Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους σας!!!!

θελω την βοηθεια σας !!

ειμαι σε αναζητηση νεας συσκευης και θελω να ρωτήσω κατι για την συγκεκριμενη συσκευη!!

1 απο θεμα μπαταριας πως παει!!

2 καμερα πως ειναι σε φωτηνο περιβαλον αλλα και σε νυχτερινες ληψεις?

3 απο που μπορω να το αγορασω αμεσα σε καλη τιμη?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Για unlock του bootloader κανω τη διαδικασια που περιγραφετε εδω? https://www.angroid.gr/android-tutorials/diadikasia-xeklidomatos-tou-bootloader-sto-xiaomi-kinito-sas

Δεν υπαρχει τροπος για αμεσο unlock?

 

Αυτός είναι ο τρόπος.

Το μήνυμα τελευταία έρχεται την ίδια ή την επόμενη μέρα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ..αναβάθμιση από το p8 που έχω τώρα αλλά λέω να το πάρω .

Παρακαλώ πολύ μια βοήθεια σε απορίες κρίσιμες για μένα

- Η ηχογράφηση συνομιλίας με κάποια από τις ανάλογες εφαρμογές λειτουργεί κανονικά;

Σε κάποιες συσκευές (όπως στο p8 που έχω τώρα ) στην ηχογράφηση ακούγετε μόνο η δική σου φωνή και του συνομιλητή σχεδόν καθόλου. Είναι πρόβλημα κάποιων συσκευών .

Το έχει τσεκάρει κανείς; Μου είναι πολύτιμο επαγγελματικά

- Ισχύει αυτό που διαβάσω σε διαφορα κατασήματα αγοράς ότι το 32 gb διαθέτει υποδοχή για εξωτερική sd και το 64gb όχι;;

 

- Dlna τεχλολογια για στεαμ video διαθέτει κανονικά;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εχει κ ελληνικά αυτή ; Ειναι προτιμότερο να βαλουμε την eu rom η την ελληνικη απο το miui hellas που απ οτιδιαβασα η τελευταια έχει κάποα προβληματάκια

 

Εννοείται ότι έχει ελληνικά, εμένα με βόλεψε η EU εσύ δοκίμασε και τις δύο και αποφάσισε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο τρόπος.

Το μήνυμα τελευταία έρχεται την ίδια ή την επόμενη μέρα.

 

Τελικα εχει την global 8.0.70 αλλα σε σχεση με το mi max ενος φιλου που εχει την 8.1.03 βλεπω το δικο μου εχει μισα ελληνικα και μισα αγγλικα.

Mi remote δεν εχει το δικο μου...Στον καιρο στην μπαρα δεν βρισκει την τρεχουσα τοποθεσια...

Λες να ειναι με ξεκλειδωτο bootloader και twrp?

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά φίλε, θα την αλλαξω, αν και λογικά δεν φταίει η rom, μάλλον δεν "έκατσε καλά", κάτι έκανε λάθος αυτός που την έβαλε.

Thanks!

 

 

Πιο καλά ειναι οι stable εκδόσεις ή αυτές που θα αναβαθμίζονται εβδομαδιαία;

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει την global 8.0.70 αλλα σε σχεση με το mi max ενος φιλου που εχει την 8.1.03 βλεπω το δικο μου εχει μισα ελληνικα και μισα αγγλικα.

Mi remote δεν εχει το δικο μου...Στον καιρο στην μπαρα δεν βρισκει την τρεχουσα τοποθεσια...

Λες να ειναι με ξεκλειδωτο bootloader και twrp?

 

Κινεζοmulti είναι.

Πρέπει να την αλλάξεις.

Ξεκλείδωτο δεν νομίζω να είναι ούτε να έχει twrp.

Το τελευταίο το βλέπεις πατώντας με σβηστό το κινητό vol+ + power.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Κινεζοmulti είναι.

Πρέπει να την αλλάξεις.

