Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει πολλές ρομ στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.

QC3 δείχνει ότι δεν υποστηρίζει.

Φορτίζει με 2αμπέρ(μετρημένο) όμως αν έχεις καλό φορτιστή- καλώδιο οπότε δεν είναι και τόσο αργή η φόρτιση του.

 

2 αμπερ με τιποτα φιλε,και δοκιμασα και στον δικο του φορτιστη αλλα και στου le s3 που σηκωνει εως 3 αμπερ!

Ξαναλαεω μηπως και τα 2 αμπερ τα πετυχες λογο custom rom,αφου στις επιλογες του μενου που βγαζει με το * # * #20060606#*#* δεν δινει την δυνατοτητα να κλικαρουμε πανω από 1 αμπερ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 αμπερ με τιποτα φιλε,και δοκιμασα και στον δικο του φορτιστη αλλα και στου le s3 που σηκωνει εως 3 αμπερ!

Ξαναλαεω μηπως και τα 2 αμπερ τα πετυχες λογο custom rom,αφου στις επιλογες του μενου που βγαζει με το * # * #20060606#*#* δεν δινει την δυνατοτητα να κλικαρουμε πανω από 1 αμπερ!

 

Δοκιμάσατε με 9v 5amh? Τι δίνει μ αυτό?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 αμπερ με τιποτα φιλε,και δοκιμασα και στον δικο του φορτιστη αλλα και στου le s3 που σηκωνει εως 3 αμπερ!

Ξαναλαεω μηπως και τα 2 αμπερ τα πετυχες λογο custom rom,αφου στις επιλογες του μενου που βγαζει με το * # * #20060606#*#* δεν δινει την δυνατοτητα να κλικαρουμε πανω από 1 αμπερ!

 

2 αμπέρ με την 7αρα jui του cuoco92.

Αν δεν κάνω λάθος όμως και με 6αρα leeco με τον ίδιο φορτιστή και καλώδιο είχα παρόμοια νούμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμάσατε με 9v 5amh? Τι δίνει μ αυτό?

 

Με QC3.0 φορτίζει κανονικά με 5v και περίπου 1,5A

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες καλησπερα.

Ειμαι Κάτοχοςτου LeEco Pro3 Elite ( X722 ) φυσικα ικανοποιημενος. Σκεφτομαι το κινητο του εδω topic για την πεθερά:wacko: Θα ειναι το πρωτο της android. Σαν specs το κινητο υπερκαλυπτει της αναγκες της. Δεν με απασχολει η ελλειψη 800αρας μπαντας. Θα ηθελα να ρωτησω μονο αν το κινητο οπως ερχεται απο banggood εχει Ελληνικα και παιζει out of the box.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Ειμαι Κάτοχοςτου LeEco Pro3 Elite ( X722 ) φυσικα ικανοποιημενος. Σκεφτομαι το κινητο του εδω topic για την πεθερά:wacko: Θα ειναι το πρωτο της android. Σαν specs το κινητο υπερκαλυπτει της αναγκες της. Δεν με απασχολει η ελλειψη 800αρας μπαντας. Θα ηθελα να ρωτησω μονο αν το κινητο οπως ερχεται απο banggood εχει Ελληνικα και παιζει out of the box.

Μισομεταφρασμεμα Ελληνικα και μερικες επαφες δεν τις εμφανιζει με τ ονομα στα missed calls παρα μονο με το νουμερο!

Link to comment
Share on other sites

Μισομεταφρασμεμα Ελληνικα και μερικες επαφες δεν τις εμφανιζει με τ ονομα στα missed calls παρα μονο με το νουμερο!

 

Ευχαριστώ φιλε μου. Αρα θελει πειραγμα και περασμα custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει συνιθιζεται ,εγω π.χ στο le s3 περασα custom ΕUI οπου διορθωνεται το θεμα με την μεταφραση στο cool1 βαρεθηκα και το εχω ακομα με την μαμα ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επειδή το έχω σαν δεύτερο κινητό άρχισα να πειραματίζομαι με διάφορες ρομς.

Κατέληξα στην RR 5,8,5 του Hromoyzorin ,νομίζω είναι η καλύτερη απ όσες έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σας.

Δηλαδή από οτι καταλαβαίνω το κινητό (απο Banggood) δεν έρχεται με κλειδωμένο bootloader. Απλα για να αρχίσεις τους πειραματισμούς με roms πρέπει να βάλεις twrp. Και ποιος ειναι ο πιο εύκολος τρόπος;

Στην πρώτη σελίδα παίδες το λινκ για το twrp δεν δουλεύει.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επειδή το έχω σαν δεύτερο κινητό άρχισα να πειραματίζομαι με διάφορες ρομς.

Κατέληξα στην RR 5,8,5 του Hromoyzorin ,νομίζω είναι η καλύτερη απ όσες έχω δοκιμάσει.

