Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tora pezei k poustia me tis trapezes...exoune apergia akoma kati tetio akousa an kratisi poly akoma pos tha paro ta leftakia mouuuu???? gia na paro thn kinitara... thanai eleos na vgei k na mi mporo na paro ta lefta gademia ala d pisteyo toso gademis namai tha doume peripou pempth paraskeyi d 8a kykloforish stadar?gia trith d poly pisteyo ade na feroune 1 komati se kathe magazi :X

a re maiden kakomoirh :D !!egw ta xw sthn akrh ta lefta kai otan bgei 8a paw na to xtuphsw!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια το πηρα κι εγω! VL αλλα κοματια να γινει... ειναι μια χαρα απο το σαββατο το απογευματακι που το ανοιξα δε μου εχει κολησει καμια φορα... χαιρομαι που βγαινουν αναβαθμισεις αλλα θα προτιμουσα να ηταν δωρεαν και να μην τρεχω σε κανενα π... να πληρωσω για ενα σοφτγουερ το οποιο κανονικα θα πρεπε να το βγαζει η ιδια η SE και να το διανειμει δωρεαν σε ολα της τα κινητα ειτε VL ειτε κανονικα! Δεν καταλαβα δηλαδη! εμεις στο πηγαδι κατουρισαμε? 400 ευρακια σκασαμε κι εμεις...αμαν πια!

 

και μια ερωτηση προσπαθω να φορτωσω κατι εικονες βαζοντας τες στο μεμορυ στικ στις φωτος και δεν μου τις δειχνει πουθενα! ουτε στα wallpapers ουτε στο μενου με τις φωτος της καμερας

ξερει κανεις γιατι? ενω αντοιστιχα mp3 kai videos kanonika.

υπογραφες και βλακειες...
Link to comment
Share on other sites

tora pezei k poustia me tis trapezes...exoune apergia akoma kati tetio akousa an kratisi poly akoma pos tha paro ta leftakia mouuuu???? gia na paro thn kinitara... thanai eleos na vgei k na mi mporo na paro ta lefta gademia ala d pisteyo toso gademis namai tha doume peripou pempth paraskeyi d 8a kykloforish stadar?gia trith d poly pisteyo ade na feroune 1 komati se kathe magazi :X

 

Την Πέμπτη πάντως θα το έχει στανταρντ το :X Πλαίσιο :X και μάλιστα σε καλή ποσότητα!!!! :alien: :alien: !

Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia kai kali evomada!! Loipon meta apo mia evdomada me to vf live sto 750i ekana tin anavathimisi se kanoniko me R1L002 kai to tilefono egine asteri!!! pio dunatos ixos pio grigoro to menu kai evala kai vf live option me aples ruthmisis gprs! aposogo to tilefono! kai i cemera paizei kalutera!!! to mono pou paizeis tora einai an tha boro na kano online update apo to seus!!! Paidia parte to anepifilakta!!! mou kostise 362+10 update!
Link to comment
Share on other sites

To K750i kyklofori avrio Triti 28/6 kai stin Kypro se ola ta katastimata

Germanos. Idi iparhi stis apothikes kai avrio tha vriskete sta katastimata.

Apo tin antiprosopia SE simera ematha oti to perimenoun arhes Iouliou tora

me kathe epifylaxi.

Link to comment
Share on other sites

To K750i kyklofori avrio Triti 28/6 kai stin Kypro se ola ta katastimata

Germanos. Idi iparhi stis apothikes kai avrio tha vriskete sta katastimata.

Apo tin antiprosopia SE simera ematha oti to perimenoun arhes Iouliou tora

me kathe epifylaxi.

 

endiktiki timi apo germano kiprou xeroume?

It’s nice to be important but it’s more important to be nice.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μια ερώτηση. Ποιά είναι η πιο καινούρια έκδοση firmware; Η R1L002 ή η R1J002;

Η R1A044 είναι η παλιά, αν δεν κάνω λάθος.