Ξεκλείδωτο δεν νομίζω να είναι ούτε να έχει twrp.

Το τελευταίο το βλέπεις πατώντας με σβηστό το κινητό vol+ + power.

 

Μετα απο πολυ κοπο εγκατεστησα την china dev.

Εχασα το imei απο τη συσκευη αλλα τα καταφερα με εναν οδηγο και το ξαναπερασα.

Μiui 8 7.1.20 beta εχω τωρα, πιστευω να ειναι η σωστη.

Εκανα και το αιτημα για τον bootloader.

Eν το μεταξυ τωρα δεν εχω playstore

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ κοπο εγκατεστησα την china dev.

Εχασα το imei απο τη συσκευη αλλα τα καταφερα με εναν οδηγο και το ξαναπερασα.

Μiui 8 7.1.20 beta εχω τωρα, πιστευω να ειναι η σωστη.

Εκανα και το αιτημα για τον bootloader.

Eν το μεταξυ τωρα δεν εχω playstore

 

Το λάθος σου ήταν που επέλεξες format+dowmload.

Αν επέλεγες firmware upgrade δεν θα έχανες τα ΙΜΕΙ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα!σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή και έχω μερικές ερωτήσεις.1)δουλεύει κάποιος την original rom αυτήν που έχει αγγλοκινεζικα χωρίς play store γιατί αυτήν με ενδιαφέρει.2)διάβασα σε ένα review ότι το μαύρο στην οθόνη είναι πολύ σκούρο καφέ και όχι total black όπως σε όλες τις amoled ισχύει?3)τελος ειναι και οι 2 sim stand by?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια μόλις πήρα το κινητό τα έκανα όλα τα βήματα οκ, μπαίνω twrp κάνω factory reset μου βγάζει κάτι κόκκινα error δεν τα πολυ-δ'ινω σημασία πάω να περάσω globe rom και εκεί κολλάει και δεν κάνει install τη ρομ. Τι πρέπει να κάνω;;;;;;;
frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια μόλις πήρα το κινητό τα έκανα όλα τα βήματα οκ, μπαίνω twrp κάνω factory reset μου βγάζει κάτι κόκκινα error δεν τα πολυ-δ'ινω σημασία πάω να περάσω globe rom και εκεί κολλάει και δεν κάνει install τη ρομ. Τι πρέπει να κάνω;;;;;;;

Πήγαινε στο twrp / wipe/ format data/ γράφεις yes, θα κάνει το format, μετά back/ back, όσπου να βρεις το εικονίδιο " reboot", πατάς reboot και μετά recovery, το τηλ θα ανοίξει πάλι στο twrp, μετά πας και κάνεις wipe/ advaned wipe/ τικαρε μόνο davlic/ART cache, Data, Cache και κάνεις swipe to wipe. Αφού κάνει τα wipe, back/back και πας στο install. Προσοχή όμως αφού έχεις κάνει format data έχει σβηστεί η Ρομ από το τηλέφωνο, πρέπει να την αντιγράψεις σε μία κάρτα sd, την βάζεις στο τηλέφωνο, και επιλέγεις πλέον εκεί που λέει install , την κάρτα sd και κάνεις install τη Ρομ. Διάβασε προσεκτικά τι σου γράφω και όλα θα πάνε καλά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια μόλις πήρα το κινητό τα έκανα όλα τα βήματα οκ, μπαίνω twrp κάνω factory reset μου βγάζει κάτι κόκκινα error δεν τα πολυ-δ'ινω σημασία πάω να περάσω globe rom και εκεί κολλάει και δεν κάνει install τη ρομ. Τι πρέπει να κάνω;;;;;;;

 

Κάνε Format Data στο twrp.

Αν έχεις γράψει το zip της rom στην internal storage θα σου το διαγράψει.

