Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα φιλοι μου

 

Μιας και βλέπω ότι τα περισσότερα είναι διπλά και τρίδιπλα, στείλε κανένα PM με το τί πουλάς, πόσο και ρίξε μια ματιά και στα δικά μου προς πώληση για καμιά ανταλλαγή ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μιας και βλέπω ότι τα περισσότερα είναι διπλά και τρίδιπλα, στείλε κανένα PM με το τί πουλάς, πόσο και ρίξε μια ματιά και στα δικά μου προς πώληση για καμιά ανταλλαγή ...

 

δεν πουλαω κανενα απο αυτα ουτε με ενδιαφερει καποια ανταλλαγη.σ ευχαριστω παντως:)

:)
Link to comment
Share on other sites

@patsialos-ioanni,

 

αυτό θα πει συλλογη!!!!! :) :)

 

Ούτε το γαλαζούλι το Τ68 πουλάς μωρε;;Κρίμα..Τι να το κάνεις εσυ;;Πάλιωσε..Δώστο κατα δω μεριά,με καμιά 200αριά ευρώ :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

@patsialos-ioanni,

 

αυτό θα πει συλλογη!!!!! :) :)

 

Ούτε το γαλαζούλι το Τ68 πουλάς μωρε;;Κρίμα..Τι να το κάνεις εσυ;;Πάλιωσε..Δώστο κατα δω μεριά,με καμιά 200αριά ευρώ :p :lol:

 

μονο ενα μου λειπει το r380 με την οθονη αφης και δεν μπορω νατο βρω πουθενα....ολα τα κινητα που εχω ειναι λειτουργικα 100% εκτος απο 4-5 περιπου που τα εχω για ανταλλακτικα.δεν πουλαω κανενα ομως ειναι κολλημα πως να το πω. απο το 1996 τα μαζευω....χωρις τοτε να ξερω οτι θα μαζευα τοσα σημερα...

:)
Link to comment
Share on other sites

μονο ενα μου λειπει το r380 με την οθονη αφης και δεν μπορω νατο βρω πουθενα....ολα τα κινητα που εχω ειναι λειτουργικα 100% εκτος απο 4-5 περιπου που τα εχω για ανταλλακτικα.δεν πουλαω κανενα ομως ειναι κολλημα πως να το πω. απο το 1996 τα μαζευω....χωρις τοτε να ξερω οτι θα μαζευα τοσα σημερα...

 

Το R380 κι εγώ ίδρωσα να το βρω στο ebay ... Δυστυχώς είναι ελάχιστα. Ψάξε κυρίως στο Ιταλικό ...

 

Θα στο αντάλλασα με κάποιο άλλο, αλλά δυστυχώς κι εγώ έχω μόνο ένα.

 

Εμένα η συλλογή μου αριθμεί περίπου 90 τηλέφωνα (κυρίως παλιά Ericsson και Nokia) αλλά όλα σε τέλεια κατάσταση, με κουτιά, manuals κλπ ...

 

Το μόνο που μου λείπει και θα ήθελα, είναι το μικρό T66 ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Το R380 κι εγώ ίδρωσα να το βρω στο ebay ... Δυστυχώς είναι ελάχιστα. Ψάξε κυρίως στο Ιταλικό ...

 

Θα στο αντάλλασα με κάποιο άλλο, αλλά δυστυχώς κι εγώ έχω μόνο ένα.

 

Εμένα η συλλογή μου αριθμεί περίπου 90 τηλέφωνα (κυρίως παλιά Ericsson και Nokia) αλλά όλα σε τέλεια κατάσταση, με κουτιά, manuals κλπ ...

 

Το μόνο που μου λείπει και θα ήθελα, είναι το μικρό T66 ...

 

ολα τα τηλεφωνα που εχω εχουν ελληνικο λογισμικο και δεν θα ηθεκα να παρω καποιο που δεν μπορω να το χρησιμοποιησω γιατι που και που βαζω την καρτα μου σε κανενα απο αυτα ειδικα το τ39 και το χρησιμοποιω.....εχω ριξει τρελο ψαξιμο και εγω...παντως υπαρχουν πολλοι που ενδιαφερονται για τα παλια ερικσον....

