Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia exo toses meres pou prospatho na kano update ena P900 kai tipota.exo katebazi ta aparetita soft apo tin selida tis sonyericsson kai akuloutho ta bimata opos prepi kai sto telos mou lei oti to tilefono den eine syndemeno.me liga logia otan erxete i stigmi pou lei na vgalo tin mpataria kai na to balo palistin thesi tou pernane liga lepta kai kai meta mou lei oti i basi den eine syndemeno.ti kano?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia exo toses meres pou prospatho na kano update ena P900 kai tipota.exo katebazi ta aparetita soft apo tin selida tis sonyericsson kai akuloutho ta bimata opos prepi kai sto telos mou lei oti to tilefono den eine syndemeno.me liga logia otan erxete i stigmi pou lei na vgalo tin mpataria kai na to balo palistin thesi tou pernane liga lepta kai kai meta mou lei oti i basi den eine syndemeno.ti kano?

εαν εχεις το pc suite εκγατεστημενο πηγαινε στο phone connection mamager (ενα μικρο εικονιδιο διπλα στο ρολοι στο taskbar σαν αυτο <-\\-> ) κανε διπλο κλικ επανο και ξετσεκαρε οτι τετραγωνακι εχει σε usb και ξανα δοκιμασε. ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠ ΟΨΗΝ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΟ DSS-20 H 25 ΣΤΑΘΜΟ ΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΣΤΟ Ρ900 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

an enois tin basi pou itan mesa sto paketo otan to pira..nai ton exo.

to tilefono tou bgazo tin mpataria opos mou lei kai tin xanabazo stin basi sbisto.kai pali mou lei oti den eine syndemeno giati otan ton zbino xanete to ikonidio tou tilefono.den xero ti na kano.

Link to comment
Share on other sites

an enois tin basi pou itan mesa sto paketo otan to pira..nai ton exo.

to tilefono tou bgazo tin mpataria opos mou lei kai tin xanabazo stin basi sbisto.kai pali mou lei oti den eine syndemeno giati otan ton zbino xanete to ikonidio tou tilefono.den xero ti na kano.

εχεις το pc suite του ρ900 εγατεστημενο στον υπολογιστη σου; εκανες οτι σου ειπα παραπανω;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

nai.to exo engatastimeno.ekana kai afto pou mou ipes kai den ginete i syndesi me tipota.
κανε απεγκατασταση του update service μετα πηγαινε στο φακελλο

c:\program files\sonyericsson\update service

 

και κανε delete τον φακελλο update service κανε εγκατασταση ξανα την καινουργια εκδοση 2.7.4.8-2.exe που μολις εβαλε η sonyericsson στην σελιδα της εδω:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10336&fid=21839&esi=true

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

to ekana kai afto.to thema eine oti to tilefono prepi na eine klisto? na bgalo kai tin karta sim? i prepi na kano kati alo?

βεβαια πρεπει να ειναι κλειστο φορτισμενο και να μην υπαρχει sim μεσα.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω φιλε φορματ μονο σου μενει... μπορει βεβαια και η βαση dss να ειναι προβληματικη. (μου εχει τυχει και αυτο)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά βοήθεια παρακαλώ!!! είναι επείγον.

χτες συνέδεσα το P900 μου στη βάση και στο laptop μου για να βάλω κάποιο αρχείο γιατί δεν μπορουσα να βρώ το card reader μου. σήμερα παρατήρησα ότι τα προγράμματα που είχα εγκαταστημένα στην memory stick εξαφανίστηκαν όλα μαζί με τις φωτογραφίες, mp3, βίντεο κλπ

Βρήκα το card reader, βάζω την κάρτα στο laptop και βλέπω ότι εξαφανίστηκε ο φάκελος system. μόνο ο φάκελος media υπάρχει μαζί με τους υποφακέλους photos, videos, documents κλπ υπάρχει και είναι άδειοι.

στα properties μου λέει ότι η memory stick έχει 110mb χρησιμοποιημένα και 11 ελεύθερα. όπως ήτανε προηγουμένως. άρα όλα μου τα αρχεία δεν εχουνε διαγραφεί. πως μπορω να τα επαναφέρω; είναι hidden τωρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
alo ena problima apo mena..molis exo pari enan kandreftaki apo to makro pou dixni tou numero pou se perni sto kinito.to kadrefti litourgi me bt..stis odigis xrisis lei oti to kinito prepi na eine se handsfree profil gia na syndethi me ton kantrefti..san sysxevi ton briski omos den bgazi to numero tou tilefonou pou me perni..den brisko sto p900 mou to profil handsfree...kamia idea ?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος, παρακαλώ...; :O

 

Πώς γίνεται να μπει απόκρυψη ή εμφάνιση αριθμού σε συγκεκριμένη κλήση, εκτός από το να γίνει επεξεργασία στην επαφή;

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος, παρακαλώ...; :O

 

Πώς γίνεται να μπει απόκρυψη ή εμφάνιση αριθμού σε συγκεκριμένη κλήση, εκτός από το να γίνει επεξεργασία στην επαφή;