Επίσης, όταν πάμε να αγοράσουμε τη συσκευή, πως μπορούμε να ξέρουμε ότι έχει την πιο πρόσφατη έκδοση firmware; Μιλάω πάντα για την συσκευή της SE και όχι της Vodafon.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Oκ, τότε πως μπορούν στο γνωστό κατάστημα στον Πειραιά να κάνουν live de-branding χωρίς να πειράξουν το IMEI, και να εγγυόνται οτι μετά θα μπορείς να κάνεις κανονικά online update?!!!! ;)

 

Αυτο ειπα και εγω. Το IMEΙ δεν το αλλαζουν και δεν το πειραζουν!

Το SE Live update βλεπει το IMEI και λογικα σε κοβει !

Το ειχα παθει εγω με flashaρισμενο Τ610 VF Live, το οποιο πηγα για αναβαθμηση στη SE και μου εβαλαν μονοι τους την VL version χωρις να ρωτησουν και οταν το επαιξα τσαμπουκας, μου ειπαν "Κυριε αυτο το κινητο ειναι VF live. Το βλεπουμε απο το IMEI του συστηματος! :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μια ερώτηση. Ποιά είναι η πιο καινούρια έκδοση firmware; Η R1L002 ή η R1J002;

Η R1A044 είναι η παλιά, αν δεν κάνω λάθος.

Επίσης, όταν πάμε να αγοράσουμε τη συσκευή, πως μπορούμε να ξέρουμε ότι έχει την πιο πρόσφατη έκδοση firmware; Μιλάω πάντα για την συσκευή της SE και όχι της Vodafon.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

;)

R1L002 ειναι η πιο καινουρια.

Θα πρεπει να κανεις >*<<*<* για να δεις τι εκδοση εχεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν απο μια ωρα με πηραν απο το Γερμανο (Ν.Κοσμος) και μου ειπαν οτι η συσκευη ηρθε χωρις vl.

Ειχα κανει συνδεση την Παρασκευη και την ειχα προπαραγγειλει αλλα δυστηχως θα την παρω αυριο ....λογω οτι ειμαι δουλεια και το καταστημα κλεινει στης 4.

 

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ :D :D

Link to comment
Share on other sites

R1L002 ειναι η πιο καινουρια.

Θα πρεπει να κανεις >*<<*<* για να δεις τι εκδοση εχεις. ;)

Thanks geovass. Το θέμα όμως είναι αν αυτό αναφέρεται κάπου, μιας και όταν αγοράζεις τη συσκευή, δεν μπορείς να την λειτουργήσεις αφού δεν είναι φορτισμένη.

Υπάρχει κάπου αλλού αυτή η πληροφορία για την έκδοση του firmware;

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Thanks geovass. Το θέμα όμως είναι αν αυτό αναφέρεται κάπου, μιας και όταν αγοράζεις τη συσκευή, δεν μπορείς να την λειτουργήσεις αφού δεν είναι φορτισμένη.

Υπάρχει κάπου αλλού αυτή η πληροφορία για την έκδοση του firmware;

 

;)

Νομιζω οτι το μονο που μπορεις να δεις χωρις να ειναι ανοιχτο το κινητο ειναι η εβδομαδα κατασκευης του (manufacter date). Οπως το'χω κανει copy-paste απο ξενο site ελεγε οτι την γραφει στο : "sticker under the battery". Δε ξερω αν το sticker ειναι αυτοκολλητο ή κατι αλλο.. Επειδη ειναι ανεπιβεβαιωτη πληροφορια δε ξερω αν ισχυει. Αυτο που ξερω ειναι οτι υπαρχουν οι 05W18 μεχρι 05W21 (μπορει να εχει βγει και νεοτερη).. Οπου W σημαινει Week. Μαλλον θα παρεις καποια ιδεα περι firmware απο κει :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειπα και εγω. Το IMEΙ δεν το αλλαζουν και δεν το πειραζουν!

Το SE Live update βλεπει το IMEI και λογικα σε κοβει !