:)
Link to comment
Share on other sites

ολα τα τηλεφωνα που εχω εχουν ελληνικο λογισμικο και δεν θα ηθεκα να παρω καποιο που δεν μπορω να το χρησιμοποιησω γιατι που και που βαζω την καρτα μου σε κανενα απο αυτα ειδικα το τ39 και το χρησιμοποιω.....εχω ριξει τρελο ψαξιμο και εγω...παντως υπαρχουν πολλοι που ενδιαφερονται για τα παλια ερικσον....

 

Το R380s που θα βρεις, έχει μέσα ένα CDάκι, το εγκαθιστάς στο PC σου και περνάς στο κινητό όποια γλώσσα θέλεις (δέχεται ΜΟΝΟ μία). Μέσα έχει και τα Ελληνικά ... Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα να το βρεις και στο ebay ...

 

Κι εγώ τα χρησιμοποιώ που και που ... τρελαίνομαι να βλέπω τον κόσμο να τα κοιτάζει με περιέργεια ... Μερικοί ρωτάνε και αν είναι κάποιο καινούριο μοντέλο ...

 

Ρίξε μια ματιά στο link της υπογραφής μου, μήπως σ' ενδιαφέρει κάτι από αυτά που πουλάω ή ανταλλάσσω ... τουλάχιστον ας πάνε σε κάποιον που θα τα εκτιμήσει ... Είναι κάποια μοντέλα που έχω διπλά ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

ολα τα τηλεφωνα που εχω εχουν ελληνικο λογισμικο και δεν θα ηθεκα να παρω καποιο που δεν μπορω να το χρησιμοποιησω γιατι που και που βαζω την καρτα μου σε κανενα απο αυτα ειδικα το τ39 και το χρησιμοποιω.....εχω ριξει τρελο ψαξιμο και εγω...παντως υπαρχουν πολλοι που ενδιαφερονται για τα παλια ερικσον....

 

Sthn προηγουμενη σελιδα ανεφερα οτι εχω δυο R380 και οτι δινω το ενα (το οποίο ειναι και το πιο σπανιο χρωμα desert green. Αν σε ενδιαφερει στειλε ΡΜ. Εχει φθορα απο το χρονο, αλλα λειτουργει κανονικα.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου

Φανταζομαι οτι δεν εισαι απλος συλλεκτης,αλλα πρεπει να εχει σχεση και με την δουλεια σου!

επισης στην φωτογραφια τα περισσοτερα κινητα ειναι ericsson εκτος 2-3 sony ericsson και αυτα πολυ παλια μοντελα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου

 

Προσεχε φιλε γιατι αν σε πιασουν με αυτα θα σε βαλουν μεσα για αρχαιοκαπηλεια:lol::lol::lol:

 

Πλακα κανω βεβαια.....Μπραβο σου που εχεις τοσα πολλα!!!!Συνεχισε ετσι...Keep going....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδες μια ερωτηση.. μπαταριες για παλια κινητα οπως τ10, τ66 κτλ που μπορω να βρω? αν μπορω:p:p
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση.. μπαταριες για παλια κινητα οπως τ10, τ66 κτλ που μπορω να βρω? αν μπορω:p:p

 

Φυσικά στο ebay, αλλά επίσης μπορείς να βρεις και σε καταστήματα όπως Γερμανός, Δήτσιος κλπ ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση.. μπαταριες για παλια κινητα οπως τ10, τ66 κτλ που μπορω να βρω? αν μπορω:p:p

 

εδώ.εχω παραγγειλει κι'εγω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδες!! καλα αυτο το τ66 ειναι ολα τα λεφτα... παναλαφρο,και απειρα μικρο!!

