Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις το αγόρασα. 382 euros , την συσκευή χωρίς το "καταραμενο" Vodafone live. To έχω και φορτίζει, και το βράδυ θα το κάνω update απο το site της Sony Ericsson. Για όσους ενδιαφέρονται, το αγόρασα απο τον Γερμανό Κηφισιάς και από ότι είδα είχε άλλα 4 κομμάτια Non Vf Live. Πάντως σε άλλους Γερμανούς που πήρα τηλέφωνο το πρωί, ή θα είχαν το Vf Live, ή δεν θα το είχαν καθόλου. :D

File katarxhn kaloriziko!!sou eipan Posa kommatia eferan sunolo???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει usb καλώδιο μέσα στην συσκευασία, δεν χρειάζετε να αγοράσεις

 

Μάριε απο ότι μου είπαν είχαν φέρει 5 :)

Link to comment
Share on other sites

Μια βασικη ερωτηση η οποια δεν εχει επεξεγηθει ειναι το τι γινετε αν αναβαθμισης το firmware με το εναν η τον αλλο τροπο...

 

ΧΑΝΟΝΤΑΙ καποια δεδομενα η οχι ...αν ειναι να ξαναπερνας τηλ καταλογο mp3 κ.α. καθε φορα κλαφτα χαραλαμπε...

 

Οποιος ξερει ας αναφερει τις "επιπτωσεις" του firmware update αν υπαρχουν...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

pedia, exo varethi na akoouo gia to Vodafone live. Kai exo varethi na akouo gia tis anavathmisis tou voda fone live se kanoniko. Lipon eite na ginei kapio kainourgio thema sxetika me aytous pou agorasane tin syskeuh se vodalive h na stamatisi kai na arxisoume na milame gia tin leitourgia tou kinitou kai oti exei na kani me to kanoniko k750i. Sas parakalo, diladi den ta exete pi? olo h idies erotisis ginountai sxetika me ayto. Poso kostizi ? pou na kano anavathmisi? tha mou xalasi to kinito? tha mou alaksoune to branding? Eleos guys, ilikrina.. apo ti katalava oles aytes h erotisis exoun erotithi kai exoune apantithi!. Tora APANTISTE MOU MIA! EMATHE KANIS GIA to TIM? hrthe? pote? pou? Thanks
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ, τα ίδια δεν ρώταγες πριν κάτι μέρες; Είπαμε τα σωστά specs τα βλέπεις από το επίσημο site της SE.

 

;)

to kserw oti eixa rwthsei kai poio palia alla den 8umamai na phra apanthsh!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mixaliskam, μην ταράζεσαι...

Λοιπόν, οι συσκευές της φίλης Vodafon δεν σου επιτρέπουν να ορίσεις mp3 ως ήχο κλήσης. Αυτό γίνεται λόγω DRM (Digital Rights Management). Εδώ έρχεται το πρόγραμμα DRM Packager το οποίο διαμορφώνει τα mp3 κατάλληλα, ώστε να μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ως άνω (!!!) σε Vodafon Live συσκευές. Στις original δε χρειάζεται τέτοια διαδικασία.

Link για το πρόγραμμα δεν έχω, οπότε αυτό θα πρέπει να το βρεις εσύ.

Αυτά.

 

φιλε μου ευχαριστω :rolleyes: το βρηκα το site :lol: http://home.tiscali.ch/tutorials/drm_packager_1_21.zip δωρεαν ειναι :w00t: τωρα θα προσπαθησω και θα σας πω :) :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε grigoris_a,

 

όσον αφορά τo 9volto σε παραπέμπω στο ίδιο link με αυτό που παρέπεμψα τον φίλο geovass

 

Φίλε μου δεν χρειάζεται διότι έχω περάσει από 9volto και τα έχουμε πεί από κοντά. ;)

 

@zzzz αν έχεις περάσει την αναβάθμιση θέλει και άλλο credit ενώ την ώρα της αναβάθμισης όχι.Θα χρειαστείς όμως ενα CDA από unbrandet συσκευή Ελλάδος.

