Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως προσωπικα,αν δεν το εχω το δικαρτο παλι στα χερια μου μεχρι 10 Οκτωβριου,παω για Mate 9..αντε,ειπαμε να περιμενουμε αλλα....

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευή ήρθε το μεσημέρι και στήθηκε εκ νέου. Η θερμοκρασία παραμένει αρκετά χαμηλά εκεί που το προηγούμενο έκαιγε.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160928/ed71a00fa43cacdc5298693e2ff73229.jpg

 

Δεν χρειάστηκε αναβάθμιση, είχε την τελευταία από το εργοστάσιο.

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

καλη , δροσερη & ασφαλη εμπειρια...

 

Αναμενουμε εντυπωσεις σχετικα με την αποδοση της ακατανομαστης:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό από την όλη ιστορία είναι ότι η τιμή θα πέσει ταχύτερα από τις άλλες χρονιές... Η συσκευή δέχθηκε μεγάλο πλήγμα... Βέβαια την βοήθησε λίγο η Apple με την ανύπαρκτη διαθεσιμότητα του iPhone 7 Plus αλλά και πάλι πολύς κόσμος θα την αποφύγει και οι πωλήσεις σίγουρα θα είναι μειωμένες...

 

Όπως και να έχει ας ελπίσουμε να πέσει γρήγορα η τιμή μπας και το χτυπήσουμε το 2017...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήρθε το μεσημέρι και στήθηκε εκ νέου. Η θερμοκρασία παραμένει αρκετά χαμηλά εκεί που το προηγούμενο έκαιγε.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160928/ed71a00fa43cacdc5298693e2ff73229.jpg

 

Δεν χρειάστηκε αναβάθμιση, είχε την τελευταία από το εργοστάσιο.

 

Sent from my OnePlus 3

 

Καλορίζικο. Κράτα μας ενήμερους για τυχόν άλλες βελτιώσεις που μπορεί να δεις...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήρθε το μεσημέρι και στήθηκε εκ νέου. Η θερμοκρασία παραμένει αρκετά χαμηλά εκεί που το προηγούμενο έκαιγε.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160928/ed71a00fa43cacdc5298693e2ff73229.jpg

 

Δεν χρειάστηκε αναβάθμιση, είχε την τελευταία από το εργοστάσιο.

 

Sent from my OnePlus 3

 

Καλημεραααααα τυχερεεεεεεεε απο τους πρωτους το πειρες ρε μπαγιατσα και ακομα δεν κυκλοφορισε ευρωπη ουτε καν στα Κυπριακα μας ραφια και Ελληνικα ακομη. Το εκανες προ-παραγγελεια 869ευρω εε ;

Edited by impreza_sti

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό από την όλη ιστορία είναι ότι η τιμή θα πέσει ταχύτερα από τις άλλες χρονιές... Η συσκευή δέχθηκε μεγάλο πλήγμα... Βέβαια την βοήθησε λίγο η Apple με την ανύπαρκτη διαθεσιμότητα του iPhone 7 Plus αλλά και πάλι πολύς κόσμος θα την αποφύγει και οι πωλήσεις σίγουρα θα είναι μειωμένες...

 

Όπως και να έχει ας ελπίσουμε να πέσει γρήγορα η τιμή μπας και το χτυπήσουμε το 2017...

 

Νομίζω ότι η Apple την βοήθησε με τη στασιμότητα και τη μη καινοτομία της "νέας" συσκευής που παρουσίασε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο το παιδί που το πήρε απο Dubai γιατι είναι μαλλον δικαρτο απο οτι βλεπω.. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

http://techingreek.com/samsung-1-ekatommyrio-asfali-galaxy-note-7-stin-agora/ Επιτελους και τα καλααααα νεα :D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οι πωλήσεις μια χαρά θα πάνε.Εκει που η Apple είχε την ευκαιρία την εχασε μέσα απο τα χέρια της με το 6s(s) που κυκλοφόρησε. Επίσης δε περιμένω και τίποτα απο Google με τα splash resistant htc της.Η samsung μόλις διορθώσει το θεμα της μπαταρίας που δε νομίζω να φταίει μόνο αυτό αλλα γενικά η συσκευή που ανεβάζει θερμοκρασία θα πάει τραίνο γιατί το note ήταν ειναι και θα είναι το πιο ολοκληρωμένο κινητό στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραλάβει και εγώ από Ελλνική αντιπροσωπεία με επιστροφή δίκαρτου Note 7 από Ενωμένα Αραβικά Εμιράτα και μάλιστα χωρίς απόδειξη αγοράς καθώς πρόκειτο για δώρο από πελάτη μου...

