Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο του φοράω την ελληνική 8.1.2.0 stable από την κοινότητα μας είναι καλή αυτή;; ή να του περάσω την τελευταία dev;; από θέμα μπαταρίας πια είναι καλύτερη;;

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο.... Από που το πήρες και πόσο φίλε;

 

From my Redmi Note 2 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πάντα μέσω updater φλασαρω τις Καινούργιες ρομ στο παλιό μου κινητό, αλλά σε αυτό δεν ήταν κλειδωμένος ο bootloader.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Το κάθε κινητό έχει τον δικό του τρόπο που φλασάρουμε τις ROM. Στο Xiaomi Pro θα πρέπει πρώτα να δεις αν είναι κλειδωμένος ή όχι πρώτα ο bootloader και ΜΕΤΑ να προχωρήσεις σε οτιδήποτε. Υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από αγγελία στο Insomnia το παιδί το είχε μια βδομάδα το τηλέφωνο ήταν με τις ζελατίνες του σαν καινούριο το μόνο που του έκανε ήταν να το ξεκλειδώσει και να περάσει την ελληνική ρομ. Το πήρα 200€ πιστεύω καλή τιμή αν σκεφτείς ότι μπορείς να φας τελωνείο άσε την αναμονή, εγώ σε 4 μέρες το είχα στα χέρια μου. Το τηλέφωνο είναι απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως φίλε μου.εντυπωσιακη συσκευή όλοι με ρωτάνε τι εταιρίας είναι.γρηγορο όμορφο εντυπωσιακό και η διπλή κάμερα κάνει την διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μιας και ο φιλος αναφερει για την καμερα,να ρωτησω το mod για τη δευτερη καμερα που εχει στη ληψη για το διαφραγμα ,που το χρησιμοποιουμε,πριν τη ληψη η μετα τη ληψη για επεξεργασια της φωτο?πως εχουμε το καλυτερο αποτελεσμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια στο redmi pro της κοπελιας μου υπαρχουν καποια θεματακια. Φοραει την official rom με αγγλοκινεζικα. Το youtube μολις παει να ανοιξει ενα βιντεο κλεινει μονο του χωρις καποιο μυνημα και πεταει το κινητο στο αρχικο μενου. Παρομοιο θεμα με το google play οπου γινεται καποια ενημερωση ως το 99 % και κλεινει και αρχιζει απο την αρχη . τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια στο redmi pro της κοπελιας μου υπαρχουν καποια θεματακια. Φοραει την official rom με αγγλοκινεζικα. Το youtube μολις παει να ανοιξει ενα βιντεο κλεινει μονο του χωρις καποιο μυνημα και πεταει το κινητο στο αρχικο μενου. Παρομοιο θεμα με το google play οπου γινεται καποια ενημερωση ως το 99 % και κλεινει και αρχιζει απο την αρχη . τι παιζει?

 

Κατά πάσα πιθανότητα δεν έχουν περαστεί σωστά τα Google Services.

Καλύτερα πάντως να ξεκλειδώσεις και να βάλεις άλλη rom.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια στο redmi pro της κοπελιας μου υπαρχουν καποια θεματακια. Φοραει την official rom με αγγλοκινεζικα. Το youtube μολις παει να ανοιξει ενα βιντεο κλεινει μονο του χωρις καποιο μυνημα και πεταει το κινητο στο αρχικο μενου. Παρομοιο θεμα με το google play οπου γινεται καποια ενημερωση ως το 99 % και κλεινει και αρχιζει απο την αρχη . τι παιζει?

 

η καλύτερη λύση είναι να μπει η δικιά μας ρομ δουλεύει άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

γνωρίζετε να υπάρχει κάποιος επαγγελματίας (κατάστημα service) που να μπορεί να περάσει την rom της ελληνικής κοινότητας ?

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ & ΓΝΩΣΕΙΣ..... Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ......

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

γνωρίζετε να υπάρχει κάποιος επαγγελματίας (κατάστημα service) που να μπορεί να περάσει την rom της ελληνικής κοινότητας ?

