι, οποτε καποια στιγμη παει να τον προσπερασει (ε οχι!... :w00t: ) μια γυναικα! αυτος την κλεινει και εκτυλισεται ενα σκηνικο σπασιματος νευρων προς αυτην. Οποτε φτανουν στο φαναρι και παει αυτη ακριβως διπλα του και του λεει "καλα εισαι εντελως μα...ας;;;" αυτος απανταει "τραβα μωρη κα....α" κλπ. Αφου ριχνουν μερικα μπινελικια μεταξυ τους του λεει αυτη "Καλα απο ισοτητα δεν ξερεις τιποτα;;;" και απανταει αυτος: "Εχεις παει στρατο μωρη; αμα πας, ελα μιλα μου!" :D

Ειμαι Μεγαλο Σαββατο στην εκκλησια. Κλεινεται ο παπας στο ιερο να παρει το Αγιο Φως. Και ενω εχουν σβησει τα φωτα της εκκλησιας και επικρατει νεκρικη σιγη, ακουγεται μεσα απο το ιερο η φωνη του παπα να κραζει:ΑΝΤΡΕΑ! ΑΝΤΡΕΑ! πεταγεται πισω μας ο νεωκορος και λεει "ναι, ερχομαι". Οποτε γυρναω εγω στο θειο μου διπλα και του λεω "Τον αναπτηρα εσυ τον εχεις;"

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινη ατακα ακροατη στο supersport fm! Φετος ο Ολυμπιακος πρεπει να δηλωσει τον Giovanni ως ακινητη περιουσια στο Ε9!
Link to comment
Share on other sites

Triti Lukeiou,sta Arxaia Kateuthinsis. Leei o kathigitis se ena paidi na diavasei kai na metafrasei mia protasi! Diavazei loipon tin protasi kai i protasi auti mesa eixe kai tin leksi "umeis"! Tou leei o kathigitis metafrase twra kai leei autos: " Vasika leei kati gia ta Imiskoumpria, alla den pairnw kai orko. Exete eseis kapoia pliroforia parapanw?"

 

Peritto na sas pw pws pethaname oloi sta gelia mazi me ton kathigiti.....

 

:):):)

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

οδηγος ενος πουλμαν που μας εφερνε απ'το σχολειο...ειχαμε μεινει 4 παιδια μεσα και πεφτουμε σε μια κινηση που την ειχε δημιουργησει ενα αυτοκινητο που προσπαθουσε να παρκαρει....τελοσπαντων μολις φτανουμε κοντα, βλεπει οτι οδηγουσε γυναικα....οχι μικρη σε ηλικια....ανηγει την μπροστινη πορτα και της λεει:''Δεν αφηνεις το τιμονι λεω γω μωρη ξεβιδωμενη να πας να πλυνεις κανα σωβρακο να ξανανιωσεις γυναικα τωρα στα γεραματα...!!!''καλα το τι χαμος εγινε απ'τα γελια δε λεγεται...και μεσα αλλα και εξω απ'το πουλμαν χαμος!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απειρες ατακες εχουν παιχτει κατα καιρους.. οφειλω ομως να εξυμνησω δυο ωραιοτατες που ακουσα εκ στοματος φιλτατου Dogas : ειμαι πέτσακας και ... βραχος *αντι για βλαχος*

 

Καθαρόν!

αυτό είναι ο ορισμός της αλητείας dear Nansy....!

 

Καλώ απο Πρέβεζα τον συνάδελφο στο γραφείο ,κατά τις 11:30, και του λέω:

 

"καλημέρα Γιάννη, πίνω freddo στο λιμάνι της Πρέβεζας..."

 

4 milisec μετά....

"ε,και δε πέφτεις μέσα να πνιγείς...ΓΚΑΠ!!!"

 

ΧΑΧΑ!!!μου έκλεισε το τηλέφωνο στη μάπα και όλη μέρα δεν απαντούσε!!!

'70s
Link to comment
Share on other sites

Να πω κ εγω τα δικα μου....

1.Ιπποκρατειο νοσοκομειο παθολογικη πτερυγα...ο υποφαινομενος φοιτητης 6ο ετος..στον θαλαμο μου ειχαμε εναν αθιγγανο...κανουμε διαλλειμα στις 11 κ επιστρεφοντας με πιανει η γυναικα του

Γιατρε την ειδατε την ξενικια?πως ειναι?...καγκελο εγω..μετα απο διαπραγματευσεις καταλαβα οτι εννοουσε την αξονικη που ειχε κανει ο αντρας της

2.Πριν 2 χρονια στην τηλεοραση στην εκπομπη του σεξολογου Ασκητη

παιρνει καποιος τικιταγκας κ ρωταει σεμνοτυφα καθως δεν εχει εμπειρια,με τι συχνοτητα ειναι ασφαλες να κανει πρω..τικο σεξ ωστε να μην χαλασει ο σφυκτιρας..Κ απανταει ο Ασκητης..

Αγαπητε μου καλο θα ηταν να ειχατε επαφες καθε 9 μερες ωστε να μην σας δημιουργηθει προβλημα..

Στο καπακι παιρνει ετερος τηλεθεατης κ με βαρια μαγκικη φωνη λεει:

Τηλ:Ρε γιατρε εισαι μεγαλος...απο μικρο παιδι ειχα μια απορια που με βασανιζε κ εσυ επιτελους μου την ελυσες

Ασκητης:Κ ποια ειναι αυτη αγαπητε μου?

Τηλεθεατης:ρε γιατρε παντα ειχα την απορια τι σημαινει του κ@λου τα εννιαμερα...Κ σημερα καταλαβα επιτελους...Περιττο να σας πω τι εγινε στο στουντιο...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

to eixa dei ki ego ayto..alla nomizo pos eixe pei "aaa apo ekei bgainei h paroimia tou k%loU ta 9merA?"
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

oloi kseroume ton pimataki sagapo sagapo pou me bazeis ?

se ena pirgo psilo

k ama peso?

den peirazei se g@mo k sto patoma

 

e eimastan prin 2 meres spiti mias kopelas ego o kolitos mou k 2 kopeles k kathomouna ego me tin kopela mou k ton filo mou k den eixame alles karekles k rotaei h 2i kopela ton kolito mou pou tha katso moro mou ? sikonete aytos tin pernei agalia k tis leei na katsei sto dibani (mikro krebataki gia tous mi kserodes xoriatika) entometaksi ayto itan spasmeno k ama kathosouna epeftes k tou leei ma moro mou tha peso k tote petaei tin theikh ataka den peirazei se g@mo k sto patoma !!!

ena sas leo akoma to skeftome k gelao

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

to eixa dei ki ego ayto..alla nomizo pos eixe pei "aaa apo ekei bgainei h paroimia tou k%loU ta 9merA?"

 

Ναι! Μάλιστα αν θυμάμαι καλά το είχε πει ο Θέμος!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...