Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello all :)

 

Η Sony Ericsson και ο SEMC Freak μας έστειλαν το επίσημο video διαφήμιση του Κ750i, όπως θα παρουσιαζεται πλέον στις τηλεοράσεις μας... Μπορείτε να το βρείτε όλοι στο My Software στην κατηγορία Sony Ericsson, ή αλλιώς να κάνετε κλικ εδώ: http://www.myphone.gr/software/file-338.html :)

 

Πολύ καλή η διαφήμιση.

Αλλά δίνει βάση μόνο στην κάμερα και όχι στα multimedia γενικότερα. Το video/mp3/radio παραμελημένα.

 

Ισως κάνουνε και δεύτερη αργότερα...

 

Μπράβο στο myphone για την αποκλειστικότητα και ένα μεγάλο ευχαστώ στο SEMC Freak που μας την εξασφάλισε !! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ μαζί σου απολύτως... έπρεπε να δείξουν και τα άλλα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου, ας ελπίσουμε οτι θα βγάλουν και άλλες (αν και δεν νομίζω...)
Link to comment
Share on other sites

to sticker under the battery ennoei to klassiko aftollito pou iparxei katw apo tin mpataria twn olwn SE pou anaferei kai tin evdomada paragwgis.Apla logw tis diamorfwsis tis pisw merias tou til eine ligo diskolo na to deis kathoti to cover tis mpatarias den tin kaliptei olokliri.Dld otan anoigeis to cover tou k750 ena megalo meros tis mpatarias vriskete mesa akoma sto tilefwno kai to sticker vriskete entos tis 'skepasmenis perioxis'.
Link to comment
Share on other sites

:wacko:

 

Βρε συ ! Δεν καταλαβαινεις τι λεω! :mad:

Το Live Update της SE ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΟ ΙΜΕΙ της συσκευης! Το ΙΜΕΙ των VF Live συσκευων ειναι καταχωριμενο στην db του Live Update οποτε θα στο απορριψει! Αυτο θα συμβει στο στο dealer της SE. Και αυτοι ετσι αναβαθμιζουν ! Μεσο συστηματος και Internet. (με δικο τους s/w βεβαια!)

 

Χάνεις τίποτα με το να δοκιμάσεις να δεις τι θα σου βγάλει?!!!

Link to comment
Share on other sites

paides deste edw http://www.9volto.gr ta paidia kanoun dwrean afairesi vflive ean eisai melos tou http://www.********.gr kai exeis postarei 50 fores...kalo eeeeeeeee????xekinaw ta posts giati tha to parw live to k750!!! ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

@ geovass:

 

Ρίξε μια ματια εδώ (εκεί που λέει "Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε κάνοντας κλικ ->εδώ<-" και δες το πρώτο post ) και θα καταλάβεις γιατί επιμένω! ;)

 

YΓ. Το ΙMEI δεν μου το έχουν πειράξει, το τσέκαρα με *#06#

Link to comment
Share on other sites

paides deste edw www.9volto.gr ta paidia kanoun dwrean afairesi vflive ean eisai melos tou www.********.gr kai exeis postarei 50 fores...kalo eeeeeeeee????xekinaw ta posts giati tha to parw live to k750!!! ;)

 

γιατι σου βγάζει το www.********.gr με αστεράκια ? :p για το http://www.gsm-forum.gr λέω (χωρίς την παύλα) καραLOL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προσπάθειας εγώ να το κάνω update από την SE αλλά δεν το κάνει γιατί βλέπει ότι είναι VL και μου λέει ότι δεν υπάρχει λογισμικό για το δικό μου τηλεφωνώ. Να πω επίσης ότι έχω βγάλει το VL . ίσως αυτό να αλλάξει στο μέλλον αλλά δεν το βλέπω. :(

Link to comment
Share on other sites

γιατι σου βγάζει το www.********.gr με αστεράκια ? :p για το http://www.gsm-forum.gr λέω (χωρίς την παύλα) καραLOL

allo pali kai touto!!!!!!! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. :rolleyes: ηθελα να ρωτησω, κατεβασα μεσω pc τραγουδια mp3στο κινητο και ενω τα παιζει κανονικα δεν τα βαζει ηχους κλησης :cry: (vflive version)ειναι κλειδωμενα; :( η απλα δεν μπορεις νατο κανεις; :wacko: ρωτησα σε σερβις της se και μου παν πως υπαρχουν αναβαθμισεις για vflive :lol: και σε περιπτωσει αλλαγης σε κανονικο χανεται η εγγυηση :X :alien:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. :rolleyes: ηθελα να ρωτησω, κατεβασα μεσω pc τραγουδια mp3στο κινητο και ενω τα παιζει κανονικα δεν τα βαζει ηχους κλησης :cry: (vflive version)ειναι κλειδωμενα; :( η απλα δεν μπορεις νατο κανεις; :wacko: ρωτησα σε σερβις της se και μου παν πως υπαρχουν αναβαθμισεις για vflive :lol: και σε περιπτωσει αλλαγης σε κανονικο χανεται η εγγυηση :X :alien:

Ψάξε λίγο στο θέμα για DRM. Όλο και κάτι θα βρεις...