Βάλτο σε μία sd καρτούλα πριν κάνεις το format και κάνε την εγκατάσταση από εκεί.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο twrp / wipe/ format data/ γράφεις yes, θα κάνει το format, μετά back/ back, όσπου να βρεις το εικονίδιο " reboot", πατάς reboot και μετά recovery, το τηλ θα ανοίξει πάλι στο twrp, μετά πας και κάνεις wipe/ advaned wipe/ τικαρε μόνο davlic/ART cache, Data, Cache και κάνεις swipe to wipe. Αφού κάνει τα wipe, back/back και πας στο install. Προσοχή όμως αφού έχεις κάνει format data έχει σβηστεί η Ρομ από το τηλέφωνο, πρέπει να την αντιγράψεις σε μία κάρτα sd, την βάζεις στο τηλέφωνο, και επιλέγεις πλέον εκεί που λέει install , την κάρτα sd και κάνεις install τη Ρομ. Διάβασε προσεκτικά τι σου γράφω και όλα θα πάνε καλά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε Format Data στο twrp.

Αν έχεις γράψει το zip της rom στην internal storage θα σου το διαγράψει.

Βάλτο σε μία sd καρτούλα πριν κάνεις το format και κάνε την εγκατάσταση από εκεί.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, τελικά πέρασα την ελληνική 8.1.2.0 stable, μέχρι στιγμής όλα καλά!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ χθες επιτέλους το τέρας από Banggood μετά από 51 μέρες.(ο γκαντέμης της παρέας)

Έκανα τα σχετικά ξεκλειδώματα κλπ. κι όλα καλά.

Η οθόνη πάντως τα σπάει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα!σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή και έχω μερικές ερωτήσεις.1)δουλεύει κάποιος την original rom αυτήν που έχει αγγλοκινεζικα χωρίς play store γιατί αυτήν με ενδιαφέρει.2)διάβασα σε ένα review ότι το μαύρο στην οθόνη είναι πολύ σκούρο καφέ και όχι total black όπως σε όλες τις amoled ισχύει?3)τελος ειναι και οι 2 sim stand by?ευχαριστω!

 

1. Αυτή τη rom έχω και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα. (το δουλεύω από 30 Δεκεμβρίου). Από vickmall χωρίς να το ζητήσω μου πέρασαν και το play store και όλα είναι μέχρι στιγμής άψογα.

2. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τετοιο όμως δεν ειχα ποτέ και δεν εχω δει άλλες amoled για να συγκρίνω.

3. Ναι

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ χθες επιτέλους το τέρας από Banggood μετά από 51 μέρες.(ο γκαντέμης της παρέας)

Έκανα τα σχετικά ξεκλειδώματα κλπ. κι όλα καλά.

Η οθόνη πάντως τα σπάει.

Γιώργο καλορίζικο οθονάρα πραγματικά!

Δοκίμασε φωτο στο απόλυτο σκοτάδι και selfie τα σπαει!!

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλορίζικο οθονάρα πραγματικά!

Δοκίμασε φωτο στο απόλυτο σκοτάδι και selfie τα σπαει!!

 

Ευχαροστώ Πάνο.

Τι έγινε, ήρθε το sms για το unlock;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα,

έχω περάσει την ελληνική XTRV 8.1.2.0 stable και έχω πρόβλημα στο ότι δεν μου εμφανίζει τα wallpaper και τις φωτογραφίες είτε από την κάρτα sd είτε από την εσωτερική μνήμη. Κάποια λύση υπάρχει χωρίς factory reset;(πραγματικά κουράστηκα αρκετά με το όλο στήσιμο του κινητού), αν περάσω την αντίστοιχη EU ή Globe χρειάζεται factory reset ή μόνο wipe cach/dalvik; όσοι έχετε EU ή Globe αντιμετωπίζετε αντίστοιχο πρόβλημα;

Ευχαριστώ!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το sms μου είχε έρθει μέσα σε ένα μισάωρο. Μήπως έχετε wind??

Vodafone δεν νομιζω πως έχει σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...