Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,η ενημέρωση πως σας ήρθε;Ψάχνω ψάχνω τίποτα ακόμα.

μου αρέσει που έχω γράψει ότι γίνεται και τυχαία πανάθεμα με :P

 

Ομοιοπαθής...

Να μην παίξω τζόκερ πάντως...

Ούτε η XiaoMi μας επιλέγει... :)

 

Καλά εγώ έχω συνηθίσει και από τα παλιότερα τηλέφωνα μου σε αυτό,απλά είπα μπας και άλλαξε τίποτα από το μεσημέρι μου το είδα.:p

 

:lol::lol::lol:

 

Εγώ σήμερα το πρωί το πιασα στα χέρια μου και μόλις είχα κάνει τις ρυθμίσεις λογ/μών

Πήγα στο "σχετικά με το τηλέφωνο" στο κάτω μέρος λέει "ενημέρωση συστήματος" βγήκε η σελίδα της MIUI8 , μετά έλεγχος για ενημερώσεις, επιλέγεις τις 3 τελίτσες και σου βγαίνει "Λήψη ενημέρωσης", "επιλογή πακέτου ενημέρωσης" ή "τι νέο υπάρχει" και εκεί κάνει μόνο κατέβασμα της MIUI-V8 1.2.0. MBFMIDI

Τα υπόλοιπα έγιναν μόνα τους

 

http://i.imgur.com/F2jtS8D.jpg

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έχω την 8.0.4.0

Πήγα στον updater και πάτησα download update και κάτι κατεβάζει. Δεν ξέρω τι όμως, δεν έχει λεπτομέρειες.

Κι εμένα όπως πολλούς το check for updates δεν έβγαλε updates.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την 8.0.4.0

Πήγα στον updater και πάτησα download update και κάτι κατεβάζει. Δεν ξέρω τι όμως, δεν έχει λεπτομέρειες.

Κι εμένα όπως πολλούς το check for updates δεν έβγαλε updates.

 

αν πάτησες να κατεβάσεις από τις 3 τελείες,θα σου κατεβάσεις την ρομ που έχεις τώρα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν πάτησες να κατεβάσεις από τις 3 τελείες,θα σου κατεβάσεις την ρομ που έχεις τώρα.

 

Σωστό...το είδα.

Thanks;)

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Θα μας φάει την ψυχή αυτή η ενημέρωση μέχρι να έρθει σε όλους...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα και είπα να κάνω και τεστ στο Antutu μετά και την MIUI GLOBAL 8.1.2.0 MBFMIDI

 

http://i.imgur.com/MpGD2oE.jpg

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα και είπα να κάνω και τεστ στο Antutu μετά και την MIUI GLOBAL 8.1.2.0 MBFMIDI

 

http://i.imgur.com/MpGD2oE.jpg

 

με Global Stable 8.0.4.0...

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66371&stc=1&d=1482270111

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα την πάρουμε κι εμείς...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.κατα την ενεργοποιηση τηλεφωνου αντιμετοπισα προβλημα με τη συνδεση δικτυου 4g.εχει χαθει το σημα σε αρκετες περιοχες.εχει αντιμετωπισει κανεις τετοιο προβλημα;ειναι δυνατο να διορθωθει καπως;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.κατα την ενεργοποιηση τηλεφωνου αντιμετοπισα προβλημα με τη συνδεση δικτυου 4g.εχει χαθει το σημα σε αρκετες περιοχες.εχει αντιμετωπισει κανεις τετοιο προβλημα;ειναι δυνατο να διορθωθει καπως;

 

Να μαντέψω..? Έχεις Wind..?

 

Αν ναι, η απάντηση στο ερώτημα σου έχει δοθεί πολλάκις...

 

Η συσκευή δεν υποστηρίζει την 800ρα μπάντα, στην οποία έχει 4G η Wind σε πολλές περιοχές...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

1) China Stable (8.1.6.0) πηρε αναβαθμιση σημερα

2) China Dev. (6.12.15) καθε παρασκευη παιρνει αναβαθμιση

3) Global Stable (8.0.4.0) αναμενεται εντος ημερων αναβαθμιση με πληρη υποστηριξη ελληνικων (ετσι λενε)

4) Global Dev. (6.12.15) επισης καθε παρασκευη παιρνει αναβαθμιση

 

Παρέλαβε ένας φίλος χθες με την 8.0.3 stable και του βγάζει αναβάθμιση σε 8.1.2.0 nightly!

Με προβλημάτισε το nightly, γιατί τους τις βγάζει?

 

Και μια και δεν ειναι έμπειρος με android δεν θα ήθελα να παίρνει Nightly roms, να του κάνει περίεργα bug καμία και μετά να μου τα κάνει τσουρέκια ότι το iphone που είχε δεν είχε τέτοια προβλήματα :lol:

 

Μπορούμε να αλλάξουμε κάπου ρύθμιση να μην του έρχονται και να παίρνει μόνο stable?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε ένας φίλος χθες με την 8.0.3 stable και του βγάζει αναβάθμιση σε 8.1.2.0 nightly!

Με προβλημάτισε το nightly, γιατί τους τις βγάζει?

 

Και μια και δεν ειναι έμπειρος με android δεν θα ήθελα να παίρνει Nightly roms, να του κάνει περίεργα bug καμία και μετά να μου τα κάνει τσουρέκια ότι το iphone που είχε δεν είχε τέτοια προβλήματα :lol:

 

Μπορούμε να αλλάξουμε κάπου ρύθμιση να μην του έρχονται και να παίρνει μόνο stable?

 

stable ειναι κανονικα..... απλως ας πουμε ειναι το ενδιαμεσο σκαλοπατι αναμεσα στην 8.0.4.0 κ στην επομενη stable...