Μαύρου χρώματος, σε σφραγισμένο κουτί και τη σχετική ένδειξη των ανανεωμένων Note 7..

Το κινητό απλά τα σπάει!! τελεία και πάυλα. Ούτε ζέστη, ούτε θερμικρασίες, αντοχή μπαταρίας πολύ καλή.

Και μάλιστα να εξαίρω και το post support της Samsung καθώς ο υπεύθυνος που μιλούσα για την αντικατάσταση με πήρε 4 ημέρες μετά τηλέφωνο να με ρωτήσει αν παρέλαβα και είμαι οκ με τη συσκευή ενώ μου είπε ότι θα τηλεφωνήσει και πάλι την άλλη εβδομάδα για επιβεβαίωση της καλής λειτουργίας της νέας συσκευής.

ΜΠΡΑΒΟ SAMSUNG. Τα καλά να λέγονται....:)

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απλά τα σπάει!! τελεία και πάυλα. Ούτε ζέστη, ούτε θερμικρασίες, αντοχή μπαταρίας πολύ καλή

 

Πολύ θετικά νέα :up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραλάβει και εγώ από Ελλνική αντιπροσωπεία με επιστροφή δίκαρτου Note 7 από Ενωμένα Αραβικά Εμιράτα και μάλιστα χωρίς απόδειξη αγοράς καθώς πρόκειτο για δώρο από πελάτη μου...

Μαύρου χρώματος, σε σφραγισμένο κουτί και τη σχετική ένδειξη των ανανεωμένων Note 7..

Το κινητό απλά τα σπάει!! τελεία και πάυλα. Ούτε ζέστη, ούτε θερμικρασίες, αντοχή μπαταρίας πολύ καλή.

Και μάλιστα να εξαίρω και το post support της Samsung καθώς ο υπεύθυνος που μιλούσα για την αντικατάσταση με πήρε 4 ημέρες μετά τηλέφωνο να με ρωτήσει αν παρέλαβα και είμαι οκ με τη συσκευή ενώ μου είπε ότι θα τηλεφωνήσει και πάλι την άλλη εβδομάδα για επιβεβαίωση της καλής λειτουργίας της νέας συσκευής.

ΜΠΡΑΒΟ SAMSUNG. Τα καλά να λέγονται....:)

 

Καλοριζικο και σε σενα.

Χθες κραταγα note 7 revamped (:lol:) black και iphone 7 plus matte black (κανενα απο τα 2 δικα μου).

Περιττο να πω οτι ειναι 2 κλασεις μπροστα το νοτε απο το αντιστοιχο μηλο οταν τα ενεργοποιεις. Αυτο που πρεπει, οπωσδηποτε, να δουμε στο επομενο κινητο της σειρας galaxy, ειναι να εγκαταλειφθει το μηχανικο Home button. Μονο προβληματα δημιουργει. Haptic feedback και τελος.

Καπου εκει τελειωνουν τα υπερ του μηλου και ξεκινουν αυτα του νοτε (οθονη, βαρος, spen, επεκταση μνημης κλπ κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήραν καινούρια συσκευή, είναι εύκολο να ελέγξετε τον κατασκευαστή της μπαταρίας; Θα έχει ενδιαφέρον να το ξέρουμε για σύγκριση. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν off topic ποστ. Να υπενθυμίσω επίσης ότι δημόσια παράπονα προς ενέργειες μελών της Ο.Δ. δεν επιτρέπονται.

@ccypruss000 ελεύθερη αγορά έχουμε. Δεν μας απασχολεί, και δεν πρέπει να μας απασχολεί, που πως και γιατί βρίσκει κάποιος χρήματα για να κάνει αγορές. Θα σε παρακαλέσω να μην επαναληφθούν ανάλογα σχόλια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω την άλλη βδομάδα να ξεκινήσουν να δίνουν σε αυτούς που κάναν προπαραγγελίες... Λογικά σήμερα αντικαταστάθηκαν όλες οι faulty συσκευές πανελλαδικά

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. εχω παραλάβει και εγω εδω και 2 μέρες την συσκευή απο αντικαταστάση .. η συσκευή ειναι εξαιρετική και μου φαίνεται ότι είναι ποιο γρήγορο απο το προηγούμενο νοτε 7