Μη λέμε τα ίδια.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προσπάθειας εγώ να το κάνω update από την SE αλλά δεν το κάνει γιατί βλέπει ότι είναι VL και μου λέει ότι δεν υπάρχει λογισμικό για το δικό μου τηλεφωνώ. Να πω επίσης ότι έχω βγάλει το VL . ίσως αυτό να αλλάξει στο μέλλον αλλά δεν το βλέπω. :(

 

καποιοι αναφερουν πως αλλαζοντας το CDA στην δευτερη καρτελα του davinciteam client (πρεπει να συμφωνει με το φλασαρισμενο firmware της εκαστοτε γλωσσας π.χ. EMEA 3) γινεται κανονικα το update απο τον SEUS client !!

Αρα δεν παιζει ρολο το ΙΜΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προσπάθειας εγώ να το κάνω update από την SE αλλά δεν το κάνει γιατί βλέπει ότι είναι VL και μου λέει ότι δεν υπάρχει λογισμικό για το δικό μου τηλεφωνώ. Να πω επίσης ότι έχω βγάλει το VL . ίσως αυτό να αλλάξει στο μέλλον αλλά δεν το βλέπω. :(

 

Απο που το έβγαλες?!

Link to comment
Share on other sites

re paidia giati leei oti to kinhto exei 8x zoom--> http://www.e-germanos.gr/e-germanos/el/shop/closeup.jsp?idProduct=32864&idCategory=002.001.999 ?? 4x den exei kanonika??

Βρε συ, τα ίδια δεν ρώταγες πριν κάτι μέρες; Είπαμε τα σωστά specs τα βλέπεις από το επίσημο site της SE.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα. 382 euros , την συσκευή χωρίς το "καταραμενο" Vodafone live. To έχω και φορτίζει, και το βράδυ θα το κάνω update απο το site της Sony Ericsson. Για όσους ενδιαφέρονται, το αγόρασα απο τον Γερμανό Κηφισιάς και από ότι είδα είχε άλλα 4 κομμάτια Non Vf Live. Πάντως σε άλλους Γερμανούς που πήρα τηλέφωνο το πρωί, ή θα είχαν το Vf Live, ή δεν θα το είχαν καθόλου. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβγαλα σημερα την βονταφον εκδοση απο το 9βολτο και μου ειπαν οτι με την εκδοση αυτη που μου εβαλε αν κανω online update θα κανει την κανονικη εκδοση και δεν θα περασει την βονταφον γιατι κοιταει την εκδοση και οχι το ιμει
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή γίνεται μεγάλος ντόρος με το θέμα του debranding μεχρι σήμερα το SEUS σου περνούσε το λογισμικό ανάλογα με το CDA της συσκευής το οποίο καθορίζει τη χώρα και τον παροχέα.Για παράδειγμα τα VF live κινητά πρέπει να έχουν CDA102338/15.Μετά από επικοινωνία με davinci μου είπαν ότι το Generic CDA για το ΕΜΕΑ3 πακέτο γλωσσας είναι CDA102337/3.Όταν λοιπόν κάνετε αναβάθμιση μέσω davinci αλλάχτε και το CDA της συσκευής σας.Βέβαια άν κάποιος έχει πάρει από εδώ ένα oxi live Κ750 και μας έδινε το CDA θα ήταν ακόμη

καλύτερα(το CDA είναι το customization της συσκευής ;) ).

Ακολουθούν μερικά CDA για να καταλάβετε.Όποιος τώρα κάνει αναβάθμιση σε

9volto δεν υπάρχει περίπτωση να χρησημοποιήση το Seus μια και τα παιδιά ακόμη δεν γνωρίζουν(ακόμη) το CDA unbranded ελληνικών συσκευών :D

TelcelMexico

CDA102338/22

ClaroBrazil

CDA102338/43

GenericFrance_f_050612_0655_2

CDA102338/52

GenericLAM

CDA102337/105

GenericIndia

CDA102337/103

GenericIndonesia

CDA102337/101

GenericIEUK

CDA102338/38

GenericItaly

CDA102338/58

GenericNetherlands

CDA102338/48

Generic1Nordic

CDA102337/12

GenericPhilippines

CDA102337/101

GenericSwitzerland

CDA102337/13

GenericTaiwan

CDA102338/20

GenericThailand

CDA102337/102

GenericUAE

CDA102338/37

OrangeFrance

CDA102338/11

E-plusGermany

CDA102338/19

O2Germany

CDA102338/10

VodafoneGermany

CDA102338/1

GenericRussia

CDA102338/36

OrangeSwitzerland

CDA102338/26

SwisscomSwitzerland

CDA102338/13

O2UK

CDA102338/16

OrangeUK

CDA102338/12

GenericSingaporeMalaysiaVietnam

CDA102337/101

GenericChina

CDA102338/7

GenericHongKong

CDA102338/8

VodafoneGreece

CDA102338/15

VodafoneHungary

CDA102338/32

GenericIndia

CDA102337/103

GenericIndonesia

CDA102337/101

GenericTaiwan

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο στο θέμα για DRM. Όλο και κάτι θα βρεις...

