Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω καλη τιμουλα για Ελλαδα και εγγύηση...

Εγώ έριξα μια παραγγελία...

Μπορεί κανείς να καταλάβει ποια έκδοση είναι και τι λογισμικό φοράει?

Αξίζει?

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-pro-64gb-3gb-dual-sim-lte-gold-eng-p-TEL.090497

 

 

Και μια ερώτηση κάτοχος wind γαρ...

Στην αθηνα-πειραιά το 4g υπαρχει ή είναι θέμα ?

και τέλος, η δεύτερη sim είναι ενεργή και αν ναι υποστηρίζει και αυτή ιντερνετ ταυτόχρονα?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλη τιμουλα για Ελλαδα και εγγύηση...

Εγώ έριξα μια παραγγελία...

Μπορεί κανείς να καταλάβει ποια έκδοση είναι και τι λογισμικό φοράει?

Αξίζει?

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-pro-64gb-3gb-dual-sim-lte-gold-eng-p-TEL.090497

 

 

Και μια ερώτηση κάτοχος wind γαρ...

Στην αθηνα-πειραιά το 4g υπαρχει ή είναι θέμα ?

και τέλος, η δεύτερη sim είναι ενεργή και αν ναι υποστηρίζει και αυτή ιντερνετ ταυτόχρονα?

 

Καλορίζικο φίλε μου.

Σύμφωνα με τα γραφόμενα Αγγλικό μενού θα έχει.Μην ανησυχείς θα σε βοηθήσουμε να βάλεις Ελληνικά.

Όχι μόνο αξίζει, τα σπάει το τηλέφωνο.

Με το 4G στα μεγάλα αστικά κέντρα δεν υπάρχει θέμα.

Για τις κάρτες δεν γνωρίζω καθώς έχω μόνο μία.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, αγόρασα ένα Redmi pro από κίνα για την κόρη μου και της έπεσε κάτω από μικρό ύψος μαζί με την γνήσια θήκη. Όταν το άνοιξε δεν είχε τίποτα, μετά από μερικά λεπτά πρασίνισε η πάνω δεξιά πλευρά και μετά από λίγη ώρα επεκτάθηκε το πράσινο σε όλη την οθόνη με αποτέλεσμα να μην φαίνεται τίποτα τώρα. Μετά από επικοινωνία που είχα με την info quest σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και αφού ήταν εριστικοί και αναιδεστάτοι μου απάντησαν πως κινητά αγορασμένα από κίνα δεν τα αναλαμβάνουν. Οπότε θέλω να ρωτήσω Αν μπορώ να το επισκευάσω εδώ και Αν ξέρετε κάποιο μαγαζί που να αναλαμβάνει.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα φίλε μου να ζητήσεις και μία βοήθεια στο xiaomi.gr όπου εκεί υπάρχουν πολύ γνωστές στο αντικείμενο και αφιλοκερδώς να σου αλλάξουν την οθόνη.

Φυσικά να υπάρχει το ανταλλακτικό .....

Πάντως καταλαβαίνω τον πόνο σου αφού είναι τηλέφωνο για παιδί....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σημερα παρελαβα και εγω το Redmi Pro και ψαχνω αρχικα να το κανω root .

Υπαρχει καπου καποιος οδηγος μονο για root,για την ωρα δεν με ενδιαφερουν αλλες rom η να ξεκλειδωσω τον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω το τηλέφωνο αυτό που θέλω να ρωτήσω το δαχτυλικο αποτύπωμα βολεύει που είναι μπροστά

Εμένα με βόλεψε πολύ. Όταν έχεις π.χ. το τηλέφωνο ακουμπισμένο στο τραπέζι, δεν χρειάζεται να το σηκώσεις για να το ξεκλειδώσεις.