Το ειχα σε μαύρο και στην αντικαταστάση το ζήτησα σε μπλε.. το αναφέρω για να βοηθήσω όσους είναι αναποφάσιστοι στο τι χρώμα να επιλέξουν.. Μου αρέσει περισσότερο το μπλε γιατί φαίνεται ποιο εντυπωσιακό και εξωτικό σας τηλεφωνώ.. βέβαια και το μαύρο ειναι απίστευτο σαν χρώμα απλα θα έλεγα σε όσους αρέσει αποκλειστικά το μαύρο χρώμα να το πάρουν σε μαύρο γιατί το μαύρο του ειναι μαύρο και φαίνεται πολυ premium ... σε όσους ειναι αναποφάσιστοι οπως εγω δηλαδή το μπλε θα τους εντυπωσιάσει περισσότερο

Ελπίζω να βοήθησα λίγο σε όσους σκέφτονται να το αποκτήσουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άλλο που μου παρατήρησα εναι με ενα φιλο μου που εχει παρει το iphone 7 plus .. δίπλα δίπλα τα κινητά σε θέματα ντιζάιν και ποιότητας. το νοτε7 φαίνεται πολυ καλύτερο σε σημείο να θέλει να παρει νοτε7 ο φίλος μου χαχα... το αναφέρω απλα γιατί και εγω πιστεύω οτι αυτο ήθελε να προλάβει η σαμσουνγκ και βιαστικε.. οτι δηλαδή στα καταστήματα κινητό οταν θα συγκρινονταν δίπλα δίπλα με το iphone 7 plus σίγουρα θα τους εντυπωσιάσει περισσότερο το νοτε7 ..λογο μέγεθους ποιότητας ντιζάιν..

Αυτο κατα τη γνώμη μου ήθελε η σαμσουνγκ να προλάβει.. την άμεση σύγκριση νοτε7 με iphone 7 plus δίπλα διπλα στα καταστήματα που τα δειγματιζουν γιατί εκει φαίνεται καθαρά η υπεροχη της

Edited by dadelis1
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω την άλλη βδομάδα να ξεκινήσουν να δίνουν σε αυτούς που κάναν προπαραγγελίες... Λογικά σήμερα αντικαταστάθηκαν όλες οι faulty συσκευές πανελλαδικά

 

Μακάρι φίλε μου να ήμουν κι εγώ τόσο αισιόδοξος... Μας βλέπω για 28/10 (29/10 για την Ελλάδα λόγο αργίας) όπως η υπόλοιπη Ευρώπη... Αν όχι αργότερα....

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα πριν στο xda το thread του NOTE 7 India καμία 60αρια ποστ που όλοι "εβριζαν-κατηγορουσαν" την συμπεριφορά της samsung προς τους καταναλωτές της που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα η συσκευή και κάποιοι είναι από 2 Αυγούστου με προ παραγγελίες και οχι μονο αυτο αλλα το χειρότερο δεν βγηκε να πει οτι θα κυκλοφορήσει ΤΟΤΕ να ξερει ο κοσμος ρε αδερφε...Τους εχουν ολους στην αβεβαιότητα κανοντας copy paste την γνωστη απαντηση "δεν γνωριζουμε".....Και ολο αυτο μου θύμισε εμένα και τον vasilakis13 τις τηλεφωνικές συζητήσεις που κάνουμε και τα μπινελίκια που ρίχνουμε από το ξενέρωμα που έχουμε φάει...που μπαίνουμε 3 φορές την ημέρα να τσεκάρουμε αν μπήκε πουθενά στο Dubai σε στοκ σε 5 διαφορετικά κ@λ@μαγαζα....λες και δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε.....

Η παγκόσμια ανάκληση κατέληξε σε παγκόσμια απαράδεκτη συμπεριφορά προς τους πελάτες της Samsung....

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχω τα χρήματα της συσκευής στην pre paid έτοιμα....και έχω φάει τεράστιο ξενέρωμα...και το πιο κακό είναι ότι δεν κυκλοφορεί και τίποτα άλλο δυνατό dual sim εκεί έξω....όλα για μετά τον Νοέμβριο....

Ρεεεεεε τι παθαμε......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και σε σενα.

Χθες κραταγα note 7 revamped (:lol:) black και iphone 7 plus matte black (κανενα απο τα 2 δικα μου).

Περιττο να πω οτι ειναι 2 κλασεις μπροστα το νοτε απο το αντιστοιχο μηλο οταν τα ενεργοποιεις. Αυτο που πρεπει, οπωσδηποτε, να δουμε στο επομενο κινητο της σειρας galaxy, ειναι να εγκαταλειφθει το μηχανικο Home button. Μονο προβληματα δημιουργει. Haptic feedback και τελος.