 

Φιλε δωσε λινκ αν γινεται και πως την περναμε!

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις την rr (απο 4pda την πηρα) θα πρέπει πρώτα να έχεις κάνει μετάβαση με coolpad assistant σε jui rom.Μετά μέσα από twrp θα κάνεις factory reset και θα την κάνεις εγκατάσταση,

Twrp βάζεις σε downlod mode

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις την rr (απο 4pda την πηρα) θα πρέπει πρώτα να έχεις κάνει μετάβαση με coolpad assistant σε jui rom.Μετά μέσα από twrp θα κάνεις factory reset και θα την κάνεις εγκατάσταση,

Twrp βάζεις σε downlod mode

 

Εχει κανενα bug η συγκεκριμενη ρομ που λες?

Γιατι εδώ https://www.youtube.com/watch?v=b_-6VYsh2f8 λεει για χαμηλο ηχο που θελει πατσακι και ότι δεν εχει google apps!

Πρεπει να κανω εγγραφη στο 4pda για να μου εμφανισει την ρομ γιατι παταω παταω και δεν μου εμφανιζει ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Ήχο όταν λες? ηχείου, ακουστικού; Ηχείο ειναι μια χαρα, ακουστικό δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω κάρτα μέσα. Google apps να σου πω δεν θυμάμαι αν είχε .

Αν όχι έβαλα εγώ.

Όντως σήμερα στο 4pda δεν σε παραπέμπει στο λινκ...... δες το και αύριο .

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν έχει όλες τις μπαντες για 4G , αυτό σημαίνει ότι αν π.χ. πάω σε κάποιο μερος που δεν έχει 4G

θα γυρνάει σε 3G ( οπότε θα εχω καλη για εμένα ταχύτητα data)

ή θα γυρνάει σε 2G και θα έχω πρόβλημα ?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Μονο την 800 δεν έχει που την χρησιμοποιεί κυρίως η wind στην επαρχία.

Αν δεν έχεις 4G θα έχεις 3G και θα εισαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

To Τηλέφωνο (4 GB) στα 79,37€ στο Bangood και να σκεφτείς ότι πριν 2 μέρες το παρήγγειλα στα 83€ με χρήση κουπονιού)

Από Wikipedia , το τηλέφωνο έχει 4 + 4 cores (1.8 GHz Cortex-A72 + 1.4 GHz Cortex-A53)

Γνωστός μου ειπε ότι ακόμη κι αν έπαιρνα τηλέφωνο με π.χ. Helio A22 η αντίστοιχο θα είχα καλύτερες επιδόσςι σε σερφάρισμα

Όταν σερφάρεις με τον 652 δουλεύουν μόνο οι Cortex-A53 και όχι οι A-72 γιατί το σερφάρισμα θεωρείται δουλειά που δεν έχει ανάγκη τους ΄΄μεγάλους΄΄ πυρήνες και έτσι στην ουσία έχω 4 Χ Α-53 Χ 1,4 Ghz ενώ με τον Helio A22 έχω 4 Χ Α-53 Χ 2.0 Ghz.

Και με κάποιον οκταπύρηνο θα ήμουν ακόμη καλύτερα.

Ξέρει κάποιος αν ισχύει αυτό και τι διαφορά μπορεί να έχω?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

To Τηλέφωνο (4 GB) στα 79,37€ στο Bangood και να σκεφτείς ότι πριν 2 μέρες το παρήγγειλα στα 83€ με χρήση κουπονιού)

Από Wikipedia , το τηλέφωνο έχει 4 + 4 cores (1.8 GHz Cortex-A72 + 1.4 GHz Cortex-A53)

Γνωστός μου ειπε ότι ακόμη κι αν έπαιρνα τηλέφωνο με π.χ. Helio A22 η αντίστοιχο θα είχα καλύτερες επιδόσςι σε σερφάρισμα

Όταν σερφάρεις με τον 652 δουλεύουν μόνο οι Cortex-A53 και όχι οι A-72 γιατί το σερφάρισμα θεωρείται δουλειά που δεν έχει ανάγκη τους ΄΄μεγάλους΄΄ πυρήνες και έτσι στην ουσία έχω 4 Χ Α-53 Χ 1,4 Ghz ενώ με τον Helio A22 έχω 4 Χ Α-53 Χ 2.0 Ghz.

Και με κάποιον οκταπύρηνο θα ήμουν ακόμη καλύτερα.

Ξέρει κάποιος αν ισχύει αυτό και τι διαφορά μπορεί να έχω?

Φιλε για 80 ευρω τι άλλο θες?

