Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επιτελους μπηκαν τα ελληνικα στην επισημη rom μετα το σημερινο update!!!:w00t:

 

Συγνώμη που ρωτάω, στην stable 8.0.4.0 η στην developer 6.12.15? Σε ρωτάω γιατί μπήκα στο site και είδα αυτές τις 2 και αναρωτιέμαι πια να κατεβάσω. Αυτή την στιγμή φοράω την ελληνική stable gtrv 8.1.3.0.

Ευχαριστώ

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για την V8.1.2.0.MBFMIDI μιλαει.

 

Αυτη την στιγμη ειναι σε beta και το update ερχεται σε λιγους. Σε λιγες μερες λογικα θα δωθει σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλει μια φίλη να το πάρει και διαβάζω το νήμα για μπορέσω να την κατατοπίσω με ποια rom να το παραγγείλει και ενώ διάβασα οτι η official global δεν έχει google play βλέπω στο vickmall 2 επιλογές:

- Official CN ROM(only have Chiense and English&google play&OTA update)

- Multi-language ROM(google play&multi-language)

Και σήμερα διάβασα οτι η Official πήρε ελληνικά.

 

Η Official CN ROM του vickmall είναι η global που πήρε (ή παίρνει) τα ελληνικά;

Με αυτήν να το παραγγείλω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλει μια φίλη να το πάρει και διαβάζω το νήμα για μπορέσω να την κατατοπίσω με ποια rom να το παραγγείλει και ενώ διάβασα οτι η official global δεν έχει google play βλέπω στο vickmall 2 επιλογές:

- Official CN ROM(only have Chiense and English&google play&OTA update)

- Multi-language ROM(google play&multi-language)

Και σήμερα διάβασα οτι η Official πήρε ελληνικά.

 

Η Official CN ROM του vickmall είναι η global που πήρε (ή παίρνει) τα ελληνικά;

Με αυτήν να το παραγγείλω;

Ευχαριστω

 

Στο Vickmall βλεπω και 3η επιλογη Official Stable Global ROM(OTA update&No Greek Language). Αυτη να διαλεξεις, η οποια με σημερινη αναβαθμιση εχει ελληνικα και ερχεται κανονικα με play store.

 

Η CN rom (China) εχει μονο Κινεζικα+Αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Vickmall βλεπω και 3η επιλογη Official Stable Global ROM(OTA update&No Greek Language). Αυτη να διαλεξεις, η οποια με σημερινη αναβαθμιση εχει ελληνικα και ερχεται κανονικα με play store.

 

Η CN rom (China) εχει μονο Κινεζικα+Αγγλικα.

 

Συγνώμη παιδιά λάθος chat διάβαζα στο Redmi 4 ήθελα να γράψω :lost:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο geekbuying.Ειχε 3 διαφορετικες ρομ.Εγω διαλεξα αυτην που λεει Official Global Rom Support OTA Update,με το σκεπτικο να λαμβανει η συσκευη ενημερωσεις και με τη λογικη οτι θα περασουν και τα ελληνικα καποια στιγμη οπως και εγινε σημερα το πρωι με την ενημερωση 8.1.2.0 MBFMIDI.Η εκδοση που πηρα ειχε και αλλες γλωσσες οχι μονο αγγλοκινεζικα.Αλλα δεν ειχε ελληνικα.Κινεζοεφαρμογες δεν ειχε και play store ειχε κανονικα.Δεν ξερω βεβαια αν επαιξε ρολο οτι ειχα στειλει ενα email που ζητουσα να μην εχει κινεζιες να εχει play store εγκατεστημενο και διαφορα αλλα.Απ οτι βλεπω τωρα το εχει 177 γιατι ακουω κατι 200αρες...Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο...οποιος ξερει περισσοτερα ας βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα. Κινητάρα για τα λεφτά του. Προσπαθώ να το ξεκλειδώσω τον bootloader και μπαίνω εδώ αλλά στο όνομα που δίνω το όνομα που έχω στο miui forum (GUZGUN) μου βγάζει λάθος. Αυτο δεν πρέπει να βάλω?