Το ειχα παθει εγω με flashaρισμενο Τ610 VF Live, το οποιο πηγα για αναβαθμηση στη SE και μου εβαλαν μονοι τους την VL version χωρις να ρωτησουν και οταν το επαιξα τσαμπουκας, μου ειπαν "Κυριε αυτο το κινητο ειναι VF live. Το βλεπουμε απο το IMEI του συστηματος! :(

 

Βρε geovass...

 

Το "γνωστό" κατάστημα στον Πειραιά ισχυρίζεται ότι μετά το debranding τους θα μπορούμε κανονικά να κάνουμε το online update!!!!

 

Επίσης, αυτοί δεν πειράζουν το IMEI της συσκευής!!!!

 

Aρα, αφού δεν έχουν πειράξει το IMEI και σου λένε ότι μπορείς να κανεις κανονικά το update...συμπεραίνω εγώ, με το φτωχό μου μυαλό :O , ότι το IMEI δεν παίζει ρολο!!!! ;)

 

Αν τώρα στο service ο τεχνικός κάθισε και κοίταξε το IMEI του Τ610 το σύγκρινε με τα αρχεία του και είδε ότι ήταν LIve...άλλο θέμα!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia mporei kapoios na mou pei pws 8a syndesw to kinhto me to pc mesw bluetooth? enw to pc exei brei kanonika to mobile action usb bluetooth device,to kinhto den to briskei...

 

Έχεις ρυθμίσει το τηλέφωνο με ανοιχτό το bluetooth να είναι ανιχνεύσιμο από άλλες συσκευές (υπολογιστή) ;

Link to comment
Share on other sites

Hello all :)

 

Η Sony Ericsson και ο SEMC Freak μας έστειλαν το επίσημο video διαφήμιση του Κ750i, όπως θα παρουσιαζεται πλέον στις τηλεοράσεις μας... Μπορείτε να το βρείτε όλοι στο My Software στην κατηγορία Sony Ericsson, ή αλλιώς να κάνετε κλικ εδώ: http://www.myphone.gr/software/file-338.html :)

 

Enjoy... :)

 

Ευχαριστούμε τον SEMC Freak btw... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Hello all :)

 

Η Sony Ericsson και ο SEMC Freak μας έστειλαν το επίσημο video διαφήμιση του Κ750i, όπως θα παρουσιαζεται πλέον στις τηλεοράσεις μας... Μπορείτε να το βρείτε όλοι στο My Software στην κατηγορία Sony Ericsson, ή αλλιώς να κάνετε κλικ εδώ: http://www.myphone.gr/software/file-338.html :)

 

Enjoy... :)

 

Ευχαριστούμε τον SEMC Freak btw... :)

TELEIA diafhmhsh polu wraia!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειπα και εγω. Το IMEΙ δεν το αλλαζουν και δεν το πειραζουν!

Το SE Live update βλεπει το IMEI και λογικα σε κοβει !

Το ειχα παθει εγω με flashaρισμενο Τ610 VF Live, το οποιο πηγα για αναβαθμηση στη SE και μου εβαλαν μονοι τους την VL version χωρις να ρωτησουν και οταν το επαιξα τσαμπουκας, μου ειπαν "Κυριε αυτο το κινητο ειναι VF live. Το βλεπουμε απο το IMEI του συστηματος! :(

 

Και στην τελική κανε το εξής, δοκίμασε να κανεις το update τώρα...αν δει το κινητό σαν original θα σου πει ότι έχεις το τελευταίο version, αν πάλι το δει σαν live, θα σου πει ότι το update δεν υποστηρίζει το version το κινητού σου (δηλαδή δεν υποστηρίζει update για live συσκευές!) ;)

 

Να στο κάνει πάντως update αν το βλέπει σαν Live από και κλείεται και σου παραθέτω τον λογο (απο σχετικό email που έστειλα πριν λίγες μέρες στην SE):

 

"Αγαπητέ Κύριε,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της

Sony

Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η νεότερη αναβάθμιση για το Sony

Ericsson

K750i Vodafone Live! κινητό τηλέφωνο είναι η R1C. Προκειμένου να

εγκαταστήσετε την συγκεκριμένη αναβάθμιση στην συσκευή σας θα πρέπει να

απευθυνθείτε σε ένα από τα Εξουσιοδοτημένα Κέντρα Επισκευής της Sony

Ericsson.

