Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 20χρόνια που χρησιμοποιώ κινητό δεν χρειάστηκα συσκευή backup.

Όταν δίνεις ελατωμματική συσκευή στο σερβις σου δίνουν συσκευή αντικατάστασης!

Όλοι γνωρίζουν ότι στα forum ανταλλάσουμε απόψεις και στοιχεία.

Δεν νοήτε κάποιος να πάει σε δικηγόρο μόνο και μόνο επειδί διάβασε αυτά που γράφω εγώ εδω.

Ο καθένας είναι υπεύθηνος για τις πράξεις του και θα πρέπει να ενημερώνεται από την νομοθεσία και τους κανονισμούς.

Το εξώδικο κοστίζει 120€ με την επίδοση.

Όμως, παρακαλώ σκεφτήτε και το αντίθετο. Η εταιρία λέει ότι έτσι πρέπει να γίνει και αυτό το υοθετούμε και το ασπαζόμαστε και παραβλέπουμε την νομοθεσία και τα δικαιώματά μας ως καταναλωτές.

Δεν πρόκειτε να καλέσω το 1520, αλλά θα απευθηνθώ στο ΙΝΚΑ, όπως το έχω κάνει και παλαιότερα και δικαιώθηκα.

Και στο κάτω κάτω ρε παιδιά είναι τόσο ανέντιμο αυτό που ζητάω και ανήθικο; Να μου δώσουν τα λεφτά και να τους δώσω πίσω τη συσκευή; Χέρι με χέρι έστω, μέσω του πωλητή (public). Θα μπει μέσα η εταιρία μεγαθύριο; Λέτε να είμαι εγώ η αφορμή να μην ξαναβγάλει νοτη;

 

Φίλε δηλώνεις επιχειρηματίας.

Θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι συναλλαγή με μετρητά (για το χέρι με χέρι λέω) πάνω από 500 ευρώ δεν επιτρέπεται από το νόμο.

Το πας, σου κόβουν απόδειξη παραλαβής, αου βάζουν τα λεφτά στο λογαριασμό και τέλος.

Κάνε το να βρούμε όλοι την υγεία μας.

Και δεν το λέει η εταιρία. Ο νόμος το ορίζει τι πρέπει να γίνει. Θα στο πουν και στο ΙΝΚΑ.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υ.γ. Οταν προσφατα πηγα ενα Ζ3 στην arvato δε μου δωθηκε καμια συσκευη αντικαταστασης. Αν καποιες δινουν, τοτε μπραβο τους...

 

Δίνουν! (Στη θεωρία)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δηλώνεις επιχειρηματίας.

Θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι συναλλαγή με μετρητά (για το χέρι με χέρι λέω) πάνω από 500 ευρώ δεν επιτρέπεται από το νόμο.

Το πας, σου κόβουν απόδειξη παραλαβής, αου βάζουν τα λεφτά στο λογαριασμό και τέλος.

Κάνε το να βρούμε όλοι την υγεία μας.

Και δεν το λέει η εταιρία. Ο νόμος το ορίζει τι πρέπει να γίνει. Θα στο πουν και στο ΙΝΚΑ.

 

Τώρα ποιος παραπληροφορεί ; Δεν τα ξέρεις καλά. Μέχρι 500€ είναι από επιχειρηματία σε επιχειρηματία. Ενώ από επαγγελματία σε ιδιώτη έως €1500. Εγώ είμαι ιδιότης για την σαμμυ.

Και δεν ζητάω να μου δώσουν λεφτά στο χέρι θέλω να μου πιστώσουν το λογαριασμό να πάρω επιτόπου τη νέα συσκευή της αρεσκίας μου.

Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου ζητάς να το δώσω. Είπαμε εδώ ανταλλάσουμε απόψεις δεν προσπαθούμε να τις επιβάλουμε ήτε είναι σωστές αλλά κυρίως αν είναι λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ποιος παραπληροφορεί ; Δεν τα ξέρεις καλά. Μέχρι 500€ είναι από επιχειρηματία σε επιχειρηματία. Ενώ από επαγγελματία σε ιδιώτη έως €1500. Εγώ είμαι ιδιότης για την σαμμυ.

Και δεν ζητάω να μου δώσουν λεφτά στο χέρι θέλω να μου πιστώσουν το λογαριασμό να πάρω επιτόπου τη νέα συσκευή της αρεσκίας μου.

Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου ζητάς να το δώσω. Είπαμε εδώ ανταλλάσουμε απόψεις δεν προσπαθούμε να τις επιβάλουμε ήτε είναι σωστές αλλά κυρίως αν είναι λάθος!

 

Νόμιζα ότι το πήρες ως επαγγελματίας. Οκ λάθος. Μη γίνεσαι εριστικός.

Και δεν σου απαίτησα κάτι για να λες δεν έχω δικαίωμα.

Ο νόμος που αγνοείς καταφανέστατα ορίζει να δώσεις πρώτα το προιόν.

Τώρα ως ιδιώτης να σε πιστώσουν άμεσα γίνεται από τα public. Θέληση να υπάρχει....

Δε ξέρω αν την έχουν αλλά δε χάνεις να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ξεφυγει πολυ απο το θεμα και τσαμπα διαβαζουν ολοι οι χρηστες κατι το οποιο δεν προκειτε να γινει..ας προσπαθησει ο κυριος που θελει να κανει αυτη την κινηση και αμα πετυχει καλως..εμεις οτι και να πουμε δεν θα αλλαξει κατι..και καλο θα ειναι να κλειδωθει αυτο το θεμα,γιατι το note 7 ηδη αποτελει παρελθον..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ξεφυγει πολυ απο το θεμα και τσαμπα διαβαζουν ολοι οι χρηστες κατι το οποιο δεν προκειτε να γινει..ας προσπαθησει ο κυριος που θελει να κανει αυτη την κινηση και αμα πετυχει καλως..εμεις οτι και να πουμε δεν θα αλλαξει κατι..και καλο θα ειναι να κλειδωθει αυτο το θεμα,γιατι το note 7 ηδη αποτελει παρελθον..

 

Υπάρχει κόσμος που το έχει στα χέρια του και θα θέλει να ενημερωθεί για τις όποιες εξελίξεις.

Διαδικασία απόσυρσης, επανακυκλοφορία, χρήση του ως βιοκαύσιμο ή ποιος ξέρει τι. :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κόσμος που το έχει στα χέρια του και θα θέλει να ενημερωθεί για τις όποιες εξελίξεις.

Διαδικασία απόσυρσης, επανακυκλοφορία, χρήση του ως βιοκαύσιμο ή ποιος ξέρει τι. :p

 

Νομίζω ότι η συζήτηση που κάνετε ταιριάζει περισσότερο εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440667

Για καλό και για κακό και επειδή με κουρασατε εκλεισα την παρακολούθηση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βρε φορουμιτη εχεις μιλησει με οποιον εχεις μιλησει και το προβλημα ποιο ειναι τελικα; Δεν το παιρνουν πισω ; Τους λες να το στειλεις εαν βαριεσαι να πας και δεν το δεχονται ;

Για πες με δυο λογια απλα.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν ανάμεσα μας, αν ακούσετε κανένα αεροπλάνο να πέφτει μην απορήσετε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τι να περιμένουμε πλέον για συσκευή με πενάκι και πότε;

1) Επανακυκλοφορία Note 7 έως τέλος 2016?

2) S8-Pen (με πενάκι) αρχές 2017?

3) Note 8 τον Σεπ 2017?

4) Ποτέ, οριστική κατάργηση συσκευών με πενάκι?

... αν έχετε πηγές, παραθέστε links

 

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν προκειται να καταργησει η Samsung το πενακι ως feature στον επομενο αντικαταστατη...απλα θα γινει ενα rebranding του ονοματος της νεας συσκευης .

Το μονο θεμα ειναι ποτε θα βγει η Νεα συσκευη...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μάγκες όλοι επιστροφή χρημάτων θα διεκδικήσετε?

Εγώ δηλαδή που σκέφτομαι την ανταλλαγή με το S7 edge + gear VR είμαι μόνος? :lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μάγκες όλοι επιστροφή χρημάτων θα διεκδικήσετε?

Εγώ δηλαδή που σκέφτομαι την ανταλλαγή με το S7 edge + gear VR είμαι μόνος? :lol:

 

Κάποιοι από εμάς έχουμε ήδη το s7-s7 edge στην κατοχή μας...

