Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pedia exw 3ethapsei to p900 apo to sirtari kai tou exw valei mia 128memory stick duo (magic gate) kai ola osa periexei otan paw sto File manager den tha vgazei sto external media alla sto external other...apotelesma sto music player na min fenonte ta mp3 tis kartas....kai sto images episis.Iparxei kapios tropos na diorthwthei afto?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια σας,

 

Σήμερα μου συμβαίνει κάτι περίεργο. Μετά από μία κλήση την οποία και έκανα mute από το Ρ900 μου, δεν ακούω τίποτα από το ακουστικό! Για να ακούσω, πρέπει να ανοίξω το flip, και να μεταφέρω την φωνή στο εξωτερικό μεγάφωνο, και τότε ακούω και από το ακουστικό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να δώ για να ρυθμίσω την ένταση του ακουστικού, γιατί από το κλασσικό volume δεν γίνεται τίποτα.

Η μήπως έχει βλάβη το ακουστικό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια γει χαρα,

εχω ενα Ρ900 απο δεύτερο χερι και θελω να του κανω firmware update για να περνει μεγαλυτερη καρτα .

το προβλημα ειναι οτι δεν εχω το καλωδιο-βάση (και μεχρι στιγμής δεν εχω βρει στο εμπόριο), οπου μονο μ'αυτο απ'οτι ειδα γινεται η αναβαθμιση.

α) αν γνωριζει κανεις καποιο αλλο τροπο (ΒΤ ή card reader που αυτα τα εχω )

ειναι ευπροσδεκτος .

β) αν κανενας καλος Χριστιανος ή Βουδιστης ή οτιδηποτε τελος παντων

θελει να μου δανισει το καλωδιο με τη βαση - μονο για το update- θα τον υπερευχαριστω...

σημ. μένω Πειραια

 

παιδια ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

http://panfamilyhouse.winhost.gr/shapes/sant.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με αναβάθμιση (από το σπίτι) το Ρ900 δεν μπορεί να πάρει μεγαλύτερες κάρτες απο 128ΜΒ. Θα πρέπει να κάνεις ειδική αναβάθμιση σε μαγαζία όπως το 9volto και να σου περαστεί το λειτουργικό του Ρ910 αλλά ίσως να έχεις προβλήματα με το bluetooth και να μην λειτουργεί σωστά.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟ Ρ900 ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΚΙΑ, ΟΤΑΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΛΗΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΗΧΟΙ, ΠΧ ΚΙΝΗΣΗ, ΓΗΠΕΔΟ, ΣΥΝΕΔΡΙΟ Κ.Λ.Π???
Link to comment
Share on other sites

σος!:( εχω το p900 το βαζω στην βαση και δεν το αναγνωριζει δηλ. μεσα απο το pc μου δεν βλεπω το τηλεφωνο και οταν πχ παταω για συγχρονισμο μου λεει no phone has been identified by sony ericsson phone connection monitor, please connect and define your phone first

στα links properties δειχνει usb connected:(

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
paidia exo toso kairo pou psaxno mpataria gnisia gia P900 kai den brisko pouthena.exo rotisi pantou omos tzifos..mipos kserete pou mporo na bro??efxaristo..

εδω http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php?manufacturers_id=19&products_id=213

και εδω http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=BST-15 και εδω http://search.ebay.com/search/search.dll?from=R40&satitle=bst-15

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
palikaria exo problima me ton kapaki tou P900.thelo otan klino ton kapaki na min perno kanena noumero i patao lathos ta koumbia...me liga logia na klini aftomata gia na min exo problima me ta pliktra...kapia boithia..efxaristo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Χρειάζομαι βοήθεια για ένα φίλο... Εγώ είχα μόνο Νοκια οπότε δεν ξέρω...

 

Πού είναι αυτή η ρύθμιση που κάνει να στέλνονται τα μην κανονικά 160 κ πάνω χαρακτήρες και όχι σπασμένα σε 45 χαρακτήρες??

 

Φαντάζομαι το λέει το εγχειρίδιο αλλά κάντε μια υπομονή και βοηθείστε με...

 

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!:D

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Χρειάζομαι βοήθεια για ένα φίλο... Εγώ είχα μόνο Νοκια οπότε δεν ξέρω...

 

Πού είναι αυτή η ρύθμιση που κάνει να στέλνονται τα μην κανονικά 160 κ πάνω χαρακτήρες και όχι σπασμένα σε 45 χαρακτήρες??

 

Φαντάζομαι το λέει το εγχειρίδιο αλλά κάντε μια υπομονή και βοηθείστε με...

 

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!:D

μαλλον ο φίλος σου έχει το p990 για το οποίο δεν υπάρχει λύση ακόμη

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Oυπς ναι...

 

Πάω στο εκεί θέμα...:worry:

 

Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη να κάνω μια ερώτηση....

 

Στέλνω σε p900i από το Pc με bluetooth προγράμματα sis και video mp4 και δεν μου τα παίζει, λέει ότι δεν υπάρχουν πιστοποιητικά, ή κάπως έτσι, τι μπορεί να συμβαίνει υπάρχει μεγάλη ανάγκη να κάνω install μια εφαρμογή σε p900 φίλου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paidia exo to p900 edo kai 3 xronia.eixa allaksei tin mpatatia tou prin 2.5 xronia akrivos.to thema einai pos kai auti pou eixe kai i original pou pira vlepo oti tis % tis mpatarias teleionei poli grigora.Pisteuete oti ftaiei i mpataria,i plaketa i kati allo?

