Jump to content

myphone.gr: Διαγωνισμός φωτογραφίας «Καλοκαίρι 2016»


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους...

 

ΟΙ συμμετοχές έχουν φτάσει τις 30 όπως μπορείτε να διαπιστώσετε στο σχετικό μας σετ στο Flickr!

 

Το επίπεδο για μία ακόμα φορά είναι πολύ υψηλό και οι φωτογραφίες υπέροχες...

 

 

ΌΜΩΣ συνεχίζουν να έρχονται ακόμα mail με ελλείψεις... Άλλος δεν βάζει το nickname του, άλλος τοποθεσία, άλλος συσκευή άλλος ούτε καν φωτογραφία :p

 

Κοιτάξτε προσεκτικά τι σας ζητάμε πριν στείλετε τις φωτογραφίες σας, γιατί είναι κρίμα να μην πάρετε μέρος από ένα απλό λάθος...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απάντησε μου στο ΠΜ που σου έστειλα, όπου θέλω να μου στείλεις την διεύθυνση email που χρησιμοποίησες για το διαγωνισμό...

 

Έχουν έρθει κάποια email στο διαγωνισμό που δεν αναφέρουν το nickname στο φορουμ και ούτε έχουν απαντήσει στο mail που τους έστειλα εκ νέου...

 

ένας απο αυτούς ειμαι και εγω ...!! και ζητώ συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ανέβει πολύ όμορφες φώτο.

Αρκετές υστερούν σε ποιότητα λόγο hardware αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να κριθουν με βάση το πλάνο και το καδράρισμα.

Δεν χρησιμοποιούν όλοι ακριβά καμεροτηλεφωνα οπότε καλό είναι να κρίνουμε με βάση το θέμα του διαγωνισμού και όχι το πόσο θόρυβο έχει κλπ.

 

Μη το λες. Αρκετα mid range κινητα (ή προηγουμενες ναυαρχιδες που εχουν πεσει σε τιμη σημερα) πλεον εχουν manual mode και δυνατοτητα για Long exposure που σημαινει οτι μπορει να εχεις αρκετα καλα αποτελεσματα αν ασχοληθεις.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μη το λες. Αρκετα mid range κινητα (ή προηγουμενες ναυαρχιδες που εχουν πεσει σε τιμη σημερα) πλεον εχουν manual mode και δυνατοτητα για Long exposure που σημαινει οτι μπορει να εχεις αρκετα καλα αποτελεσματα αν ασχοληθεις.

 

 

 

Δεν αντιλέγω, απλά είδα όμορφες φωτο σαν κάδρο αλλά κάκιστες σε ποιότητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, απλά είδα όμορφες φωτο σαν κάδρο αλλά κάκιστες σε ποιότητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Συμφωνω αλλα και το exposure μερος της φωτογραφιας ειναι. Και δεν μιλαω μονο για τις ρυθμισεις... ακομα και το ποια γωνια θα διαλεξεις ή ποια ωρα της ημερας επηρεαζει πολυ το φωτισμο => ποιοτητα εικονας. Τωρα αν εισαι θυμα του κλικ (shutter monkey οπως το λενε) και δεν σκεφτεις λιγο τη φωτογραφια σου ε ενταξει... αν τραβηξεις χιλιες καποια ισως και να βγει καλη... δεν το λες και τεχνη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μια Alex δεν ειναι επεξεργασμενη απλα εχει αποεστιαση απο πισω που το εχει ενσωματομενο το Z5 compact... Χρειαζεται να το εγραφα?

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Οι ενσωματωμένες ιδιότητες δεν χρειάζεται να αναφέρονται...

 

Ρεζίλι με έκανες βρε

 

Και να ήσουν ο μόνος :p :lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα και το exposure μερος της φωτογραφιας ειναι. Και δεν μιλαω μονο για τις ρυθμισεις... ακομα και το ποια γωνια θα διαλεξεις ή ποια ωρα της ημερας επηρεαζει πολυ το φωτισμο => ποιοτητα εικονας. Τωρα αν εισαι θυμα του κλικ (shutter monkey οπως το λενε) και δεν σκεφτεις λιγο τη φωτογραφια σου ε ενταξει... αν τραβηξεις χιλιες καποια ισως και να βγει καλη... δεν το λες και τεχνη :lol:

 

 

 

Πολλές φορές δεν μπορούμε να έχουμε επιλογή ούτε της ώρας ούτε της γωνίας που θα θέλαμε.

