Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα γραμματα της πανω μπαρας μεγαλωνουν;και μπορω να χρησιμοποιησω αλλο φορτιστη πριζας λογο του ανταπτορα ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα γραμματα της πανω μπαρας μεγαλωνουν;και μπορω να χρησιμοποιησω αλλο φορτιστη πριζας λογο του ανταπτορα ;

 

Μπορείς,αλλά και με τον αντάπτορα δεν θα πάθει κάτι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το να το ξεκλειδώσεις ή να το κάνεις root δεν επηρεάζει τις ενημερώσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για ξεκλείδωτο bootloader δεν ξέρω για να πω, αλλά σε "σπασμένο" (root) κινητό καλύτερα να μην δοκιμάσεις updates...

Έχουν κρασάρει πολλά κινητά έτσι...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το note 4 . Θα το παρω τελικα. Αλλα βλεπω σε διάφορα site γίνεται λίγος ντόρος για το rembi 3 και το note 3 . Πιο ειναι πιο καλο? Εχετε μια εικόνα γιατι εχετε το κινητο. Σε χαρακτηριστικά? -επεξεργαστή
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι πολλοί κάτοχοι του RN4 με global stable μετά την αναβάθμιση σε 8.0.4.0 έχουν πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας - θέμα που αντιμετωπίζω κι εγώ.

 

Υπάρχει κανένας εδώ με το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς πρόβλημα ακριβώς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το note 4 . Θα το παρω τελικα. Αλλα βλεπω σε διάφορα site γίνεται λίγος ντόρος για το rembi 3 και το note 3 . Πιο ειναι πιο καλο? Εχετε μια εικόνα γιατι εχετε το κινητο. Σε χαρακτηριστικά? -επεξεργαστή

 

διαφορά εμφανή δεν πιστεύω ότι θα δεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σκέφτομαι να παραγγείλω την συσκευή αλλά δυστηχώς στο vickmall μέσω eu warehouse είναι out of stock.Τους έστειλα κάποια στιγμή ένα email αλλά απο ότι κατάλαβα ούτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν πότε θα είναι πάλι διαθέσιμο.Το επόμενο κατάστημα που βρήκα είναι το ibuygoo.com και το έχει διαθέσιμο στην ευρωπαική αποθήκη σε τιμή 199,99 usd. Έχει αγοράσει κανείς απο το συγκεκριμένο μαγαζί να μας πεί τι παίζει;;;είναι αξιόπιστο στις αποστολές του και γενικά στην εξυπηρετησή του;ρωτώ διότι αποκλειστικά οι αγορές μου γινόντουσαν απο vickmall και μέχρι στιγμής ήταν όλες μια χαρά και λέω μπας και γλυτώσω την μεγάλη αναμονή γα την παραλαβή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σκέφτομαι να παραγγείλω την συσκευή αλλά δυστηχώς στο vickmall μέσω eu warehouse είναι out of stock.Τους έστειλα κάποια στιγμή ένα email αλλά απο ότι κατάλαβα ούτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν πότε θα είναι πάλι διαθέσιμο.Το επόμενο κατάστημα που βρήκα είναι το ibuygoo.com και το έχει διαθέσιμο στην ευρωπαική αποθήκη σε τιμή 199,99 usd. Έχει αγοράσει κανείς απο το συγκεκριμένο μαγαζί να μας πεί τι παίζει;;;είναι αξιόπιστο στις αποστολές του και γενικά στην εξυπηρετησή του;ρωτώ διότι αποκλειστικά οι αγορές μου γινόντουσαν απο vickmall και μέχρι στιγμής ήταν όλες μια χαρά και λέω μπας και γλυτώσω την μεγάλη αναμονή γα την παραλαβή.

Φιλε μου και εγω την ιδια σκεψη ειχα με εσενα, ηθελα να το φερω απο ευρωπαϊκή αποθηκη αλλα τελικα το αγορασα απο insomnia, εχει καποιους εκεί που το κανουν σαν επάγγελμα.

Εγω πήρα το 3/64 στα 200€..το ειχα την επομένη κιολας στα χερια..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Rembi note 3 pro? Η note 4 ?

 

μόνη ουσιαστική διαφορά ότι το pro έχει την 800άρα μπάντα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μόνη ουσιαστική διαφορά ότι το pro έχει την 800άρα μπάντα

+ Το Νοτε 4 είναι active standby (2 πομποδέκτες), καλύτερη κατασκευή, καλύτερες κάμερες, καλύτερη απόκριση σε βαριά χρήση, καλύτερη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω,το έχω.:D

στην απόδοση όμως δε μπορώ να πω ότι έχουν διαφορες.

Δίπλα,δίπλα που το βάζω με μιας συναδέλφου,δεν μπορώ να πω πιο είναι ταχύτερο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω,το έχω.:D

στην απόδοση όμως δε μπορώ να πω ότι έχουν διαφορες.

Δίπλα,δίπλα που το βάζω με μιας συναδέλφου,δεν μπορώ να πω πιο είναι ταχύτερο.