 

:ninja:

Για απόκρυψη, βάζεις #31# πριν τον αριθμό που θέλεις να καλέσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πραγματικά στο νήμα υπάρχουν πολύ χρήσιμες πληροφορίες! Ευχαριστούμε πολύ όσους μας διαφωτίζουν κι ελπίζουμε να βρουν ανταπόδοση στην καλή λειτουργία των κινητών τους. ;)

 

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση προς τους γνώστες: Χρησιμοποιώ ένα P900 εδώ και 2,5 χρόνια. Πριν από λίγο καιρό μου έπεσε κάτω και, ενώ λειτουργεί κανονικά (παίρνει & δέχεται κλήσεις) 'μαύρισε' η οθόνη.

Στην αντιπροσωπεία που πήγα μου είπαν ότι θέλει αντικατάσταση η οθόνη => κόστος >150 €. Μήπως γνωρίζει κανείς εάν μπορεί να επισκευαστεί το κινητό με άλλο τρόπο ή εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω μεταχειρισμένη ή φθηνότερη οθόνη;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Όπου κι αν πάω, η Ελλάδα με πληγώνει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προσφατα αγορασα ενα bluetooth car kit που εχει οθονη με αναγνωριση κλησεων αλλα δεν μου εμφανιζει τον αριθμο που καλει με το P900 μου. πιστευω ειναι θεμα προτοκολλου bluetooth. το δοκιμασα και με ενα samsung D600 και δουλευει. πρεπει να κανω αναβαθμιση λειτουργικού; εχω παλια εκδοση απ'το 2005.

αν ειναι αυτο, πως κανω αναβαθμιση μόνος;

μπορει να αναβαθμιστει μόνο το προτοκολλο του bluetooth;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά στο νήμα υπάρχουν πολύ χρήσιμες πληροφορίες! Ευχαριστούμε πολύ όσους μας διαφωτίζουν κι ελπίζουμε να βρουν ανταπόδοση στην καλή λειτουργία των κινητών τους. ;)

 

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση προς τους γνώστες: Χρησιμοποιώ ένα P900 εδώ και 2,5 χρόνια. Πριν από λίγο καιρό μου έπεσε κάτω και, ενώ λειτουργεί κανονικά (παίρνει & δέχεται κλήσεις) 'μαύρισε' η οθόνη.

Στην αντιπροσωπεία που πήγα μου είπαν ότι θέλει αντικατάσταση η οθόνη => κόστος >150 €. Μήπως γνωρίζει κανείς εάν μπορεί να επισκευαστεί το κινητό με άλλο τρόπο ή εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω μεταχειρισμένη ή φθηνότερη οθόνη;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

εμένα μου είχανε πει απ'την αντιπροσωπεία στη θεσσαλονίκη πριν 3 χρόνια περίπου ότι κόσιζε 90 ευρω.

με 150 ισως να μπορεις να βρεις ολόκληρο το κινητό μεταχειρισμενο κι αν χαλάσει περνεις την οθόνη και τη βαζεις στο δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς εάν μπορεί να επισκευαστεί το κινητό με άλλο τρόπο ή εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω μεταχειρισμένη ή φθηνότερη οθόνη;

 

Ακόμη και μεταχειρισμένο να βρεις το τηλέφωνο και να το πάρεις για ανταλλακτικά, σε συμφέρει καλύτερα να πάρεις την καινούργια οθόνη, εκτός αν ακολουθήσεις το σκεπτικό του φίλου P900. Αν ισχύει αυτό που σου είπαν, η τιμή είναι παραπλήσια.

 

Μεταχειρισμένη οθόνη δεν έχω συναντήσει...

 

Εκτός αν είσαι τυχερός και βρεις τηλέφωνο ελαττωματικό που θα δίνεται σε ξεφτίλα τιμή και θα έχει οθόνη που να λειτουργεί σωστά.

Ψάξτο! Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι αυτο, πως κανω αναβαθμιση μόνος;

μπορει να αναβαθμιστει μόνο το προτοκολλο του bluetooth;

 

Αναβάθμιση μπορείς να κάνεις άνετα από τον υπολογιστή σου, αλλά δεν μπορείς να την κάνεις επιλεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση μπορείς να κάνεις άνετα από τον υπολογιστή σου, αλλά δεν μπορείς να την κάνεις επιλεκτικά.

 

το προβλημα με το bluetooth θα λυθεί ομως;

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω κανενα αλλο προβλημα με το κινητο και όλα λειτουργούνε αψογα προτιμω να είμαι σιγουρος, γιατι αλλιώς δεν θελω να κανω την αναβάθμιση. πολλες φορες οι αναβαθμίσεις δημιουργούνε προβλήματα σε μερικές συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, μπορείς να το επαναφέρεις στην προηγούμενη κατάσταση.

 

Πάντως, δεν είχα κανένα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση στη δική μου συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...