Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις firewall στο pc (οτιδήποτε από firewall), τότε φταίει κάτι στο κινητό. Τσέκαρε το firewall του SP2 (κλείστο τελείως). Zonealarm κ.λ.π., κλείστα όλα. Από το κινητό μπορεί να φταίνε εφαρμογές όπως: AppForge.

Κλειστά τα firewall, σβήνω και το AppForge, καθώς και μερικά ακόμα προγράμματα, άκρη δεν βγάζω...

Τα προβλήματα ξεκινάνε από τη στιγμή που δεν μπορεί να συνδεθεί το τηλέφωνο πάνω από μια φορά, ανεξάρτητα αν θέλεις να τρέξεις το backup-restore η όχι. Δηλ. ανοίγοντας το πισι και βάζοντας το τηλ. στη βάση, συνδέεται κανονικά, κάνεις ότι θέλεις, συγχρονισμό, εγκατάσταση εφαρμογών, διαχείριση αρχείων με filemanager, τα πάντα ! Έτσι και βγεί από τη βάση, ..πάει το πουλάκι, πέταξε !

Δεν ξανασυνδέεται, πρέπει να γίνει reboot στο πισι, αφού πρώτα κλείσω το SCRFS.exe χειροκίνητα, μιας και έχει κολήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλειστά τα firewall, σβήνω και το AppForge, καθώς και μερικά ακόμα προγράμματα, άκρη δεν βγάζω...

Τα προβλήματα ξεκινάνε από τη στιγμή που δεν μπορεί να συνδεθεί το τηλέφωνο πάνω από μια φορά, ανεξάρτητα αν θέλεις να τρέξεις το backup-restore η όχι. Δηλ. ανοίγοντας το πισι και βάζοντας το τηλ. στη βάση, συνδέεται κανονικά, κάνεις ότι θέλεις, συγχρονισμό, εγκατάσταση εφαρμογών, διαχείριση αρχείων με filemanager, τα πάντα ! Έτσι και βγεί από τη βάση, ..πάει το πουλάκι, πέταξε !

Δεν ξανασυνδέεται, πρέπει να γίνει reboot στο πισι, αφού πρώτα κλείσω το SCRFS.exe χειροκίνητα, μιας και έχει κολήσει.

 

Εγώ είχα πρόβλημα μόνο όταν έβαζα τη βάση συγχρονισμού σε usb hub, ειδικά εάν ήταν μαζί με εξωτερικούς σκληρούς δίσκους (σε Win XP Pro, SP2). Βάλε τη βάση συγχρονισμού μόνη της απευθείας σε μία θύρα usb του υπολογιστή σου και κάνε μία επανεκκίνηση μήπως βοηθήσει (εννοείται με κλειστά firewall, όπως λέει ο florinaperis).

Link to comment
Share on other sites

H βάση δεν είναι σε hub. Ούτε τα firewalls φταίνε, ούτε οι θύρες USB. To φάκινγκ τέλεφον τα κάνει όλα :mad: Θα το φορμάρω να δούμε τι θα γίνει..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να ρυθμιστεί ο φωτισμός στην οθόνη του P900 μεσω κάποιου προγράμματος; Εννοώ η ένταση, το πόσο φωτείνη θα είναι η οθόνη από πίσω.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να ρυθμιστεί ο φωτισμός στην οθόνη του P900 μεσω κάποιου προγράμματος; Εννοώ η ένταση, το πόσο φωτείνη θα είναι η οθόνη από πίσω.

ευχαριστώ

οχι δεν γινεται.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

H βάση δεν είναι σε hub. Ούτε τα firewalls φταίνε, ούτε οι θύρες USB. To φάκινγκ τέλεφον τα κάνει όλα :mad: Θα το φορμάρω να δούμε τι θα γίνει..

εγώ μια επανεκίνηση στο κινητό κάνω και είμαι οκ!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το P910 και ήθελα να σας ρωτήσω κάνα-δυό πραγματάκια:

1.παίζει fullscreen video?

2.υπάρχει emulator για mame?

3.τι διαφορά έχουν οι sis εφαρμογές από τις java?

4.οι εφαρμογές sis και java αποθηκεύονται μόνο στο τηλέφωνο(όπως στα άλλα sony ericsson)ή και στο memory stick?υπάρχει όριο αριθμού εφαρμογών;(όπως στα άλλα sony ericsson που δεν μπορείς να βάλεις πάνω από 80)

5.το P910 ανοίγει αρχεία word?μπορεί να τα επεξεργαστεί?acrobat reader?γενικά τι προγράμματα windows μπορεί να ανοίξει?