Ούτως ή άλλως δεν νομίζω να κυκλοφορήσει κάτι καλύτερο αυτη την στιγμή σε Android...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αφενός αυτό αφετέρου νομίζω πως S7e μπορείς να βρεις φτηνότερο από Skroutz κλπ. και να σου μείνει και κάποιο ποσό.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ουτε μια καινουργια αναφορα για εκρηξη.Περιεργο δεν ειναι;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ουτε μια καινουργια αναφορα για εκρηξη.Περιεργο δεν ειναι;

 

ποιος θα αναφέρει έκρηξη τώρα που το κινητό έχει ανακληθεί και αυτός το κρατάει επειδή έτσι θέλει; Είναι σαν να λέει μπινελικώστε με να σας πω κι ευχαριστώ. Το καλύτερο σχόλιο όμως δίπλα..."αυτο μου αρεσει στους αντροιδακιδες, μας αρέσει να ζούμε στο όριο και είμαστε αντισυμαβτικοι":lol::lol: Αναρχία!!!:lol::p:D

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ουτε μια καινουργια αναφορα για εκρηξη.Περιεργο δεν ειναι;

 

Οχι απλα περιεργο..... ειναι κατι παραπανω απο περιεργο....

Εμενα ακομα πιο περιεργο μου ειναι το γεγονος οτι απο την αρχη αυτης της ιστοριας εχουμε δει ολες κιολες 10 περιπου φωτογραφιες αν ειναι και 10 δηλαδη....

Λογικα και με δεδομενο οτι αν γινει το παραμικρο στην Κινα μεσα σε ελαχιστα λεπτα το εχει μαθει μεσω διαδικτυου ολοκληρη η υφηλιος δεν θα επρεπε να εχουμε τωρα στα χερια μας απειρες φωτογραφιες απο Note 7 κατεστραμενα σκασμενα η οτιδηποτε αλλο;

ΠΟΥΝΤΕΣ;.....

Ολοι αυτοι που τους εχει σκασει το κινητο κανενας δεν εβγαλε μια φωτογραφια ενα βιντεο ρε αδερφε....

Εδω βγαζουν φωτογραφιες και εχει γεμισει το Youtube απο βιντεο καθε τυπου καθε ειδους..... αστεια σοβαρα οτι μπορεις να φανταστεις.....

Σε αυτο που εχει γινει ολοκληρο θεμα σε ολοκληρο τον πλανητη που λογικα θα επρεπε νε ειναι με την βιντεοκαμερα στο χερι για να τραβηξουν την επικειμενη εκρηξη δεν εχουμε ουτε καν φωτογραφιες......

Αν ψαξω λιγο στο Google θα βρω δεκαδες iPhone που εχουν γινει καρβουνο και δεν εχει ανοιξει μυτη....

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.

Και μην μου πειτε οτι τα εχουν κλεισει η επιστρεψει..... το αρθρο τα λεει ολα..... http://techblog.gr/mobile/galaxy-note-7-users-deny-to-give-1371/

Τι συμβαινει τελικα....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν τα επιστρέψουν πολύ βαρύς ο πέλεκυς.

Στην καλύτερη στο κρατητήριο.

http://www.pcworld.com/article/3131343/mobile/us-bans-samsung-galaxy-note7-from-all-flights.html

 

Το ίδιο θα έπρεπε και εδώ να γίνουν στην Ευρώπη.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν τα επιστρέψουν πολύ βαρύς ο πέλεκυς.

Στην καλύτερη στο κρατητήριο.

http://www.pcworld.com/article/3131343/mobile/us-bans-samsung-galaxy-note7-from-all-flights.html

 

Το ίδιο θα έπρεπε και εδώ να γίνουν στην Ευρώπη.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Γκατζετάκιας συνελήφθη με μικροποσότητα Νότη7. :lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την ανθρώπινη ζωή δεν παίζουμε ούτε χωράνε τζάμπα μάγκες λογικές.

Όλες οι συσκευές πρέπει να επιστραφούν.

 

Δεν έχει κανένας το δικαίωμα να θέτει σε κίνδυνο τη σωματική ακεραιότητας του δίπλανου του σε οποιαδήποτε έκφραση της καθημερινότητας του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν νήμα κλειδώνεται μιάς και η συσκευή αποσύρθηκε.

 

Υπάρχουν αρκετά ανοιχτά νήματα για να εξακολουθήσετε τις συζητήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Με την ανθρώπινη ζωή δεν παίζουμε ούτε χωράνε τζάμπα μάγκες λογικές.

Όλες οι συσκευές πρέπει να επιστραφούν.

