Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε haki δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο κάθε μήνα που βγαίνει νέα αναβάθμιση να την βάζουμε εκτός και αλλάζει κάτι και εκτός αν με το τωρινό firmware υπάρχουν κολλήματα η αλλά προβλήματα. Πάντως προσωπικά εγώ με την τελευταία αναβάθμιση δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής όποτε δεν βλέπω και τον λόγο να δώσω 10ευρο να βάλω την καινούργια όταν βγει.

Να ρωτήσω και κάτι που μπορώ να βρω themes και κανένα παιχνίδι για το 750?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά πήρα και εγώ τηλέφωνο στο Γερμανό και όντως κυκλοφορεί...Στην electronet που έχει η περιοχή μου δεν κυκλοφορεί... Από Δευτέρα...

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στις εξής ερωτήσεις:

 

1)Το joystick λειτουργεί καλά χωρίς να κολλάει όπως του Κ700??

2)H κάμερα είναι καλύτερη από του Κ700?

3)Η πρόσβαση και η εγγραφή στην κάρτα μνήμης είναι εύκολη και γρήγορη???

 

Ευχαριστώ, όποιος μπορεί ας απαντήσει....

 

1.Ιδιο περιπου

2.λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ

3.ναι

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ τηλέφωνο στο Γερμανό και όντως κυκλοφορεί...Στην electronet που έχει η περιοχή μου δεν κυκλοφορεί... Από Δευτέρα...

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στις εξής ερωτήσεις:

 

1)Το joystick λειτουργεί καλά χωρίς να κολλάει όπως του Κ700??

2)H κάμερα είναι καλύτερη από του Κ700?

3)Η πρόσβαση και η εγγραφή στην κάρτα μνήμης είναι εύκολη και γρήγορη???

 

Ευχαριστώ, όποιος μπορεί ας απαντήσει....

1.το joystick λειτουργεί καλά και το μενού είναι ταχύτατο.

2.η κάμερα είναι σαφώς ανώτερη από το Κ700

3.ναι μπορείς να έχεις γρήγορη πρόσβαση και εγράφη στην κάρτα μνήμης.

Γένηκα το 750 είναι καλύτερο από το κ700 σε όλους τους τομής :)

Link to comment
Share on other sites

yes!!!!!!!!!Ωραία.........Αυτό περίμενα......να μου πείτε ότι είναι καλύτερο από του Κ700.........θα πάω να το πάρω.......!!!!!!

 

Έχω άλλη μια ερώτηση.....

 

Το Bluetooth ποση εμβέλεια έχει τελικά????

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το update service ελένχει το imei θα δει ότι είναι VL και θα κατευάσει αναβάθμηση live. Ετσι νομίζω. :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το update service ελένχει το imei θα δει ότι είναι VL και θα κατευάσει αναβάθμηση live. Ετσι νομίζω. :O

 

Στο κατάστημα στο Πειραιά που κάνουν την αλλαγή σε original δεν πειράζουν το ΙΜΕΙ της συσκευής και εφ όσον λένε οτι στο μέλον θα μπορούμε να κάνουμε κανονικά το update απο την SE δεν πρέπει να ισχύει κάτι τέτοιο!! :)

Άσε που το online update service της SE δεν είναι για τις vodafonized συσκευές!! ;)

Link to comment
Share on other sites

LIPON GUYS kala NEA! Sxetika me tin TIM, piga simera kai rotisa ena ipefthino sto pangrati, kai me apotelesma mia Katapliktiki apantisi me ilikrinia! Apistefto alla alithino...petixa ena pou kseri gia to K750i kai ta teleftea nea einai pos h Sony Ericsson tha steili tin devtera ta kinita k750i stin etairia Tim kai tha arxisoun na ta prothoun apo triti! h to poli tetarti. APSOGA! Epitelous!...
Link to comment
Share on other sites

LIPON GUYS kala NEA! Sxetika me tin TIM, piga simera kai rotisa ena ipefthino sto pangrati, kai me apotelesma mia Katapliktiki apantisi me ilikrinia! Apistefto alla alithino...petixa ena pou kseri gia to K750i kai ta teleftea nea einai pos h Sony Ericsson tha steili tin devtera ta kinita k750i stin etairia Tim kai tha arxisoun na ta prothoun apo triti! h to poli tetarti. APSOGA! Epitelous!...