Μη λέμε τα ίδια.

 

;)

συγνωμη παιδια :O αλλα λογω νεοπας :wacko: γκαουλιακας :blink: δεν γνωριζω και πολλα μηπως να μου λεγατε τι ειναι η drm; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Vodafone live συσκευή, αφού την είχα αναβαθμίσει στο προτελευταίο firmware απο το davinciteam, οταν προσπάθησα να βάλω την τελευταία αναβάθμιση απο το site της Sony Ericsson, απέτυχε, οπότε είμαι σίγουρος πως τουλαχιστον Sony Ericsson update service "κοιτάζει" το ΙΜΕΙ. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν στο 9-Volto, ίσως να έχουν κάποιον δικό τους πιο εξειδικευμένο τρόπο αφαίρεσης του Vodafone live. Πάντως αν χρησιμοποιούν κάτι ανάλογο με davinci, δεν νομίζω να μπορεί να γίνει αναβάθμιση απο το SEUS. Δεν θα εκπλαγώ πάντως, αν αργότερα το Seus επιτρέπει την αναβάθμιση "πειραγμένων" Κ750! στα τελευταία firmwares επαναφέροντας το Vodafone Live :X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή γίνεται μεγάλος ντόρος με το θέμα του debranding μεχρι σήμερα το SEUS σου περνούσε το λογισμικό ανάλογα με το CDA της συσκευής το οποίο καθορίζει τη χώρα και τον παροχέα.Για παράδειγμα τα VF live κινητά πρέπει να έχουν CDA102338/15.Μετά από επικοινωνία με davinci μου είπαν ότι το Generic CDA για το ΕΜΕΑ3 πακέτο γλωσσας είναι CDA102337/3.Όταν λοιπόν κάνετε αναβάθμιση μέσω davinci αλλάχτε και το CDA της συσκευής σας.Βέβαια άν κάποιος έχει πάρει από εδώ ένα oxi live Κ750 και μας έδινε το CDA θα ήταν ακόμη

καλύτερα(το CDA είναι το customization της συσκευής ;) ).

Ακολουθούν μερικά CDA για να καταλάβετε.Όποιος τώρα κάνει αναβάθμιση σε

9volto δεν υπάρχει περίπτωση να χρησημοποιήση το Seus μια και τα παιδιά ακόμη δεν γνωρίζουν(ακόμη) το CDA unbranded ελληνικών συσκευών :D

 

το δικο μου γραφει CDA 102286/8 ,ειναι πρων vf lιve φλασαρισμενο απο davinci με ΕΜΕΑ 3

μηπως γνωριζεις αν θελει επιπλεον credits για να το αλλαξω ?

εσυ το εχεις κανει ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν φερω ενα κ750 απο εξω και δεν εχει ελληνικα και παω στην ΣΕ και του βαλω..μετα αν παω να κανω update oniline θα μου βαλει παλι αγγλικα?
Link to comment
Share on other sites

Όποιος τώρα κάνει αναβάθμιση σε

9volto δεν υπάρχει περίπτωση να χρησημοποιήση το Seus μια και τα παιδιά ακόμη δεν γνωρίζουν(ακόμη) το CDA unbranded ελληνικών συσκευών :D

 

@ geovass:

Ρίξε μια ματια εδώ (εκεί που λέει "Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε κάνοντας κλικ ->εδώ<-" και δες το πρώτο post ) και θα καταλάβεις γιατί επιμένω!

 

YΓ. Το ΙMEI δεν μου το έχουν πειράξει, το τσέκαρα με *#06#

 

Φίλε grigoris_a,

 

όσον αφορά τo 9volto σε παραπέμπω στο ίδιο link με αυτό που παρέπεμψα τον φίλο geovass

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιδια :O αλλα λογω νεοπας :wacko: γκαουλιακας :blink: δεν γνωριζω και πολλα μηπως να μου λεγατε τι ειναι η drm; :rolleyes:

Φίλε mixaliskam, μην ταράζεσαι...

Λοιπόν, οι συσκευές της φίλης Vodafon δεν σου επιτρέπουν να ορίσεις mp3 ως ήχο κλήσης. Αυτό γίνεται λόγω DRM (Digital Rights Management). Εδώ έρχεται το πρόγραμμα DRM Packager το οποίο διαμορφώνει τα mp3 κατάλληλα, ώστε να μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ως άνω (!!!) σε Vodafon Live συσκευές. Στις original δε χρειάζεται τέτοια διαδικασία.

Link για το πρόγραμμα δεν έχω, οπότε αυτό θα πρέπει να το βρεις εσύ.

Αυτά.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...