Εμενα παντος σερφαρει γρηγοροτερα και από τους 2 υπολογιστες που εχω σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

To Τηλέφωνο (4 GB) στα 79,37€ στο Bangood και να σκεφτείς ότι πριν 2 μέρες το παρήγγειλα στα 83€ με χρήση κουπονιού)

Από Wikipedia , το τηλέφωνο έχει 4 + 4 cores (1.8 GHz Cortex-A72 + 1.4 GHz Cortex-A53)

Γνωστός μου ειπε ότι ακόμη κι αν έπαιρνα τηλέφωνο με π.χ. Helio A22 η αντίστοιχο θα είχα καλύτερες επιδόσςι σε σερφάρισμα

Όταν σερφάρεις με τον 652 δουλεύουν μόνο οι Cortex-A53 και όχι οι A-72 γιατί το σερφάρισμα θεωρείται δουλειά που δεν έχει ανάγκη τους ΄΄μεγάλους΄΄ πυρήνες και έτσι στην ουσία έχω 4 Χ Α-53 Χ 1,4 Ghz ενώ με τον Helio A22 έχω 4 Χ Α-53 Χ 2.0 Ghz.

Και με κάποιον οκταπύρηνο θα ήμουν ακόμη καλύτερα.

Ξέρει κάποιος αν ισχύει αυτό και τι διαφορά μπορεί να έχω?

 

Μην ακούς πολλά ...

Το κινητό είναι μια χαρά και πάει πολύ καλά ο επεξεργαστής του.

Πιο συγκεκριμένα η le eco αλλά και η coolpad έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο πως δουλεύουν οι πυρήνες οπότε δεν θα

σε κρεμάσει ποτέ.

Την διπλή ισχύ έχει από τον Α22 μην λέμε ότι θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για 80 ευρω τι άλλο θες?

Εμενα παντος σερφαρει γρηγοροτερα και από τους 2 υπολογιστες που εχω σπιτι!

 

Μην ακούς πολλά ...

Το κινητό είναι μια χαρά και πάει πολύ καλά ο επεξεργαστής του.

Πιο συγκεκριμένα η le eco αλλά και η coolpad έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο πως δουλεύουν οι πυρήνες οπότε δεν θα

σε κρεμάσει ποτέ.

Την διπλή ισχύ έχει από τον Α22 μην λέμε ότι θέλουμε.

Δεν αμφιβάλλω ότι συνολικά έχει την διπλή (και παραπάνω) ισχύ από τον Α22 , αλλού είναι το θέμα.

Κοιτούσα μοντέλα με τον SD625 και παράγγειλα το Cool 1 γιατί υπέθεσα ότι έχει γρηγορότερο επεξεργαστή (αφήνοντάς πίσω άλλα πλεονεκτήματα ).

Οπότε αν συμβαίνει αυτό που ισχυρίζεται ο γνωστός μου έχω κάνει λάθος αγορά.

Ξέρει κάποιος να μου πει στα σίγουρα ή δεν ξέρει οπότε να το αφήσω ?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα σερφάρισμα πρώτα πρώτα να κοιτάς το λογισμικό και μετά την cpu.

Για παράδειγμα η συγκεκριμένη cpu δεν τα πάει καλα με miui.

To ίδιο τηλέφωνο πχ με jui και RR έχει διαφορά.

Οι πυρήνες στην rr όπως και στην jui rom δουλεύουν κανονικά.

Ίσως να βγει κάποια στιγμή 1-2 off αλλά όχι και οι 4εις.

d4G9FpT.png

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. ευχαριστώ που ασχολήθηκες .
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

παιδες ξερετε αν υπαρχει ανταπτορας για το συγκεκριμενο φορτιστη για να μπαινει σε σουκου μπριζα

και που μπορω να τον βρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει η κόρη μου το Le ree 3 που είναι ίδιο

Θέλει θήκη

Αλλά από Κίνα αποκλείεται να είναι εδώ πρωτοχρονιά

Παίζει καμμία θήκη από κάποιον να αγοράσω ;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 1,5 χρόνο την έκδοση 4/64 και πραγματικά πετάει χειμώνα καλοκαίρι με βαριά χρήση.

Μερικοί λένε ζεστένετε κτλ, Οκ αν το ζορίσεις με παιχνίδια το καλοκαίρι ζεστένετε ναι, αλλά ε και; Δεν παθαίνει τίποτα καθώς έχει φτιαχτεί για να δουλεύει σε αυτές τις θερμοκρασίες.

Με Android 6 είναι από τότε που ήρθε ( ε και; ) και το μόνο που κάνω είναι update τα προγράμματα στο play store. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Κρίμα να μην πωλείται ακόμα η έκδοση 4/64.

Φωτογραφίες είναι σε καλά επίπεδα για κινητό του '16 και με βάση την τιμή του, Αν θες να το παίξεις φωτογράφος κοιτάς αλλού. Κάτι Xiaomi Note 4,5 Pro ρίχνει στα αυτιά, για να μην πω για τα video γιατί θα κλάψουνε μανούλες.

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...