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω το τηλέφωνο αυτό που θέλω να ρωτήσω το δαχτυλικο αποτύπωμα βολεύει που είναι μπροστά

 

Περισσότερο με βόλεψε το ξεκλείδωμα με το MiBand 2.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους στο Forum. Σήμερα μου ήρθε και εμένα έπειτα από 23 μέρες από gearbest, με χ20. Έχω ένα πρόβλημα με την κάμερα και θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε συναντήσει τέτοιο πρόβλημα. Όταν δουλεύει η κύρια dual camera ενώ όταν βάζω κάτι κοντά στην κάμερα το δείχνει καλά, όταν πάω να τραβήξω κάτι πιο μακριά (περίπου μισό μέτρο και πιο πολύ) φαίνονται όλα θολά. Πατάω πάνω στην οθόνη να κάνει focus αλλά δεν φαίνεται να κάνει. Έχει τύχει σε κάποιον εδώ? Η μπροστά κάμερα δουλεύει μια χαρά. Να σημειωθεί ότι ήρθε με official China και δεν το έχω πειράξει.
Link to comment
Share on other sites

είχα global 8.0.7.0., έβαλα την developer με sp flash και έχασε τα ιμει και από της 2 κάρτες και δεν μπορώ να κάνω το ξεκλείδωμα bootloader μού βγαζει σφάλμα ότι δεν το αναγνωρίζει, ούτε μπορώ με κάποια εφαρμογή να φτιάξω τα ιμει γιατί δεν είμαι ροοτ. υπάρχει κάποια fastboot prerooted??? κάποια άλλη λύση ???
Link to comment
Share on other sites

είχα global 8.0.7.0., έβαλα την developer με sp flash και έχασε τα ιμει και από της 2 κάρτες και δεν μπορώ να κάνω το ξεκλείδωμα bootloader μού βγαζει σφάλμα ότι δεν το αναγνωρίζει, ούτε μπορώ με κάποια εφαρμογή να φτιάξω τα ιμει γιατί δεν είμαι ροοτ. υπάρχει κάποια fastboot prerooted??? κάποια άλλη λύση ???

 

Τσέκαρε μήπως είναι ήδη ξεκλείδωτο.

Μου έτυχε στο πρώτο που έφτιαξα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα τον bootloader kai προσπαθησα να περασω την ευρωπαικη rom sto menu wipe/advanced wipe/τικ σε dalvik art cache,cache,data και swipe to wipe μου εβγαλε faild οπως επισης faild και στη προσπαθεια εγκατασταση tης rom το κινητο μετα δεν ανοιξε αναβε μονο το mi.

Ξαναφορτωσα με SP_Flash_Tool την dev china rom το κινητο ανοιξε μου βγαζει οτι εχω λαθος device id kai imei

Edited by pskpanos
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους στο Forum. Σήμερα μου ήρθε και εμένα έπειτα από 23 μέρες από gearbest, με χ20. Έχω ένα πρόβλημα με την κάμερα και θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε συναντήσει τέτοιο πρόβλημα. Όταν δουλεύει η κύρια dual camera ενώ όταν βάζω κάτι κοντά στην κάμερα το δείχνει καλά, όταν πάω να τραβήξω κάτι πιο μακριά (περίπου μισό μέτρο και πιο πολύ) φαίνονται όλα θολά. Πατάω πάνω στην οθόνη να κάνει focus αλλά δεν φαίνεται να κάνει. Έχει τύχει σε κάποιον εδώ? Η μπροστά κάμερα δουλεύει μια χαρά. Να σημειωθεί ότι ήρθε με official China και δεν το έχω πειράξει.

 

Μπαίνεις στο stereo mode που τραβάει και με τις δυο; εάν ναι δοκίμασε να αλλάξεις το f

Link to comment
Share on other sites

αφού με παίδεψε αρκετές ώρες τελικά το έφτιαξα με το MauiMETA v9 :lol:

Ο οδηγος επναφορας ειναι αυτός: http://en.miui.com/thread-411112-1-1.html

Εγώ πέρασα τα δικά του ΙΜΕΙ και MEID από το κουτί του

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Όταν φλασάρουμε τη rom με το SP_Flash_Tool δεν επιλέγουμε format all &download γιατι τα χάνει όλα αλλα μόνο download only.

Edited by pskpanos
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το redmi pro (από vickmall) ποια ρομ να έχει;

Με τόσα που διαβάζω εδώ πρέπει να είσαι επιστήμονας για να έχεις ένα πιο καλό κινητό.