ισως εχει καποια bugs.. αλλα δε νομιζω σε τραγικο βαθμο.. περισσοτερα μπορουν να βοηθησουν τα παιδια που την εχουν περασει...

Link to comment
Share on other sites

Από χθες δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug σε όποια χρήση πειραματική που έκανα και ήταν αρκετή.

Για τη μπαταρία δεν μπορώ να πω τίποτα τώρα μιας και είναι η δεύτερη φόρτιση που κάνω σήμερα.

Άποψη θα χω μετά από μερικές μέρες αν και θεωρώ πως άδειασε σχετικά εύκολα με 4 ώρες οθόνη

σε λειτουργία.

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug σε όποια χρήση πειραματική που έκανα και ήταν αρκετή.

Για τη μπαταρία δεν μπορώ να πω τίποτα τώρα μιας και είναι η δεύτερη φόρτιση που κάνω σήμερα.

Άποψη θα χω μετά από μερικές μέρες αν και θεωρώ πως άδειασε σχετικά εύκολα με 4 ώρες οθόνη

σε λειτουργία.

 

τα ελληνικα στο μενου ποτε δε με ενδιεφεραν...... το μονο που με ενδιεφερε ηταν η καταναλωση της μπαταριας... οποτε ηταν κ ο λογος που πηγα σε ελληνικη xtrv rom....

Link to comment
Share on other sites

Πριν μιάμιση ώρα ίσως και νωρίτερα το έβαλα για φόρτιση- ήταν 32%- και μόλις τώρα είδα πως ήταν 100% !

Κάπου είχα δει, πως κάποιοι λένε πως δεν έχει fast charging .Κάνω λάθος ? να το είδα για άλλο τηλέφωνο ?;)

Τόσο κάνει και το RN3 pro της συζύγου μου

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Πριν μιάμιση ώρα ίσως και νωρίτερα το έβαλα για φόρτιση- ήταν 32%- και μόλις τώρα είδα πως ήταν 100% !

Κάπου είχα δει, πως κάποιοι λένε πως δεν έχει fast charging .Κάνω λάθος ? να το είδα για άλλο τηλέφωνο ?;)

Τόσο κάνει και το RN3 pro της συζύγου μου

 

δεν έχει fast charging.

Απλά φορτίζει γρήγορα.:p

 

Αυτή η ενημέρωση πάντως,διάβασα πως στην ουσία δεν έχει λύσει κάποιο θέμα από την προηγούμενη με κυριότερο το battery drain με 3g κάρτες.

Εγώ πάντως την περιμένω,για τα ελληνικά κυρίως.

Πολύ άκυρο που την δίνει κατά κύματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω το note 4 official global. βλεπω Εχει βγει το redmi pro με την διπλή κάμερα πίσω και ελληνικό μενού οπως ηρθε και στο note 4.. Παρακολούθησα κάποια βιντεάκια σε σύγκριση με το note 4 και υπερέχει το redmi pro. 3 ram με 32g στα 240. Τι λέτε? Αξιζει να αλαξω παραγγελία η να μείνω στο note 4?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω το note 4 official global. βλεπω Εχει βγει το redmi pro με την διπλή κάμερα πίσω και ελληνικό μενού οπως ηρθε και στο note 4.. Παρακολούθησα κάποια βιντεάκια σε σύγκριση με το note 4 και υπερέχει το redmi pro. 3 ram με 32g στα 240. Τι λέτε? Αξιζει να αλαξω παραγγελία η να μείνω στο note 4?

 

δεν υπερέχει το 3,είσαι εκτός θέματος και τα ελληνικά τεχνικά δεν ήρθαν ακόμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το redmi note 4 3gb 64gb γυρω στα 210 ευρω απο eu warehouse απο το vickmall.Απο παλια post θυμαμαι οτι το vickmall εχει αποθηκη εδω στην ελλαδα και ερχοταν η παραγγελια γρηγορα μεσα σε 2 μερες με ελτα.Ξερει κανεις αν ισχυει γιατι αν το παραγγειλω το θελω αμεσα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το redmi note 4 3gb 64gb γυρω στα 210 ευρω απο eu warehouse απο το vickmall.Απο παλια post θυμαμαι οτι το vickmall εχει αποθηκη εδω στην ελλαδα και ερχοταν η παραγγελια γρηγορα μεσα σε 2 μερες με ελτα.Ξερει κανεις αν ισχυει γιατι αν το παραγγειλω το θελω αμεσα

 

Στοκ δεν γνωρίζω αν έχει αυτή τη στιγμή,αλλά ισχύει κανονικα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

με την official global stable 8.1.2.0 προστεθηκε και η επιλογη 3finger screenshot

 

Παρέλαβε ένας φίλος χθες με την 8.0.3 stable και του βγάζει αναβάθμιση σε 8.1.2.0 nightly!

Με προβλημάτισε το nightly, γιατί τους τις βγάζει?

 

Και μια και δεν ειναι έμπειρος με android δεν θα ήθελα να παίρνει Nightly roms, να του κάνει περίεργα bug καμία και μετά να μου τα κάνει τσουρέκια ότι το iphone που είχε δεν είχε τέτοια προβλήματα :lol:

 

Μπορούμε να αλλάξουμε κάπου ρύθμιση να μην του έρχονται και να παίρνει μόνο stable?

 

αναγραφει nightly πριν την εγκαταστησεις, αλλα οταν την εγκαταστησεις γραφει stable :p

νομιζω δεν υπαρχει τροπος να διαχωρισεις τις nightly stable απο τις stable stable :rolleyes:

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...