Καπου εκει τελειωνουν τα υπερ του μηλου και ξεκινουν αυτα του νοτε (οθονη, βαρος, spen, επεκταση μνημης κλπ κλπ).

Θα ήθελα να το προχωρήσει ένα βήμα περαιτέρω Βαγγελη ;)

Να φύγει το κουμπί εντελώς.

Τόσα χρόνια unnatural και ξένο σώμα μου φαινόταν.

 

Η αλληλεπίδραση με την συσκευή πρέπει να γίνεται στην οθόνη χωρίς κινητά μέρη.

 

1 έτος συνεχώς με home button όχι απλά το βαρέθηκα αλλά πολύ χειρότερο το συναίσθημα.

Έχοντας το Axon 7 λίγες εβδομάδες δεν μου πάει η καρδιά να το βγαζω καν από την κούτα του το 7 edge λόγω μόνο του κουμπιού.(μια φορά το έβγαλα διότι ήθελα να περάσω κάποια αρχεία που είχα στην εσωτερική μνήμη στο tablet και μου κακοφάνηκε παρά πολύ να αναγκάζομαι να πατάω μηχανικά μέρη)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να το προχωρήσει ένα βήμα περαιτέρω Βαγγελη ;)

Να φύγει το κουμπί εντελώς.

Τόσα χρόνια unnatural και ξένο σώμα μου φαινόταν.

 

Η αλληλεπίδραση με την συσκευή πρέπει να γίνεται στην οθόνη χωρίς κινητά μέρη.

 

1 έτος συνεχώς με home button όχι απλά το βαρέθηκα αλλά πολύ χειρότερο το συναίσθημα.

Έχοντας το Axon 7 λίγες εβδομάδες δεν μου πάει η καρδιά να το βγαζω καν από την κούτα του το 7 edge λόγω μόνο του κουμπιού.(μια φορά το έβγαλα διότι ήθελα να περάσω κάποια αρχεία που είχα στην εσωτερική μνήμη στο tablet και μου κακοφάνηκε παρά πολύ να αναγκάζομαι να πατάω μηχανικά μέρη)

Easy home for Samsung (στην προ εκδοση) αλεξ, εφαρμογουλα για να καταργησεις το πατημα. Του χρονου πονταρω κι εγω σε touch υλοποιηση...

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα πριν στο xda το thread του NOTE 7 India καμία 60αρια ποστ που όλοι "εβριζαν-κατηγορουσαν" την συμπεριφορά της samsung προς τους καταναλωτές της που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα η συσκευή και κάποιοι είναι από 2 Αυγούστου με προ παραγγελίες και οχι μονο αυτο αλλα το χειρότερο δεν βγηκε να πει οτι θα κυκλοφορήσει ΤΟΤΕ να ξερει ο κοσμος ρε αδερφε...Τους εχουν ολους στην αβεβαιότητα κανοντας copy paste την γνωστη απαντηση "δεν γνωριζουμε".....Και ολο αυτο μου θύμισε εμένα και τον vasilakis13 τις τηλεφωνικές συζητήσεις που κάνουμε και τα μπινελίκια που ρίχνουμε από το ξενέρωμα που έχουμε φάει...που μπαίνουμε 3 φορές την ημέρα να τσεκάρουμε αν μπήκε πουθενά στο Dubai σε στοκ σε 5 διαφορετικά κ@λ@μαγαζα....λες και δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε.....

Η παγκόσμια ανάκληση κατέληξε σε παγκόσμια απαράδεκτη συμπεριφορά προς τους πελάτες της Samsung....

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχω τα χρήματα της συσκευής στην pre paid έτοιμα....και έχω φάει τεράστιο ξενέρωμα...και το πιο κακό είναι ότι δεν κυκλοφορεί και τίποτα άλλο δυνατό dual sim εκεί έξω....όλα για μετά τον Νοέμβριο....

Ρεεεεεε τι παθαμε......

Καλα ε,δεν παιζει αυτο που γινεται...σημερα μιλησα με samsung Gulf και μου λενε πως δεν ξερουν ποτε θα βγει παλι...οκ λοιπον κα.Samsung...ο mr. Huawei ερχεται ορεξατος...να μην τον τιμησουμε??εεε???

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απ το ιδιο μαγαζι ψωνισες με το φιλο geovass?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...