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το P910 και ήθελα να σας ρωτήσω κάνα-δυό πραγματάκια:

1.παίζει fullscreen video?

2.υπάρχει emulator για mame?

3.τι διαφορά έχουν οι sis εφαρμογές από τις java?

4.οι εφαρμογές sis και java αποθηκεύονται μόνο στο τηλέφωνο(όπως στα άλλα sony ericsson)ή και στο memory stick?υπάρχει όριο αριθμού εφαρμογών;(όπως στα άλλα sony ericsson που δεν μπορείς να βάλεις πάνω από 80)

5.το P910 ανοίγει αρχεία word?μπορεί να τα επεξεργαστεί?acrobat reader?γενικά τι προγράμματα windows μπορεί να ανοίξει?

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

 

1. ναι παιζει τα αρχεια video σε full screen

2.ναι

4.μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες κλπ τοσο στην εσωτερικη μνημη οσο και στην memory stick. Δεν νομιζω να εχει οριο αλλα τι 8α τις κανεις πανω απο 80? :rolleyes:

5. To P910 εχει την δυνατοτητα να επεξεργαστει τοσο αρχεια word οσο και excel. Επισης μπορεις να εγκαταστησεις το Premier Quick Office το οποιο σου δινει περισσοτερο ελεγχο και δυνατοτητες.

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

1. ναι παιζει τα αρχεια video σε full screen

2.ναι

4.μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες κλπ τοσο στην εσωτερικη μνημη οσο και στην memory stick. Δεν νομιζω να εχει οριο αλλα τι 8α τις κανεις πανω απο 80? :rolleyes:

5. To P910 εχει την δυνατοτητα να επεξεργαστει τοσο αρχεια word οσο και excel. Επισης μπορεις να εγκαταστησεις το Premier Quick Office το οποιο σου δινει περισσοτερο ελεγχο και δυνατοτητες.

καλα τα λες φιλε αλλα το quick office ειναι ηδη εγκατεστημενο στην rom. δεν χρειαζεται να το εγκαταστησης ξανα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση:σε αυτή την φωτογραφία που βρίσκονται τα πλήκτρα του παιχνιδιού;είναι touch screen μήπως τα πλήκτρα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση:σε αυτή την φωτογραφία που βρίσκονται τα πλήκτρα του παιχνιδιού;είναι touch screen μήπως τα πλήκτρα;

ναι

_____________________

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, ενω εχω εγκαταστησει το τοταλ ρεμοτε 1.06 και δουλευει κανονικα...περασα καποια αλλη εφαρμογη της σαιλοκ και το τοταλ δεν ανοιγει...λεγωντας να παρω τη νεβερ εκδοση τα εβγαλα ολα αλλαξα παλι ημερομηνιες αλλα τιποτα ενω το ιρ ρεμοτε 1.36 δουλευει κανονικα σαν ντεμο-κατι εχει μεινει σαν ρεγιστρι και του δεινει πληροφοριες και δεν μπορω να το βρω, το εχει αντιμετωπισει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, ενω εχω εγκαταστησει το τοταλ ρεμοτε 1.06 και δουλευει κανονικα...περασα καποια αλλη εφαρμογη της σαιλοκ και το τοταλ δεν ανοιγει...λεγωντας να παρω τη νεβερ εκδοση τα εβγαλα ολα αλλαξα παλι ημερομηνιες αλλα τιποτα ενω το ιρ ρεμοτε 1.36 δουλευει κανονικα σαν ντεμο-κατι εχει μεινει σαν ρεγιστρι και του δεινει πληροφοριες και δεν μπορω να το βρω, το εχει αντιμετωπισει κανεις??
πολλα τετοια μηνηματα εχω αντμετωπισει. και η αλιθηνη απαντηση βρισκεται στο ερωτημα. τα χρειαζεσαι αυτα τα προγραμματα; εαν ναι που; και εαν οχι βγαλε τα και συγκεντρωσου ΜΟΝΟ σε αυτα που χρειαζεσαι γιατι δεν δουλευουν ολα τα προγραμματα καλα μεταξυ τους.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το κινητο πλεον εχει γινει και χομπυ, και μη μου πεις οτι σε ολους μας ειναι απαραιτητα ολα, και στην τελικη δεν ειναι παιχνιδι το ρεμοτε, αν δεν γουσταραμε να πειραματιζομασταν θα ειχαμε μεινει στο ga628