Για μια απλή χρήση το θέλω (φωτο, βαιμπερ, φμπ κ κανένα παιχνίδι)

Δεν ξέρω καλά Αγγλικά και έτσι θέλω να αποφύγω την official rom. Πιστεύετε ότι θα έχω πρόβλημα με τη multi;

Η multi έχει play store; Και κάτι ακόμα όλα αυτά τα ξεκλειδώματα, μπουτ κλπ, πού μπορώ να τα πάω να μου τα κάνουν αφού δεν τα ξέρω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παίδες!

 

Χθες και σήμερα χρειάστηκε να κάνω εκτεταμένη χρήση δεδομένων και παρατήρησα το εξής.

 

Όταν κάνω έντονη χρήση των δεδομένων (πχ κατεβάζω κάποια εφαρμογή ή κάνω πολύ browsing κτλ), συχνά πυκνά κάνει μία μικρή αποσύνδεση 2 δευτερολέπτων και μετά πάει H ---> H+ ---> 4G και πάλι, αυτό σε διάστημα 5-6 δευτερολέπτων συνολικά. Πολλές φορές το κάνει συνεχόμενα για αρκετή ώρα αυτό το rotation των δικτύων. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό?

Είναι κάποιο bug η έχει θέμα το κινητό?

 

Όσο είχα την official china stable δεν μου το έκανε ποτέ, απ' όταν το φλάσαρα με custom το ξεκίνησε αυτό.

 

Το κάνει και με την eu globe και με την ελληνική XTVR. Τώρα ξαναπερνάω την china stable να δω αν με αυτή θα συνέλθει πάλι.

 

Να αναφέρω ότι μένω κέντρο Αθήνας όπου έχω συνεχώς full 4g στο σπίτι, οπότε δεν νομίζω ότι παίζει να χάνει το δίκτυο, καθώς επίσης ότι έχω vodafone αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα ενα redmi pro απο έξω για ένα φιλο και δεν εχω βρει καπου να αναφερει εαν η 800άρα μπαντα ειναι ξεκλειδωτη η κλειδωμενη. Σε περίπτωση που είναι κλειδωμένη υπαρχει τρόπος για ξεκλείδωμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα ενα redmi pro απο έξω για ένα φιλο και δεν εχω βρει καπου να αναφερει εαν η 800άρα μπαντα ειναι ξεκλειδωτη η κλειδωμενη. Σε περίπτωση που είναι κλειδωμένη υπαρχει τρόπος για ξεκλείδωμα?

 

Δεν υποστηρίζει 800αρα μπάντα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα εχω περασμενη την 7.1.19 και ενω εχω βαλει στις ρυθμισεις να ανοιγει η οθονη στις ειδοποιησεις και facebook messenger κτλ δεν το κανει μονο τον ηχο βγαζει το εχει καποιος αυτο το προβλημα η λυνεται? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα εχω περασμενη την 7.1.19 και ενω εχω βαλει στις ρυθμισεις να ανοιγει η οθονη στις ειδοποιησεις και facebook messenger κτλ δεν το κανει μονο τον ηχο βγαζει το εχει καποιος αυτο το προβλημα η λυνεται? ευχαριστω

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/

 

Ότι λέει ο οδηγός..

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ! Σκέφτεται μια φίλη αν αγοράσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και θέλω να ρωτήσω γενικά αν είστε ευχαριστημένοι καθώς επίσης και για το σέρβις .. τη γενική εικόνα δηλαδή , αν υπάρχει σοβαρή υποστήριξη ή αν υπάρχουν καθυστερήσεις κλπ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ! Σκέφτεται μια φίλη αν αγοράσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και θέλω να ρωτήσω γενικά αν είστε ευχαριστημένοι καθώς επίσης και για το σέρβις .. τη γενική εικόνα δηλαδή , αν υπάρχει σοβαρή υποστήριξη ή αν υπάρχουν καθυστερήσεις κλπ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τι εννοείς κσθυστερήσεις;

Αν σου χαλάσει πάει πίσω Κίνα.

Το τηλέφωνο τα σπάει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...