 

Δεν έχει κανένας το δικαίωμα να θέτει σε κίνδυνο τη σωματική ακεραιότητας του δίπλανου του σε οποιαδήποτε έκφραση της καθημερινότητας του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Την τρίχα την κάνατε τριχια έλεος μερικοί.. δεν ειναι δυναμίτης το κινητό ουτε μολότοφ... το κινητό απλα βγάζει καπνούς και περνει μερικός φωτια χαμηλής έντασης το πολυ πολυ να πάθει έγκαυμα ο ιδιοκτήτης του ... αν δεις φωτογραφίες και βίντεο το κινητό δεν ειναι καμμένο ολοσχερώς .. ειναι μερικός ... και δεν θέτει σε κίνδυνο άλλους ... μερικοί το έχετε κανει λες και ειναι ΤΝΤ .. έλεος ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα περιεργο..... ειναι κατι παραπανω απο περιεργο....

Εμενα ακομα πιο περιεργο μου ειναι το γεγονος οτι απο την αρχη αυτης της ιστοριας εχουμε δει ολες κιολες 10 περιπου φωτογραφιες αν ειναι και 10 δηλαδη....

Λογικα και με δεδομενο οτι αν γινει το παραμικρο στην Κινα μεσα σε ελαχιστα λεπτα το εχει μαθει μεσω διαδικτυου ολοκληρη η υφηλιος δεν θα επρεπε να εχουμε τωρα στα χερια μας απειρες φωτογραφιες απο Note 7 κατεστραμενα σκασμενα η οτιδηποτε αλλο;

ΠΟΥΝΤΕΣ;.....

Ολοι αυτοι που τους εχει σκασει το κινητο κανενας δεν εβγαλε μια φωτογραφια ενα βιντεο ρε αδερφε....

Εδω βγαζουν φωτογραφιες και εχει γεμισει το Youtube απο βιντεο καθε τυπου καθε ειδους..... αστεια σοβαρα οτι μπορεις να φανταστεις.....

Σε αυτο που εχει γινει ολοκληρο θεμα σε ολοκληρο τον πλανητη που λογικα θα επρεπε νε ειναι με την βιντεοκαμερα στο χερι για να τραβηξουν την επικειμενη εκρηξη δεν εχουμε ουτε καν φωτογραφιες......

Αν ψαξω λιγο στο Google θα βρω δεκαδες iPhone που εχουν γινει καρβουνο και δεν εχει ανοιξει μυτη....

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.

Και μην μου πειτε οτι τα εχουν κλεισει η επιστρεψει..... το αρθρο τα λεει ολα..... http://techblog.gr/mobile/galaxy-note-7-users-deny-to-give-1371/

Τι συμβαινει τελικα....

 

Δεν προκειται ποτε να ανακοινωθει ο προγματικος λογος.Θα υπαρξει ανακοινωση καλα κατασκευασμενη να στεκει οπως πρεπει.

Ακομα και μια εταιρια τετοιου μεγεθους πιασει τον τυπο που εκανε το σαμποταζ με τις μπαταριες δεν προκειται να το ανακοινωσει και θα πει κατι αλλο καλο πιασαρικο.

Οταν εξηγω οτι η σαμσουνγκ κινει την παγκοσμια οικονομικη ρουλετα και εχει γονατισει τους παντες κανοντας πολλους εχθρους τοτε μερικοι με λενε σαμσουνακια χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την τρίχα την κάνατε τριχια έλεος μερικοί.. δεν ειναι δυναμίτης το κινητό ουτε μολότοφ... το κινητό απλα βγάζει καπνούς και περνει μερικός φωτια χαμηλής έντασης το πολυ πολυ να πάθει έγκαυμα ο ιδιοκτήτης του ... αν δεις φωτογραφίες και βίντεο το κινητό δεν ειναι καμμένο ολοσχερώς .. ειναι μερικός ... και δεν θέτει σε κίνδυνο άλλους ... μερικοί το έχετε κανει λες και ειναι ΤΝΤ .. έλεος ...

 

Τι φωτια εδω γραφουν οτι πεφτουν αεροπλανα πολυκατοικιες αμαξια οτι κινδυνευει το σοι τους οτι βγαινουν για καφε και κανουν ελεγχο πριν κατσουν στα διπλανα τραπεζια κτλ.Εχω λιωσει και εχω παθει κραμπα στα γελια....Φαντασου απο τις ανταγωνιστριες εταιριες τι πεινα επεσε...οταν ερχονται τα νουμερα πωλησεων των συσκευων...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...