Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους!

Η συσκευη παιδια για καποιο λογο δεν αναπαραγει ηχο απο το κεντρικο ηχειο παρα μονο απο τα ακουστικα...εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα οπως μια εφαρμογη με το ονομα sound about, factory reset και διαφορα αλλα ολα με αρνητικα αποτελεσματα...καμια ιδεα?

Το μοντελο ειναι το c106-8 εκδοση android 6.0.1 και eui version 5.8.017s

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι οδηγο θέλεις?

Το βάζεις σε edl (σύνδεση με κρατημένα vol - & + ) και μετά ανοίγεις το miflash (παλιο)

Όπως είναι προεπιλεγμενο το flash επιλέγεις τον φάκελο που έχεις το twrp.

Το αρχείο rawprogram0.xml έχει προεπιλογή να εγκαταστήσει μόνο το twrp.

 

Γενικά ξέρω να ακολουθώ οδηγίες. Έχω αλλάξει roms σε πάνω από 5 διαφορετικές συσκευές με τα χρόνια. Το συγκεκριμένο μου έβγαλε αρκετά θέματα, ίσως και λόγω windows 10, δεν ξέρω.

 

Με τα πολλά πέρασα την πιο πρόσφατη jui του cuoco. Εδώ προέκυψε άλλο θέμα. Δεν έχω καταφέρει να λειτουργεί το magisk σωστά. Αρχικά δε μπορεί να εγκαταστήσει κανένα module και δεύτερον δεν περνάει το safetynet check. Δοκίμασα να το βγάλω, δεν ανοίγει η ρομ. Δοκίμασα προφανώς update είτε manual είτε μέσω manager και δεν αλλάζει συμπεριφορά.

Δουλεύει απροβληματιστα σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη

GC_3.2_Android-6.0+_arm-arm64_C2API_v2

sto Cool1 μου δουλεευει μονο η μπροστινη (σελφι) καμερα.

Η πισω τιποτα, δεν δουλευει. (δεν δειχνει εικονα , τιποτα, ολα μαυρα. Και αν πατας το κουμπι για ληψη παλι δεν γινεται τιποτα.... "νεκρο")

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

sto Cool1 μου δουλεευει μονο η μπροστινη (σελφι) καμερα.

Η πισω τιποτα, δεν δουλευει. (δεν δειχνει εικονα , τιποτα, ολα μαυρα. Και αν πατας το κουμπι για ληψη παλι δεν γινεται τιποτα.... "νεκρο")

 

Με την συγκεκριμένη εφαρμογή ή με όλες?

Ποια ρομ έχεις/??

Link to comment
Share on other sites

Μονο μ αυτη την εφαρμογη.

 

Επι πλεον και με τις σελφι πουνδουλευει δεν βλεπω νναι καλυτερο το αποτελεσμα απο ΗDR h kai καποιες αλλες καλες εφαρμογες καμερα

 

 

Την 17ς την Ιταλικη εχω

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα σε φιλο την miui 9 pro 8.2.1 δουλευει αψογα ψωρις προβληματα στην φωτεινοτητα (απενεργοποιηση αυτοματης φωτεινοτητας). Αυτο που φαινεται να μη δουλευει ειναι το τηλεχειριστηριο. Γνωριζει κανεις αν εχει λυθει και επισης πιο xpose πρεπει να εγκαταστησω; Ευχαριστω.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το παρηγγειλα για μια φιλη

στα 96Ε με μεταφορικα

 

παιζει out of the box? ή πρεπει να αλλάζω ΡΟΜ?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα παιζει

Ευχαριστω

 

εγω ειμαι μπασμενος στα κολπια, σαν κατοχος 30 κινητων τα τελετυαια 7 χρονια

με φλασαρισματα και οτι αλλο θες...

 

το συγκεκριμενο προοριζεται για μια κυρια φιλη που βαριεμαι προσωπικα και δε θελει και η ιδια να ψαχνει....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα...εδω και μια εβδομαδα το κινητο μου δεν φορτιζει κανονικα....για να φορτισει θα πρεπει να το κλεισω η να του κανω επαννεκινηση,γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

LeTV LeEco Coolpad Cool1 Global Version 5.5 " 4G Smartphone ( 3GB + 32GB 13 MP + 13 MP Qualcomm Snapdragon 652 4060mAh)

 

Αυτό παίζει στο lightinthebox στα 93ε

1) Είναι κομπλέ ή θέλει πείραγμα?