Συμφωνώ ότι πρέπει να σκέπτεσαι πριν πατήσεις, ειδικά σε landscape photos όπου το πλάνο σου θα βρίσκεται εκεί ακίνητο και 2 λεπτά αργότερα.

Γενικά όλα αυτά ισχύουν όταν βγαίνεις αποκλειστικά να φωτογραφίσεις. Αν είσαι στην παραλία με την οικογένεια δεν έχεις πολλές επιλογές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι συμμετοχές έχουν φτάσει τις 64 και περιμένουμε και τις υπόλοιπες για τις επόμενες 20 μέρες του Αυγούστου... Το επίπεδο για μία ακόμα φορά πολύ υψηλό και οι φωτογραφίες καταπληκτικές...

 

Μπορείτε να δείτε τις μέχρι τώρα συμμετοχές στο σχετικό σετ του flickr

 

 

Περιμένουμε και τους υπόλοιπους :D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κ γω πριν 3-4 μέρες αλλά δεν έχει εμφανιστεί ακόμη. Ο Αλεξ καλοπερναει

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τριήμερο είχαμε παιδιά να πάρουμε μια ανάσα :lol:

 

Σήμερα και αύριο θα έχουν ανέβει αυτές που στείλατε :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τις φωτογραφίες που έχουν ανέβει μέχρι στιγμής και πιστεύω πως η επιλογή θα είναι πολύ δύσκολη! Μία προς μία καταπληκτικές φωτογραφίες !!! Συγχαρητήρια σε όλους!!!
:p
Link to comment
Share on other sites

Η στιγμή που περνά και δεν χάνεται… αρκεί εσύ να προλάβεις να την αποτυπώσεις... Κλικ. Μπράβο σε όλους ... δυνατές συμμετοχές και δυνατά μηχανάκια ;-) ;-) Edited by kostasfab
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά συμμετέχω. Έχουν ανέβει πολύ ωραίες φωτογραφιες.

Μπράβο μας :p

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικοί όλοι σας... Έχουμε φτάσει τις 100+ συμμετοχές και τις επόμενες μέρες θα ανέβουν κι άλλες...

 

 

Παρακαλώ πολύ ρίξτε μια ματιά στα mail σας γιατί υπήρχαν ελλείψεις από μερικούς....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά συμμετέχω και εγώ, αλλά είδα μερικές εκπληκτικές και καλαίσθητες φωτογραφίες. Αυτή που έστειλα είναι χωρίς καμία επεξαργασία.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι τον εχω βρει το νικητη. Απιστευτος γλαρος... Και με κινητο που δεν φημιζεται για τις φωτογραφικες του ικανοτητες. το εχω αναπει αλλωστε αμα το θεμα ειναι καλο και ο φωτογραφος εχει φαντασια οι dslr/compact/κινητα/megapixels ερχονται σε δευτερη μοιρα. Παντως γενικα παρα πολλυ ομορφες συμετοχες.
Link to comment
Share on other sites

Και με κινητο που δεν φημιζεται για τις φωτογραφικες του ικανοτητες. το εχω αναπει αλλωστε αμα το θεμα ειναι καλο και ο φωτογραφος εχει φαντασια οι dslr/compact/κινητα/megapixels ερχονται σε δευτερη μοιρα. Παντως γενικα παρα πολλυ ομορφες συμετοχες.

 

Πραγματικά... Το προηγούμενο κινητό ήταν το lg g3. Η μέρα με τη νύχτα σε ότι αφορά την φωτογραφία. Κάπου εκεί κόλλησε το PIXLR για μικρό διορθώσεις. Ίσως σε κάποια αναβάθμιση η xiaomi διορθώσει κάποια κακώς κείμενα... Κατά τα άλλα τα εύσημα πρέπει να πάνε στο μοντέλο :lol:

“You don't take a photograph, you make it.”

― Ansel Adams

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

screenshot απο video δικο μου, μπορω να στειλω?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...