Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις θεμα με το viber?

Ειμαι με china dev και χανω ειδοποιησεις.

Εχω απενεργοποιησει το miui power saver.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με το viber?

Ειμαι με china dev και χανω ειδοποιησεις.

Εχω απενεργοποιησει το miui power saver.

 

Βάλε το Viber να ξεκινάει αυτόματα στο Security Center.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να πάρω το κινητό πόση ώρα οθόνη βγάζει και τι πρέπει να προσέξω γιατί αν το πάρω θα είναι από εδώ μεταχειρισμενο
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Viber να ξεκινάει αυτόματα στο Security Center.

 

Το εχω κανει αυτο αλλα μερικες φορες σκαλωνει και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου redmi pro 3/64Gb με official stable αγγλοκινέζικη rom. Μου πήρε λίγη ώρα να ξεφορτωθώ τις κινέζικες εφαρμογές που είχε εγκαταστημένες και να το σεταρω στα μέτρα μου αλλά τώρα πραγματικά το απολαμβάνω. Καταπληκτικό τηλέφωνο.

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με το viber?

Ειμαι με china dev και χανω ειδοποιησεις.

Εχω απενεργοποιησει το miui power saver.

Γενικά οι ειδοποιήσεις viber τρωνε σκαλώματα σε πολλές συσκευές οχι μόνο της xioamy πρεπει να δώσεις άδειες παντού απ το security και στο autostart στο permisions αλλα θα χάνεις κάποιες να ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι ειδοποιήσεις viber τρωνε σκαλώματα σε πολλές συσκευές οχι μόνο της xioamy πρεπει να δώσεις άδειες παντού απ το security και στο autostart στο permisions αλλα θα χάνεις κάποιες να ξέρεις

 

Αμα ειναι ετσι θα το δωσω, αν ενδιαφερεται καποιο παιδι απο δω ας μου στειλει μυνημα.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone δεν νομιζω πως έχει σχέση.

Έχει σχέση κάποιες φορές γιατι φίλος μου με wind έκανε αίτηση και δεν του ήρθε ποτέ μήνυμα

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει κάνει αίτηση για unlock και δεν έχει λάβει sms.

Κάντε login στη σελίδα που κάνατε την αίτηση.

Αν σας προτρέψει να κατεβάσετε το mi unlock tool, είστε οκ οπότε μην περιμένετε sms κατεβάστε το προχωρήστε στο ξεκλείδωμα.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι ετσι θα το δωσω, αν ενδιαφερεται καποιο παιδι απο δω ας μου στειλει μυνημα.

 

Θα σου έλεγα ότι βιάζεσαι φίλε. Κι εγώ στην αρχή έχανα κάποιες ειδοποιήσεις αλλά κάνοντας τα παρακάτω βήματα δεν ξαναέχασα ειδοποίηση εδώ και 2 μήνες.

Στα settings-permissions δώσε στην εφαρμογή autostart και μετά στο permissions βρες το viber και δώσε του όλα τα permissions που ζητάει.

Μετά στο battery & performance-manage battery usage-choose apps βρες το viber και βάλε no restrictions. Εγώ από τότε δεν ξαναέχασα ποτέ ειδοποίηση, ούτε η κοπελιά μου με redmi 3 prime.

Αν παρόλα σου συνεχίζει, άνοιξε το viber, με ανοιχτό το viber πάτα το αριστερό πλήκτρο αφής, τράβα το εικονίδιο του viber προς τα κάτω και πάτα το εικονίδιο με το λουκετάκι για να το εμποδίσεις από το να κλείνει.

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναχάσεις ειδοποίηση κάνοντας αυτά. Εκτός και αν έχεις προβληματική rom, που ακόμα και αυτό λύνεται πολύ εύκολα. Το να βιαστείς να το πουλήσεις θεωρώ ότι είναι λάθος, προσωπική άποψη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, χρησιμοποιώ Ελληνική 8.1.2.0 stable, στον dialer έχει επιλογή για ταχεία κλήση πατώντας παρατεταμένα κάποιον αριθμό; δεν το βλέπω στις ρυθμίσεις, ξέρει κανείς κάτι;

Ευχαριστώ!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα είμαι μεταξύ το redmi pro και RN4, κλείνω περισσότερο προς το pro x25, ξέρουμε αν θα πάρει nougat, και γενικά από λειτουργικότητα πως είναι, δεν παίζω παιχνίδια αλλά το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου (Internet, mail ..), Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα είμαι μεταξύ το redmi pro και RN4, κλείνω περισσότερο προς το pro x25, ξέρουμε αν θα πάρει nougat, και γενικά από λειτουργικότητα πως είναι, δεν παίζω παιχνίδια αλλά το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου (Internet, mail ..), Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Φίλε το τηλέφωνο τα σπάει.