Καλά προφανώς, πλέον είναι όλα τόσο ταχύτατα που δεν έχεις πρακτική διαφορά στις περισσότερες χρήσεις, ειν απειροελάχιστη αν ανοίξεις πολλές βαριές εφαρμογές ταυτόχρονα και εναλλάζεις απ τη μια στην άλλη γρήγορα, πχ μιλώντας ταυτόχρονα σε skype με κλήση και μηνύματα, viber, messenger

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατό το κινητο να κλειδωνει μονο με δακτυλικο αποτυπωμα χωρις αλλο κλειδωμα μαζι;επιπλεον καποιες εφαρμογες που εγκαθιστω απο το πλευ χαλανε στα χρωματα του εικονιδιου της εφαρμογης(βγαινει ενα μπλε γυρω απο την εφαρμογη)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατό το κινητο να κλειδωνει μονο με δακτυλικο αποτυπωμα χωρις αλλο κλειδωμα μαζι;επιπλεον καποιες εφαρμογες που εγκαθιστω απο το πλευ χαλανε στα χρωματα του εικονιδιου της εφαρμογης(βγαινει ενα μπλε γυρω απο την εφαρμογη)

 

ΔΕΝ κλειδώνει με το αποτύπωμα.Μόνο ξεκλειδώνει.

Επίσης για λόγους ασφάλειας,έχει και κωδικό/pin/μοτίβο.

Το χρώμα που λες στα εικονίδια είναι από το θέμα της rom.

 

Να ρίξω και μια ερώτηση.

Ανάμεσα στον Nova launcher και στον "μαμά" ποιον θα επιλέγατε;Από άποψη πόρων κυρίως.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η 800αρα μπάντα τι παραπάνω εχει? Με wind θα εχω 4g κανονικα και η δευτερη sim cosmote θα αυτή 3g ? Ουσιαστικά καλύτερο το note 4 και πιο καινούριο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Η 800αρα μπάντα τι παραπάνω εχει? Με wind θα εχω 4g κανονικα και η δευτερη sim cosmote θα αυτή 3g ? Ουσιαστικά καλύτερο το note 4 και πιο καινούριο κινητο

 

Ναι το note 4 είναι καλύτερο σε γενικές γραμμές και ομορφότερο.

η 800άρα μπάντα,αφορά την wind κυρίως σε επαρχία και μικρές πόλεις για να έχεις 4g.

internet θα έχεις από την μία κάρτα,δεν μπορείς να έχεις και στις 2 ταυτόχρονα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! Παρήγγειλα το note 4 3/64. Απο ελλαδα με την official global. Σε 4 με 10 εργάσιμες. 225€. Καλη τιμη η πολλα?. Λεω να το κρατήσω με αυτην και να περιμένω την επίσημη έκδοση μετα ελληνικά στην αναβάθμιση.. Και να μην περασω την ελληνική για να εχω και αυτόματες ενημερώσεις. Τι λέτε? . Αν φτιάξω λογαριασμό στο mi account και συνδέσω το κιν μετα στον λογαριασμό ξεκλειδώνει τον bdoader? Αυτο που λέτε πιο πανό? Πρέπει ν γινει αυτό? Η
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! Παρήγγειλα το note 4 3/64. Απο ελλαδα με την official global. Σε 4 με 10 εργάσιμες. 225€. Καλη τιμη η πολλα?. Λεω να το κρατήσω με αυτην και να περιμένω την επίσημη έκδοση μετα ελληνικά στην αναβάθμιση.. Και να μην περασω την ελληνική για να εχω και αυτόματες ενημερώσεις. Τι λέτε? . Αν φτιάξω λογαριασμό στο mi account και συνδέσω το κιν μετα στον λογαριασμό ξεκλειδώνει τον bdoader? Αυτο που λέτε πιο πανό? Πρέπει ν γινει αυτό? Η

 

η τιμή,είναι κανονική.Ούτε σούπερ,ούτε και πολλά.

Σε λίγο καιρό θα έχουμε και στην global ελληνικά,εγώ αυτό περιμένω.

όχι δεν ξεκλειδώνει έτσι ο bootloader,είναι ολόκληρη διαδικασία.

Αν δεν θες να περάσεις custom rom,δεν είναι ανάγκη να γίνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν widget και που βρισκονται?

 

Θέλεις να μαζέψεις όλες τις απορίες σου ένα ποστ;

Γιατί μαντεύω έχεις αρκετές,και είναι θέματα που έχουν απαντηθεί.

Για την ιστορία το πλήκτρο το αριστερό που είναι σαν 3 παύλες,αν το πατήσεις παρατεταμένα,στα εμφανίζει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς πρόβλημα ακριβώς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

διαφορά εμφανή δεν πιστεύω ότι θα δεις.

 

Μιλώ για το πρόβλημα που αναφέρεται για παράδειγμα σε αυτό το thread που παραθέτω.

 

http://en.miui.com/thread-386101-1-1.html

 

Από ότι φαίνεται υπάρχει κάποιο bug στην 8.0.4.0 και το τηλέφωνο όταν χρησιμοποιείται με 3G κάρτα sim δεν μπαίνει σε Deep Sleep mode με αποτέλεσμα την κακή επίδοση της μπαταρίας (2% και παραπάνω απώλεια την ώρα).

 

Το αντιμετώπισα κι εγώ. Βελτιώθηκε πολύ η κατάσταση όταν πήγα αντικατέστησα την 3G κάρτα sim μου με 4G.

Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι και οι 2 κάρτες 4g,οπότε δεν μπορώ να πω ότι έχω τέτοιο πρόβλημα.

2% σε stand by δεν πέφτει,παρά μόνο αν είμαι σε περιοχή με κακό σήμα και αλλάζει συνέχεια η σύνδεση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...