 

Το όνομα το ήθελε στα κινέζικα

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση miui 8.0.4.0 stable.παταω check updates και μου βγαζει καμια αναβαθμιση.πανω δεξια στις 3 τελειες παταω download update κατεβαζει ενα μεγαλο αρχειο ειναι αυτο αναβαθμιση ;και η δικια μου εκδοση ειναι η τελευταια;
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση miui 8.0.4.0 stable.παταω check updates και μου βγαζει καμια αναβαθμιση.πανω δεξια στις 3 τελειες παταω download update κατεβαζει ενα μεγαλο αρχειο ειναι αυτο αναβαθμιση ;και η δικια μου εκδοση ειναι η τελευταια;

 

Η αναβάθμιση ήρθε στην Global Developer, στην Global Stable θα έρθει λογικά αργότερα...

(Διορθώστε αν κάνω λάθος...)

 

Επειδή έχετε μπερδευτεί αρκετοί, υπάρχουν τέσσερις μανίσιες εκδόσεις...

1) China Stable (8.1.4.0),

2) China Dev. (?.?.?.?),

3) Global Stable (8.0.4.0) και

4) Global Dev. (8.1.2.0)

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

1) China Stable (8.1.6.0)

2) China Dev. (6.12.15) καθε παρασκευη παιρνει αναβαθμιση

3) Global Stable (8.1.2.0)

4) Global Dev. (6.12.15) επισης καθε παρασκευη παιρνει αναβαθμιση

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

κ εγω ειχα την 8.0.4.0.. αλλα ειχα μεγαλο battery drain... οποτε περασα ελληνικη stable.... κ απο εκει που εβγαζα 4 ωρες sot... βγαζω 5,5-6 ωρες
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα που έχω Global Stable (8.0.4.0) μου ήρθε αναβάθμιση σε v8.1.2.0 (δεν την έχω περάσει). Είναι η αναμενόμενη με ελληνικά;

 

Τώρα είδα το ποστ του Viper

Μαλλον για την V8.1.2.0.MBFMIDI μιλαει.

 

Αυτη την στιγμη ειναι σε beta και το update ερχεται σε λιγους. Σε λιγες μερες λογικα θα δωθει σε ολους.

όντως αναφέρεται ότι:

Beta Global Stable V8.1.2.0 for Redmi Note 4!

New Beta stable update for Global ROM users is rolling out for Redmi Note 4 V8.1.2.0.MBFMIDI.

The update is rolled out to Random users. If you didn't get the update wait for its public release

Link to comment
Share on other sites

Πριν 20 λεπτά παρέλαβα το τηλέφωνο από Κίνα.

Αφού έκανα τα προκαταρκτικά αμέσως ήρθε ενημέρωση από την Global 8.0.4.0 για V8.1.2.0 MBFMIDI Στο 30% είναι μετά από 15 λεπτά περίπου, για να δούμε .........

 

Edit:

Μετά από περίπου 1,30 ώρα η συσκευή είναι έτοιμη με κομπλέ Ελληνικά! Απλά τέλεια όλα!!!!:clap::clap:

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια αποψη?

 

για να μην απαντάει κανείς,μάλλον όχι.

 

 

Η ενημέρωση γίνεται τυχαία προς το παρόν.

Καλή ώρα εμένα και σε αρκετούς στην κοινότητα δεν έχει έρθει.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,η ενημέρωση πως σας ήρθε;Ψάχνω ψάχνω τίποτα ακόμα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

μου αρέσει που έχω γράψει ότι γίνεται και τυχαία πανάθεμα με :P

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,η ενημέρωση πως σας ήρθε;Ψάχνω ψάχνω τίποτα ακόμα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

μου αρέσει που έχω γράψει ότι γίνεται και τυχαία πανάθεμα με :P

 

Ομοιοπαθής...

Να μην παίξω τζόκερ πάντως...

Ούτε η XiaoMi μας επιλέγει... :)

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθής...

Να μην παίξω τζόκερ πάντως...

Ούτε η XiaoMi μας επιλέγει... :)

 

Καλά εγώ έχω συνηθίσει και από τα παλιότερα τηλέφωνα μου σε αυτό,απλά είπα μπας και άλλαξε τίποτα από το μεσημέρι μου το είδα.:p

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο παλαιοτερη εμπειρια που έχετε σχετικά καποιοι, σε ποσο καιρο υπολογίζετε να ερθει η αναβάθμιση μαζικα σε ολους; Σε κανα μηνα;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

είμαι από τους τυχερούς μάλλον :D μου ήρθε το update σε 8.1.2.0 ενώ είμαι ακόμα με τον 8.0.3.0 :p

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...