 

 

Σε Κ750 δεν το έχω κάνει διότι δεν έχω Vflive.Αυτά που ανέφερα δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου.Υπάρχουν σχετικά forum που αν ψάξετε θα τα βρείτε.Δεν είμαστε οι μόνοι με branded κινητά στον πλανήτη.Και κάτι για το τέλος.Αν κάποιος μέσω γνωστού αναβαθμίση το κινητό του σε οχι live από SE center μετά κάνει χρήση του seus χωρίς πρόβλημα :rolleyes:

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

file sunfwnw mazi sou!!to 6230i einai mia anaba8mismenh suskeuh dhladh einai to 6230 me kalhterh kamera!!ligo upomonh kai erxete to kinhtaki!!K750i for EVER!

 

Συγνώμη ρε Μάριε το Κ750 δηλαδή τι καινοτομία έφερε στό ντιζάϊν το 700 που έγινε 750 ότι έκανε η ΣΕ έκανε και η Νόκια με το Ι και όλες γενικά οι εταιρείες το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

και ενα κολπακι..

αν θελετε να ακουγονται δυνατα τα mp3 πηγαινετε στο equalizer του media player και ανεβαστε τα ολα τερμα επανω !

εγω επαθα ζημια με την αποδοση τους μετα απ'αυτο.

 

μετατρεπω τα mp3 σε mp4 με τον quicktime player και το τελικο μεγεθος ειναι πολυ μικροτερο (χωρις να χανω σε ποιοτητα)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mixaliskam, μην ταράζεσαι...

Λοιπόν, οι συσκευές της φίλης Vodafon δεν σου επιτρέπουν να ορίσεις mp3 ως ήχο κλήσης. Αυτό γίνεται λόγω DRM (Digital Rights Management). Εδώ έρχεται το πρόγραμμα DRM Packager το οποίο διαμορφώνει τα mp3 κατάλληλα, ώστε να μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ως άνω (!!!) σε Vodafon Live συσκευές. Στις original δε χρειάζεται τέτοια διαδικασία.

Link για το πρόγραμμα δεν έχω, οπότε αυτό θα πρέπει να το βρεις εσύ.

Αυτά.

 

φιλε μου ευχαριστω :rolleyes: το βρηκα το site :lol: http://home.tiscali.ch/tutorials/drm_packager_1_21.zip δωρεαν ειναι :w00t: τωρα θα προσπαθησω και θα σας πω :) :D ;)

παιδια σορυ :cry: αλλα το πακετο κανει μονο κωδικωποιηση και οχι αφαιρεση :mad:

Link to comment
Share on other sites

και ενα κολπακι..

αν θελετε να ακουγονται δυνατα τα mp3 πηγαινετε στο equalizer του media player και ανεβαστε τα ολα τερμα επανω !

εγω επαθα ζημια με την αποδοση τους μετα απ'αυτο.

 

μετατρεπω τα mp3 σε mp4 με τον quicktime player και το τελικο μεγεθος ειναι πολυ μικροτερο (χωρις να χανω σε ποιοτητα)

auto to quicktime player ti einai??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτούς που το πήραν από το γερμανό τι firmware έχουν και να μας πουν την βδομάδα παραγωγής του.

 

Δεν είναι δυνατόν να έχουν αργήσει τόσο πολύ και να μας φέρουν πάλι τα πρώτα μοντέλα!!!!!!!! :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτούς που το πήραν από το γερμανό τι firmware έχουν και να μας πουν την βδομάδα παραγωγής του.

 

Δεν είναι δυνατόν να έχουν αργήσει τόσο πολύ και να μας φέρουν πάλι τα πρώτα μοντέλα!!!!!!!! :cry: :cry:

αυτο ηταν αναμενομενο φιλε μου και το ειχα αναφερει καποια post πιο πριν,αλλα και παλι δεν ειναι προβλημα αυτο απο τη στιγμη που υπαρχει και η online αναβαθμιση. :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτούς που το πήραν από το γερμανό τι firmware έχουν και να μας πουν την βδομάδα παραγωγής του.