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ & ΓΝΩΣΕΙΣ..... Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ......

 

Ευχαριστώ

 

Πάτρα είμαι αν θέλεις μου το στέλνεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, τα ιντερενομάγαζα που τω πωλούν Ελλαδα με ελληνικά ξέρει κανείς ποια rom φοράει; Είναι η Global Stable; Παίρνει κανονικά ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, τα ιντερενομάγαζα που τω πωλούν Ελλαδα με ελληνικά ξέρει κανείς ποια rom φοράει; Είναι η Global Stable; Παίρνει κανονικά ενημερώσεις;

 

Συνήθως φορούν πειραγμένες multi roms από τα κινεζομάγαζα.

Η συσκευή δεν βγαίνει με Official Global dev or Stable rom.

Αν το πάρεις με Official Dev or Stable με OTA updates, θα έχεις Αγγλικά και Κινέζικα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως φορούν πειραγμένες multi roms από τα κινεζομάγαζα.

Η συσκευή δεν βγαίνει με Official Global dev or Stable rom.

Αν το πάρεις με Official Dev or Stable με OTA updates, θα έχεις Αγγλικά και Κινέζικα.

Έτσι ξέρω κι εγώ όπως τα λες, απλώς είδα σε κάποιο γράφει ότι έχει και ελληνικά γι αυτό μου κάνει εντύπωση. Είμαι ανάμεσα στο συγκεκριμένο τηλ και το note 4 και θα ήθελα να έχει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξέρω κι εγώ όπως τα λες, απλώς είδα σε κάποιο γράφει ότι έχει και ελληνικά γι αυτό μου κάνει εντύπωση. Είμαι ανάμεσα στο συγκεκριμένο τηλ και το note 4 και θα ήθελα να έχει ελληνικά.

 

Έχω το 3/64 και τα σπάει.

Η συσκευή δεν παίζεται.Για το Note4 δεν ξέρω να σου πω.

Αν αυτό που είδες έχει Ελληνικά, ή έχει κινεζο-multi ή του έχουν περάσει Ευρωπαική ή Ελληνική ή Globe Rom αφού φυσικά το έχουν ξεκλειδώσει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ο γαμπρός μου ήταν Κίνα κι έφερε στην αδελφή μου το redmi 4 με ελληνικά που τους το ζήτησε κ το έβαλαν εκεί. Το κινητό της έχει κλείσει 2 φορές μόνο του κ ανοίγει με δυσκολία.

Όπως είδα κ μου είπαν τα παιδιά στο φόρουμ είναι κι αυτή κινεζορομ.

Οπότε γενικός κανόνας είναι να ακολουθούμε την διαδικασία ξεκλειδωματος bootloader και φλασαρισμα ευρωπαϊκής ή ελληνικής rom!

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τότε που έχω περάσει την Ευρωπαϊκή rom δεν λειτουργεί το mi message παρότι είναι ενεργοποιημένο.Εχουμε 4 xiaomy στην παρέα και με χρεώνει κανονικά ενώ με την κινεζοαγγλική λειτουργούσε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pskpanos01
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, τα ιντερενομάγαζα που τω πωλούν Ελλαδα με ελληνικά ξέρει κανείς ποια rom φοράει; Είναι η Global Stable; Παίρνει κανονικά ενημερώσεις;

Υπάρχει περίπτωση να φοράει global stable; ;; εκτός και έβγαλε οι xiaomi και το κρατάει κρυφό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία βδομάδα χρήσης πολύ ενθουσιασμένος με το κινητό.το πηρα μεταχειρισμένο και φοράει rom developer eu.θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.σε έναν φάκελο έχει γύρω στις 7-8 κινεζικές εφαρμογές.να επιχειρήσω να τις διαγράψω ή να κάτσω στα αυγά μου;;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία βδομάδα χρήσης πολύ ενθουσιασμένος με το κινητό.το πηρα μεταχειρισμένο και φοράει rom developer eu.θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.σε έναν φάκελο έχει γύρω στις 7-8 κινεζικές εφαρμογές.να επιχειρήσω να τις διαγράψω ή να κάτσω στα αυγά μου;;