απο τα αγαπημενα μου κινητα.ακομη το εχω και δουλευει αψογα :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Tι εγινε παιδια το ξεχασαμε τελειως το ''ιστορικο'' αυτο θεμα? :p

Ειπα και γω ας ανεβασω μερικες φοτο απ'τα πρωτα μου κινητα.Μη δινετε σημασια στη προσοψη του τ10,απ'οτι θυμαμαι ειχε πεσει κατι αιχμηρο στο τζαμακι της προσοψης και ραγισε και επρεπε να την αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Tι εγινε παιδια το ξεχασαμε τελειως το ''ιστορικο'' αυτο θεμα? :p

Ειπα και γω ας ανεβασω μερικες φοτο απ'τα πρωτα μου κινητα.Μη δινετε σημασια στη προσοψη του τ10,απ'οτι θυμαμαι ειχε πεσει κατι αιχμηρο στο τζαμακι της προσοψης και ραγισε και επρεπε να την αλλαξω.

 

το ιστορικο τ65. βυθιστηκε για 2 λεπτα σε κανατα με νερο και δουλευε αψογα χωρις το παραμικρο προβλημα. τι μου θυμησες τωρα:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι εγινε παιδια το ξεχασαμε τελειως το ''ιστορικο'' αυτο θεμα? :p

Ειπα και γω ας ανεβασω μερικες φοτο απ'τα πρωτα μου κινητα.Μη δινετε σημασια στη προσοψη του τ10,απ'οτι θυμαμαι ειχε πεσει κατι αιχμηρο στο τζαμακι της προσοψης και ραγισε και επρεπε να την αλλαξω.

 

μονο αυτα τα 2 εχεις???

 

επισης αν θυμαμαι καλα το Τ65 ηταν κινητο με εσωματωμενη μπαταρια..και η καρτα sim την εβαζες..οπως βαζεις π.χ. την καρτα μνημης στο w810i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτα πηγα σε τ610 και Ρ910 και τωρα G900 αλλα ειπα να μη τα αναφερω μιας και δεν ειναι τοσο της νοσταλγιας αν και ξαναγυρισα στο Ρ910 για λιγο καιρο :) .

Καλα θυμασαι για το τ65,εχει ενσωματωμενη μπαταρια και η σιμ βγαινει απ'την πανω μερια στο κινητο σαν συρταρακι ακομα και οταν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτα πηγα σε τ610 και Ρ910 και τωρα G900 αλλα ειπα να μη τα αναφερω μιας και δεν ειναι τοσο της νοσταλγιας αν και ξαναγυρισα στο Ρ910 για λιγο καιρο :) .

Καλα θυμασαι για το τ65,εχει ενσωματωμενη μπαταρια και η σιμ βγαινει απ'την πανω μερια στο κινητο σαν συρταρακι ακομα και οταν δουλευει.

Τα τ610-Ρ910-G900 δουλευουν κανονικα??

 

ετσι ενημερωτικα ρωταω..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα δουλευουν,μονο το τ610 πουλησα τοτε για να παρω το Ρ910.

Χτες εψαχνε ο αδερφος μ κατι πραγματα και βρηκε το 628 και 768 που ειχε,οποτε καποια στιγμη σημερα θα εχω και απο'κει φοτος.

 

edit:η φοτο απ'τα κινητα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
επεσε στα χερια μου ενα τ28s.........το ειχαν φερει για ανακυκλωση........και το πηρα.......συγκινητικη στιγμη.........σε πολυ κατασταση και με φορτιστη........αυτη που το πεταξε δεν ειχε ιδεα τι πετουσε.........:O
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
επεσε στα χερια μου ενα τ28s.........το ειχαν φερει για ανακυκλωση........και το πηρα.......συγκινητικη στιγμη.........σε πολυ κατασταση και με φορτιστη........αυτη που το πεταξε δεν ειχε ιδεα τι πετουσε.........:O

και τι να το κανει μια απλη γυναικα τοσο παλιο κινητο!! δεν εχουν ολοι το "μικροβιο" μεσα τους :lol: :up:

 

*κι'εγω γυρναω τα καταστηματα μηπως βρω κανα αρχαιο κινητο..αλλα τιποτα ακομη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ξεκίνησε από το Sony CMD-Z1. Το έχω ακόμα (νομίζω). Σκυλί. Σα ραδιόφωνο ήταν :lol:

http://mobile.softpedia.com/images/phones/321_3.jpg

 

Που μπορώ να το αγοράσω? Ξέρει κανείς? Στο ebay δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...