 

παιζει καμια τιμουλα μηπως :blink:

πολλα ζηταω :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Έχω βάλει στο μάτι το Κ750....

αλλά σκέφτομαι να το πάρω σε κανένα μήνα μήπως έχουν πέσει καθόλου οι τιμές...Εσείς τι λέτε αξίζει να περιμένω???Θα έχουν πέσει καθόλου ή να παώ να το πάρω τώρα???Τι θα κάνατε στην θέση μου???Παρακαλώ απαντήστε...

:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αρκετά περίμενα, θα το "χτυπήσω" την Δευτέρα. Νοn VF-Live :)

 

Bαστάτε τούρκοι τ'άλογα ε?!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αρκετά περίμενα, θα το "χτυπήσω" την Δευτέρα. Νοn VF-Live :)

kai egw etsi 8a kanw file giati ekana polu upomonh!!den paei allo!!!!

ante wraia se 5 meres 8a to xoume sta xeria mas!!!

Link to comment
Share on other sites

yes!!!!!!!!!Ωραία.........Αυτό περίμενα......να μου πείτε ότι είναι καλύτερο από του Κ700.........θα πάω να το πάρω.......!!!!!!

 

Έχω άλλη μια ερώτηση.....

 

Το Bluetooth ποση εμβέλεια έχει τελικά????

Εχει εμβελεια 10 μετρα

Link to comment
Share on other sites

Παντως την τριτη θα το εχω και καλα εκανα που περιμενα 3 μερες να μην παρω την λαιβ...τιμουλα εχει 382 περιπου και ειναι καλα...θα γραψω ριβιου φυσικα...
Link to comment
Share on other sites

για το Bluetooth νομίζω ότι είχε ανακοινωθεί ότι θα είναι class 1, δηλαδή 100μέτρα

 

όσο για το w800, δεν λέω ότι θα έχουν διαφορά στα mp, αλλά ότι το w800, θα χρησιμοποιεί διαφορετικό φακό, ο οποίος θα έχει μεγαλύτερη ευασθησία στο φώς,( συγκεκριμένα μου είπαν πως το γράφει με μια αναλογία πίσω στον φακό)

Link to comment
Share on other sites

Για τα 10 μετρα, το θυμαμαι πολλες σελιδες πισω που ειχε ξαναγραφτει. Μπορει να ηταν και φημη ομως. Οποιος προθυμος (τυχερος:) ) κατοχος που το'χει δοκιμασει ας μας πει. Και 100 μετρα να ειναι, δε ξερω αν θα ειναι πολυ χρησιμο αυτο, λογω συμβατοτητας με τα υπολοιπα κινητα... Αν τα πιο πολλα ειναι 10 μετρα δε θα περιοριστει και αυτο στο ιδιο νουμερο; Θα μπορει να στειλει αλλα δε θα μπορει να παρει απαντηση; Μπα, ατοπο, γιατι το δεκαμετρο bluetooth δε θα μπορει να το δει.. ή οχι; :confused:
Link to comment
Share on other sites

ti pezei diladi na kykloforisi prota stin tim ???? opios einai sigouros as to epiveveosh k na ksanapostari an einai na treksoume na to paroume apo kei non-live nasai kala file gia ta nea timi peripou sou eipe? :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που είχε ρωτήσει (δεν θυμάμαι ποιόν) πώς μπαίνουν εφαρμογές - παιχνίδια java με το καλώδιο:

- Copy του jar αρχείου στο memory stick (folder media files \ other)

- Τοποθέτηση της κάρτας στο τηλέφωνο (αν την είχαμε βγάλει για να χρησιμοποιήσουμε reader)

- Βρίσκουμε το αρχείο μέσα από το μενού του τηλεφώνου (ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΜΟΥ \ ΑΛΛΟΣ)

- ΠΡΟΣΘ - επιλογή "μετακίνηση στο τηλέφωνο"

- Επιλογή του αρχείου και εκτέλεση - εγκατάσταση.