Euxaristo

michael
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας :D

Δεν εχω ξαναγραψει στο Forum,συνηθως διαβαζα αυτα που γραφονταν.

Να ομως που ηρθε και η στιγμη ...!

Αγορασα ενα Sony Ericsson P990i και εχω καποιες δυσκολιες στο αρχικο μενου.

τοποθετω themes και αλλαζει τα εικονιδια ολα αλλα το αρχικο μενου με το μενου(πλαισιο 3x3) δεν το αλλαζει. με αποτελεσμα να μην μπορω να δω κανενα wallpaper.ειτε ειναι κλειστο ειτε ανοιχτο το πορτακι.

Διαβασα ολο το manul αλλα δεν το αναφερει πουθενα πως να γινει αλλαγη στο μενου-πλεγμα.

τωρα αν δεν αλλαζει απο το κινητο, αν δεν αλλαζει απο το theme μηπως ειναι κλειδωμενη η συσκευη?? (VF Live) ή εχει προβλημα στο λογισμικο?

Παρακαλω βοηθηστε με εχω φρικαρει!!

Link to comment
Share on other sites

με συσκευη vodafone live μην περιμενεις και πολλα πραγματα....

χαθηκε ο κοσμος να ρωτουσες πρωτα και να το επαιρνες απο tim η cosmote που δεν εχουν branded συσκευες;

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :D

Δεν εχω ξαναγραψει στο Forum,συνηθως διαβαζα αυτα που γραφονταν.

Να ομως που ηρθε και η στιγμη ...!

Αγορασα ενα Sony Ericsson P990i και εχω καποιες δυσκολιες στο αρχικο μενου.

 

Εδώ δεν είναι το φόρουμ για το Ρ900?:confused:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό είπαμε οτι έχει πολλα μικρο-προβληματάκια τα οποία αν τα μαζέψεις καταλαβαίνεις οτι βιάστηκαν πολύ να το βγάλουν στην αγορά...Ας ελπίσουμε οτι αυτο θα λυθεί με τα ερχόμενα updates...

To δικό μου πρόβλημα είναι το εξής:

Βάζω το p990 στην βάση του και όλα καλά...Βγάζω το κινητό απο την βάση και κάνει ο υπολογιστής restart.Αν πάλι κλείσω το κινητό ενώ είναι πάνω στη βάση πάλι κάνει restart...Ετσι δε μπορώ ούτε backup να κάνω γιατι χρειάζεται restart to κινητό ούτε και firmware upgrade...Στο laptop δεν το κάνει αυτο γιατί μάλλον έχω Service pack 1 kai όχι 2 όπως στο pc(αυτό το λέω γιατι ένας φίλος έκανε update το κινητό με service pack 1 και μόλις έβαλε το service pack 2 για να μπορέσει να εγκαταστήσει το pc suite του έκανε το ίδιο). Έψαξα και εδώ και σε άλλα forums αλλα κανείς δεν έχει αυτο το πρόβλημα... Τόσο γκαντέμηδες είμαστε???

Καμια ιδέα κανείς??:worry:

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ P990i

 

ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ "PHONE MEMORY FULL, SMS RECEPTION DISABLED"

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ INBOX (ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ 5 ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΜΟΝΟ, ΑΛΛΕΣ 7) ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ RESTART

 

ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ BUG ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ?

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΕΧΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

SPACE AVAILABLE ON PHONE: 34ΜΒ / ON CARD: 19MB

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ P990i

 

ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ "PHONE MEMORY FULL, SMS RECEPTION DISABLED"

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ INBOX (ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ 5 ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΜΟΝΟ, ΑΛΛΕΣ 7) ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ RESTART

 

ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ BUG ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ?

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΕΧΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

SPACE AVAILABLE ON PHONE: 34ΜΒ / ON CARD: 19MB

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

η καρτα sim ειναι γεματη. σβησε τυχον μηνηματα που ειναι αποθηκευμενα στην σιμ. εαν δεν εχεις προσβαση στην καρτα (υπαρχει bug στο μ600 και στο 990 που δεν σου εμφανιζει την sim) βγαλε την καρτα και βαλε την σε αλλο τηλ και σβησε ολα τα μηνυματα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

η καρτα sim ειναι γεματη. σβησε τυχον μηνηματα που ειναι αποθηκευμενα στην σιμ. εαν δεν εχεις προσβαση στην καρτα (υπαρχει bug στο μ600 και στο 990 που δεν σου εμφανιζει την sim) βγαλε την καρτα και βαλε την σε αλλο τηλ και σβησε ολα τα μηνυματα.

 

mpa emena sto m600 mou emfanizi kanonika tin sim..

Link to comment
Share on other sites

mpa emena sto m600 mou emfanizi kanonika tin sim..

 

μιλαμε για το ρ990 φιλε μου, οσον αφορα το 600 ειναι ζητημα χρονου και δεν θα βλεπεις και εσυ την sim....

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για το ρ990 φιλε μου, οσον αφορα το 600 ειναι ζητημα χρονου και δεν θα βλεπεις και εσυ την sim....

 

opa re grousouzi hahha

giati na min tin vlepo diladi..

na se ksorkiso an den tin vlepo se ligo na mou thimisis

alla ipes k gia to m600 k gia afto apantisa,den ipes mono gia to p990

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...