2)Αξίζει?

3)Από εκεί παραγγέλνω άφοβα?

Link to comment
Share on other sites

LeTV LeEco Coolpad Cool1 Global Version 5.5 " 4G Smartphone ( 3GB + 32GB 13 MP + 13 MP Qualcomm Snapdragon 652 4060mAh)

 

Αυτό παίζει στο lightinthebox στα 93ε

1) Είναι κομπλέ ή θέλει πείραγμα?

2)Αξίζει?

3)Από εκεί παραγγέλνω άφοβα?

 

Παίζει και το 4/32 με λίγα παραπάνω Bangood. Εγώ πάντως πήγα στο LeRee 3/32 -107 ευρώ με μεταφορικά- για να έχω και 800αρα μπάντα. Αν η 3άρα ραμ σε καλύπτει νομίζω αξίζει περισσότερο...

Προσωπικά εκνευρίζομαι όταν χρειάζομαι πραγματικά ίντερνετ και δεν το έχω. Με το να ξαναφορτώσει κάποια εφαρμογή μπορώ να το αντέξω, έτσι κι αλλιώς ο 652 είναι γρήγορος.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έσπασε η οθόνη από το κινητό. Έχεις συμβεί σε κανένα από εδώ και αν ναι από που παρήγγειλε και αν του βγήκε καλή..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έσπασε η οθόνη από το κινητό. Έχεις συμβεί σε κανένα από εδώ και αν ναι από που παρήγγειλε και αν του βγήκε καλή..

 

Φιλε νομιζω πως δεν αλλάζει μονο το τζαμακι μπροστά αλλα όλο μαζί με οθόνη.Κοστιζει δλδ γυρω στα 25 ευρω...αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε γτ και έμενα έχει σπάσει το τζαμακι.Αν το παραγγειλεις και περασει τελωνειο παει πανω απο 40 ευρω και δεν νομιζω να αξιζει!!!Απο την αλλη αν γίνετε να αλλαχθεί μονο το τζαμακι ειναι οκ αλλιώς πάει ακριβα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε νομιζω πως δεν αλλάζει μονο το τζαμακι μπροστά αλλα όλο μαζί με οθόνη.Κοστιζει δλδ γυρω στα 25 ευρω...αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε γτ και έμενα έχει σπάσει το τζαμακι.Αν το παραγγειλεις και περασει τελωνειο παει πανω απο 40 ευρω και δεν νομιζω να αξιζει!!!Απο την αλλη αν γίνετε να αλλαχθεί μονο το τζαμακι ειναι οκ αλλιώς πάει ακριβα!!!!

 

το ξερω οτι δεν αλλαζει.και να αλλαζε δηλαδη δεν θα το προτιμουσα γιατι ειναι πολυ δυσκολο να γινει..Τεσπα..Δεν νομιζω οτι θα περασει τελωνειο γιατι η τιμη του ειναι γυρω στα 20-25 οποτε αν δεν κανω λαθος μεχρι αυτο το ποσο δεν περνανε.anyway..αυτο που ρωταω εγω ειναι αν καποιος εχει αλλαξει οθονη να μας πει αν βγηκε καλη ( με σωστη φωτεινοτητα κλπ κλπ) ωστε να παραγγειλω απο το ιδιο μαγαζι.Βλεπω πολλες στο aliexpress αλλα δεν βλεπω και τα καλυτερα σχολια στα περισσοτερα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το cool 1 για την κόρη μου είναι 15 χρόνων και την ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα εγώ έχω το Leeco Le Max 2 αλλά της πέφτει μεγάλο, ποια είναι η άποψη σας για το cool 1 ;

Παίζει ρόλο η 800 μπάντα ; Έχει μεγάλο θέμα η ρομ ; Από προβλήματα πως πάει;

Ευχαριστώ

LE ECO LE MAX 2 (MIUI 9 BY CRISBAL)
Link to comment
Share on other sites

Διορθωμένο μέγεθος εικονιδίων με 5x7 στο σύνολο μαζί με την μπάρα.