- Ρωτάει πού θέλουμε να εγκατασταθεί (GAMES Ή APPZ)

Τέλος. Ίσως υπάρχει και ευκολότερος τρόπος, πάντως έτσι όλα πάνε απροβλημάτιστα.

Α, να διευκρινίσω ότι τα παραπάνω τα έκανα σε έκδοση live χωρίς πρόβλημα. Έβαλα 2 εφαρμογές jar που κατέβασα free από το δίκτυο (από briefcase του pathfinder, ήταν για Κ700 και τρέχουν κανονικά στο Κ750, δεν είμαι σίγουρος ποιος τις είχε ανεβάσει, αλλά πάντως τον ευχαριστώ πολύ).

 

@NiCkOs_gr

Προεπισκόπηση φακέλλου γρήγορη, όταν όμως φορτώνει φωτο σε μεγάλη ανάλυση κάνει λίγο παραπάνω

 

@U2_Neat

Η ηχογράφηση δίνει amr

 

@sotzyg

Κατά πάσα πιθανότητα είναι όπως τα λες, το τηλέφωνο φαίνεται να έχει 1 πεδίο για το όνομα. Εγώ δεν είχα πρόβλημα, γιατί απλά συγχρόνισα και μετέφερα τις επαφές από το outlook. Στον κατάλογο του τηλεφώνου εμφανίζονται σαν "ΕΠΙΘΕΤΟ, ΟΝΟΜΑ" (έβαλε τα 2 πεδία του outlook σε 1 πεδίο με κόμμα ανάμεσα).

Δεν ξέρω αν κάνοντας το αντίστροφο θα περάσει σωστά την επαφή στο outlook. Προσωπικά κάνω πάντα edit στο PC.

Πάντως, στο μενού του τηλεφώνου ΕΠΑΦΕΣ \ ΕΠΙΛΟΓΕΣ \ ΠΡΟΗΓΜΕΝΕΣ \ ΣΕΙΡΑ ΣΥΓΧΡ επιλέγεις ΕΠΩΝΥΜΟ ή ΟΝΟΜΑ.

 

@laios23

1)Στον κατάλογο ψάχνει με πολλά αρχικά γράμματα

2)Όχι, βάζεις 1 κιν, 1 σπίτι, 1 εργ, 1 φαξ, 1 άλλο. Από τηλέφωνα, αυτά.

3)Δε βρήκα ορθόδοξο τρόπο για να βάλω επαναλαμβανόμενες. Γενέθλια βάζει μέσω επαφών, αλλά υποχρεωτικά με υπενθύμιση 9.00 το πρωί και δεν δέχεται σε αυτά edit :( . Εγώ τελικά έφτιαξα τις επαναλαμβανόμενές μου και τα γενέθλια στο outlook (σε ένα διαφορετικό calendar από το κύριο), έβαλα υπενθυμίσεις όπως τις ήθελα και συγχρόνισα. Δείχνει όλα να τα πήρε μια χαρά (προσοχή: οι απαναλαμβανόμενες πρέπει να έχουν αρχή εφαρμογής μετά την 1/1/1970, αλλιώς τις βγάζει σε λάθος ημέρα). Πάντως, δεν μπορώ να κάνω edit σε αυτές από το τηλ, μόνο delete. Edit μόνο από outlook και ξανά συγχρονισμό. Αν έχει κάποιος βρει καλύτερο τρόπο ας μιλήσει. Αν κάποιος θέλει κι άλλες λεπτομέρειες, επίσης...