Τώρα για nougat, δεν ξέρω.....

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το τηλέφωνο τα σπάει.

Τώρα για nougat, δεν ξέρω.....

Μπαταρία;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 1/2 μέρα με οθόνη 4- ώρες ή 1 μέρα και λιγότερο με οθόνη 4-6 ώρες

 

http://i.imgur.com/Tgt1Wsg.jpg?1

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα σοβαρο προβλημα που δεν μπορεσα να το λυσω ουτε με την dev ουτε με την stable-miuigr

Μετα απο 2-3 τηλεφωνηματα που δεχομαι ο ηχος κλησης πεφτει τοσο χαμηλα που μολις ακουγεται

Κανω factory reset και ολα τα wipe μεσα απο το twrp αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.Για 2-3 κλησεις οκ και μετα το ιδιο

Καθε βοηθεια δεκτη

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα σοβαρο προβλημα που δεν μπορεσα να το λυσω ουτε με την dev ουτε με την stable-miuigr

Μετα απο 2-3 τηλεφωνηματα που δεχομαι ο ηχος κλησης πεφτει τοσο χαμηλα που μολις ακουγεται

Κανω factory reset και ολα τα wipe μεσα απο το twrp αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.Για 2-3 κλησεις οκ και μετα το ιδιο

Καθε βοηθεια δεκτη

ευχαριστω

 

Βάλε rom από mi-globe.com

Εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα από τότε που σταμάτησα τις Ελληνικές.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό site έκλεισε ρε παιδιά;

 

Ο φίλος εννοεί το mi-globe εγώ όμως κατεβάζω κανονικά. Από τη δική σου εμπειρία ποια ρομ 8.1.2 είναι η πιο ομαλή και απροβλημάτιστη; Με την xtrv έχω κάποια θέματα, για την EU σε σύγκριση με την Globe τι λες; Ποια προτείνεις;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος εννοεί το mi-globe εγώ όμως κατεβάζω κανονικά. Από τη δική σου εμπειρία ποια ρομ 8.1.2 είναι η πιο ομαλή και απροβλημάτιστη; Με την xtrv έχω κάποια θέματα, για την EU σε σύγκριση με την Globe τι λες; Ποια προτείνεις;

Δεν έχω βάλει ποτέ stable.

Πάντα dev χρησιμοποιώ.

τωρα το κατεβασα κι εγω

να την φορτωσω απο το twrp πανω στην ελληνικη stable?

 

Ναι αν έχεις ελληνική stable.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

περασα κι εγω πριν απο λιγο την XTRV 8.1.2.0 stable αλλα δεν εχω καθολου root. Παλι μεσα απο recovery φλασαρα το sip του SuperSU αλλα και παλι δεν εχω αδεια root.Μηπως μου λειπει κατι απο τις ρυθμισεις; Επισης εχουμε τη δυνατοτητα να αλαξουμε τη σειρα των πληκτρων back και recent apps οπως ειχα στην Αγγλοκινεζικη rom; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

περασα κι εγω πριν απο λιγο την XTRV 8.1.2.0 stable αλλα δεν εχω καθολου root. Παλι μεσα απο recovery φλασαρα το sip του SuperSU αλλα και παλι δεν εχω αδεια root.Μηπως μου λειπει κατι απο τις ρυθμισεις; Επισης εχουμε τη δυνατοτητα να αλαξουμε τη σειρα των πληκτρων back και recent apps οπως ειχα στην Αγγλοκινεζικη rom; Ευχαριστω

 

Στη Globe Rom που χρησιμοποιώ η ρύθμιση αυτή υπάρχει στις Ρυθμίσεις/Πρόσθετες Ρυθμίσεις/Πλήκτρα.

Πρέπει να υπάρχει και στην Ελληνική.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...