Μόνο για Jui 7 rom

5x6+1_cool-1_dual

 

L6TbDht.png

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενός φίλου το leree έπεσε και έσπασε ξέρει κανείς αν η οθόνη από το cool1 ταιριάζει;;; υπάρχει κανένα λινκ eBay δεν βρίσκω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το cool 1 για την κόρη μου είναι 15 χρόνων και την ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα εγώ έχω το Leeco Le Max 2 αλλά της πέφτει μεγάλο, ποια είναι η άποψη σας για το cool 1 ;

Παίζει ρόλο η 800 μπάντα ; Έχει μεγάλο θέμα η ρομ ; Από προβλήματα πως πάει;

Ευχαριστώ

Στο banggood υπάρχει το leree που είναι το ίδιο τηλέφωνο με 800αρα μπάντα. Το πήρα πριν 2 μήνες για φίλη. Μια χαρά η ρομ του. Παρτο άφοβα σ αυτά τα χρήματα. Κι η κάμερα αρκετά καλή και με bokeh που θ αρέσει προφανώς στη 15χρονη

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιά Google camera χρησιμοποιείτε? Είναι καλύτερη απ τη στοκ τη μέρα? έχει SLR/χρησιμοποιεί τη δεύτερη κάμερα η google camera? Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ερωτηση προς χρηστες jui

 

ακολουθησα τον οδηγο για εγκατασταση του jui απο eui μεχρι εκει που ελεγε να φλασαρεις το "P2.CPB". Μετα μπηκε κανονικα στο jui και δε μπορω να το βαλω σε bootloader. Αντ αυτου μπαινει σε μια κινεζικη recovery του jui. Δοκιμασα και συνδυασμο κουμπιων + συνδεση στο πισι και βγαζει το ιδιο. Θελω να το βαλω στο bootloader για να συνεχισω τον οδηγο και να βαλω τη ρομ του CUOCO92.

 

edit: μπηκα bootloader μεσω adb αλλα δεν το βλεπει στο miphone για να περασω την twrp

 

Καμια βοηθεια;

 

Μπορεις κάποια στιγμή να δοκιμάσεις πάλι την διαδιακασία περάσματος της ρομ -jui 7(χωρίς βέβαια να την βάλεις) να δούμε αν το coolpad assistant κάνει επιβεβαίωση την ρομ;

Γύρισα σε android 6 για να δοκιμάσω την miui και τώρα που θέλω να πάω σε 7 δεν την παίρνει με τπτ.

Σταματάει με το σφάλμα check rom failed στο 20-22%

Έχω δοκιμάσει 3-4 ρομ και τπΤ.

Την μια την έχω αποσυμπιέσει αλλά δεν υπάρχουν αρχεία για flash QFIL -->rawprogram, partition,patch

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Παρελαβα σημερα ενα cool 1 dual και προσπαθω να μπω σε fastboot mode για να τσεκαρω αν ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος για να του περασω twrp και μετα καποια αλλη rom. (Ηρθε με τη 18s) Παταω τα volume - και power ON μαζι αλλα το κινητο κανει κανονικη εκκινηση. Με volume + και power ON μπαινει σε καποιου ειδος recovery, οπου μπορεις να του επιλεξεις καποιο update.zip για ενημερωση. Tι να κανω για να μπω fast boot mode? Υπαρχει αλλος τροπος να περασω twrp? Thanks!

edit... Αν ονομασω το zip του TWRP update.zip και το τρεξω απο την κινεζοrecovery που εχει, θα μου το περασει το twrp?? Αν ο bootloader δεν ειναι ξεκλειδωτος θα γινει καποια ζημια?

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Σε fastboot μπαινεις με κρατημενο το vol + και συνδέεις στο pc.

Το κακό είναι ότι το χει κλειδωμένο και δεν ξεκλειδώνει οπότε πρέπει να βάλεις twrp σε edl mode με miflash

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...