 

δυστυχως η απαντηση σου ειναι πολυ ανουσια γιατι εφοσον δεν γνωριζεις μια απαντηση μιλας με περιπαιχτικο υφος,

αν εκανα λαθπος και εδω δεν ειναι το τοπκ προβληματων ζητω συγνωμμη...!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το κινητο πλεον εχει γινει και χομπυ, και μη μου πεις οτι σε ολους μας ειναι απαραιτητα ολα, και στην τελικη δεν ειναι παιχνιδι το ρεμοτε, αν δεν γουσταραμε να πειραματιζομασταν θα ειχαμε μεινει στο ga628

 

δυστυχως η απαντηση σου ειναι πολυ ανουσια γιατι εφοσον δεν γνωριζεις μια απαντηση μιλας με περιπαιχτικο υφος,

αν εκανα λαθπος και εδω δεν ειναι το τοπκ προβληματων ζητω συγνωμμη...!!!!!!!!!!!!

καλο ειναι να πειραματιζεσαι,και συμφωνω οτι ειναι το κινητο χομπη. αλλα εκει που δεν συμφωνω ειναι να παραπονιεσαι οτι εχεις φορτωσει το τηλεφωνο με ενα σωρο προγραμματα που κατα την αποψη μου ειναι αχρηστα με αποτελεσμα να μην δουλευει σωστα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω στο θέμα του προβλήματος συνδεσιμότητας του P900 με το pc, θα σας πω που κατέληξα : Αφού έκανα φορμάτ στο πισι και στο τηλέφωνο, συνέχιζα να αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Έβαλα λοιπόν το Syncstation σε άλλο πισι πάλι με XP SP2 και ZoneAlarm και δούλευε άψογα ! Η διαφορά στα δύο πισι ήταν ότι στο δεύτερο δεν έιχα εγκαταστήσει το DownloadAcceleratorPlus και το InternetDownloadManager. Επιστρέφοντας στο πρώτο πισι, έσβησα αυτά τα δύο προγράμματα και ,ως εκ θαύματος τα προβλήματα λύθηκαν!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Exω ενα προβλημα με το Ρ900 μου και ηθελα να ξερω αν κανεις ειχε το ιδιο. Συγκεκριμμενα σταματαει να φορτιζει και μονο αν πειραξω λιγο το καλωδιο αρχιζει παλι. Το περιεργο ειναι οτι σταματαει να φορτιζει χωρις να κουνηθει το καλωδιο. Καθαρισα τις επαφες λιγο αλλα τιποτα.

Καμμια ιδεα? αν εχει προβλημα ξερει κανεις ποσο περιπου παει η επισκευ?

ευχαριστω

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Exω ενα προβλημα με το Ρ900 μου και ηθελα να ξερω αν κανεις ειχε το ιδιο. Συγκεκριμμενα σταματαει να φορτιζει και μονο αν πειραξω λιγο το καλωδιο αρχιζει παλι. Το περιεργο ειναι οτι σταματαει να φορτιζει χωρις να κουνηθει το καλωδιο. Καθαρισα τις επαφες λιγο αλλα τιποτα.

Καμμια ιδεα? αν εχει προβλημα ξερει κανεις ποσο περιπου παει η επισκευ?

ευχαριστω

παρομοιο προβλημα ειχα με το παλιο μου ρ800 και αλλαξα φορτιστη και λυθηκε. δοκιμασες να βαλεις αλλο φορτιστη;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

molis katebasa to εορτολογιο για το p900 alla den εγκαθισταται sto thl επειδη moy zhtaei ena programa to 'appforge booster' erotisi poy sto kalo ta 8a to βρω????????? :wacko:

Καλώς ήλθες στο φόρουμ. :)

 

Το Appforge Booster θα το βρεις εδώ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αποθηκεύσω τα sms απο το P900 στον υπολογιστή?

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και συνχαριτηρια για την δουλεία σας έχει πέσει στα χέρια μου ένα p900 και θα ήθελα να μου πει κάποιος πώς περνάνε ήχους ,ευχαριστώ εκ το προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αποθηκεύσω τα sms απο το P900 στον υπολογιστή?

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα ?

Ευχαριστώ

s&w sms manager

 

@calibra

IR,BT απλώς τα κάνεις αποστολή στο κινητό

με καλώδιο τα περνας στον φάκελο media files/audio

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...