 

Αν είναι απλά app και όχι του συστήματος, που έτσι κι αλλιώς δεν μπορείς να τις διαγράψεις, δεν βλέπω τον λόγο να τις κρατάς και να πιάνουν Χώρο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλέπω στις ρυθμίσεις ανήκουν στις ληφθείσες εφαρμογές.βεβαια αυτό δεν κολλάει καθώς όπως είπα το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο άρα δεν υπάρχει νόημα να κατέβασε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κινεζικές εφαρμογές.επισης άλλη μία απορια που έχω είναι ότι ενώ πήρα το 32αρι και μου έχει διαθέσιμο περίπου 27 γιγα πηγαίνοντας στον αποθηκευτικό χώρο βλέπω ότι τα "λοιπά" καταλαμβάνουν 11,5 γιγα.πολυ μεγάλο χώρο δηλαδη.τι μπορεί να είναι τόσο μεγάλο;Κάθε βοήθεια παιδιά ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξέρω κι εγώ όπως τα λες, απλώς είδα σε κάποιο γράφει ότι έχει και ελληνικά γι αυτό μου κάνει εντύπωση. Είμαι ανάμεσα στο συγκεκριμένο τηλ και το note 4 και θα ήθελα να έχει ελληνικά.

Άποψη μου είναι να προτιμήσεις το note 4.Ναι είναι καλό κινητό αλλά μην περιμένεις nougat. Μάλλον δεν θα πάρει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα μόλις παρέλαβα από Κίνα το Redmi pro.

Το πήρα με τη multi rom.

Ενώ το έβαλα το μενού στα Ελληνικά συμβαίνει το εξής: άλλα τα γράφει στα ελληνικά και άλλα στα αγγλικά.

Δηλαδή ενώ πάω στις ρυθμίσεις γράφει στα ελληνικά "προβολή" μπαίνω μέσα στο μενού και κάποια τα έχει αγγλικά μετά.

Αυτό γίνεται σχεδόν σε όλα. Κάποιος γνωρίζει να με βοηθήσει;

Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να βρω κάποιον να κάνει αυτές τις μετατροπές που γράφετε με τις rom;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα μόλις παρέλαβα από Κίνα το Redmi pro.

Το πήρα με τη multi rom.

Ενώ το έβαλα το μενού στα Ελληνικά συμβαίνει το εξής: άλλα τα γράφει στα ελληνικά και άλλα στα αγγλικά.

Δηλαδή ενώ πάω στις ρυθμίσεις γράφει στα ελληνικά "προβολή" μπαίνω μέσα στο μενού και κάποια τα έχει αγγλικά μετά.

Αυτό γίνεται σχεδόν σε όλα. Κάποιος γνωρίζει να με βοηθήσει;

Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να βρω κάποιον να κάνει αυτές τις μετατροπές που γράφετε με τις rom;

Φοράς μαϊμού ρομ γνώμη μου να την αλλάξεις άμεσα, πέρνα την ελληνική από την κοινότητα μας.

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλέπω στις ρυθμίσεις ανήκουν στις ληφθείσες εφαρμογές.βεβαια αυτό δεν κολλάει καθώς όπως είπα το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο άρα δεν υπάρχει νόημα να κατέβασε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κινεζικές εφαρμογές.επισης άλλη μία απορια που έχω είναι ότι ενώ πήρα το 32αρι και μου έχει διαθέσιμο περίπου 27 γιγα πηγαίνοντας στον αποθηκευτικό χώρο βλέπω ότι τα "λοιπά" καταλαμβάνουν 11,5 γιγα.πολυ μεγάλο χώρο δηλαδη.τι μπορεί να είναι τόσο μεγάλο;Κάθε βοήθεια παιδιά ευπρόσδεκτη.

 

Καμιά βοήθεια παιδιά;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να του κάνεις ένα factory reset και φορματ το ον αποθηκευτικό χώρο μέσα από recovery, για σιγουριά έχε και στην sd και την τελευταία stable ή dev και πέρασε την ξανά

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και καλυτερα βάλτου την δικιά μας ρομ

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...