 

Σας επισυνάπτουμε το αρχείο το οποίο περιέχει αναλυτική λίστα των

Κέντρων

Επισκευής της Sony Ericsson ανά περιοχή. Σας προτείνουμε λοιπόν να

επιλέξετε

το πλησιέστερο προς εσάς Κέντρο Επισκευής.

 

Μαζί με την συσκευή σας είναι απαραίτητο να προσκομίσετε το τιμολόγιο

αγοράς

και λόγω ενδεχόμενης απώλειας των προσωπικών σας δεδομένων σας

προτείνουμε

να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας.

 

Επιπροσθέτως, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν υπάρχει η

δυνατότητα

αναβάθμισης του Sony Ericsson K750i Vodafone Live! κινητού τηλεφώνου

μέσω

της Υπηρεσίας Ενημέρωσης από το internet.

 

 

Με εκτίμηση,

xxxxxxxxxxxx

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson"

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το μονο που μπορεις να δεις χωρις να ειναι ανοιχτο το κινητο ειναι η εβδομαδα κατασκευης του (manufacter date). Οπως το'χω κανει copy-paste απο ξενο site ελεγε οτι την γραφει στο : "sticker under the battery". Δε ξερω αν το sticker ειναι αυτοκολλητο ή κατι αλλο.. Επειδη ειναι ανεπιβεβαιωτη πληροφορια δε ξερω αν ισχυει. Αυτο που ξερω ειναι οτι υπαρχουν οι 05W18 μεχρι 05W21 (μπορει να εχει βγει και νεοτερη).. Οπου W σημαινει Week. Μαλλον θα παρεις καποια ιδεα περι firmware απο κει :)

Πολύ ενδιαφέρον! :)

"Sticker under the battary", σημαίνει "στο αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία". Πιθανά, εννοεί κάποιο αυτοκόλλητο πάνω στο κυρίως σώμα της συσκευής, που πάνω απ' αυτό το σημείο τοποθετείται η μπαταρία. Θα πρέπει να το ψάξουμε. Το θέμα όμως είναι ότι υπάρχει κάτι που σου δίνει μια ιδέα πότε κατασκευάστηκε το κινητό, άρα ίσως και για την έκδοση του firmware. Χονδρικά, τουλάχιστον...

Τώρα "έχουμε" 05W26, οπότε όσο πιο κοντά σ' αυτό είναι, τόσο το καλύτερο.

Σ' ευχαριστώ!

 

;)

 

Edit: Καλά, η διαφήμιση με εντυπωσίασε! Αν και δεν έχω ήχο στο PC, αυτή τη στιγμή, τη βρήκα πολύ έξυπνη.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

:wacko:

Και στην τελική κανε το εξής, δοκίμασε να κανεις το update τώρα...αν δει το κινητό σαν original θα σου πει ότι έχεις το τελευταίο version, αν πάλι το δει σαν live, θα σου πει ότι το update δεν υποστηρίζει το version το κινητού σου (δηλαδή δεν υποστηρίζει update για live συσκευές!) ;)

 

Να στο κάνει πάντως update αν το βλέπει σαν Live από και κλείεται και σου παραθέτω τον λογο (απο σχετικό email που έστειλα πριν λίγες μέρες στην SE):

 

[/i]

 

Βρε συ ! Δεν καταλαβαινεις τι λεω! :mad:

Το Live Update της SE ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΟ ΙΜΕΙ της συσκευης! Το ΙΜΕΙ των VF Live συσκευων ειναι καταχωριμενο στην db του Live Update οποτε θα στο απορριψει! Αυτο θα συμβει στο στο dealer της SE. Και αυτοι ετσι αναβαθμιζουν ! Μεσο συστηματος και Internet. (με δικο τους s/w βεβαια!)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...