 

Δεν είναι δυνατόν να έχουν αργήσει τόσο πολύ και να μας φέρουν πάλι τα πρώτα μοντέλα!!!!!!!! :cry: :cry:

 

 

poly kalh paratirisi...pragmatika ean exun kanei tetoia m@l@ki@...8a 8eloun... :shoot: :whip: :angry:

 

 

pantos 8elo na pisteuo pos oxi!.....ante na mas diafotisei kapio apta paidia pu to exei hdh apoktisei!!! :rolleyes:

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την R1A εχω στο κινητο. Η πλάκα είναι πως παρόλο που είναι unbranded, μολις τελείωσα την φόρτηση και πήγα να κανω το update στο site της Sony Ericsson, έφαγα άκυρο. "Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει υπηρεσια για συσκευες η οποια να ανηκει στον φορεά εκμετάλλευσης του δικτύου σας. Η συσκευή σας δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσει αυτή την υπηρεσία" :-O
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν χρειάζεται διότι έχω περάσει από 9volto και τα έχουμε πεί από κοντά.

 

Tότε γιατι το 9volto ισχυρίζεται ότι μετά το de-branding του θα μπορούμε να κάνουμε κανονικά το online update της SE?!! :(

 

Και εγώ την R1A εχω στο κινητο. Η πλάκα είναι πως παρόλο που είναι unbranded, μολις τελείωσα την φόρτηση και πήγα να κανω το update στο site της Sony Ericsson, έφαγα άκυρο. "Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει υπηρεσια για συσκευες η οποια να ανηκει στον φορεά εκμετάλλευσης του δικτύου σας. Η συσκευή σας δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσει αυτή την υπηρεσία"

 

Μήπος λοιπόν υπάρχει γενικότερο πρόβλημα αυτή την στιγμή και δεν έχει να κάνει με το de-branding?!! :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να το λενε αυτο ολο και κατι θα ξερουν,δεν μπορει να το λενε ετσι ασε που στο κατω,κατω στο 9volto θα τους συμφερε να το πηγαινουμε εκει σε καθε αναβαθμιση κι ομως λενε οτι μπορουμε να το κανουμε online,παραξενα πραγματα,ας το αφησουμε λιγο να δουμε τι εξελιξη θα χει το θεμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την R1A εχω στο κινητο. Η πλάκα είναι πως παρόλο που είναι unbranded, μολις τελείωσα την φόρτηση και πήγα να κανω το update στο site της Sony Ericsson, έφαγα άκυρο. "Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει υπηρεσια για συσκευες η οποια να ανηκει στον φορεά εκμετάλλευσης του δικτύου σας. Η συσκευή σας δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσει αυτή την υπηρεσία" :-O

Αν ειναι δυνατον :mad: Αλλο παλι τουτο :down:

Link to comment
Share on other sites

YΠΑΡΧΕΙ κανεις που να το "σκαλισε" στο 9volto ωστε να μας πει με τι CDA του το παρεδωσαν ΜΕΤΑ το "σκαλισμα"; Επισης θα μας πει καποιος που πηρε unbranded συσκευη τι CDA εχει;;;

 

 

CDA 102286/8 R2A (μετά το 9volto)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον :mad: Αλλο παλι τουτο :down:

 

 

XMM...Δεν θέλω να σε βάλω σε σκέψεις αλλα μήπως η συσκευή σου είχε πάει απο κάνα debranding shop πρώτα και μετά την πουλήσανε για ub-branded... Δεν μου κάθεται καλά το μήνυμα που σου βγάζει!

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι η unbranded εκδοση? και γιατι βιασηκατε ολοι να το αγορασετε? εχετε ηδη ξοδεψει του κοσμου τα λεφτα για να βγαλετε το vodafone live και απ'οτι γραφετε βασικες λειτουργιες δεν υποστηριζονται ακομα, οπως τα updates..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...