Link to comment
Share on other sites

Παντως την τριτη θα το εχω και καλα εκανα που περιμενα 3 μερες να μην παρω την λαιβ...τιμουλα εχει 382 περιπου και ειναι καλα...θα γραψω ριβιου φυσικα...

οταν λες θα το εχεις εννοεις οτι το ζητησες να σου κρατησουν?αρα στανταρ το συγκεκριμενο καταστημα θα φερει την τριτη.δεν νομιζω να εχει κανα σηματακι της tim :X

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S65/50 UP.Browser/7.0.2.2.d.3(GUI) MMP/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

kalispera se olous.skeftomai na agoraso to k750.exo omos kapoia erotimata pou tha ithela na mou apantisei kapoios pou to exei doulepsei arketa etsi oste na exo mia antikeimeniki apopsi.afta einai:poiotita foto kai video?posos einai o megistos xronos egrafis video?poiotita othonis(to megethos einai idio me tou k700?)?stis epafes posa noumera mporoume na baloume se kathe epafi?episis diathetei pedia gia diefthinsi kai genethlia?to radio exei kali lipsi?i poiotita anaparagogis mp3 einai kali?exei ksexoristi efarmogi pou paizei ta mp3(kati san mp3 player)?sta alfarithmitika pliktra mporeis na baleis shortcuts tou menu?genika mporeis na baleis shortcuts?gia tonsighronismo kai tin sindesi me to pc xreiazetai i agora kalodiou?mporei na ginei kai meso bt?telos,ipostirizei kartes ms duo pro i aples?mexri ti xoritikotita ftanoun?signomi gia to megalo minima alla einai simantiko na xero kapoia pragmata prin to agoraso.efxaristo

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S65/50 UP.Browser/7.0.2.2.d.3(GUI) MMP/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

kalispera se olous.skeftomai na agoraso to k750.exo omos kapoia erotimata pou tha ithela na mou apantisei kapoios pou to exei doulepsei arketa etsi oste na exo mia antikeimeniki apopsi.afta einai:poiotita foto kai video?posos einai o megistos xronos egrafis video?poiotita othonis(to megethos einai idio me tou k700?)?stis epafes posa noumera mporoume na baloume se kathe epafi?episis diathetei pedia gia diefthinsi kai genethlia?to radio exei kali lipsi?i poiotita anaparagogis mp3 einai kali?exei ksexoristi efarmogi pou paizei ta mp3(kati san mp3 player)?sta alfarithmitika pliktra mporeis na baleis shortcuts tou menu?genika mporeis na baleis shortcuts?gia tonsighronismo kai tin sindesi me to pc xreiazetai i agora kalodiou?mporei na ginei kai meso bt?telos,ipostirizei kartes ms duo pro i aples?mexri ti xoritikotita ftanoun?signomi gia to megalo minima alla einai simantiko na xero kapoia pragmata prin to agoraso.efxaristo

 

Ποιότητα Φοτο και Βίντεο:

--Πολύ ανώτερη από του Κ700!!! :cool:

 

Μέγιστος χρόνος εγγραφή Βίντεο:

--Για MMS 15 δευτ. και για αποθήκευση απεριόριστος!!!(δεν θυμάμαι αν τα λέω καλά!)

 

Ποιότητα αναπαραγωγής Mp3:

--Άριστη αναπαραγωγή...δεν έχει πολύ δυνατό ηχείο.

 

Κάρτες Μνήμης:

--MS DUO Pro 1 ή 2 Gb(Μάλλον 1Gb)

 

Φίλε σόρρυ που δεν απάντησα σε όλες σου τις ερωτήσεις...γιατί δεν το έχω πάρει ακόμα το κινητό...Σου απάντησα με βάση τα μηνύματα άλλων χρηστών που είχαν ποστάρει... περισσότερες διευκρινήσεις από τα παιδιά που έχουν ήδη το κινητό...!

:)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...